Şimdi Ara

Dell Inspiron 7577 GTX 1060 Max-Q (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
720
Cevap
11
Favori
38.269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • SSD ve HDD değerleri 1050ti modeline ait. 1060max q modelinde nvme2 diye biliyorum. Bu arada ön beyaz ledin görevi nedir arkadaşlar, hdd göstergesi mi ?
  • thelordof kullanıcısına yanıt
    Hayır değiştiremedim.

Dell kesinlikle ürün değiştirilmeli prosedürümüz böyle diyor,
    Ama koç sistem değişime onay vermiyor, dell bize başka türlü söyledi diyor.

Daha bilgisayara el süremedim 2 haftadır serviste... Sıfır üründe de ekranın değişmesini açıkça istemiyorum, üretici kusuru kabul etmişken..

Neyse çok üzdüler beni malesef gereksiz yere.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zwe01

SSD ve HDD değerleri 1050ti modeline ait. 1060max q modelinde nvme2 diye biliyorum. Bu arada ön beyaz ledin görevi nedir arkadaşlar, hdd göstergesi mi ?

Fn+H kombinasyonuyla değişebiliyor. Hatırladığım kadarıyla HDD göstergesi ve şarj durumu ve bir şey daha vardı. Kılavuzunda yazıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: incubus

Hayır değiştiremedim.

Daha bilgisayara el süremedim 2 haftadır serviste... Sıfır üründe de ekranın değişmesini açıkça istemiyorum, üretici kusuru kabul etmişken..

çok saçma dedikleri
    aldığınız yere iade denediniz mi veya değişim
  • quote:

Orijinalden alıntı: thelordof

quote:

Hayır değiştiremedim.

çok saçma dedikleri
    aldığınız yere iade denediniz mi veya değişim

Aldığım yer servisten değişim belgesi istiyor...

Telefonda görüştüğüm Dell tarafında ki Burak bey ürünün değişmesini gerektiğini defalarca tarafıma iletti.

Şurdaki linktede görülüyor zaten prosedür:http://www.dell.com/support/article/tr/tr/trbsdt1/sln130145/dell-lcd-display-pixel-guidelines?lang=en

Neyse. Uğraşacağımız varmış. THH limiti 1-2 hafta önce 6.000 liraya çıkmıştı. Artık o yol üstünden gideceğiz gibi duruyor.

• incubus İ kullanıcısına yanıt
    satıcı firma işi yokuşa sürüyor

zaten sitelerinde stokta bitmiş nasıl olduysa

ne kadara almıştınız? Para iadesi hallolsa bari
    thh olarak kaç gün sürer tahmini belli mi
  • Lilpackage L kullanıcısına yanıt
    monster kullanmadım fakat monster Türk firması olması bir tık da olsa eğer param olsaydı beni kendine çekerdi .

lenovo'yu seçeneklerinizden çıkarmanızı tavsiye ediyorum çünkü klavyesinin ciddi sorunlu olduğu söyleniyor.

arkadaşın dediği gibi max q modellerinde soğutma sistemini nvidia tasarlıyor.

1060 ve 1060 max q arasındaki farkları internetten araştırarak bulabilirsiniz .

Cihazların fiyatları güzel kampanyalar gelmezse düşmez çünkü dolar kuru çok oynak firmalar da sürdürülebilir ticaret açısından indirime gidecek gibi durmuyor.
  • Arkadaşlar merhaba öncelikle bu ürünün 17 inç versiyonu yok sanırım bende şimdi ki laptopum Victor’dan dolayı 17 inçe alıştım artık gtx 1060 ve 17 inç uygun bir şey arıyorum şu an en uygun ACER hellios ile bu ürün gibi duruyor sizce ACER alsam pişman olur muyum dell’in bu modeli ile aceri kıyaslarsak hangisi daha iyi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Açıkçası satıcı prosedürü uyguluyor, yoksa niye değişmesin.
    Bende para iadesi değil cihaz değişimi istiyorum zira tez yazıcam bu bilgisayarda acil ihtiyacım olduğu için almıştım.

THH son çare olacak eğer dell aksiyon almazsa. Sonuçlanması 1 ayı bulur hatta geçer.

@AndroidS7180, monsterda iyidir ama aynı donanım olacak şekilde konfigure edince fiyat 6200-6300 civarına çıkıyor.
    @LuxAeternaFB, acerde iyidir, cevahir teknosa'da gördüm kasa ve klavye sağlam gibi. Ama dell'de acere göre bariz + yanlar var. Yukarıda bir yerlerde yazmıştım.
  • quote:

Bende para iadesi değil cihaz değişimi istiyorum zira tez yazıcam bu bilgisayarda acil ihtiyacım olduğu için almıştım.

THH son çare olacak eğer dell aksiyon almazsa. Sonuçlanması 1 ayı bulur hatta geçer.

@AndroidS7180, monsterda iyidir ama aynı donanım olacak şekilde konfigure edince fiyat 6200-6300 civarına çıkıyor.
    @LuxAeternaFB, acerde iyidir, cevahir teknosa'da gördüm kasa ve klavye sağlam gibi. Ama dell'de acere göre bariz + yanlar var. Yukarıda bir yerlerde yazmıştım.

İnternet satışlarından 15 gün içinde istediğin gibi iade olmuyor mu ? Neden uymuyorlar buna

Para iadesi olursa vatandan alabilirsiniz. W10 lu hali 5450 tl gibi

• quote:

quote:

İnternet satışlarından 15 gün içinde istediğin gibi iade olmuyor mu ? Neden uymuyorlar buna

Açıkçası Vatan'dan hiç bir şey almam. 5000 liraya verselerde. Taktığı telefonu bozan bir microSD satmışlardı bana. Sonrada kendi servislerinden ürün sorunsuzdur raporu çıkarmışlardı. Bende sorunsuzsa takar mısınız telefonunuza demiştim boot-loopa girmişti satıcının telefonu:)

Ama aynen. ben 5530 gibi bir fiyata almıştım. Şu anda fiyatları daha uygun. Ama işte mesele, bilgisayarın acil lazım olmasıydı. Şimdi karar çıkana kadar kullan, bütün kurulumları vs yap, sonra tekrar yap bir sürü uğraş.

Bu arada evet teknik servis kusur raporlar ise aldığınız yere normal-şartlar-altında iade edebilmeniz lazım. Kusur yoksa'da doğrudan iade edebilmeniz lazım. Yasalar bu şekilde. Ama bunu uygulayan tek bir satıcı yok. Zira üreticiler kutular açılmışsa almayın biz ilgilenmeyiz diyorlar.

Bu arada yanlış anlaşılma olmasın ürünü şiddetle tavsiye ediyorum. Oldukça beğendim. Zaten sorun koçsistem'in politikalarında. Onlarda ücretsiz ekran tamiri/değişimi teklif ettiler zaten fakat bunu istemedik.

• quote:

quote:

quote:

Açıkçası Vatan'dan hiç bir şey almam. 5000 liraya verselerde. Taktığı telefonu bozan bir microSD satmışlardı bana. Sonrada kendi servislerinden ürün sorunsuzdur raporu çıkarmışlardı. Bende sorunsuzsa takar mısınız telefonunuza demiştim boot-loopa girmişti satıcının telefonu:)

Ama aynen. ben 5530 gibi bir fiyata almıştım. Şu anda fiyatları daha uygun. Ama işte mesele, bilgisayarın acil lazım olmasıydı. Şimdi karar çıkana kadar kullan, bütün kurulumları vs yap, sonra tekrar yap bir sürü uğraş.

Bu arada evet teknik servis kusur raporlar ise aldığınız yere normal-şartlar-altında iade edebilmeniz lazım. Kusur yoksa'da doğrudan iade edebilmeniz lazım. Yasalar bu şekilde. Ama bunu uygulayan tek bir satıcı yok. Zira üreticiler kutular açılmışsa almayın biz ilgilenmeyiz diyorlar.

Bu arada yanlış anlaşılma olmasın ürünü şiddetle tavsiye ediyorum. Oldukça beğendim. Zaten sorun koçsistem'in politikalarında. Onlarda ücretsiz ekran tamiri/değişimi teklif ettiler zaten fakat bunu istemedik.

Yeni üretilen modellerde şu ekran sorununu halletseler

Koçsistem dell in servis ağı mı? Dell markasına aşina değilim .

Ama bu modeli beğendim bende. Ocak sonu veya şubatta almak istiyorum. 1050ti yeter gibi bana ama 1060 q max kafa karıştırtıyor :)

Ebrardan alan diğer arkadaşlarda değiştiremez o zaman. Dell servisin ürünü alıp size sıfır vermesi lazım. Öyle bir seçenekler imkanlar getirseler

• quote:

Orijinalden alıntı: AndroidS7180

monster kullanmadım fakat monster Türk firması olması bir tık da olsa eğer param olsaydı beni kendine çekerdi .

lenovo'yu seçeneklerinizden çıkarmanızı tavsiye ediyorum çünkü klavyesinin ciddi sorunlu olduğu söyleniyor.

arkadaşın dediği gibi max q modellerinde soğutma sistemini nvidia tasarlıyor.

1060 ve 1060 max q arasındaki farkları internetten araştırarak bulabilirsiniz .

Cihazların fiyatları güzel kampanyalar gelmezse düşmez çünkü dolar kuru çok oynak firmalar da sürdürülebilir ticaret açısından indirime gidecek gibi durmuyor.

1050ti ile 1060 Q max in soğutma sistemi veya soğutma tasarımı farklı mı?

• quote:

Arkadaşlar selam.

Benim cihaz geldi. + ve - şekilde yazıyorum.

1) + SSD disk nvme, hwinfo'da üretici olarak samsung gözüküyor.
    2) - Panel IPS, kalitesini beğendim ama malesef 2 tane ölü piksel mevcut. Bununla ilgili mecidiyeköy'deki servise gitmemi istediler.
    3) - Kendi windows iso'su da yok. Kurulumları siz yapacaksınız.
    4) + Parmak izi okuyucusu var.
    5) + 1060 MAX-Q versiyonu
    6) - En yıkıldığım yer burası oldu, klavye'nin ışığı beyaz arkadaşlar. ve WASD tuşları normal. Kesinlikle görsellerdeki klavye değil :(

İlk etapda gördüklerim bunlar. Diğer arkadaşlarda ekranlarında ölü piksel var ise paylaşırlarsa sevinirim.

Öncelikle hayırlı olsun. Güle güle kullanın.

Cihaz üzerindeki SSD'yi merak ediyorum. Cihazda Samsung PM961 SSD olduğunu söylüyorlar. Ancak Türkiyede satılan modellerde bu ssd olduğundan emin değilim.

Rica etsem CrystalDiskMark ile SSD yi test edip bizimle paylaşabilir misiniz?

• @devjan şimdi servisten gidip aldım kurulum vs yapıcam ondan sonra koyarım.
    @thelordof MAXQ için özet geçmek gerekirse 3-5 fps kaybedip 15-20 derece kazanıyorsunuz, güç olarakta normalden daha az tüketim yapıyor.

Servis konusunda dell'in bütün servis işlerine koçsistem bakıyor. Dell'in kendisi burada daha çok advisor gibi davranıyor. (Galiba sadece premium-work tipi durumlarda dell kendi bakıyor)

Neyse özet olarak değişim yapılmadı, ekran tamirini kabul etmeyip cihazı aldım servisten. Şimdi servis raporu ile THH'ye başvuracağım.
  • DevJan D kullanıcısına yanıt
    1060 olan versiyonun ssd hız değerleri.

Dell Inspiron 7577 GTX 1060 Max-Q

ssd değeri iyi gibi, sizce nasıl hocam?
    thh sonuçlanana kadar keyfine bakın hocam.
    SSD'ye söylenecek bir şey yok çok iyi.

Fakat şu sorun mevcut arkadaşlar. Alırken iyice düşünün:

https://www.technopat.net/sosyal/konu/intel-nvidia-laptoplarda-anlik-takilma-sorunu.448444/

Windows 10 ve Intel problemi.... 7. nesil işlemciler içinde eski işletim sistemleri desteklenmediği söylendi dell tarafından. Ama sorun devam ederse beni yinede windows 8.1 kuracağım
    Microsoftun el atması lazım ama ne zaman

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.