Şimdi Ara

Dell Inspiron 7577 GTX 1060 Max-Q (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
720
Cevap
11
Favori
38.269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tüik in hesaplama yöntemlerinden birini kullanmıştır.
  • apespecter A kullanıcısına yanıt
    Gümrük vergisini unutmayalım :)

Ben muhtemel i5 versiyonu için 3.500TL olursa alırım yazmak istemiştim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler ben amazondan aldim i5 7300 1tb hdd 128 gb ssd 8 gb ddr4 gtx 1060 max q yaklasik 4200 e falan geldi benim aldigim modelde ssd sandisk x400 m.2 2280. laptop gayet iyi hizli sarj oluyor yuksek grafikli oyunlarda fanlarlar ucak motoru gibi ekran mukemmel degil ama iyi klavye isiklandirmasi kirmizi renkli. ilk aldiginizda sistemde sag tikladiginizda falan anlik kasmalar olabilir sorun windows bazli ayrica yine windows bazli olceklendirme hatasi var %125 e aldiginizda bazi secenekler puslu gozukuyor. %100 e alirsaniz sorun cikmiyor. Wavesmaxx audio var laptopta sesi bir nebze daha kaliteli aliyorsunuz. En son dell in kendi yuklu programlari cok iyi burdan donanim kontrolu driver guncellestirmelerini falan alabiliyorsunuz.Ayrica max q ile normal 1060 arasindaki fark guc degerleri maxq daha az guc cekiyor bu yuzden cekirdek hizlari bir nebze daha dusuk ama buna kiyasla normal 1060 a gore daha stabil atiyorum normalde 80 fps oynarsiniz bi anda 35 e duser maxq da 70 fps alirsiniz bi anda 55 e duser

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JyXEL -- 6 Nisan 2018; 2:46:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Thiras

Amazon'dan 1060'lı modeli alan var mı? Garanti kapsamı sadece posta yoluyla sağlanıyormuş. Ancak on-site garantiye yükseltirsek sanırım uluslararası oluyormuş. Sürece hakim birileri var mı?

Ben amazondan aldim. Turkiyede garantili olmasi icin premium garanti yaptirman lazim. turkiyedeki servisini aradim d parca diye bi firmaya yonlendirdiler onlarda yurtdisindan fiyat alip sizi bilgilendiricez dediler bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: JyXEL

quote:

Orijinalden alıntı: Thiras

Amazon'dan 1060'lı modeli alan var mı? Garanti kapsamı sadece posta yoluyla sağlanıyormuş. Ancak on-site garantiye yükseltirsek sanırım uluslararası oluyormuş. Sürece hakim birileri var mı?

Ben amazondan aldim. Turkiyede garantili olmasi icin premium garanti yaptirman lazim. turkiyedeki servisini aradim d parca diye bi firmaya yonlendirdiler onlarda yurtdisindan fiyat alip sizi bilgilendiricez dediler bekliyorum

Alıntıları Göster
    Garanti için kaç isteyecekler acaba?

• Selamlar arkadaşlar, 

Haftasonu atılım bilgisayardan sipariş verdiğim 1060 lı 7577 laptobum pazartesi elime ulaştı. Paketleme normaldi. Şişme tarzı naylonla sarılmıştı. Kutuda kusur yoktu o üstündeki paketi çıkarınca. Kutuyu açınca laptobu kontrol ettim kozmetik olarak sorun yoktu. Cihaz 21 şubat 2018 üretim civarı. Şu anki yeni üretimlerden sanırım çünkü mart ayı üretim henüz duymadım tr ye gelen. Cihazı şarja bağlayıp laptobu açtım. W10 kurmadan cihaz içerisinde ki ubuntuyu hızlıca kurup ışık sızması ve ölü piksel testi yaptım. Ekran temizdi sorun yoktu. Daha sonra uefi şekilde w10 kurdum. Windows update otomatik olarak updateleri yaptı, ondan sonra dellin sitesinden service tag kodunu girerek driver listesine ulaştım. Onları da tek tek indirip kurdum. Ayrıca dell support assist programını indirdim, ordan da stress testi yaptım , cihaz başarıyla geçti işlemleri. Laptobun hızı, sessizliğin den memnun kaldım ilk izlenimlerim olarak. Eski laptobum oyunları kaldırmadığından oyun kültürüm pek yok bu laptopla zamanla olacak. Rainbow oyununu aldım ve denedim. Performansı ve görüntü kalitesi çok iyiydi oyunun. Bilirsiniz oyunlarda bazı ayarlar ekran kartı 1080 bile olsa pc yi kastırır , o ayarları açmaya gerek yok. 1080p çözünürlük High ağırlıklı ayarlarda ortalama 95 fps civarları aldım. 110 -120 fps gördüğü oldu ama genel olarak ayarladığım ayarda 95 fps ortalama sundu. Direkt masanın üstünde işlemci 80 derece civarı, ekran kartı 68 derece civarıydı. Fan soğutma başarılı sıkıntı görmedim şimdilik. 

sk hynix pc401 256gb ssd var laptobumda, sanırım dell şimdi ki üretimlerde buna geçmiş. Laptopta dell den kaynaklı veya fabrikasyon bir sorun yok gözlemlediğim kadarıyla. Maşallah diyelim  

İlk gözlemlerim bu kadar , laptobu alacak arkadaşlara tavsiye ederim. Aralıktan beri takip ediyordum, almak bu zamana nasipmiş. 

Ana Konuya yazdım buraya da ekleyeyim dedim.

İyi forumlar... 

• Hayırlı olsun hocam sonunda kavuştun. Gözüne çarpan bisey olursa habersiz bırakma buraları.

• Kuzeyli.2891 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam, buralardayım kaybolmam

Memnunum bir sıkıntı yok şimdilik

• Merhaba,

Ben de yazın bu ürünü almayı düşünüyorum. Cihazın soğutmasını ve stabilitesini epey övüyorlar ancak ekranı iyi değil deniyor. Renkleri soluk, cansız gösteriyormuş yabancı sitelerde yazılanlara göre. Ekran konusunda bu durum özellikle oyunlarda rahatsız edici derecede mi acaba? Açıkçası gtx 1060 lı Hp Omen ile bunun arasında kaldım. Omen'in ekranı kat kat daha iyi ve ayrıca 120hz deniyor... Ama işte Dell'in de soğukluğu ve stabilitesi var... Kararsız kaldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trident02 -- 7 Nisan 2018; 22:54:12 >
  • trident02 kullanıcısına yanıt
    yabancı sitelerde TN paneli eleştiriyorlar sürekli çünkü yanlış hatırlamıyorsam TN panel ile satışa başlandı bu model ve çoğu kişi şikayetçiydi

TR de lcd model satılıyor şuanda ve ben gayet memnunum ekran renk ve parlaklığından

laptobu sürekli dışarıda güneş ışığında kullanıcak iseniz yeterli gelmeyebilir parlaklığı fakat ev ortamında gayet yeterli bence

gece mesela full parlaklıkta forumda dolaşamıyorum yüzde 20de şuanda
  • hocalarım selamlar bende bugün bilgisayarı aldım;

ilk önce ubuntuyu açıp kontrol ettim ışık sızması falan yoktu çok şükür, ardından hazırlamış olduğum windows10'u kurdum. toplamda 15dk falan sürdü driverlar ile ardından hemen dell assist i indirip kalan driverları falan attım 4 driver daha yükledi sonra ge force exp. indirdim birkaç program daha indirdim. oyun deneyimimde oldu hemen kısaca özetleyeyim

pubg : bütün ayarlar very low - ölçeklendirme 70 : max 144 min 100 av: 120
    texture high kalanlar very low ölçek 100 max 100 min 60 av: 80

onun dışında pubg girince fanlar çok bağırdı gibi geldi bana ilk oyun açışı olduğu için normal olduğunu düşündüm. çok yazı yazan biri olarak klavyesini çok beğendim. klavye ışıklandırmaları beyazdı. parmak izi okuyucu driver'ını kuramadım bir türlü bulamadım. onun dışında klavyenin ok tuşlarının biraz altında ısınmayı hissettim şu anda bunu yazarken çok rahatsız etmedi ama boş yükte ısınmasını anlayamadım. bilgisayarı alacaklara şimdiden hayırlı olsun. gerçekten güzel bir seçim olacak onlar için bu arada ssd testlerini de aşağıya iliştiriyorum

21.04.2018 de alındı. garanti süresi olarak 26.02.2018 gözüküyor giriş tarihi sanırım.

• Merhaba yeni üye oldum.

Dell 7577 i7 gtx1060 modelinden sipariş verdim ancak tam konusunda endişelerim var.

Ram 2x8 şeklinde mi oluyor yoksa tek parça 16gb şeklinde mi?

Ürünü alanların ramleri nasıl?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Trklmsr -- 21 Nisan 2018; 9:38:59 >
  • Trklmsr T kullanıcısına yanıt
    bana 16gb tek şekilde geldi
    ebrardan almıştım
  • Yemregun1 Y kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun

ssd nizin markasını merak ettim

benimki samsung read/write 3239/1317 idi
  • Bir şey sormak istiyorum.

Ram değiştirmek garantiyi bozar mı?

• Trklmsr T kullanıcısına yanıt
    16×1 şeklinde bende

• thelordof kullanıcısına yanıt
    Hocam nereden bakıyorsunuz? Bilgisayarın içinden mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ne kadara alınır sizce bu sistem 5499 tl yi gördüm bir kaç gün önce
  • Hakan00133 kullanıcısına yanıt
    görev yöneticisinde yazıyor hocam
  • thelordof kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam kullanılan yuvalar 1 yazıyor :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.