Şimdi Ara

Dell Inspiron 7567 - Ana Konu (511. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.806
Cevap
131
Favori
549.645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 509510511512513
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkür ederim öneriler için.

Usb sorununu ben de forumda göremedim pek. Bu olalı da yaklaşık bir seneden fazla oldu. Çoklayıcı ile idare ediyorum. Daha önceden çalışıyordu, gta oynarken bir anda mouse ışığı gitti o gün bu gündür mouse, klavye, flash bellek gibi 2.0 cihazları o porttan kullanamıyorum.

Dell'i arayıp bir soracağım yarın. Bakalım sonucu ne olacak
  • Bizim batarya hücreleri ne tipi diye geçiyor (18650 gibi) bilen var mı? Bir de bunları değiştirip kullanan babayiğit oldu mu hiç? Dell Inspiron 7567 - Ana Konu 

• quote:

Orijinalden alıntı: -forumber-

Linkini verdiğiniz ürünleri alabilirsiniz hocam. İkisi de gayet mantıklı upgradeler. Ama linkini verdiğiniz SSD yerine aşağıdaki SSD'yi daha çok öneririm ben;

https://www.incehesap.com/james-donkey-jd1000pro-512gb-ssd-disk-fiyati-46738//

Onun haricinde batarya konusununda en kısa sürede değişmenizi öneririm fakat nereden temin edilir, nasıl güvenilir vs bilmiyorum açıkçası.

USB sorununu da ilk defa duydum açıkçası.

Alıntıları Göster

hocam ben de ssd düşünüyorum da bu sıralar, jd'nin 2.5" modellerinde çok sorun yaşayan olmuş. m2 ler güvenilir midir ki? hızı daha düşük olsa da sandisk düşünüyordum ben de.

• orjinal bataryayı temin edebileceğimiz güvenilir bir yer bilen varsa paylaşabilir mi nereye baksam stokta yok gözüküyor

• Batarya için bugün servisi aradım. Bizim bataryaya ait parça kodu 71JF4 imiş. Bataryayı da dparca üzerinden satıyorlarmış. Fiyatına baktım kdv dahil 921 tl oluyor fiyatı. Diğer siteleri de ekledim ancak hangileri güvenilirdir, hangileri değildir bir bilgim yok.

Dell'in satıcısı : https://www.dparca.com/BTRY,PRI,74WHR,6C,LITH,SIMPLO-p-25930

Farklı siteler:

https://www.pilburada.com/dell-inspiron-7567-notebook-bataryasi---pili--retro

https://www.dataservis.net/urun/445226-wm-9975/dell-71jf4-071jf4-batarya-pil-retro.html#

https://urun.n11.com/batarya-pil/dell-71jf4-071jf4-batarya-pil-retro-P394148990

https://pcpartner.com.tr/notpro-dell-inspiron-15-7000-serisi-7557-7559-357f9-0gfj6-71jf4-batarya-pil-btry-de-66.html

Şu yabancı siteler de var ama ne kadar güvenilir bilmiyorum. Gümrükte takılır mı, yoksa direkt gelir mi bilebilsek fiyat uygun gibi.

https://www.battery-store.org/laptop-battery/1003987.htm

• quote:

Orijinalden alıntı: volvox7

hocam ben de ssd düşünüyorum da bu sıralar, jd'nin 2.5" modellerinde çok sorun yaşayan olmuş. m2 ler güvenilir midir ki? hızı daha düşük olsa da sandisk düşünüyordum ben de.

Alıntıları Göster

Hocam ben 3 aydır JD960 kullanıyorum. Açıkçası şimdiye kadar herhangi bir problemle karşılaşmadım. Ama yine de içerisinde değerli verilerimi bulundurmuyorum ne olur ne olmaz. Oyunlar için kullanıyorum sadece. Zira bozulsa bile 3 sene birebir değişim garantisi var, o yüzden pek kafaya takmıyorum.

Açıkçası benim NVMe SSD'ye ihtiyacım olsa JD'nin NVMe'lerini eğer Cuma indirimlerinde güzel fiyata yakalarsam alırdım. Ama eğer çok bir fark yoksa Kioxia Exceria NVMe, SanDisk Ultra 3D NVMe yada Kingston A2000 almayı düşünebilirdim.

• cesurkomando C kullanıcısına yanıt

Rezalet ya 1000 liraya batarya mı olur Dell Inspiron 7567 - Ana Konu 

• quote:

Orijinalden alıntı: -forumber-

Hocam ben 3 aydır JD960 kullanıyorum. Açıkçası şimdiye kadar herhangi bir problemle karşılaşmadım. Ama yine de içerisinde değerli verilerimi bulundurmuyorum ne olur ne olmaz. Oyunlar için kullanıyorum sadece. Zira bozulsa bile 3 sene birebir değişim garantisi var, o yüzden pek kafaya takmıyorum.

Açıkçası benim NVMe SSD'ye ihtiyacım olsa JD'nin NVMe'lerini eğer Cuma indirimlerinde güzel fiyata yakalarsam alırdım. Ama eğer çok bir fark yoksa Kioxia Exceria NVMe, SanDisk Ultra 3D NVMe yada Kingston A2000 almayı düşünebilirdim.

Alıntıları Göster

bugün, dün baktığımdan daha ucuz. 1088 liraya +3000 hız 3 yıl garantiyle aslında alınabilecek bir risk olabilir ama bu JD ssd leri TR dışında satan görmedim. malzeme kalitesi nasıl falan tam belli değil. belki fırsat kaçırıyorumdur ama uzun yıllar kullanmak istediğim için ben yine de sandisk ultra 3d alacağım sanırım.

batarya fiyatları da şaka gibi cidden.73 mWh den 11 kalmış benim. şişti zaten, patlamadan değiştirsek iyi olacak. :D

• BJK kullanıcısına yanıt

Allah belasını versin 2 yıl sonra tekrar yamulacak pil 1000 TL.

Bıktım usandım şu rezil laptoplardan.

Kasa toplayacağım diyorum fiyatlar arşa doğru uzanıyor. Kasa toplayıp 10 yılı unutmak istiyorum gerçekten.

• pil fiyatları dell'in en sorunlu noktası.. eskiden teknik servis sıkıntıydı onu az biraz düzelttiler şimdi pil fiyatları saçma sapan.. bu şekilde devam ederlerse türkiyede çok müşteri kaybederler.

• Arkadaşlar UnderVolt'un aktif olup olmadığını nasıl anlayabilirim? Bir de şu an hangi Bios versiyonunu kullanıyorsunuz?

• Arkadaşlar sorun mu değil mi bilmiyorum ama size bahsetmek istedim yinede. Pc boşta duruyo diyelim fanlar gaza geliyo çalışıyo deli gibi geliyorum pc ye bakıyorum hiç dokunmuyorum hiç nolcak diye, durmuyo aga devam. Ama ne zaman ki görev yöneticisini açıyorum, CPU %100 kullanılıyor gözüküyor birden %7 ye düşüyor fan yavaşlıyor. Yani sanki birşey görev yöneticisini açana kadar oyun acıkmış gibi davrandırıyo sonra görev yöneticisini açtığım an pıt direk yavaşlıyo. Tesadüf olamaz ya windowsun bir sorunumu acaba?

• Merhabalar, dell 7567 için soğutucu almayı düşünüyorum. Önerilerinizi beklerim.

• ChandlerBingo C kullanıcısına yanıt

Hocam şu an 1.11'i mi kullanıyorsunuz? Ve undervolt etkin mi?

• behcetkral B kullanıcısına yanıt

Anakartı yeni bilgisayar parası, cihazda 500 TL etmez, ekran sadece 600 TL. Olurda parça satmaya karar verirseniz RAM'e talibim.

• cesurkomando C kullanıcısına yanıt

Anakarta lehimlenen pin bacaklarından biri karttan kalkmış olabilir. O yüzden veri alamıyorsunuzdur 2.0 üzerinden...

• donnarumma kullanıcısına yanıt
    Dell Inspiron 7567 - Ana Konu

Evet hocam 1.11 versiyonu kullanıyorum. Throttlestopu çalıştırdığımda versiyon 1.12.1 de CPU Core, CPU Cache değerleri +0.000 gözüküyordu, buradan anlayabiliriz çalıştığını, ayrıca "Disable and Lock Turbo Power Limits" seçeneğini aktif ettiğimizde CPUda ve GPUda 74 derece sınırını kaldırıyor, Bazı oyunlarda CPU 1 saat oynanış süresi sonunda 90 dereceye kadar çıkıyor.

• Arkadaşlar Batarya için 11.4v ile 11.1v arasında nasıl bir fark oluyor bilen var mı ?

Ayrıca nerden temin edeceğiz bu pili amazonda 35-40 dolara var ama nasıl alınıyor vergisi ,algısı, borusu nasıl olur?

• ChandlerBingo C kullanıcısına yanıt

Hocam tekrar selamlar. BIOS downgrade etmeme rağmen undervolt yapamadığımdan bahsetmiştim. @forumber hocamın konuyla ilgili bir teorisi var. BIOS downgrade olsa bile Intel ME yükseltildiği için undervolt'a izin vermez, diyor. Acaba sizin Intel ME sürümünüz nedir? Şu şekilde kontrol edip (HWiNFO ->Motherboard -> Intel ME) burada paylaşabilir misiniz?

• donnarumma kullanıcısına yanıt

Merhabalar hocam başka bir şeyle ilgisi vardır belki de , bios ayarlarını default veya factory settings yaptınız mı? Throttlestop u tekrar indirip kurun, Bende bios dışında her şey güncel şuan (intel dynamic platform and thermal framework dahil-kurulu ve yüklü) Throttlestopta "Disable and Lock Turbo Power Limits" seçeneği ile bu derece konusu halledilebiliyor.

https://bradshacks.com/disable-dptf//

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ChandlerBingo -- 11 Aralık 2020; 22:18:45 >

• 
Sayfa: önceki 509510511512513
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.