Şimdi Ara

Dell Inspiron 7577 GTX 1060 Max-Q (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
720
Cevap
11
Favori
38.269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konu dağılacak ama, bir bilgisayar mühendisi olarak söylüyorum windows 10 dünya'nın en kötü işletim sistemi olma yolunda hızla ilerliyor. Yani çin işkencesi winME olmasa ilk sıraya koyacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AndroidS7180

monster kullanmadım fakat monster Türk firması olması bir tık da olsa eğer param olsaydı beni kendine çekerdi .

lenovo'yu seçeneklerinizden çıkarmanızı tavsiye ediyorum çünkü klavyesinin ciddi sorunlu olduğu söyleniyor.

arkadaşın dediği gibi max q modellerinde soğutma sistemini nvidia tasarlıyor.

1060 ve 1060 max q arasındaki farkları internetten araştırarak bulabilirsiniz .

Cihazların fiyatları güzel kampanyalar gelmezse düşmez çünkü dolar kuru çok oynak firmalar da sürdürülebilir ticaret açısından indirime gidecek gibi durmuyor.

Cevaplarınız için teşekkürler.
  • Ürünü nereden aldınız? 7577 MaxQ almaya karar verdim, Vatan ya da EbrarBilgisayar'dan alacağım.
  • Dharky D kullanıcısına yanıt
    vatan bayilerin çoğuna hepsine gelsede incelesek
  • Bostancı'da varmış yarın gidip bakacağım. Aldıktan sonra mağazada açıp kontrol etmeme izin verirlerse alırım büyük ihtimalle.
    imkan veriyorlarsa yapın bence de hocam
  • Ben zerre beğenmedim bu bilgisayarı, almadım da zaten. Ekran IPS olsa da güzel değil. Klavyesi tırt ve ekrana fazla yakın. Sağlamlık ve malzeme kalitesi desen yine ortalama. Dell 7577 içinde sırf GTX1060 var diye 5500 lira verilecek bir ürün değil kesinlikle. Büyük ihtimalle Amazon'dan başka bir ürün alacağım.
    amazondan nasıl geliyor ki tr ye laptop
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dharky

Ben zerre beğenmedim bu bilgisayarı, almadım da zaten. Ekran IPS olsa da güzel değil. Klavyesi tırt ve ekrana fazla yakın. Sağlamlık ve malzeme kalitesi desen yine ortalama. Dell 7577 içinde sırf GTX1060 var diye 5500 lira verilecek bir ürün değil kesinlikle. Büyük ihtimalle Amazon'dan başka bir ürün alacağım.

Klavyesi alışınca çok rahat geldi. Asus'ların sert klavyeleriyle yazarken hissediliyor.

Ekran için ne sıkıntı gördünüz anlayamadım. Açıları ve renk kalitesi çok başarılı. Ben sadece bir tık daha parlak olsun isterdim.
  • Arkadaşlar aklıma takılan birkaç soruyu sormak istiyorum cevaplarsanız cok memnun olurum.

1-7567 ye göre bataryası daha az sizce bu ne kadarlık bir sorun yaratır kullanan arkadaşların sarjsız pil performans görüşleri nasıl ?

2- 7567 serisinde ses sistemine ek olarak subwoofer vardı bunda yok.7567 nin ses kalıtesi harikaydı 7577 ile arasında çok fark olur mu ?

3-ve en önemlisi 7577 nin 1050ti ile 1060 modeli arasında 1.000tl oynuyor nerdeyse sizce bin tl verip 1060 mı almaya değer mi ?

şimdiden cevaplayacak arkadaşlara teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BardFortuna B kullanıcısına yanıt
    1 - hocam 1 saat kadar fark ediyor 7567 ve 7577 arasındaki fark

2 - subwoofer istiyorsanız 7567 alacaksınız . farkediyor yani

3 - sadece 1050ti ve 1060 değil aralarındaki fark o aklınızda bulunsun.
  • Asus GL502VM biraz daha pahalı fakat 7577 yerine alınabilecek ürünler arasında tavsiye edebilirim. Ben büyük ihtimalle amazondan MSI GF72MVR alacağım
  • Merhaba 1060'lı modelinden aldım ama ilginç bir sorun yaşıyorum belki yaşayanınız ya da nasıl çözebileceğimi bilen vardır. Genelde bilgisayarımı 32'' monitörüme bağlayarak çalışırım yoğun excel tabloları ile çalıştığımdan, makineyi Vatandan aldım Windows ön yüklü geldi, ekrana bağladım ilginç bir şekilde excel geçiş animasyonları yavaş, adaptörü takınca sorun kalmıyor. Şüphelendim ve bir baktım ki hdmi olarak işi 1060 üzerine almış yerleşik intel hd 630 ikinci ekranı görmüyor bile, sırasıyla;

1. Updateleri yaptım windows son yüklü update ve Dell sayfasından bios update dahil
    2. İntel driver update etmek istedim uyumsuz diyor nedense dell'in kendi sitesin dışınsa driver alamıyorum uyumsuz hatası veriyor (geriye dönük 3 ve son çıkan driver denedim aynı)
    3. Bios ta bir ayar yok, zaten biosta dışarıdan bağladığım monitöre hiç sinyal gelmiyor.

Şimdi belli ki bu yazılımsal bir sorun,zira hd 630 çalışıyor (ekran bağlı değilken 1060 cpu hareketi olmuyor), gtx 1060'da çalışıyor, görüntü geldiğine göre belli ki hdmi portu da çalışıyor sorun gtx 1060'ın işi üstüne alması ve şarjda olmayınca çok ciddi lag oluyor. Pili hızlıca tüketmesi ve fan sesi cabası.

Bu arada güç ayarlarında kısıtlamaları kaldırdım, ekranı kapayınca hiçbirşey yapma seçeneği seçili kısaca aklıma gelebilecek herşeyi denedim, driverları sildim önce intel sonra nvidia olarak kurdum o da olmadı. Dış bir kaynağa (TV veya Monitör) bağlayan biri bu sorunu yaşıyor mu söyleyebilir mi acaba? Saçma sapan bir durum yaşıyorum. Zaten ekran bağlayıp win+p ile sadece ikinci ekran dediğinizde sağ tık menüsünden intel denetim masası seçeneği kayboluyor sanki intel hd hiç yokmuş gibi. Çok teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ptahba -- 31 Aralık 2017; 14:30:19 >

• Windows sürümü nedir? Creators Update mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • incubus İ kullanıcısına yanıt
    Evet sanıyorum son update (büyük olan) creators sanıyorum.
  • ptahba kullanıcısına yanıt
    denemek için taktım ekranıda, nasıl anlıyorsunuz işi nvidia'nın aldığını. Hangi ekranı kimin sürdüğüne nerden baktınız?
    Evet şimdi gördüm dediğin gibi 2. ekranı nvidia sürüyor :D

Yeni bir creators update bug'ı.

Şimdi elimizde zaten bu var:https://www.technopat.net/sosyal/konu/intel-nvidia-laptoplarda-anlik-takilma-sorunu.448444/

Yavaşlığın sebebide o.

Şimdi birde bu bug eklenirse üstüne muhteşem olur gerçekten.

konu ile ilgili intel'in cevabıhttps://communities.intel.com/thread/113608
    Kısaca "bence hdmi portu fiziksel olarak nvidia kartına bağlanmış" gibi bişey demişler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi incubus -- 31 Aralık 2017; 15:24:20 >

Hangisi ele alırsa alsın tamam sorun yokta arkadaş birincisi oyun performansına etkisi olcak mı? ikincisi makine ısınıyor masaüstü için gtx mi çalışırmış çok saçma. Düşünün ki çözemediğimden bios üzerinden power ayarını devamlı fişe takılı seçtim ki bari pili öldürmeyeyim.

İlk fırsatta update i geri alıcam (creators update) inşallah düzelir. Teknoloji ilerledikçe uyum artacağına daha çok kayboluyor, şaka gibi 5.500 ver bir makineye ve basitçe hdmi output vermekten aciz olsun. Pes!

eDİT: Son yazdığınızı görmemiştim, bu site ilk görüp okuduğum sitelerden, cevap doğru da olabilir, biz birşey yapamıyoruz git üreticiyi darla tarzından bir cevap ta olabilir emin değilim. Ama eskiden Dell laptoplarda bios üzerinden multi ekran aktive edilirdi şimdi bu yok. Zaten garip olan şu, eski makinem asus s451lb intel+gt 740m taşıyor ve bu maikine biosta iken bile monitöre çıkış veriyor iken dell ta ki windows karşılama ekranı gelene kadar görüntü vermiyor. Yani eğer bios değil hardware sorunu ise gerçekten büyük saçmalamışlar, şaka bir yana 2 Ocak sabah Vatanı arayıp cayma hakkımı kullanmak istiyorum demek üzereyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ptahba -- 31 Aralık 2017; 15:32:0 >

Hocam hangisi ele alırsa alsın demekle olmaz, kesinlikle intel'in sürmesi lazım ekranı.

gtx 1060'ı disable edince, 2. monitor kesinlikle bağlanamıyor zaten.

Bu gidişle iade edeceğim sanırım ürünü. Alır almaz bu kadar problem nedir gerçekten...
    dediğim gibi son olarak zaten geri vermek için sıfırlayacağım makineyi, bir de bu şekli ile takarım olmazsa iade. işin ilginci bu sadece dell sorunu değil HP ve lenovo forumlarında da bu sıkıntı bolca yazılıp çiziliyor. Sanıyorum oyuncu laptopı alan bir çok kişi harici monitöre bağlamadığından, bağlayınca da oyun için TV ye bağladığından çok dillendirilen bir problem değil. Ancak dediğiniz gib yepyeni bir makinede bu dertleri çekmememiz lazım, hatta aslını isterseniz ben bire makineye 5500 tl veriyorsam (isterse 1000 tl olsun) o şirket en azından kutudan çıkmış hali ile bana sorunsuz çalışan ve otomatik updateler ile sorunsuz çalışmaya devam edecek ürünler vermeliler. Daha bunu başarmaktan acizler yazık.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.