Şimdi Ara

Dell Vostro 1015 aldım! Kullanıcı yorumları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
123
Cevap
1
Favori
29.216
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ekran : 15.6 WideScreen WXGA (1366 x 768) WLED
    İşlemci : Core2 Duo T6570 2.1GHz 800MHz 2MB
    İşletim Sistemi : FreeDOS
    Ram : 2048MB (1x 2048) 800MHz DDR2
    Sabit Disk : 250 GB 540RPM Sata
    Optik Sürücü : 8X DVD+/-RW
    Grafik İşlemci : GMA 4500MHD
    Renk : Siyah
    Kablosuz Bağlantı : Wireless Dell 1397 802.11 b/g
    Bluetooth : Var
    Ses Sistemi : Intel High Definition Audio 2.0
    Dahili Kamera : 2.0 Var
    USB : 4*USB
    Fax-Modem : Var
    Kart Okuyucu : Var (5 in 1)
    Ethernet : 10/100/1000 Ethernet Kartı
    Pil : 6 cell 48 WHR Primary Battery
    Portlar : Ağ konnektörü (RJ45) RJ11, 1394, VGA, 4 USB 2.0, AC adaptör konnektörü, kulaklık / ses jakı, mikrofon jakı, 5´i 1 arada kart okuyucu, 34 mm ExpressCard yuvası
    Ağırlık : 2,3kg
    Boyutlar : Genişlik: 14,8" / 376 mm
    Yükseklik : 1,0-1,5" / 26,5-36,8 mm
    Derinlik : 9,8" / 247,9
    Kutu İçeriği : Kitapçık-DriverCD-Adaptör-Pil-MediaDirect
    --------------------------------

Bugün teslim aldım, Windows 7 32 bit yükledim. En düşük puan 3.4 Hafif, kaliteli, hızlı, şık.

Ekranı benim hp dv6 serisinden çok ama çok daha fazla parlak! Hatta bir senedir kullandığım 4 gb ram li, 2.53 ghz işlemcili ati mobility radeon hd 4650 1 gb harici ekran kartı laptopumdan daha hızlı gibi.

Ekranı hp den çok ama çok daha parlak.

Toucpad i bin basar, aşırı kaliteli.

olumsuz tarafları: nümerik tuş takımı yok, fanı biraz sesli çalışıyor.
    ----------------------------------------

SAHAFİEC ARKADAŞIMIZIN İNCELEMESİ(2. SAYFA BAŞI)

merhaba arkadaşlar,

bir önceki mejasımda yazdığım gibi bende sipariş verdim ve laptop cumartesi günü elime ulaştı.

PCdepo'dan 886TL'ye aldım DELL VOSTRO 1015 65F22B T6570 2GB 250GB 15.6" modelini.

aslında hala 58F22B modeli ile aralarındaki farkı ve özellikle 58F22B'in neden daha pahalı olduğunu anlamış değilim.
    her halde yanında hediye gelen laptop çantası yüzündendir diyorum.
    bu 2 modelin dışında ayrıca birde 320GB hdd kapasiteli 58F23B modeli var.

bunun dışında cihazların donanımları tamamen aynı ve fazlasıyla yeterli.
    sitedeki açıklamanın tersine Bluetooth ve modem mevcut ve laptop Ubuntu 8.10 ile yüklü geldi. kutu içeriğine Ubuntu'nun CD versiyonu da dahil.

inceleme linkleri:

58F22B -http://www.pcdepo.com/asp/product/51420/DELL-VOSTRO-1015-58F22B-T6570-2GB-250GB-15-6-DOS

58F23B -http://www.pcdepo.com/asp/product/58846/DELL-VOSTRO-1015-58F23B-C2D-T6570-2G-320G-15-6-FDOS

65F22B -http://www.pcdepo.com/asp/product/52443/DELL-VOSTRO-1015-65F22B-T6570-2GB-250GB-15-6-DOS

benden önce arkadaşların yaptığı yorumlara katılmakla birlikte ben şahsen cihazdan çok memnun kaldım.
    bu fiyata beklentilerimin çok üstünde bir laptop sahibi oldum, hem malzeme hem işçilik hemde donanım açısından.

Ekrandaki Dalgalanma Sorunu:
    belkide en çok merak edilen konu ekrandaki dalgalanmalar, benim cihazda böyle bir durum kesinlikle yok.
    bunun modelle mi yoksa tesadüfle mi alakası var bilmem fakat 3 günden beri cihazı 3 farklı işletim sisteminde test ettim.
    Ubuntu 8.10, Ubuntu 9.04 ve Windows 7 32bit hatta bios'da bile kontrol ettim ve benim ekranda hiçbir parlaklık seviyesinde böyle bir sorun yok.
    seçeneklerim arasında 1200-1300TL değerinde şaptoplar da vardı fakat bunu tercih etmekle çok doğru bir seçip yaptığıma eminim artık.

bir iki teknik ilavede bulunmak istiyorum arkadaşlar ilgilenenler için:

benim laptop hazır son versiyon olan A02 bios'u ile yüklü geldi, Dell bu versiyona yükseltmeyi sitesinde önermekte.

anakart Intel Cantiga GM45 Montevina kuzey köprüsü ile geliyor ve en fazla 8GB ram desteklemekte. ilginç olan hem DDR2 hem DDR3 ram kullanmak mümkün, DDR2 800MHz'e kadar DDR3 ise hatta 1066MHz mümkün. ayrıca hem single hemde dual channel ram konfigurasyonları destekleniyor. güney köprüsü Intel 82801IM ICH9M ve Conexant Cx20583 HDA ses, Broadcom BCM4310 USB, Ricoh PCI-E çoklu kart denetleyici ve Realtek TL8168D/8111D PCI-E Gigabit Ethernet Adapter gibi birimleri kontrol etmekte.

işlemci Mobile Intel Core2Duo T6570 2100MHz (10.5 x 200), Penryn-2M rev. R0 çekirdekli ve 2MB L2 önbellekli.

ram modeli Hynix HYMP125S64CP8-S6, tek bir adet 2GB DDR2-800 SODIMM modül şeklinde ve CL6 yani 6-6-6-18 olarak çalışmakta.

ekran paneli Samsung üretimi ve Samsung 156AT (NPFT8_156AT) diye geçiyor. parlaklığı ve natliği bence çok başarılı.

grafik birimi Intel GM45 Chipset, GPU Kod Adı Cantiga-GM ve DirectX v10 destekli. tahminimden daha iyi ve her türlü ofis ihtiyaçları için fazlasıyla yeterli.

dvd birimi Toshiba-Samsung ortak yapımı TSSTcorp DVD+-RW TS-L633C, 2MB arabellekli ve max. 8X hızında çalışmakta. bu arada DVD-RAM da destekliyor, benim işime çok yarayacak. cihaz DW40 firmware ile geldi, Dell sitesi üzerinden DW50'ye güncelledim Dell'in tavsiyesi üzerine.

laptopun içindeki hard disk model numarası WDC WD2500BEVT-75ZCT2 ve buna göre bu bir WD Scorpio Blue 250 GB, SATA2 3 Gb/s, 8MB Cache, 5400 RPM. ilk kez bir WD hdd kullanıyorum umarım sorun yaşatmaz, özellikleri çok iyi görünüyor - hızlı ve sessiz. Ubuntu kurulu olduğu için hdd 4-5 bölüm halinde geliyor dolayısıyla Windows 7 kurulumu esnasında tekrar bölümlendirmek gerekir. ben tek bölüm halinde kullanmayı sevmem bu yüzden 40GB bir alan sistem için kalan kısmı da depo için ayırdım.

Windows kurulumundan sonra Aygıt Yöneticisinde bilinmeyen aygıt görünüyorsa kesin Ricoh PCI-E çoklu kart okuyucusu'dur. Dell sitesinde onun sürücüsünü Vista 32bit altında sıralamış sadece ve Windows 7 altında maalesef yok. fakat bu sürücüyü indirip kurunca sorun hemen halloluyor...

umarım bu bilgilerle bu laptopu almayı düşünenlere biraz da olsa yardımcı olmuşumdur.
    ben şahsen alacak olsam hiç düşünmeden aynı cihazı tekrar alırdım.

herkese hayırlı forumlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Toygarabi -- 20 Nisan 2010; 9:11:47 >

• Ucuz fiyata güzel ürün işte daha ne yorum bekliyorsun,
  • Marka Dell olunca gerisi tefettüattır bencede.

Görebildiğim eksiklikler nümerik tuş takımının olmayışı, e-sata olmayışı. Ama çok dert değil. Genelde iş yerine kullanacağım. Office, net, filan yeterli olur.
  • Parayı verdim. PC Depodan aldım. Sanırım bugün kargoya veriliyor. Türkiye nin diğer ucunda olduğumdan en erken Perşembe elime geçer sanırım. Gelirse resimli tanıtımını yaparım inşallah.
  • Bende de aynı üründen var ve çok memnunum gayet şık ve sorunsuz bir notebook ancak
    ekran gri yada benzer tonlardayken parlaklığı kıstığınızda ekranda hafif bir titreşim oluşuyor bu modellerin hepsinde varmış ancak parlaklığı arttırdığınız zaman titreşim kalmıyor sizde deneyip cevap yazarsanız çok sevinirim.
  • Bugün kargoya verilmedi, sanırım yarın filan verilir. İnşallah geldiğinde bakayım. eğer xp kullanıyorsanır o problem eskidende vardı dell de. ben çok eski bir dell kullanıcısıyım.
  • kargoya verilmiş. Teşekkürler pc depo.
  • Hayırlı olsun inşallah memnun kalırsınız.Bu arada Windows 7 kullanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Toygarabi

Marka Dell olunca gerisi tefettüattır bencede.

Görebildiğim eksiklikler nümerik tuş takımının olmayışı, e-sata olmayışı. Ama çok dert değil. Genelde iş yerine kullanacağım. Office, net, filan yeterli olur.

Bu yoruma katılıorum özelliklede "Marka Dell olunca gerisi tefettüattır bencede,, cümlesi herşeyi anlatıyordur umarım ..:):)
  • Ups kargoyu aradım öğleden sonra teslim edecez dediler. İş yerindeyim. Gelir gelmez yazarım yorumları inşallah.
  • Sen Eft yapmışsın, güle güle kullan.

ben de sipariş vermek istedim, fiyat makul, kredi kartına 5 taksit ödeyeyim dedim.
    İnternet sitesi mail order ile çalışıyormuş. Çok garipsedim ve vazgeçtim.
    Bu devirde sanal satış yapan bir internet sitesinin kredi kartı bilgilerini faksla istemesi biraz saçma geldi bana.
  • Bu arada en çok merak ettiğim işlemcinin cinsi, sitede yazdığına göre T6570 2.1 Ghz, ama model numarasının esası t5850 2.0 Ghz. Tahminimce sitede yazan yanlış. En çok onu merak ediyorum. T6570, diğerine göre daha iyi. İkincisi free dos olması harika. İlk defa bill amcaya para kaptırmayacam. Daha önce aldığım 2 laptop ta vista lıydı.
  • Bendeki model tam olarak Dell Vostro 1015 58F23B ve bilgisayarımın işlemcisi T6570 2.1 2 mb önbellek
  • Harika o halde, 6570 fiyat/performans olarak epey iyi bir işlemci. Şuanki laptopum imzamdaki makina. P8700 2,53 ghz. pil 1 saat anca dayanabiliyor.

Bu arada ekran dalgalanması olayı devam ediyormu sende hocam? Sitedeki driver i yüklemek çözebilir belki, win 7 nin kendisinin bulup yüklediği driverler eski ve sorunlu oluyor.
  • driver i zaten yüklemiştim sorun devam ediyor ancak daha önce dediğim gibi pek rahatsız edici değil,yine de sende de aynı sorun olur da çözersen o yöntemi deneriz
  • Kamera programını bulup yükleyemedim.
  • Ürün eline geçti mi, ilk izlenimlerin neler?
  • Evet elimde şükür. Dün ilk mesajımı güncellemiştim. Harika bir makina. Mac Os X Leopard yüklemeye çalıştım başaramadım. Windows 7 ultimate 32 bit yükledim. Bahsettiğiniz ışığı düşürünce dalgalanma olması olayı çoğu dizüstünde var sanırım. Pek eksiklik olarak görmedim ben. Hafif şık sağlam. Fakat verdikleri dvd de 4 gb birşeyler var fakat yükleyemedim oradan hiçbirşey. Dell in dvd leri beni çileden çıkarıyor.

Nümerik tuş takımı dışında bir eksiği yok bence. Ekranı maaşallah aşırı parlak. Benim 2000 liralık laptopumdan daha iyi. Kullanışlı bence.

Velhasılı kelam süper makina.
  • Hayırlı olsun.
    Şarj süresi de baya iyi 5-6 saati gösterdiği oluyor.Ben çok memnunum inşallah sende memnun kalırsın.
    Ekran canlılığı desen senin de bahsettiğin gibi harika.
  • Evet harika ötesi bir ürün. Tek eksiklik çektiğim yer nümerik tuş takımı. Mali konularla ilgili çalıştığımdan sürekli hesap makinası tarih gibi konular giriyorum. nümerik bana çok lazım oluyor ama o kadar dert değil

Birde full ekran parlaklığında bazen dalgalanma oluyor hafif yandan bakınca anlaşılıyor. Genelde sağ bölümde oluyor. Devam ederse değiştirmeyi düşünüyorum.

Pil 6 Saati görebiliyor ki mucize gibi. Netbook değil ama 6 saate kadar pil ömrü. Fakat full güçte çalışınca 2 saate kadar düşebiliyor. Birde çok hafif.

Bir türlü kamera veya medya yazılımı bulamadım. aslında bir bilgisayarı işletim sistemli almakta mantıklı. her türlü program oluyor içinde.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.