Şimdi Ara

Dell Inspiron 7567 - Ana Konu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
10.407
Cevap
140
Favori
503.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 9 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 854
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 396
  • Ortalama Mesaj Aralığı 3 saat 17 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 251
  • Favoriye Eklediklerim 150
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • -forumber- (604 mesaj) BJK (597 mesaj) barisgurler (396 mesaj) alpererez (259 mesaj) donnarumma (245 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (7047 mesaj) Mobil (2994 mesaj) Tablet (74 mesaj) Mini (246 mesaj) Uygulama (223 mesaj)
  • @
14 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Taşınabilir Bilgisayarlar >> Notebook - Ultrabook >> Dell >> Dell Inspiron 7567 - Ana Konu
Giriş
    13 Mesaj
    cod warzone da full low ayarlar 1080p de 45-55 arası fps alıyorum.
    900p yada 720p ye düşürdüğümde fps ye hiç etkisi olmuyor. youtube de izliyorum adamlar 900p de 70-80 fps alıyor. Sorun nedir acaba ayrıca birşey mi yapmak gerekiyor bilen varsa bekliyorum yanitlarini

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    7061 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: donnarumma

Arkadaşlar dün akşam buraları okumadan enayi gibi bios'u güncelledim. Yeni bios throttlestop tarzı programları engelliyormuş galiba ve eski bios'lara dönmeye de izin vermiyormuş. Ben ve benim gibi güncelleme yapanlar ne halt işleyeceğiz şimdi? Çöpe mi döndü laptop yine? :(

Bios Recovery'den bir önceki Bios'a geri döneceksin. Ben öyle yaparak kurtuldum, şu an sorunsuz.

https://www.dell.com/learn/ma/fr/mabsdt1/videos~en/documents~smac-bios-recovery-tool-latitude.aspx

• Çavuş
    50 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: BJK

Bios Recovery'den bir önceki Bios'a geri döneceksin. Ben öyle yaparak kurtuldum, şu an sorunsuz.

https://www.dell.com/learn/ma/fr/mabsdt1/videos~en/documents~smac-bios-recovery-tool-latitude.aspx

Alıntıları Göster

hocam su yontemi deneyerek istediğiniz biosa dusurebilirsiniz.

videodaki işlemleri yaptıktan sonra bilgisayarı kapayın , power kablosunu sokun , ctrl+esc tuslarına bilgisayar kaplıyken basılı tutun ve ardından hemen power kablosunu takın. onunuze gelecek seceneklerden recover biosu secin .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dobisco -- 17 Kasım 2020; 16:54:11 >

• Onbaşı
    27 Mesaj

Arkadaşlar merhaba, 2017 de aldığım laptopumun artık bataryası bitti ve ısınmaya bağlı şarjdayken bile kapanıyor. Bataryayı değiştirip bilgisayarı temizletebileceğim bildiğiniz bir teknik servis var mı? Mümkünse gün içerisinde bırakıp almak istiyorum.

|
    |
  • Yüzbaşı
    295 Mesaj

Hocam programın ve masaüstünüzde duran bios'un linki var mı acaba?

|
    |
    dobisco kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    295 Mesaj

Kaç defa denedim olmadı hocam. İlk açılışta kendi kendine 1.12'yi yüklüyor :(

|
    |
  • Çavuş
    50 Mesaj

hocam dellin kendi sitesinde yukleyin eski versiyonu , istediğiniz sürüme düşürebilirsiniz. dell 7567 drivers yazın ilk çıkana tıklayın bios driver kısmına gelin ustune tıklaın older versions cıkacak istediğiniz versiyonu secin videodaki işlemleri yapın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dobisco -- 19 Kasım 2020; 10:21:20 >
    |
    |
    donnarumma kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    295 Mesaj

Maalesef olmuyor hocam. Adamlar hiçbir açık bırakmamışlar. Mahsur kaldık 1.12.1’de :(

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/36/c0/e7/36c0e7990eee73e191fae47dbf5f6560.jpeg&t=0&width=480&text=1

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Çavuş
    50 Mesaj
    hocam bir bakın biosa su kısımda tik var mı ? yoksa siz koyun oyle deneyin. olmadı ise old_ bios.rcv dosyasını silin diğeri kalsin tekrar deneyin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yüzbaşı
    295 Mesaj

Dediklerinizi de denedim yine olmadı hocam maalesef. Dediğim gibi her şeyi engellemişler yeni bios'la. Geçenlerde arkadaşın biri şunu paylaşmıştı ama yapmaya cesaret edemedim:

https://www.reddit.com/r/Dell/comments/j0ha5r/for_all_the_inspiron_7577_owners_who_updated/?utm_campaign=DonanimHaber&amp%3Butm_medium=referral&amp%3Butm_source=DonanimHaber

|
    |
  • Yarbay
    7061 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: donnarumma

Dediklerinizi de denedim yine olmadı hocam maalesef. Dediğim gibi her şeyi engellemişler yeni bios'la. Geçenlerde arkadaşın biri şunu paylaşmıştı ama yapmaya cesaret edemedim:

https://www.reddit.com/r/Dell/comments/j0ha5r/for_all_the_inspiron_7577_owners_who_updated/?utm_campaign=DonanimHaber&amp%3Butm_medium=referral&amp%3Butm_source=DonanimHaber

Sadece Bios recovery yapıyorsun o kadar, yeniden yüklemene gerek yok yeni bir Bios. En son Bios'tan bazı kalıntılar, eski Bios'a dönmeni engelliyor. Ama sadece recovery de yapsan yeterli oluyor. Bende oldu en azından, şu an sorun yok.

|
    |

• Onbaşı
    20 Mesaj

https://www.reddit.com/r/Dell/comments/jw06pe/guide_inspiron_7567_bios_downgrade_from_v1121_to/

Reddit' te birisi, DELL 7567 bilgisayarının bios sürümünün v1.12.1 den v1.11.0 'e düşürülmedeki izlenmesi gereken yolları anlatmış ve sadece v1.11.0 e düşürüldükten sonra isteğiniz versiyonuna güncelleyebilirsiniz demiş, 6. adım (biosun resetlendiği bölüm) bana çok riskli bir adım gibi geldi, sadece donanımsal tecrübesi olanların uygulabileceği bir yol. (Removing CMOS cell battery connector )

Yukarıdaki paylaştığım reddit linkinde , çözüm bulunduğu iddia edilmiş. Yine de alternatif ve donanımsal olmayan çözümün bulunmasının beklenilmesinde yarar görüyorum.

• Yüzbaşı
    295 Mesaj

Defalarca denedim olmadı. İlk yaptığımda ne güzel dönmüştü 1.11'e ama ilk kez kapatıp açtığımda kendi kendine tekrar 1.12'yi yükledi. Ondan sonraki denemelerimdeyse 1.11'e hiç dönmedi bile.

|
    |
  • Yüzbaşı
    295 Mesaj

Valla ben de onu bekleyeceğim hocam. Durduk yere başa bela aldık.

|
    |
    ChandlerBingo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    212 Mesaj
    Samsung 970 EVO Plus NVMe M.2 500 GB almak istiyorum (önceki sayfalarda herhangi bir ssd nin bu cihaz ile uyumlu söylenmiş), başka ssd önerileriniz var mı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kon3442 -- 20 Kasım 2020; 22:30:44 >
    |
    |
  • Onbaşı
    20 Mesaj

Hocam Bios V1.11 e dönebildim. Explorer ++ programı ile eski bios dosyaları sildikten sonra dell in sitesinden biosu indirip, yukarıdaki hocamın paylaştığı videodaki adımları izledim. Sonra bios ayarlarında "security" sekmesinin altındaki "UEFI Capsule Firmware Updates " ayarını disable yaptım. Şu an Throttlestop programı çalışıyor gözüküyor.

|
    |

• Yüzbaşı
    429 Mesaj

laptopun temizliğini ve termal macununu yaptım gerçekten ısınmalar ve dolaylı olarak fan çalışımı azaldı. bir de bir fanda takırtılar vardı ona da makine yağı sürdüm biraz şu an iyi durumda. senede bir yapılması gerekiyor cidden.

bir de @-forumber- AUO63ED modellerin 108hz'ye çıkartılabileceğini göstermişsin ama ben senin videodaki aşamaları uygulasam da intel control panelde hala 48 ve 60 gözüküyor. neden olabilir hocam sence?

edit:

benim hd graphics 630 driverı güncel değilmiş ondan gözükmüyormuş da 108hz'de kalite kaybı oluyor. kalite kaybı olmadan kullanabileceğim test ettiğiniz bir üst limit var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volvox7 -- 21 Kasım 2020; 0:39:43 >
  • Onbaşı
    20 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: dobisco

hocam su yontemi deneyerek istediğiniz biosa dusurebilirsiniz.

videodaki işlemleri yaptıktan sonra bilgisayarı kapayın , power kablosunu sokun , ctrl+esc tuslarına bilgisayar kaplıyken basılı tutun ve ardından hemen power kablosunu takın. onunuze gelecek seceneklerden recover biosu secin .

Alıntıları Göster

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler hocam , eski versiyona dönebildik sonunda :) defalarca USB'den veya diğer yöntemlerden bios recovery denemeleri işe yaramazken explorer ++ ve MiniTool Partition Wizard programı ile halledebildik.

• Yüzbaşı
    295 Mesaj

Hocam daha detaylı anlatabilir misiniz? Bir de 1.11'i değil de 1.9'u öneriyorlardı sanki?

|
    |
    ChandlerBingo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    20 Mesaj

1- BIOS Ayarlarında Maintenance sekmesindeki BIOS DOWNGRADE seçeneği açık (büyük ihtimal zaten açıktır) , "security" sekmesinin altındaki "UEFI Capsule Firmware Updates " ayarını kapalı yaptım.(Sonraki zamanlarda bios'un kendi kendini upgradelememesi için)

2- MiniTool Partition Wizard , Explorer ++ programını yükleyip aşağıdaki linkteki videoda söylenenleri yaptım. Yönetici olarak çalıştırdığım Explorer++ ile EFI-BOOT-DELL-BIOS-RECOVERY içindeki 2 bios dosyasını sildim, ve dell'in sitesinden indirdiğim exe. uzantılı bios sürümünü BIOS_CUR.rcv uzantısında kaydedip EFI-BOOT-DELL-BIOS-RECOVERY sekmesine attım.

3-) Bilgisayarı kapattım , power kablosunu çıkardım , ctrl+esc tuşlarına bilgisayar kapalıyken basılı tuttum ve ardından hemen power kablosunu taktım. Önüme gelen seçeneklerden recover biosu seçtim.

Ben bu yöntemlerle eski bios sürümüne dönebildim, belki başkasında farklı yöntemler yeterlidir. Ayrıca 1.11 versiyonuna dönebildik mi zaten daha eski versiyonlara daha kolay dönebileceğimizi düşünüyorum. BIOS versiyonlarında hangisinin fan hızılarının ayarlanmasında , throttlestop programı ile uyumlu çalışmasında vb. pek bir bilgim yok açıkçası.

|
    |

Reklamlar
Radyo Dinle
Pubg mobile uc
anzer balı
kripto para haberleri
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,688
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.