Şimdi Ara

DELL UltraSharp Serisi Kullanıcılar Kulübü (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.010
Cevap
15
Favori
55.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba herkese Dell u2515h almayı düşünüyorum u2715 ile arasında sizce çok büyük fark var mı? Bide viewsonic vp2768 var kararsız kaldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Portraitclub -- 10 Ekim 2017; 12:28:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar dell u2515h modelini aldım hoşuma gitti. Ama monitörün alt kısmı biraz ısınıyor sanki aynı durumda olan var mı? Bide bunun yeni seri olup olmadığını nasıl anlarım.
  • U2414H modeli ile U2417H modeli arasında hangisini tercih etmek daha doğru olur ?
  • sa arkadaşlar 2713 modelini aldım kullanan varmıdır başka

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • u2518d naasildir acep bilen kullanan var mi?
  • Merhabalar,

Ekran kartı AMD mobility Rodeon HD 5000 , Dell N5010 laptopu dell U2414H monitöre bağlamaya çalışıyorum, laptopta HDMI çıkış var onu kullanıyorum. Ancak laptop ekranını monıtöre yansıttığımda sayfa sınırı ile monitorun en dış sınırı arasında boşluklar kalmakta.Sanki büyük bir ekranda düşük çözünürlükte çalışır gibi. Bu boşlukları nasıl giderebilirim. Monitorun çözünürlüğü 1920*1080, laptop 1336*768. Ayrıca monitorun netliğide hiç güzel değil.

Grafik kartı eski olduğu için monitoru tam kapasite ile kullanamıyor olabilirmiyim ?
    Bağlantı için öneriniz ne olur ?
    Dell N5010 la bu monıtorden kaliteli görüntü alabilmek için ne öneriniz olurdu.
    Başka önerileriniz olursa öğrenmekten mutluluk duyarım.
    Teşekkürler

Edit: Ekran kartının ölçekleme seçeneğini en sağa çektim boşluk bi hayli kapandı ama hala yarım santim kadar 4 taraftada boşluk var

DELL UltraSharp Serisi Kullanıcılar Kulübü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dreamtugrul -- 13 Aralık 2017; 21:12:56 >

• Görüntüyü sadece monitöre verirseniz çözünürlük olarak monitörün çözünürlüğüne getirirseniz bir sıkıntı kalmaz diye düşünüyorum. AMD kontrol panelinde ayarın ismini tam hatırlamıyorum ama hdmi kaynağından gelen görüntüyü ekrana tam olarak yaymaya yarayan bir ayar vardı.
  • Turkforce T kullanıcısına yanıt
    @Turkforce

Görüntüyü sadece monıtöre yansıttım ama sorun aynen devam ediyor, ekran kartının yazılımınıda update ettim ama ayarlarında hdmi görüntü aktarımı tarzında bi ayar göremedim.

İlginiz için teşekkürler
  • dreamtugrul D kullanıcısına yanıt
    Ben de Turkforce'un yazdığını yazacaktım. Mâdem öyle de olmadı. Ekran kartının 5650 sanırım. Ölçekleme sorunu olsa gerek. O monitör 16/9 ama Notebook'lar 4/3'tür genelde. Ölçekleme ayarından varsa 16/9, yoksa oto seçmek işe yarayabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 13 Aralık 2017; 9:10:29 >
    Yazılım ile alakalı bir sıkıntı görünüyor. Görüntüyü sadece monitöre verin, kapağı kapatınca kapanmayı iptal edin daha sonra yeniden başlatıp kapağı kapatın bakalım ne olacak. Netlik ile ilgili sıkıntı da muhtemelen görüntü çıkışı ile alakalı olabilir. DisplayPortda oldukça kesin görüntü veriyor.
  • Önerdiğiniz işlemleri yapdım ancak hala yarım cm lik bi boşluk var etrafında.
    İleri derecede ışık sızmasıda mecvut,
    Herkesin öve öve bitiremediği monitor bu mu :) yoksa webdenal.com bize ürünün çakmasınımı satmış :P

İlginiz için teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dreamtugrul -- 13 Aralık 2017; 20:19:19 >
  • Işık sızması mevcutsa müşteri hizmetlerini arayıp ürün iadesi veya değişimi talep edebilirsiniz.
    Sizden ürün fotoğraflarını maille göndermenizi isteyip 2-3 gün içerisinde dönüş yaparlar.
    Belki hatalı ürün gelmiş olabilir. Dell ile iletişime geçin hocam.

• PC'de de denemek lâzım o kanaate varmak için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 14 Aralık 2017; 9:4:38 >
  • Işık sızması nedeniyle ürünün değişimi yapılacak, ilgileriniz için teşekkür ederim.
  • dell 2713hm modeli satmayi dusunjyorum ilgilenen varsa pm atabilir

• Gelen 3. monitor üçündede ciddi ışık sızması var, az olsa razı olacam ama azda değilki içime sinmiyor.
    dell U2414H hep böylemidir ? Kronik bi sıkıntımı ?
    Bu aşamada para iadesi yaparlarmı dersiniz ?

Teşekkürler
    İâde edip, mağazada görerek al o zaman.

• Arkadaşlar merhaba. Bu monitörlerin ömrü ne kadar yaklaşık olarak?

Bütçem ancak ikinci el 12-13 serilerini yetiyor ancak 6-7 yıllık cihaz beni ne kadar götürür merak ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: cingi12

U2414H modeli ile U2417H modeli arasında hangisini tercih etmek daha doğru olur ?

U2414H modeli 24" inç olup 2014 çıkışlı demek. H ise 16:9 ratio.

U2417H modeli ise 2017 çıkışlı demek

17h olanını alman daha sağlıklı olur bende ondan alacağım bir gün.
  • 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.