Şimdi Ara

DELL INSPIRON N5010 (15R) - Kullanıcıları Kulübü (190. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.889
Cevap
33
Favori
623.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 188189190191192
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam dell bilgisayar ekran kartı işe ilgili benim de sorunum var. Nasıl halledebiliriz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • l v n t L kullanıcısına yanıt
    pm nize dönüş yapıldı hocam.

@reworkus nickli üyemizin de cihazını onboarda çevirdik, güle güle kullansın.
  • selam arkadaşlar..

bende de 2.el bir n5010 var . batarya (%100) bitik.. adaptör ile öyle böyle gidiyor...du....

şimdi ne olduysa batarya takılı ve adaptör takılı iken kapanıyor , kısa bir batarya bitti gibi bir uyarı geliyor ...

benim kendi notebook umda (packard bell) pil takılı değil , sürekli adaptör ile kullanıyorum...

şimdi sorum şu...niye böyle bir şey olur , yeni batarya almak çözüm olur mu... teşekkürler..
  • Merhaba arkadaşlar benim bilgisayarımda da sekiz bip sorunu var genelde bizim ürünlerde bu sorunla karşılaşılıyormuş zaten . Ben 200 TL verip tekrar hallettirmeye çalıştım sorun gitti ancak daha sonra aynı sorunla tekrar karşılaştım yapan arkadaşla tekrar karşılaşabileceğimiz söylemişti zaten ne dersiniz bilgisayar çöp mi oldu sizce nasıl yaparak kurtarabilirim önerisi olan var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: ermanerz

Merhaba arkadaşlar benim bilgisayarımda da sekiz bip sorunu var genelde bizim ürünlerde bu sorunla karşılaşılıyormuş zaten . Ben 200 TL verip tekrar hallettirmeye çalıştım sorun gitti ancak daha sonra aynı sorunla tekrar karşılaştım yapan arkadaşla tekrar karşılaşabileceğimiz söylemişti zaten ne dersiniz bilgisayar çöp mi oldu sizce nasıl yaparak kurtarabilirim önerisi olan var mı
    çöp olmaz ekran kartını iptal edip onboard olarak kullanılıyor önceki mesajlara bak
  • @ermanerz nickli arkadaşımızın da cihazını hallettik, onboard grafikten sorunsuz devam.
    Güle güle kullansın
  • arkadaşlar merhaba benim laptop i3 2.4 ghz işlemcili, yani ilk modellerden
    biz bu laptopun işlemcisini yükseltebiliyor muyuz? hangi işlemcileri destekliyor

birkaç sayfa yazı okudum imkan dahilinde , nasıl oluyor bu işler bilginiz var mı?
    ek: ya da uğraşmaya değer mi 9 yıldır kullanıyorum sadece batarya malum öldü artık ac adaptörsüz çalışmıyor geri kalanda hiçbir sıkıntı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sokrates099 -- 18 Eylül 2019; 23:29:21 >
  • @cbrmania sana pm atamıyorum birisi telefon numarami kullanmış kendim onaylayamiyorum cok sacma bana telefon no su verebilirmisin veya adres pm ile atsanda olur uma yaptirmak istiyorum acil

• judastr J kullanıcısına yanıt
    pm atıldı.
  • Pm atmışsınız ancak onada bakamıyorum cep telefonu bilgilerinide duzeltemiyorum bu kadar saçma birşey görmedim burdan yazıp silme imkaniniz varmi

• sokrates099 kullanıcısına yanıt
    1. nesil i3-i5-i7 destekliyor hocam. sana tavsiyem i5 in üzerine çıkmaman. orjinal i7li serilerde çift borulu soğutma bloğu mevcut. o bloklardan bulman da epey zor, kaldı ki onlarla da grafik hatası verebiliyor cihazlar. o yüzden i5 işlemci yeterlidir. bunun yanında ssd alıp takarsan gayet tatmin edici bir performansı oluyor.

bu arada @judastr nickli arkadaşımızın da onboard işlemini de hallettik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cbrmania -- 24 Eylül 2019; 13:12:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cbrmania

1. nesil i3-i5-i7 destekliyor hocam. sana tavsiyem i5 in üzerine çıkmaman. orjinal i7li serilerde çift borulu soğutma bloğu mevcut. o bloklardan bulman da epey zor, kaldı ki onlarla da grafik hatası verebiliyor cihazlar. o yüzden i5 işlemci yeterlidir. bunun yanında ssd alıp takarsan gayet tatmin edici bir performansı oluyor.

bu arada @judastr nickli arkadaşımızın da onboard işlemini de hallettik.
    eyvallah sağol öğrenmem iyi oldu bunu değerlendireceğim.
  • Evet tam bir esnaf yani nadir bulunanlarindan hoş sohbet eşliğinde sorunu hallettik eline sağlık tekrardan

• Arkadaşlar elimde satılık alt kasa ve üst kapak mevcuttur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canpolat_28 -- 26 Eylül 2020; 0:33:29 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • MERHABA ARKADASLAR DELL N5010 LAPTOPLARINIZ EKRAN KARTI SORUNLARINIZ İNTELE CEVRİLEREK CÖZÜLEBİLİTOR DAHA UZUN SOLUKLU CİHAZINI KULLANABILIYORSUNUZ BU İŞLEMİN 160 TL MASRAFI CIKMAKTADIR .FSB NOTEBOOK OLARAK SİZLERE YARDIMCI OLABILIRIZ. YERİMİZ İSTANBUL MECİDİYEKÖYDE DELL İNSPİRON N5010 LAPTOP EKRAN KARTI İNTEL OLARAK CEVİRME İŞLEMİ VE TEST SÜRESİ 1 GUNDUR .KARGOYLA ÜRÜNLERİNİZİ GÖNDEREBİLİRSİNİZ

MNG KARGO ANLASMA KODUMUZ: 253230344 FSB NOTEBOOK

DETAYLI BİLGİ İÇİN DELL N5010 EKRAN KARTI TAMİR VİDEOSUNU İZLEYEBİLİRSİNİZ

• cbrmania C kullanıcısına yanıt
    Konu biraz eskimiş gibi ama bende de Dell N5010 i5 cihazımda aynı sıkıntı var. Yaptırmayı düşünüyorum. Sizin methinizi de okuduk konuyu incelerken :)
    Ekran kartı değişimi yaptırmak mı daha faydalı olur yoksa uma işlemiyle anakartı onboard grafiğe çevirmek mi? siz hangisini tavsiye edersiniz?
  • Uzman arkadaşlar bendede 5010 var fakat bu notebookun fanı hiç susmuyor alet yeni açıldıktan sonra 10 sn de başlıyor çalışmaya boşta bile devamlı çalışıyor bu durum hakkında bilgisi olan varmı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • enginozen E kullanıcısına yanıt
    Cihaza fan bakımı ve termal macun yenileme yaptırdınız mi hiç?

• quote:

Orijinalden alıntı: Levcho

Cihaza fan bakımı ve termal macun yenileme yaptırdınız mi hiç?
    Evet onlar yapıldı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • omerfarukcetin kullanıcısına yanıt
    PM'nize dönüş yapıldı hocam. uma dönüşümün sonradan arıza çıkarma riski kat kat düşük.

@xsauerr hocam sizin PM'nize de dönüş yapıldı.

@enginozen hocam cihazın boşta ısı değerlerini ve video oynatırkenki ısı değerlerini yazarsan yardımcı olalım. kasa ısınmadan chipset yada cpu ısınabiliyor. kasa ısısını referans almayın, aida64 ile bakabilirsiniz. ona göre yardımcı olmaya çalışırım.
  • 
Sayfa: önceki 188189190191192
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.