Şimdi Ara

DELL INSPIRON N5010 (15R) - Kullanıcıları Kulübü (191. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.889
Cevap
33
Favori
623.640
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 189190191192193
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cbrmania

pm nize dönüş yapıldı hocam.

@reworkus nickli üyemizin de cihazını onboarda çevirdik, güle güle kullansın.
    Dell bilgisayardaki 8 bip sorunumu onboard yaparak çözdük. Parçayı bizzat yanına giderek çözdük. hızlıca sorunumuzu halletti. Teşekkür ederim. @cbrmania

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • l v n t L kullanıcısına yanıt
    eyvallah hocam, güle güle kullanın.
  • cbrmania C kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam
    İstanbulda dükkanınız. NErededir? Umma yapılmış kart almak istiyorum
    Dell n5010
  • M0rfiN M kullanıcısına yanıt
    pm'nize dönüş yapıldı.
  • cbrmania C kullanıcısına yanıt
    cbrmania, arkadaşımıza teşekkür ederim. dell inspiron n5010 anakartının ekran kartını onboarda çevirdi, şimdi çok iyi bir şekilde pc yi kullanıyorum. ellerine sağlık.
  • M0rfiN M kullanıcısına yanıt
    Güle güle kullanın hocam, teşekkürler.
  • abiler bir sorum olacak,
    uzun zamandır bu laptopu kullanıyordum oyun-ders-müzik vs memnundum lakin bir kaç ay önce windows 7'de güzel güzel takılırken mavi ekranlar almaya başladım, sonra araştırdığımda ekran kartının driverlarıyla-kendisiyle alakalı olduğunu gördüm. w7yi driverlı bir şekilde kullanırken bsod alıyor, driversızken kullanabiliyordum. w10 yükledim, daha driverlarını bile indiremeden bilgisayar kendini kitleyip kapatıyordu.

ben de çözümü linuxa geçmekte buldum ama windowsta aldığım bsodlar burada aldığım crashler halinde devam etti. ve artık çıldırma noktasına geldim. en basit bir videoyu bile browserda 720p oynatamıyor, indirerek izliyordum lakin o da bir süre sonra donuyordu.

şimdi sorum geliyor;
    öğrenciyim, burs haricinde(ki bunu da bir şekilde hayatta kalmak için kullanıyorum.) bu laptopu tamir etmek için hiç bir para harcayamam. satsam satamam ki ederi de yok zaten. ben bunu nasıl tamir edebilirim, edebilir miyim? tamir etmekten kastım ilk günkü gibi olması değil bari video izleyeyim, w7 girebileyim yeter. mali durumumun altını önemle çizerek yardımlarınıza sığınıyorum.

• fsb_notebook kullanıcısına yanıt
    fsb ntebook teknik servis
  • quote:

Orijinalden alıntı: fsb_notebook

fsb ntebook teknik servis
    merhaba konu başlığındaki gibi yıllardır dell n5010 kulanıcısıyım bu laptopda 10 yıldır sıkıntı yok tek soğutma bakırında sorun çıktı o kadar.onu da tamir ettim şu an tıkır tıkır çalışıyor.

Gel gelelim birde toshiba satalite c855-26r laptobum var ve 3 yıldır kullanamıyorum.
    Sitenize ve youtube kanalınıza baktım bu modelin tamirini yapıyormuşsunuz.
    Ben genel olarak bir geçmişini yazmak istiyorum.
    Laptop daha garanti kapmasında iken 2 kez tamire gitti ve yetkili serivis 950 tl masraf çıkardı garanti kapsamında olduğundan ödemedim. Sorun sıvı teması var dendi tamir edildi kullandım 1 yıl sonra aynı sorun yine garantiye verdim 600 kusür fatura yine öedemedim.
    3. yılda ise yine aynı sorun bu sefer garanti süresi bitti başka yerel bir yetkili serivise götürdüm 650 tl masraf çıkardı.anakartın komple değişmesi gerekiyormuş.
    Benim burdan anladığım ya ben çok malım defalarca su döküyorum ki dökmedim ya da garanti kapsamında tamir edildiği gösterilip sadece derme çatma fırınlama ısıtma işlemi yapıldı çipseti bana kakaladılar.Yoksa aynı sorun 3 kez sorun göstermezdi ben böyle anladım.

Şimdi bu laptopda kronik çipset sorunu varmış kesin çözüm için ne yapmak gerekir yeni bir anakart mı yoksa reballing ile çözüm mü.
    Anakartı değiştirecek isem de aynı sorun yine devam eder mi ve aynı kasaya daha üst model daha az sorunsuz satalite model anakartı takmak mümkünmüdür çünkü bu anakarttaki ekran kartı çipseti baya bir sıkıntılıymış.
    acaba bunları merak ediyorum iyi günler.
    .

• çok seviyordum bu lanet olasıcayı ama standart arızası olan 8 bip ile veda ettik. 2 defa yaptırdım yaptırdığım yer de bok edip elime verdi. son yaptırdığımda 2 gün bile kullanamadım yani. neyse bundan çok bi isteğim yok çalışsın internete girsin film izlensin. düzelme şansı var mıdır?
  • Indukti I kullanıcısına yanıt
    Selamlar cihazınız dell n5010 ise ve en son çalışır haldeyken bozuldu ve sonrasında tamirciye gidip olumsuz geri verilmedi ise kalıcı bir çözümü mevcut UMA dediğimiz meşakatli ama ömürlük bir çözümü var intel ekran kartlı hale dönüştürüyoruz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 2010 da aldığım 3 gb ramli cihaz hala taş gibi çalışıyor. ram i artırma imkanı var mı acaba?
  • yksln kullanıcısına yanıt
    2 adet ram yuvası var cihazda. Sizin makinada 2+1gb ram takiliysa ise, 1gb olanı çıkarıp yerine 4gb takabilir siniz. Toplamda 6gb yeterliyse bu en basit yol.

• quote:

Orijinalden alıntı: Levcho

2 adet ram yuvası var cihazda. Sizin makinada 2+1gb ram takiliysa ise, 1gb olanı çıkarıp yerine 4gb takabilir siniz. Toplamda 6gb yeterliyse bu en basit yol.
    Peki takması kolay mı kendim halledebilirmiyim. Birde ram frekansı özelliği ne olmalı? cihazda belirgin bir rahatlama olur mu?
    Çok teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yksln -- 2 Mayıs 2020; 14:14:17 >
  • Levcho L kullanıcısına yanıt
    Bu arada cpu-Z programı ile baktım,
    slot 1 de 2048mb ddr3 pc3 10700(667) hyundai elek.
    Slot 2 de 1024mb ddr3 pc3 10700(667) samsung olduğu yazıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yksln -- 2 Mayıs 2020; 14:15:34 >
  • yksln kullanıcısına yanıt
    Slot iki de olan 1 gb rsm i çıkarın ve yerine diğer 2gb olan ramin özelliklerinde ram tedarik edin ve ikinci slota takin.
    Değişim çok kolay.

https://www.youtube.com/watch?v=p3qSjWjd3MU&feature=youtu.be

• quote:

Orijinalden alıntı: Levcho

Slot iki de olan 1 gb rsm i çıkarın ve yerine diğer 2gb olan ramin özelliklerinde ram tedarik edin ve ikinci slota takin.
    Değişim çok kolay.

https://www.youtube.com/watch?v=p3qSjWjd3MU&feature=youtu.be
    Evet kolaymış teşekkürler.
    Gündüz biraz araştırdım ram bulması biraz sıkıntı.
    Cihazin da ram seçme huyu var diyorlar, inşallah halledriz.

• Arkadaşlar n5010 i3 370m 3 GB cihazın ram'ini 6 GB da yükselttim iyi oldu. ssd eklemek kadar olmasa da gayet iyi rahatlama var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yksln -- 7 Mayıs 2020; 18:6:5 >
  • Merhaba bende dell n5010 i3 laptop kullanıcısıyım,chipset sorunu yaşıyorum bende bu intele dönüştürme nasıl oluyor sorunsuz kullanabilirmiyim o şekilde yaptıranlar memnun mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafa371988

Merhaba bende dell n5010 i3 laptop kullanıcısıyım,chipset sorunu yaşıyorum bende bu intele dönüştürme nasıl oluyor sorunsuz kullanabilirmiyim o şekilde yaptıranlar memnun mu
    forumda cihazını intel grafiğe çevirdiğim arkadaşlar var eski mesajlarda. oyun oynanmayacaksa intel grafik kalıcı çözüm. 1080p oynatmada sorunsuz çalışıyor.
  • 
Sayfa: önceki 189190191192193
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.