Şimdi Ara

DELONGHİ BUHAR KAZANLI ÜTÜ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
1
Favori
112.975
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Delonghi marka ütü almaya karar vermek üzereyim..
    bu tür buhar kazanlı ütülerin enerji sarfiyatı nasıldır acaba..
    kıyaslamak gerekirse normal ütülerden enerji tüketimi fazlamıdır az mıdır?
    anlamadığım diğer konu su bittiğinde neden sogumasını beklememiz gerekiyor..

teşekkürler
  • philips ütülerde iyidir arkadaşlar 4620 modeli iyonik buharlı

ama delongilerde iyi ve kullanışlıdır.

servis olayıda önemlidir tabi.
  • Ben de buhar kazanlı ütü almak istiyorum. Tavsiye var mı arkadaşlar??
  • annemlerin Delonghi'si bozulduğu ve servisi tamire 130 lira istediği için araştırma yapmışlar..Tefal'in aşağıdaki linkteki modelini beğenmişler..uzun araştırmalar sonucunda ben de mantıklı olduğuna karar verdim :)
    ama gelin görün ki Tefal mağazasında 500 lira dedikleri bu ürün büroteknik'te tek çekim 328'e, 7 taksitte 342'ye geliyor...almayı düşünen varsa inceleyebilir, bence sıcak bi fırsat ;)

http://www.buroteknik.com/urun_tanim.asp?urun=51774
  • buhar kazanlı utunun faydaları nelerdir ben Philips Azur GC-4890 normal ütü almayı düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbfatih

buhar kazanlı utunun faydaları nelerdir ben Philips Azur GC-4890 normal ütü almayı düşünüyorum

Hızlı ve rahat ütü yapılması, yüksek buhar gücü sayesinde zamandan tasarruf olarak özetleyebiliriz sanırım.
  • http://www.delonghi.com/tr_tr/products/vvx815/ arkadaşlar şu ütüde otomatik kapanma var mı ? yani güvenlik açısından hareketsiz kaldığı belli bir sürenin ardından ütünün kapanması lazım öyle bir şey..
  • VVX1420 DELONGHI ütü nasıldır kullanan var mı? 80 gr/dk buhar gücü 4 bar basınç 230-250 TL civarında fiyatlar var..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Müverrih -- 13 Ağustos 2012; 16:41:03 >
  • Diğer A101 leri bilmiyorum ama büyük ihtimalle mağazaya özel delonghi vwx 810 modeli 199 TL idi (Bağcılar/İstanbul)
  • Burada sorularımıza cevap veren çıkmayınca artık bu sorup durduğum modelin bir üstünü daha uygun fiyata bulunca direk yapıştım aldım, zaten o fiyata son bir tane kalmıştı.. Teknolojix com dan dün aldığım Delonghi VVX 1440 bu gün geldi(90gr/dk buhar gücü, 4 bar basınç, çelik taban, çelik kazan, 2200W) arefe günü teslim etmeleri de çok güzel oldu sağolsunlar ilgilendiler. Gayet kip işlevsel ve şık bir görüntüsü var. İlk ütüsünü de yaptı eşim, ilk izlenimler çok güzel. Şimdilik çok memnun, inşallah hep böyle gider. Tetiğe her bastığında ve bastığın sürece kesintisiz buhar gelmesi çok güzel bir şey.. Ütü ile harcadığı zaman kısalacak.
  • De' Longhi, Ütü /Vvx1460 Buhar Kazanli /bu ürünü kullanan var mı_?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Müverrih

Burada sorularımıza cevap veren çıkmayınca artık bu sorup durduğum modelin bir üstünü daha uygun fiyata bulunca direk yapıştım aldım, zaten o fiyata son bir tane kalmıştı.. Teknolojix com dan dün aldığım Delonghi VVX 1440 bu gün geldi(90gr/dk buhar gücü, 4 bar basınç, çelik taban, çelik kazan, 2200W) arefe günü teslim etmeleri de çok güzel oldu sağolsunlar ilgilendiler. Gayet kip işlevsel ve şık bir görüntüsü var. İlk ütüsünü de yaptı eşim, ilk izlenimler çok güzel. Şimdilik çok memnun, inşallah hep böyle gider. Tetiğe her bastığında ve bastığın sürece kesintisiz buhar gelmesi çok güzel bir şey.. Ütü ile harcadığı zaman kısalacak.

merhaba ürününüzü güzel günlerde kullanınız.bende kullandıgınız delonghi 1440 ütüyü araştırıyorum ve birkaç sorum olacak.bu ürüne çalışırken su ilavesi yapılıyor mu?birde kireç biriktirme çubuğu var mı içinde temizleme kolaylıgı bakmından?son olarak ütü kaç dakika da hazır hala geliyor?cevaplarsanız çok sevinirim.

• Hayır çalışırken su ilave edilmiyor ama kapasitesi yeterli geliyor. Eşim buhar tetiğinden elini hiç çekmeden ütü yapmasına karşın (çok buhar kullanıyor) haftalık ütüsünü bitiriyor. Ütüsü bittiğinde haznede çok az bir su kalmış oluyor. Kazanı çelik ama içinde bahsettiğiniz gibi kireç biriktirme çubuğu yok. Ütüyü tam kapasite doldurduktan sonra ortamın yani ütünün ve içine koyduğunuz suyun sıcaklığına göre değişmekle birlikte 5-7 dakikada hazır hale geliyor.

Ben kesinlikle buhar kazanlı ütü tavsiye ederim, parmağınızı tetikte tuttuğunuz sürece sürekli aynı şiddette buhar gelmesi çok güzel bir şey.. Fiyatı da uygunken bence kaçırmayın..
  • Arkadaslar merhaba
    Buhar kazanli utulerde diger utulerden fark nedir?
    Gordugum kadariyla utuyu askidayken yapiyorsun. Gomlek, pantolon utuleri nasil yapiliyor peki?
    Kollardaki ve pacalardaki Utu izini nasil ayarlayacagiz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba. aşağıda Delonghi ma<rkasından çektiklerimi şikayetvar sitesine yazdmıştım ama 700 karakterden fazla yazmama izin veremediklerinden yazdıklarımı burda paylaşmak istiyorum. Belki Delonghi markasına güvenipde birşeyler satın almadan önce bana çektirilenler başkasının bu ızdırabı çekmesine engel olur. Aslında artık markadan ziyade teknik servise ve satış sonrası hizmete bakmadan ürün almanın ne kadar yanlış olduğunu anladım.

Merheba. Aşağıda yazacaklarım biraz uzun olabilir ama 40 güne yakın bir süredir ütümü tamir edemeyip ! 20 işgünü tamir sürelerini geçirip bana yeni ürün göndereceklerini söylemelerine rağmen ardından aşağıda belittiğim farklı bir uygulama yapmak isteyerek mağduriyetimi artıran Delonghi markasının, marka değerinin arkasında durarak (bunu önemsiyorlarsa, sat gerisi önemli değil mantığıyla iş yapmıyorlarsa) bir an önce buhar kazanlı ütümün değişimini yapıp, beni telefonla arayarak ütümü gönderecekleri adresimi almalarını ve bu adrese ütümü göndermelerini talep ediyorum.

2,5 yıl önce aldığım Delonghi VVX2200 buhar kazanlı ütümde buhar sorunu yaşıyordum. Kastamonuda ikamet ettiğimden ürünü bayram tatili için gittiğim Adapazarı'nda Delonghi'nin Buzel servisine 07.08.2013 tarihinde 9442 nolu fişle ütümü bıraktım. Ütüyü servise bıraktığım gün servis yetkilileri ütüye bugün (07.08.2013 günü) bakamayacaklarını ama bayram sonrası pazartesi günü (12.08.2013 günü) ütüye bakıp sorunla ilgili 20 TL ve üzeri işlemlerde benimle iletişime geçip onay aldıktan sonra tamire başlayacaklarını belirttiler. Ben de evde başka ütüm olmadığını ve sorunu kısa sürede çözerlerse memnun olacağımı söyleyip ordadan ayrıldım. Pazartesi aramadıklarından, salı günü ben servisi arayıp durumu sordum. Bana henüz ütüye bakamadıklarını ama en geç yarın ütüye bakıp beni arayacaklarını belirttiler. Ama beni aramadılar. 2 gün sonra servisi yine aradım ve en kısa sürede ütünün durumuyla ilgili bilgi vermelerini istedim. Serviste telefonla görüştüğüm bayan bana ütüyü şu an ustanın incelediğini akşama döneceklerini belirttiler. Akşam yine dönmediler 2 gün sonra tekrar aradım bana yine ütünün ustanın elinde olduğunu söylediler ben artık dayanamayıp ustayı telefona istedim ve ustaya çok madur olduğumu ve ütüyle ilgili sorunu en kısa sürede çözmesi için kendisine ricada bulundum. Usta durumu yarın size bildiririz dediler. Ama yine dönmediler. Ben tekrar Buzel servisi aradım ve bu kez sinirli ve kızgın ifadelerle durumu çözmelerini istedim bu kez bana ütünün bir parçasında sorun olduğunu ve 80 TL masraf olacağını söylediler kabul ediyorsanız parça siparişini verelim dediler. Ben hemen siparişi verip ütümü tamir edip gönderin dedim. Parçanın birkaç gün içinde geleceğini söylediler. aradan 3 gün geçti ne arayan nede soran olmayınca ben Buzel servisi aradım bana parça siparişini verdiklerini ve merkezden bir iki güne parçanın geleceğini söylediler. aradan 4-5 gün geçti ve ben yine servis dönmeyince servisi aradım ve bana hala parçanın gelmediğini söyleyince ben Buzel servis yetkilisine; Ben arabamı bir sorun olduğunda servise götürüyorum ve bırakın sizinle geçen 20 günü aynı gün hatta belki aynı saatte bana arabanın sorununun ne olduğunu söylüyolar ve gerekeni yapıyorlar dedim. Siz ise bir ütünün ne arızası olduğunu bile hemen hemen 20 günde bana söylediniz ve hala parçayı temin edemediniz dedim. Eğer bu işi yapamıyorsanız ütümü hemen merkez servise gönderin dedim ve telefonu kapattım. Aradan 2 gün geçti dayanamadım servisi yine aradım serviste ustayla görüştüm ve bana ütü için gelen parçanın yanlış olduğunu yeni parça isteyeceklerini söyleyince; Ben kesinlikle sizden (buzel servisten) daha başka birşey istemiyorum ütümü kutusuyla hemen merkez servise yönlendirin dedim ve Delonghi müşteri hizmetleriyle görüştüm. Durumu onlara izah ettim. Bana döneceklerini söylediler aynı gün Müşteri hizmetleri bana döndü ve ütünün parçasının istersem Buzel servise gönderileceği ve ütünüzün tamir edileceğini söylediler. Ben kesinlikle ilgisiz alakasız servis olan Buzelden hiçbirşey istemiyorum bu kadar uzun zaman beni oyalayan ve bir kez olsun bana geri dönüş yapmayan birserviste bir daha vakit kaybı yaşamak istemiyorum dedim. ve ütümün merkezde tamir edilmesini istiyorum dedim. bir hafta gibi bir süre geçti ütümle ilgili bi cevap alamadığımdan müşteri hizmetlerini aradım Ütümü merkezde tamir edip gönderecektiniz ama malesef sizde Buzel dervis gibi ilgi ve alakadan yoksun bir şekilde bana geri bile dönmedinizve benim mağduriyetimi devam ettirdiniz dedim artık lütfen çözüm bulun dedim. Birkaçgün sonra ütünün durumunu öğrenmek için 02164194993 nolu telefondan bilgi almak istedim ama Buzelservisten ellerine benim ütümün geçmediğini öğrendim. Bunun üzerine yine müşteri hizmetlerini aradım. Malesef müşteri hizmetleride ütüyle ilgili net bir cevap veremedi ve benim merkez servisi aramamı istedi. ben merkez servisi aradığımı söyleyince biraz bekledikten sonra bana ürünü istersem 20 işgünü servis süresi geçtiğinden yenisiyle değişim yapabileceklerini belirtti. Bende artık sizden servis istemiyorum lütfen yeni ütümü bana en kısa sürede gönderin dedim. 4 gün daha bekledim 02123461180 nolu telefonlarını aradım. telefonda görüştüğüm yetkiliye herşeyi anlattım ve artık sorunumu çözecek bir Satış sonrası Müdür vs. bir yetkiliye ulaşmak istediğimi söyledim ama oda beni müşteri hizmetlerine yönlendirdi. Bugün (13.09.2013) müşteri hizmetlerini tekrar aradım ve artık sabrımın tükendiğimi bana ütümü değiştirerek geri göndermelerini isteyince; Bana ütü değişimiyle ilgili bir değişim yapılabilmesi için ütünüzün nerde olduğunu ve bilgisini almamız gerektiğini söyleyince ben iyice sinirlendim ve bunudamı ben yapacağım dedim 35 - 40 gün oldu ütümün nerede olduğunu bilmiyorsunuz bi sorunu çözemediniz lütfen artık çözün yoksa yasal yollara baş vuracağım dedim. Bana geri döneceklerini söylediler. Aradan yarım saat geçmeden 05439089171 nolu telefondan geri döndüler ve bana ütümün 280 TL !!!!!!! masrafı olduğunu söyleyince ben sinirlenip hem ütümü kırk gün bekletin hem servisiniz 80 TL masraf deyip sorunu çözemesin hemde 20 iş gününü geçmesine rağmen sorunu çözmeyi başaramayıp benden paramı talep ediyorsunuz dedim. Ve bana en kısa sürede yeni ütümü gönderin deyip telefonu kapattım.

Tabi bu zaman içerisinde müşteri hizmetlerine de mailler attım !!!

Ama görüldüğü üzere mağduriyetim devam ediyor.

İşin özeti 40 güne yakın bir süredir ütüsüzüm. İlgi alaka ve bence teknik servisin sıfır olduğu bir marka olan Delonghi den artık gerçekten bıktım. Gerekeni lütfen artık yapın.

• Geçmiş olsun hocam. Delonghi güvendiğim bir markadır ama yaşadıklarınız da oldukça can sıkıcı gerçekten. Gelişmeleri paylaşırsanız sevinirim. Tüketici hakem heyeti ile çözülmez mi ?

@banderasantonio

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ornapsen -- 14 Eylül 2013; 9:00:38 >
  • delonghi buhar kazanlı ütüleri ben tavsiyeederim.her markanın ütüsü var ama ütü denilince benim aklıma gelen ilk olarak deonghi ve philips.. ama fiyat olarakta uygunluk ararsanız kalitenin yanında delonghi istisna olarak bi kişi sorun yaşadı diye o markanın kötü olduğu anlamına gelmez bence ben ürünleri kontrol ettim gayet şık ve kulanışlı ürün özellikleri mevcut.http://www.extraucuzluk.com/store/ProductSearch.aspx?value=delonghi%20%C3%BCt%C3%BC&CatId=-1&MarkId=0&P1=&P2=&Name=True isterseniz bakabilirsiniz
     DELONGHİ  BUHAR KAZANLI ÜTÜ

• Herkese merhaba,

Ben de normal ütülerden bıktım artık ve buhar kazanlı ütü almaya karar verdim. En çok ilgimi çekenler ise profesyonel buhar kazanalı sanayi ütüleri..
    Çünkü ev için tasarlananlar gerçekten işe yaramıyor. Kimin aldığını duysam 3-5 ay sonra şikayetleri başlıyor. Normal ütüler için söylenecek laf bile yok...
    Buhar kazanalı ütüler 300 tl ile 600 tl arasında değişiyor. Sanayi tipi olanlar da 500ler 600ler civarındalar. Evde rahatlıkla kullanılabilecek modelleri mevcut.
    Henüz bir modele ve markaya karar vermedim ancak sizlere tavsiyem bir araştırın. Ev tipi buhar kazanlılara ya da normallere 2-3 sene içerisinde vereceğiniz paradan çok daha azına sanayi tipi ütü alabilirsiniz... Üstelik harika iş çıkarıyorlar. Şahsen kullanmadım henüz ancak kuru temizlemedekiler bu ütülerden. Kuru temizlemeye gömlek vermiştim daha önce ve elime jilet gibi geçti bir tek kırışıklık bile yok...
    Bu arada sanayi tipi buhar kazanlı ütüler hakkında bilgisi olanlar varsa lütfen paylaşsınlar...

• delonghi tercih etmelisiniz kesinlikle.. ütüde tercih edilen marka. Delonghi VVX1860 3D model,ne bakabilirsin.http://www.extraucuzluk.com/urun/delonghi-vvx-1860-buhar-kazanli-utu_178184.aspx?CatId=5557 fiyatıda uygun genele göre
     DELONGHİ  BUHAR KAZANLI ÜTÜ

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.