Şimdi Ara

Dell Inspiron 7577 - Ana Konu (86. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.269
Cevap
62
Favori
221.850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8485868788
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Almaya niyetim var fakat çok ses çıkarıyor mu okulda derslere götürecem ilgi çekmek istemem derste

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mustafa6397 kullanıcısına yanıt
    Günlük işlerde sesi çıkmıyor diyebilirim. Isı değerleri 50 derece civarında çalışıyor ama zorlarsan laptopu 60 derece üstünü görünce fanların hızı artıyor haliyle seste çıkıyor. Sonuç olarak oyun bilgisayarı ona göre düşünüp karar vermelisin. Sistemi zorlamayacak, okulda günlük kullanacağın bir şeyler arıyorsan macbook aire yönelmelisin veyahut u serisi laptoplara
  • shoters61 kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirme için çok sağolun hocam. Kutuda üretim tarihi ney yazıyor bu arada?

Hdd seagate olanda var sanırım bu arada .

• thelordof kullanıcısına yanıt
    Galiba Seagete şimdi baktım ST yazıyor kısaltma olarak. SSD'de Samsung ama 7567'de kinin Toshiba olduğuna eminim. Toshiba harddiskleri gürültülü çalışıyor genelde. Eski hocamdada harici vardı. Sınıfa getirirdi bayağı gürültülüydü.
    Üretim tarihi 7 Aralık
    Hayır oyun da oynuyorum program da yazıyorum derslerde program yazıyoruz arkadaşın monster var 1050ti derslerde oyun bile oynuyor çok sesi yok fan

• cgunay kullanıcısına yanıt
    Bulamadım nasıl bulurum smartbyte

Teşekkürler, seagate olması daha iyi toshibaya göre

• ***_AsLaN_*** kullanıcısına yanıt
    hocam ekseni aradım telefonla.internet sitelerinden bulabilirsiniz bizim stoklarımızda yok dediler. hiçbir mağazanızda yok mu dedim.ya da sitenizde. yok dediler :D ebrara da whatsapptan sormuştum onlar da yok dedi. başka bi tane daha firma aradım netten görüp o da yok dedi.ben de yazdığım gibi monsterin yolunu tuttum.çıktım geldim ankaradan kadıköye.

madem thunderboltlu dell 7577 bulamadım,o zaman ben ilerde egpu takamayacağım bir bilgisayar alacaksam gtx 1070 li monster alayım dedim. gittim.tam monstere girecem baktım exa bilgisayarın mağazası var. camekandan bir iki dell bilgisayar görünce dedim burda olabilir şansımımzı deneyelim. sordum ve 1 tane kalmış dediler :D fiyat olarak da uygundu gtx 1060 lı modeli aldık.şanslı adamım vesselam :D win 8 kurdum şuanda hddye. şimdilik ubuntulu ssdye dokunmadım sadece biostan bootunu devre dışı bıraktım bu diskin. driverlere uğraşıyorum şuanda malum dell in kendi sitesinde win 10 diverleri var. uyumlu olan varsa kuracağım win 8 e. sonra steam yedekleri vs.

kısacası ben de aranıza katıldım . :) merhaba

service tag numarasini dell i arayarak degistir u559 cikmasi hataymis benimkide ayniydi duzelttiler . anahatari da microsoftu ara ordan halledersin

• titrexius T kullanıcısına yanıt
    bi de haklısınız sabah baktım stok yoktu.şimdi sitede satılıyor :D neyse ben aldım artık sorun yok.
  • Beyler bende 1060 lı model var kullandığım süre boyunca hiç şarjdan çıkarmıyorum sadece bilgisayarı kapatınca çıkarıyorum sorun olur mu sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: titrexius

hocam ekseni aradım telefonla.internet sitelerinden bulabilirsiniz bizim stoklarımızda yok dediler. hiçbir mağazanızda yok mu dedim.ya da sitenizde. yok dediler :D ebrara da whatsapptan sormuştum onlar da yok dedi. başka bi tane daha firma aradım netten görüp o da yok dedi.ben de yazdığım gibi monsterin yolunu tuttum.çıktım geldim ankaradan kadıköye.

madem thunderboltlu dell 7577 bulamadım,o zaman ben ilerde egpu takamayacağım bir bilgisayar alacaksam gtx 1070 li monster alayım dedim. gittim.tam monstere girecem baktım exa bilgisayarın mağazası var. camekandan bir iki dell bilgisayar görünce dedim burda olabilir şansımımzı deneyelim. sordum ve 1 tane kalmış dediler :D fiyat olarak da uygundu gtx 1060 lı modeli aldık.şanslı adamım vesselam :D win 8 kurdum şuanda hddye. şimdilik ubuntulu ssdye dokunmadım sadece biostan bootunu devre dışı bıraktım bu diskin. driverlere uğraşıyorum şuanda malum dell in kendi sitesinde win 10 diverleri var. uyumlu olan varsa kuracağım win 8 e. sonra steam yedekleri vs.

Hocam mesajı resmen '' Bu mesaj aşırı mutluluk içerir'' sloganı varmış gibi okudum :D

Hayırlı olsun cihazınız güle güle kullanın :) Sorunsuz cihazınız olması üstüne stokta olmayan ürüne denk gelmek büyük şans :)

Eksene diyecek sözüm yok dahada sinerjiye gitmem :D Bir taşla iki bindirme yapayım dedim arada :D

• ***_AsLaN_*** kullanıcısına yanıt
    sinerji ne gibi bir problem çıkardı?
  • Acaba cihazı garantiye orjinal olmayan bir windows ile göndersek problem çıkar mı? Bilgisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: titrexius

Ordan kaça aldınız hocam? Win8 neden kurdunuz, win10 daha iyi olur hem driverlar açısından

Hayırlı olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: CNDMN

Acaba cihazı garantiye orjinal olmayan bir windows ile göndersek problem çıkar mı? Bilgisi olan var mı?

Bir problem olacağını sanmıyorum

• thelordof kullanıcısına yanıt
    hocam 5250 TL gibi bir rakam sanırım. gtx 1060 ,16 gb ram ve 1 tb hdd, 256 gb samsung ssd li olan free-dos model. neden windows 8 kurdum?
    -flashdiskimde windows 8 setupı vardı bakalım ne kadar hızlı kuracak diye denedim. win 10 keyim yok. satın alamadım henüz.
    -daha önce masaüstü ve diğer lenovo thinkpadimde win8 ve win 10 kurdum. iki bilgisayarda da windows 8 bariz bir şekilde daha hızlı açıldı(max 6 saniye i53320m li 16 gb ramli ssdli thinkpad x 230, max 8 sn i5 4690k ve 8gb ramli sssdli masaüstü). uefi ve fastboot olayı win 8 de daha stabil çalışıyor diye düşünüyorum.
    -windows 10 kullandığım her notebookta tüm sürücüleri yüklememe rağmen fanlarda bi daha hışırtılı değişik çalışma yaptı. bu arada belirteyim günlük kullandığımız yazılımlar bence win 10 da daha iyi çalışıyor.
    -genelde notebook şarja takılı kullanıyorum oyun program vs uğraştığım için. samsung r522 ve lenovo thinkpad x230 da windows 10 her zaman pilin yıpranması daha fazla oldu. win 7 ve win 8 ile samsung r 522 yi uzun süre pili yıpranmadan kullanırken,win 10 a geçince aynı pilde wear level hızla arttı. pil bozulunca win 8 e geçip tekrar batarya aldım .bilgisayar yok bataryası hala duruyor :D (tüm driverlari vs kurup aynı donanımda kullandım. genelde benzer işler yaparım bilgisayarda)

• titrexius T kullanıcısına yanıt
    Driverlari nasil tanittiniz verim ne sekilde oldu yani ?

• expressimo kullanıcısına yanıt
    hocam genel olarak driverlarda sorun çıkmadı. tek tek uğraşmayayım diye driver pack adında bir yazılım var onunla kurdum.

ancak bizim 7. nesil işlemciler ile win 8-8.1 için intel grafik sürücüleri yüklenemiyor. birkaç tane versiyon indirdim ancak kurulmadı. sonra açıklamalarda okudum ki 7. nesillerde grafik kartı desteği için win 10 kurmak şart.sanırım dell kendi sitesinde bu sebeple sadece win 10 driverları yayınlamıştır.. belki yeni driver çıkarır intel eskie dönük olarak.ya da özel driver hazırlayanlar olmuştur bu sebeple daha önceden.

haliyle intel grafik sürücülerini yüklemeden nvidia ekran kartı sürücüleri de yüklenmiyor. ancak şöyle söyleyeyim diverlar yüklü olmadan temel görüntü bağdaştırıcı hali ile youutubedan video izledim. pencereler arasında git gel yapınca mouse takılma sorunu olmadı. win8 hdd içerisinde yüklü iken hızlı açılıyor. ssd de daha hızlı olacağını düşünüyorum.

yine bazı arkadaşlar download düşüklüğünden bahsetmiş. bende öyle bir sorun da olmadı. 1500kb/sn ile dosya indirdiğimi gördüm.sanırım arkadaşların sorunu windows 10 ilk yüklenince internet bağlı ise driverları güncelliyor.o arada arka planda indirme yapıyor. bu sebeple download hızı düşük diye düşünülüyor. kaldı ki aynı durumu x230da yaşadım.o yüzden ilk yüklemede hemen nete bağlamıyorum. ve kurarken win 10 için hatırlamıyorum ama var ise otomatik güncellştirme olayını kapatsın arkadaşlar.

durum böyle olunca windows 10 indiriyorum şimdi flash disk ile uefi kurulum yapacağım. hızı karşılaştırır yorumumu yazarım. bu arada win 10 orjinal keyi satan güvenilir bir yer biliyosanız alayım :)

• 
Sayfa: önceki 8485868788
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.