Şimdi Ara

Dell marka i3 Laptop 349$ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
3
Favori
3.959
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: DigitalWorld

İ3 falan iyi de.

Acaba sınıfının gerektirdiği güce bakınca ( Ofis işleri ) E450 işlemciye sahip daha ucuz notebook lara göre artısı ne olur acaba. Pil tüketimi daha mı az?

Yine de ilerde lazım olur diyenler için iyi olabilir. Ama ben genelde bu fiyat aralığında AMD notebook ları öneriyorum. ( Ki arz talep olsun da üreticiler notebook larda dahili GPU ya daha fazla önem versin diye. ) Maşallah 10 kişiye sattım hiçbirinden de şikayet gelmedi. Sadece biri kullanırken kardeşi şarj kablosuna takılıp notebook u sürüklediği için şarj soketi kısmı ve muhtemelen anakart kırılmıştı.

sen şimdi i3-2350 yi, E450 le mukayese ediyorsun

• işte i3 genel cpu nun amd ye oranla hızlı olması office uygulamalarında ne değiştiriyor?
    matematik hesaplama mı yapıyorsunuz? ram yeterli olduktan sonra dosyalar arası geçiş çok farkeder mi? hdd performansı etkilemiyor mu? tonla soru...

benim için en önemli faktör ekran kartı, nvidia 'nın düşük de olsa bir harici ekran kartı olması önemli avantaj zira cuda dilini kullanıyor.

Dedğim gibi i3 eski yada yeni + nvidia nın ekonomik bir modelini barındırıp bu fiyata yakın laptop var mı piyasada?
    Yapın kampanya alalım...
  • Evimde Athlon 64 X2 4800 işlemcili, onboard Ati X1200 ekran kartlı, 7200rpm diskli ve 2gb ramli bir desktop kullanıyorum. İşletim sistemim WinXP ve Film izlemek, Internet Uygulamaları, Cubase vb müzik işleme yazılımlarını mutlu mesut kullanıyorum. Taşınabilirlik için bu laptop'ı alsam Win7 ile kullanacağımı varsayarasak performansta bir düşüş söz konusu olur mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: h3x

Bu aleti USB den boot edebilen varmi?

Açılış sırasında F12'ye basıp yapabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sabrina_

Ubuntu olarak geldi, ancak içinde türkçe dil desteği olmadığı için

ubuntunun türkçe dil desteği var. ayrıca türkçe destek forumları da var.http://forum.ubuntu-tr.net/
  • quote:

Orijinalden alıntı: FreeRun

quote:

Orijinalden alıntı: DigitalWorld

İ3 falan iyi de.

Acaba sınıfının gerektirdiği güce bakınca ( Ofis işleri ) E450 işlemciye sahip daha ucuz notebook lara göre artısı ne olur acaba. Pil tüketimi daha mı az?

Yine de ilerde lazım olur diyenler için iyi olabilir. Ama ben genelde bu fiyat aralığında AMD notebook ları öneriyorum. ( Ki arz talep olsun da üreticiler notebook larda dahili GPU ya daha fazla önem versin diye. ) Maşallah 10 kişiye sattım hiçbirinden de şikayet gelmedi. Sadece biri kullanırken kardeşi şarj kablosuna takılıp notebook u sürüklediği için şarj soketi kısmı ve muhtemelen anakart kırılmıştı.

sen şimdi i3-2350 yi, E450 le mukayese ediyorsun

Mukayese ettiğin yere göre değişir ki benim ki basit bir soru.

Basit işler için düşünenlere ne sunabilir diyorum.

Yani bir E450 ile de nete girebilir, film izleyebilir, ofis işlerini halledebilirsiniz, eksik kalmaz yani E450. Sorum ise şu; İ3 2350 bu grup için ne sunabilir? Pil tüketimi daha az ise avantajlı olur i3. Ama fazla ile pek bi avantajı olmaz. Fazla güce ihtiyacı olan zaten i3 almaz. He bir de daha değişik bir grup vardır. Güç lazımdır ama bütçesi azdır onlara uygun olabilir i3 lü bu model.

Anlatmak istediğim kısaca bu.

Sonuçta pil ömrü hayati öneme sahip birine en kral android telefonu öve öve bitiremesen ne fayda. Adama pil ömrü lazım janjanlı özellikler değil ki.

• quote:

Orijinalden alıntı: fusem

quote:

Ubuntu olarak geldi, ancak içinde türkçe dil desteği olmadığı için

ubuntunun türkçe dil desteği var. ayrıca türkçe destek forumları da var.http://forum.ubuntu-tr.net/

ubuntunun çıkarılan sürümlerinde türkçe dil desteği var ancak bilgisayara kurulu gelen ubuntuda yoktu. dil paketi indirmem gerekiyordu, üşenip windows 7'ye çevirdim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sabrina_ -- 25 Temmuz 2012; 14:53:37 >

• Dün bende aldım. Bugün öğlen geldi. Malzeme kalitesi çok iyi.
    Ubuntu kurulu şu anda yarın win 7 kurup deneyeceğim.

Bana göre tek eksiği usb3 yoksa her türlü işinizi görür.

( Tabi bu benim düşüncem. Oyun oynatmaz diyenlere ise cevabım OYUN=PS3 diyorum gerisi hikaye :) )

Son 1 adet
  • 399 dolar gösteriyor. ayrıca ne kadar saçma ya,kdv yi neden yazmıyorsunuz. dibinde eşşek kadar kdv dahil tl fiyatı yazıyor.
  • İndirim bitmiş.

i5 + gt525 li dell 1000 lira altına satılırsa alırım 1 tane.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Söylev

İndirim bitmiş.

i5 + gt525 li dell 1000 lira altına satılırsa alırım 1 tane.

quote:

Orijinalden alıntı: abcdef_23

399 dolar gösteriyor. ayrıca ne kadar saçma ya,kdv yi neden yazmıyorsunuz. dibinde eşşek kadar kdv dahil tl fiyatı yazıyor.

Arkadaşlar şimdi baktım, fiyatlar aynı... İndirim bitmemiş görünüyor bende.

Dell marka i3 Laptop 349$

http://www.sadecenotebook.com/Urun/Dell-Inspiron-5050-35F23B-Core-i3-2350-230-Ghz-2-GB-320-GB-156-Linux-pmu69598.html

• @Ulaş-ım yeni stok açmışlar. 399 du arkadaşın dediği gibi.
  • Anladım hocam...

Bu arada başka bir şey dikkatimi çekti: 750 TL ödedikten sonra 11 TL kargo ücreti nedir yahu? İnsan 500TL üzerinde "KARGO BEDAVA" yapar.
  • ARKADAŞLARwww.sadecenotebook.com ile İLGİLİ KÖTÜ BİR İZLENİM.
    GÜZEL GÜNÜMÜ MAHVETTİLER.
    DÜN SİPARİŞ VERDİM. BUGÜN SABAH GARANTİ BANKASI ÜZERİNDEN ÖDEMESİNİ YAPTIM. SİPARİŞİ VERİRKEN TELEFON AÇTIM. HAVALE YAPACAGIM AMA YARIN YAPABİLECEĞİM, SORUN OLUR MU ? HAYIR OLMAZ DEDİLER.
    PEKİ HAVALEYİ GÖNDERDİKTEN SONRA SİZİ ARAYIP BİLGİ VERMEM GEREKİYOR MU DEDİM?
    - HAYIR DEKONTA SİPARİŞ NUMARANIZI YAZARSANIZ BİZ ONU TAKİP EDİYORUZ TEKRAR ARAMANIZA GEREK YOK DEDİLER.
    - BUGÜN SAAT 11:13 DE HAVALAYİ YAPTIM GARANTİDEN. SONRA İÇİME BİR KURT DÜŞTÜ. SAAT 16:00'DA WEB SITESINDEN ONLINE YARDIM'A GIRDIM.
    ÖDEME YAPTIM KARGOYU GÖNDERDİNİZ Mİ DİYORUM.
    HESABA ÖDEMENİZ GEÇMEMİŞ DEDİLER.
    DELİRDİMMM!!!!
    EFT OLSA ANLARIM. HAVALE NASIL GEÇMEZ !
    ARADIM HEMEN BAKTILAR HAA GEÇMİŞ ÖDEMENİZ AMA KARGOYU YARIN GÖNDERİRİZ DİYORLAR. NİYE DİYORUM SABAH YAPTIM BEN ÖDEMEYİ. SAAT GEÇMİŞ DİYORLAR. SAAT 4'DE KARGO SAATİ Mİ GEÇERMİŞ. 6 YA KADAR YOLU VAR BUNUN. ÇOCUK KANDIRIYORLAR.

BİRDE ONLINE DA KONUSAN ŞAHIS KİMSE. ONA İKİ ÇİFT LAFIM VARDI AMA YÜZÜNE SÖYLEMEM LAZIM PİŞKİN PİŞKİN KONUŞUYOR NE DEDİĞİ DE BELLİ DEĞİL.

AŞAĞIDA KONUSMAYI GÖNDERİYORUM.

Hoşgeldiniz KADİR GÜLER ! Müşteri Hizmetleri departmanına yönlendiriliyorsunuz. Lütfen operatörmüz cevap verene kadar bekleyiniz.

KADİR GÜLER:
    MERHABA

Müşteri Hizmetleri ile konuşmaktasınız.

Müşteri Hizmetleri:
    Merhaba efendim, size nasıl yardımcı olabilirim?
    KADİR GÜLER:
    BUGÜN GARANTİ BANKASINDAN 174057313026 NOLU SİPARİŞ İÇİN
    KADİR GÜLER:
    ÖDEME YAPTIM
    KADİR GÜLER:
    KARGO BUGÜN ÇIKAR MI
    Müşteri Hizmetleri:
    yarın kargolanır efendim
    KADİR GÜLER:
    BUGÜN NEDEN ÇIKMAZ
    Müşteri Hizmetleri:
    bugünkü sevkiyat saatimiz geçti çünkü
    KADİR GÜLER:
    İYİDE BEN HAVALEYİ SAAT 11:13 DE YAPTIM
    Müşteri Hizmetleri:
    hesablara daha geçmemiş efendim
    KADİR GÜLER:
    HAVALE GEÇMEMİŞ Mİ HESABINIZA
    KADİR GÜLER:
    EMİN MİSİNİZ
    KADİR GÜLER:
    GARANTİ BANKASI HESABNIZ
    KADİR GÜLER:
    IBAN:TR56 0006 2000 7100 0006 2986 41
    KADİR GÜLER:
    BU HESAP SİZİN DEGİL Mİ
    Müşteri Hizmetleri:
    hesabımıza gelmiş efendim
    Müşteri Hizmetleri:
    yarın kargoya verilicek efendim siparişiniz
    KADİR GÜLER:
    NE DEDİGİNİZ BELLİ DEGİL GERÇEKTEN ÇOK İLGİNÇ
    KADİR GÜLER:
    TŞKLER
    Müşteri Hizmetleri:
    İyi günler, iyi çalışmalar efendim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akadgulerq -- 25 Temmuz 2012; 16:25:23 >

• "HAVALE" dediğin şey anında hesaba geçer. Anında...
  • gerçekten saçmalamışlar. sıcaktandır diyelim
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: h3x

Bu aleti USB den boot edebilen varmi?

Açılış sırasında F12'ye basıp yapabilirsin.

F12 ile gelen seçeneklerde USB gözükmüyor bende.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akadgulerq

ARKADAŞLARwww.sadecenotebook.com ile İLGİLİ KÖTÜ BİR İZLENİM.
    GÜZEL GÜNÜMÜ MAHVETTİLER.
    DÜN SİPARİŞ VERDİM. BUGÜN SABAH GARANTİ BANKASI ÜZERİNDEN ÖDEMESİNİ YAPTIM. SİPARİŞİ VERİRKEN TELEFON AÇTIM. HAVALE YAPACAGIM AMA YARIN YAPABİLECEĞİM, SORUN OLUR MU ? HAYIR OLMAZ DEDİLER.
    PEKİ HAVALEYİ GÖNDERDİKTEN SONRA SİZİ ARAYIP BİLGİ VERMEM GEREKİYOR MU DEDİM?
    - HAYIR DEKONTA SİPARİŞ NUMARANIZI YAZARSANIZ BİZ ONU TAKİP EDİYORUZ TEKRAR ARAMANIZA GEREK YOK DEDİLER.
    - BUGÜN SAAT 11:13 DE HAVALAYİ YAPTIM GARANTİDEN. SONRA İÇİME BİR KURT DÜŞTÜ. SAAT 16:00'DA WEB SITESINDEN ONLINE YARDIM'A GIRDIM.
    ÖDEME YAPTIM KARGOYU GÖNDERDİNİZ Mİ DİYORUM.
    HESABA ÖDEMENİZ GEÇMEMİŞ DEDİLER.
    DELİRDİMMM!!!!
    EFT OLSA ANLARIM. HAVALE NASIL GEÇMEZ !
    ARADIM HEMEN BAKTILAR HAA GEÇMİŞ ÖDEMENİZ AMA KARGOYU YARIN GÖNDERİRİZ DİYORLAR. NİYE DİYORUM SABAH YAPTIM BEN ÖDEMEYİ. SAAT GEÇMİŞ DİYORLAR. SAAT 4'DE KARGO SAATİ Mİ GEÇERMİŞ. 6 YA KADAR YOLU VAR BUNUN. ÇOCUK KANDIRIYORLAR.

BİRDE ONLINE DA KONUSAN ŞAHIS KİMSE. ONA İKİ ÇİFT LAFIM VARDI AMA YÜZÜNE SÖYLEMEM LAZIM PİŞKİN PİŞKİN KONUŞUYOR NE DEDİĞİ DE BELLİ DEĞİL.

AŞAĞIDA KONUSMAYI GÖNDERİYORUM.

Hoşgeldiniz KADİR GÜLER ! Müşteri Hizmetleri departmanına yönlendiriliyorsunuz. Lütfen operatörmüz cevap verene kadar bekleyiniz.

KADİR GÜLER:
    MERHABA

Müşteri Hizmetleri ile konuşmaktasınız.

Müşteri Hizmetleri:
    Merhaba efendim, size nasıl yardımcı olabilirim?
    KADİR GÜLER:
    BUGÜN GARANTİ BANKASINDAN 174057313026 NOLU SİPARİŞ İÇİN
    KADİR GÜLER:
    ÖDEME YAPTIM
    KADİR GÜLER:
    KARGO BUGÜN ÇIKAR MI
    Müşteri Hizmetleri:
    yarın kargolanır efendim
    KADİR GÜLER:
    BUGÜN NEDEN ÇIKMAZ
    Müşteri Hizmetleri:
    bugünkü sevkiyat saatimiz geçti çünkü
    KADİR GÜLER:
    İYİDE BEN HAVALEYİ SAAT 11:13 DE YAPTIM
    Müşteri Hizmetleri:
    hesablara daha geçmemiş efendim
    KADİR GÜLER:
    HAVALE GEÇMEMİŞ Mİ HESABINIZA
    KADİR GÜLER:
    EMİN MİSİNİZ
    KADİR GÜLER:
    GARANTİ BANKASI HESABNIZ
    KADİR GÜLER:
    IBAN:TR56 0006 2000 7100 0006 2986 41
    KADİR GÜLER:
    BU HESAP SİZİN DEGİL Mİ
    Müşteri Hizmetleri:
    hesabımıza gelmiş efendim
    Müşteri Hizmetleri:
    yarın kargoya verilicek efendim siparişiniz
    KADİR GÜLER:
    NE DEDİGİNİZ BELLİ DEGİL GERÇEKTEN ÇOK İLGİNÇ
    KADİR GÜLER:
    TŞKLER
    Müşteri Hizmetleri:
    İyi günler, iyi çalışmalar efendim

kargolanmadan bunu yazmanız hoş olmamıs
    firmayı savundugum ıcın soylemıyorum
    bi musteri iadesi
    kargoda zarar gormus vs
    varsa o gelebilir

• Ram kapasitesi ve ekran kartını da göz önüne alırsak, bence ofis için bile kullanılacaksa i3 dışında bir + yok. 750 tl bu ürüne vermek yerine aynı paraya çok daha performanslı 2. el temiz bir cihaz almak daha mantıklı olur diye düşünüyorum.

İyi forumlar.
  • yerinde garanti hizmeti varmı bunda da?
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.