Şimdi Ara

Demirdöküm Neva Hakkında Bilgi (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
241
Cevap
2
Favori
103.156
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    300 TL civarındaki o tutar en az 2 sene için. 3 bile olabilir. Ama kesinlikle 1 sene değil. Garantiyi uzatalı 1,5 sene oldu. O nedenle net hatırlamıyorum süre ve fiyatı ama aşağı yukarı böyle. Ayrıntılı bilgi çağrı merkezinden alınabilir. İstersem daha da uzatacaklardı da şimdilik gerek yok dedim. Koçtaş'ta bu kombiyi 1.035 liradan satıyorlardı geçen hafta.
  • Ben eca dan memnun musteriyim. Dd neva da bir geç intikal ve geç kullanım suyu isitma sorunum var. Bir de kis modundan yaz moduna 30 saniye de geçiyor ve bu beni sinir ediyor.

Henüz tek sorunum bunlar. İnşallah bende memnun olurum. Arkadaşım eca confeo tercihimin çok iyi olduğunu soylerken Başakşehir kiptastan bir günde 22 tane demirdokum neva ve protherm soktuklerinden bahsetti. Kendi çalıştığı firma ancak "beni musteri ile yuzgoz etmelerinden hoşlanmıyorum" dedi. Son derece de samimi görünüyordu.

Neyse. ... bu hamur cok su götürür. İyi bayramlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhamnet

Bir de kis modundan yaz moduna 30 saniye de geçiyor ve bu beni sinir ediyor.

kış modena 30 saniyeden kısa geçmesi için mode tuşuna önce bir kısa tıklama ardından da uzun tıklama yapın 2 saniyede geçecektir..

su geç intikal ediyorsa mesafe uzaklığından kaynaklıdır.. bende bu tip bir sorun yok..
  • quote:

Orijinalden alıntı: cevizkabugu

quote:

Orijinalden alıntı: muhamnet

Bir de kis modundan yaz moduna 30 saniye de geçiyor ve bu beni sinir ediyor.

kış modena 30 saniyeden kısa geçmesi için mode tuşuna önce bir kısa tıklama ardından da uzun tıklama yapın 2 saniyede geçecektir..

su geç intikal ediyorsa mesafe uzaklığından kaynaklıdır.. bende bu tip bir sorun yok..

Kombi mutfakta. Ne kadar uzakta olabilir ki? Azami 2-3 metre boru demektir.

Diğer ipucu için teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: metinhattat

arkadaşlar neva kombim ( kendisi 2 senelik) tam garantisi bitti kart arızası verdi. 190 tl ye kart değişimi yaptık. kartın değiştiği günden itibaren sürekli tesisattaki basınç düşüyor. 2 bardan 0 bara 1 günde düşmeye başladı. Servisi çağırdım bizle alakası yok tesisata bakın dedi. Tüm radyatörleri kontrol ettim. Hiç bir yerden de su sızıntısı yok.

Sizce ana kartın değiştiği gün olması bir tesadüf mü yoksa karttan kaynaklanan bir sorun mu?

Yardımcı olursanız sevinirim . Çünkü kafayı yememe az kaldı.

"planned obsolescence" diye bir şey var. ürünlere ömür koyuyorlar. mesela bir ampul 1000 saat ömürlü olacak şekilde üretiliyor. hp mürekkep kartuşlarında bir tür saatli bomba var. son kullanma tarihini geçince kartuşu kullanılmaz hale getiriyor. basında sınırlı yerde çıkan bir haberdi. üretici, çarkları döndürmek için bu tür hileler yaparak malını satmaya çalışıyor.
    amerika'da bir itfaiye binasında 1901'den beri yanan bir ampul var. akla zarar bir ampul. o ampulun önüne webcam koymuşlar, internetten yayın yapıyorlar. ampul, 3 webcam ve bir ups kesintisiz güç kaynağı eskitmiş kısa bir süre zarfında ama kendine hiçbir şey olmamış. düşünebiliyor musunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: aliance21

arıza nedir

Ekranda karakterler gözükmüyordu
  • ozgurkiray O kullanıcısına yanıt
    kombi çalışıyormu hala kombiniz soguktamı duruyor.Büyük ihtimal lcd bozulmuş çatlamışda olabilir kombi çalışıyorsa eger lcd degişecek
  • Arkadaşlar bizde yeni taşındık kombimiz neva konfort modunda 45 dereceye ayarlıyorum ev ısınıyor ama 10-15 dk sonra 30 dereceye düşüyor kombi tekrar devreye girene kadar petekler buz gibi oluyor evde soğuyor bunun oda termıztatı dşında bir çözümü yokmu? Birde benim modlar hakkında pek bilgim yok en ekonomik hangi modda çalıştırmalıyım kombiyi? Ecomu, konfortmu veya başka birşeymi? Kombinin böyle 30 dereceye düşüp tekrar devreye girmesi daha çok gaz kullanılmasına sebep olmuyormu? Bilgilendirirseniz sevinirim.

• ECO ve COMFORT modları arasında ne fark var arkadaşlar?

• quote:

Orijinalden alıntı: mamifan

ECO ve COMFORT modları arasında ne fark var arkadaşlar?

ECO modu

comfort moduna göre daha ekonomik olsun az gaz yaksın diye yapılmış. kışa girerken ya da kıştan çıkarken kullanılabilir.. ama kış aylarında yetersiz gelir. çalışma aralığı yüksektir. yanii 50 dereceye ayarladığınızda dönüş suyu 55 dereceye gelince kombi durur 30 derece dolayına düşmeden de tekrar çalışmaz.

COMFORT modu

eko modun aksine çalışma aralığı düşüktür daha fazla gaz harcar ama ısınırsınız. soğuk kış aylarında bu ayarın kullanılması gerekir. 50 dereceye ayarladığınız zaman dönüş suyu 55 dereceye gelince kombi durur, dönüş suyu sıcaklığı 41 dereceye düşünce tekrar çalışır. çalışma aralığı daha dar olduğu için peteklerdeki su da soğumaz..

• Arkadaşlar merhaba

Kiracı olarak oturduğum evde Demirdöküm neva var ve 5-6 gündür su basıncı sıkıntısı yaşıyorum Su basıncını 1.5 ayarlıyorum kombi çalışmaya başlayınca basınc 2.5 cıkıyor ve kombi kendini kapatıyor.

ayarı 1.1 yapıyorum bu sefer düzgün çalışıyor ve su basıncı 2.1 geçmiyor ama bir gün sonra su basıncı birden düşüyor 0.5'e.

yani su basıncı kafasına göre takılıyor sizce sorun ne olabilir. tesisatı kontrol ettim ama hiçbir kaçak yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozt

Arkadaşlar merhaba

Kiracı olarak oturduğum evde Demirdöküm neva var ve 5-6 gündür su basıncı sıkıntısı yaşıyorum Su basıncını 1.5 ayarlıyorum kombi çalışmaya başlayınca basınc 2.5 cıkıyor ve kombi kendini kapatıyor.

ayarı 1.1 yapıyorum bu sefer düzgün çalışıyor ve su basıncı 2.1 geçmiyor ama bir gün sonra su basıncı birden düşüyor 0.5'e.

yani su basıncı kafasına göre takılıyor sizce sorun ne olabilir. tesisatı kontrol ettim ama hiçbir kaçak yok.

kronik sorun genleşme tankına hava basılacak tutmazsa deyişecek yenisi ile
  • hocambana ne kadara patlar bu hava basma olayı veya tankın değişmesi.

hangisi daha sağlıklı olur tekrar bu arıza 2-3 ay sonra tekrar olabilirmi
  • arkadaşlar cevap verebilecek biri varmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozt

arkadaşlar cevap verebilecek biri varmı ?

kombin madem arızalı, servis çağırmaktan başka çaren yok.

onlar da gelince arıza şu, fiyatı da bu kadar derler. ona göre yaptırırsın veya yaptırmazsın ama yaptırmayın napıcan? donucan mı kış günü?
  • servisten sonra başka bir kombi tamircisine bi gösterin, servise göre yarı fiyatına yaparlar..
  • teşekkürler
  • cevizkabugu kullanıcısına yanıt
    Ben olsam servis haricindeki elemanlara kombiyi elletmem. Servisin arkasında Demirdöküm var. Kombi tamircisi, bir şeyleri hatalı yaparsa kime gideceksin? Hakkını nerede arayacaksın. Tamirci, parayı alınca ortadan kaybolacak. Servis, parça taktı mı 1 yıl garantili parça takıyor. Kombi tamircisi?

Aynı hatayı annem yaptı. Servisin 220 liraya yapacağı işi, ucuza sıradan bir tamirciye yaptırmaya kalktı. Tamirci, 100 lirayı aldı ve kombiyi yapamadı. Sonradan mecburen servis geldi ve 220 liralık tamirat böylece 320 liraya çıktı ve bir sürü de uğraşmak zorunda kaldı.
  • Neva kombi sobadan bile kötü nereden aldıysak hangi akla uyduk bilmiyorum. Demirdöküm den nefret ettim. Kombiyi eve taktıktan 2 ay sonra sigortası değişti. Bu sene de sıcak suyu çalışmıyor. Sıcak suyu açıyosun kombi çalışır hale geliyor ama suyu sıcak vermiyor ? Bu neden kaynaklanır? Yok yani servis çağıracam bizi söğüşleyecekler %100 eminim. Çünkü aynı kombiden anneanneme de aldık daha ilk senesinde beyni yanmış değişmesi lazım diye 180 tl para aldılar bozuk diye. Sonra arızalı beyni götürdük elektronikci yaptı çalışır hale getirdi. Dediğim gibi arkadaşlar sıcak suyu açıyorum doğalgaz çalışıyor ama sıcak su gelmiyor ... Bu neden kaynaklanır ve masraflımıdır? Çünkü garantisi bitti 2 yıl doldu. Gözünü seveyim manuel kombilerin hangi akla uydukta digital aldık...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meqtepli -- 13 Aralık 2013; 18:40:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lektem

Ben olsam servis haricindeki elemanlara kombiyi elletmem. Servisin arkasında Demirdöküm var. Kombi tamircisi, bir şeyleri hatalı yaparsa kime gideceksin? Hakkını nerede arayacaksın. Tamirci, parayı alınca ortadan kaybolacak. Servis, parça taktı mı 1 yıl garantili parça takıyor. Kombi tamircisi?

Aynı hatayı annem yaptı. Servisin 220 liraya yapacağı işi, ucuza sıradan bir tamirciye yaptırmaya kalktı. Tamirci, 100 lirayı aldı ve kombiyi yapamadı. Sonradan mecburen servis geldi ve 220 liralık tamirat böylece 320 liraya çıktı ve bir sürü de uğraşmak zorunda kaldı.

kombinin kendisi zaten 1000 tl ya var idi ya yok idi 220 tl verdik diyorsun yılda 1 kez arza yapsa 5 yılda yeni bir kombi parası vermiş oluyorsun hatta geçiyor bile... Ayrıca demirdöküm serviscileri acayip kazıklıyor. Hata kolaysa bile zor deyip söğüşlüyorlar. Demirdöküm mü aman benden uzak olsun..

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.