Şimdi Ara

Dell Inspiron 7567 - Ana Konu (416. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
10.805
Cevap
131
Favori
549.681
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 414415416417418
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kapıda servis hizmeti hala var diye biliyorum. Satın alırken söylemişlerdi.

http://www1.euro.dell.com/content/topics/topic.aspx/emea/topics/landing_pages/tr/nbd_service?c=tr&l=tr

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • _RaGoN_ _ kullanıcısına yanıt
    Küçük ve Orta Ölçekli İşletmele yazıyor bir kere gönderdik servise bundan sonra bir sıkıntı olursa denerim artık
  • herkese selam,

laptop'a panel almaya karar verip reddit'teki panel değiştirme başlığında çok övülen samsung ltn156hl01-102 panelini almaya karar verdim. sahibinden'den ikinci el satan bir abiyle buluşup paneli taktık. kendisi panelin kesinlikle sorunsuz olduğunu söyledi, istersen eve gidince laptopa takıp çalıştığını göstereyim dedi. kendisi zaten çok iyi ve güvenilir bir insandı panel sorunsuz diyorsa sorunsuzdur. paneli taktığımızda renkler çok iyiydi ama ekran sürekli kapanıp açılmaya başladı. uzun süre uğraştık ama bir türlü düzelmedi. aynı paneli 7567'ye takan ve çalıştığını söyleyen insanlar var reddit'te hatta paneli bilgisayara takıp çalıştıran kişilerin videoları youtube'da var. böyle bir olay başına gelen veya neden olabileceği hakkında fikri olan var mı?
  • D tuşunun plastiği (tuşa bastığımız yumuşak kısmı) çıktı, yerine neyle yapıştırabilirim? Şu an d tuşunda tutukluk yapıyor ama tuşun diğer parçalarında bi sorun yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Punk -- 24 Haziran 2018; 4:54:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: begamermc

sorun bende sürekli düşüyor bazen 93 bazen 87, galiba şu 7577 pil bitme sorun mu var nedir çözemedim.

Alıntıları Göster
    7577 Modellerindeki 130 w adaptörün 180 w ile değiştirilmesi gerekiyor. 7577 modellerde paketleme sorunu var. Servisle görüşüp 180 w adaptör talep edebilirsin. Ayrıca 130 w ile oyun oynarken fps düşmeleri ve dropları yaşabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _RaGoN_

Kapıda servis hizmeti hala var diye biliyorum. Satın alırken söylemişlerdi.

http://www1.euro.dell.com/content/topics/topic.aspx/emea/topics/landing_pages/tr/nbd_service?c=tr&l=tr
    Kapıda servis hizmedi devam ediyor. Nbd olarak geçiyor. Ancak satın alırken fark ödeyip nbd garantili olarak satın almanız gerekiyor cihazı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MusaAkyol

7577 Modellerindeki 130 w adaptörün 180 w ile değiştirilmesi gerekiyor. 7577 modellerde paketleme sorunu var. Servisle görüşüp 180 w adaptör talep edebilirsin. Ayrıca 130 w ile oyun oynarken fps düşmeleri ve dropları yaşabilirsin.

Alıntıları Göster
    Bendeki 7567, 7577 benzetmesi yapmıştım hocamda, yanlış anlatmışım.

• quote:

Bendeki 7567, 7577 benzetmesi yapmıştım hocamda, yanlış anlatmışım.

Alıntıları Göster
    Sorun değil :) 7567 Modelinde böyle bir sıkıntı yaşıyorsan dell üzerinden Dell Quickset indirip kurulumu yap daha sonra pil üzerine gelip sağ tıkla açılan menüden dell güç yöneticisini açıp pil ayarı bölümünden öncelikli ac kullanımını seç . Daha sonra bilgisayarı yeniden başlatıp F2 ile biosa gir. Girdikten sonra power management bölümünden primary battery aç primarily ac use seçeneği seçilimi kontrol et seçiliyse hiç bir ayarı değiştirmeden çıkış yap. Ayrıca F12 Diagnostick bölümünden batarya ömrünü kontrol edip paylaşırmısın.

• Ben düzeltmeye bıktım bunlar bozulmaya bıkmadı. Çıldıracağım arkadaş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: UranosOrc

Ben düzeltmeye bıktım bunlar bozulmaya bıkmadı. Çıldıracağım arkadaş.
    Bu sorunla sürekli karşılaşıyorsan dell üzerinden dell support asist indirip bir donanım testi yap istersen .Çok sık bu hataya düşmesi normal değil cihazın donanımsal bir sorunun olabilir. Mavi ekran hatası aldın mı hiç bu zamana kadar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Punk

D tuşunun plastiği (tuşa bastığımız yumuşak kısmı) çıktı, yerine neyle yapıştırabilirim? Şu an d tuşunda tutukluk yapıyor ama tuşun diğer parçalarında bi sorun yok.
    Kendi postuma alıntı yapıcam ama ya yeni tuş sipariş edicem ya da klavyeyi tamamen değiştiricem. Klavye 110 tlye patlıyor, ben daha fazla eder diye düşünüyordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Punk -- 26 Haziran 2018; 17:0:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Punk

Kendi postuma alıntı yapıcam ama ya yeni tuş sipariş edicem ya da klavyeyi tamamen değiştiricem. Klavye 110 tlye patlıyor, ben daha fazla eder diye düşünüyordum.

Alıntıları Göster
    7567 Modelinde klavyeyi tekil değiştirmeniz zor. Çünkü perçimlidir vidayla sökülen bir klavye değil yada tak çıkar tırnaklı şekilde de değil. Palmirest ile beraber gelen bütün bir parçadır. Konuyla ilgili bence servise gönderin müşteri memnuniyeti adına rica edin. Şansınızı denemiş olursunuz.

• quote:

Bu sorunla sürekli karşılaşıyorsan dell üzerinden dell support asist indirip bir donanım testi yap istersen .Çok sık bu hataya düşmesi normal değil cihazın donanımsal bir sorunun olabilir. Mavi ekran hatası aldın mı hiç bu zamana kadar.

Alıntıları Göster
    Hocam yorumunuz için teşekkür ederim.

Mavi ekran bilgisayarı aldım alalı hiç almadım.
    Bu problem windows 10 güncellemesinden sonra peydah oldu kurtulamıyorum. Şuan windows 10 güncel iso indiriyorum bir format atıp herşeyi 0 dan kuracağım.

Bilgisayarı geçen sene mayıs ayında aldığımda windows 10 kurdum ve hiç format atmadan kullandım bugüne kadar.

Ben aptallığı windows notebooklara yönelerek yaptım. Oyun ağırlıklı kullanımım yok kendimce yazılım geliştirmeyle, sanal makine üzerinde hackintosh, ubuntu çalıştırarak denemeler yapıyorum. Sanallaştırma da işin içinde olduğundan bilgisayar güçlü olsun beni uzun süre götürsün diye f/p olarak windows notebooklara yöneldim. İyi halt ettim.

Eğer tüm denemeleri yapıp yinede altından kalkamazsam ubuntu`yu kurar geçerim. Elime para geçirdiğim ilk fırsatta imac veya macbooklara yöneleceğim.

• quote:

Sorun değil :) 7567 Modelinde böyle bir sıkıntı yaşıyorsan dell üzerinden Dell Quickset indirip kurulumu yap daha sonra pil üzerine gelip sağ tıkla açılan menüden dell güç yöneticisini açıp pil ayarı bölümünden öncelikli ac kullanımını seç . Daha sonra bilgisayarı yeniden başlatıp F2 ile biosa gir. Girdikten sonra power management bölümünden primary battery aç primarily ac use seçeneği seçilimi kontrol et seçiliyse hiç bir ayarı değiştirmeden çıkış yap. Ayrıca F12 Diagnostick bölümünden batarya ömrünü kontrol edip paylaşırmısın.

Alıntıları Göster
    Teşekkürler hocam dediniz gibi yaptım galiba ya gözümden kaçtı bu ayar biosta yada yeni update mi geldi anlamadım. Konudaki pil tartışmasından dolayı, aida64 değerleri yazıcaktım ama aida64'teki pil yıpranması bilgisi kaybolmuş nedense, neyse dediğiniz gibi biostan baktım, low high ve current için %88 çıkıyor. Hesaben %12 yıpranma var. Çok pilde kullanmıyorum ama ayda bir tam boşaltmaya çalışıyorum laptobu . Bide yazın kesin soğutucu kullanırım malum oyuncu notebooku ısınıyor.

Edit: Pil Üretici Samsung SDI 38848 Aygıt Adı: DELL 0GFJ675

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi begamermc -- 26 Haziran 2018; 21:9:36 >

• quote:

Teşekkürler hocam dediniz gibi yaptım galiba ya gözümden kaçtı bu ayar biosta yada yeni update mi geldi anlamadım. Konudaki pil tartışmasından dolayı, aida64 değerleri yazıcaktım ama aida64'teki pil yıpranması bilgisi kaybolmuş nedense, neyse dediğiniz gibi biostan baktım, low high ve current için %88 çıkıyor. Hesaben %12 yıpranma var. Çok pilde kullanmıyorum ama ayda bir tam boşaltmaya çalışıyorum laptobu . Bide yazın kesin soğutucu kullanırım malum oyuncu notebooku ısınıyor.

Edit: Pil Üretici Samsung SDI 38848 Aygıt Adı: DELL 0GFJ675

Alıntıları Göster
    % 12 lik bir yıpranma pil ömründen çok fazla bişey götürmeyecektir. Ancak sen yinede ara ara takipte ol. Pil ömründe çok fazla düşüşler yaşamaya başlarsan içerisinki Li-on pillerde sıkıntı olabilir ve değişmesi gerekebilir. Ayrıca dell de bataryaların garantisi 1 sene değil, cihazla beraber aynı garantiye yani 2 sene garantiye sahiplerdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: tolgakutukcu

herkese selam,

laptop'a panel almaya karar verip reddit'teki panel değiştirme başlığında çok övülen samsung ltn156hl01-102 panelini almaya karar verdim. sahibinden'den ikinci el satan bir abiyle buluşup paneli taktık. kendisi panelin kesinlikle sorunsuz olduğunu söyledi, istersen eve gidince laptopa takıp çalıştığını göstereyim dedi. kendisi zaten çok iyi ve güvenilir bir insandı panel sorunsuz diyorsa sorunsuzdur. paneli taktığımızda renkler çok iyiydi ama ekran sürekli kapanıp açılmaya başladı. uzun süre uğraştık ama bir türlü düzelmedi. aynı paneli 7567'ye takan ve çalıştığını söyleyen insanlar var reddit'te hatta paneli bilgisayara takıp çalıştıran kişilerin videoları youtube'da var. böyle bir olay başına gelen veya neden olabileceği hakkında fikri olan var mı?
    Dediğiniz sorun lcd kablosunda kopukluk ya da soketin tam oturmaması durumlarında gözüküyor. Ben eski asustan söküp taktım lcdyi yakın zamanda, çok şükür direk sorunsuz çalıştı.

Ekleme; pili sökmeden yaptıysanız işlemi bir şeyler kısa devre olmuş olabilir. Lcd ya da anakartta hasar oluşturabilir, eski laptop anakartını öyle yakmıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scorn -- 27 Haziran 2018; 9:38:5 >

• Arkadaşlar bu geforce experience çok olmazsa olmaz mı ?
    Bios 1.7 ye güncelledim daha sonra bilgisayarı formatladım. Windows güncelleme ile kendi tüm driverları kurdu.
    Şuan nvidia driver yüklü görünüyor.
  • UranosOrc kullanıcısına yanıt
    Ben şuana kadar hiç kurmadım ve driver güncellemelerinide kendim bizzat nvidia üzerinden takip ediyorum. Güncel sürücü çıktığı zaman eski sürücüyü tamamen silip yeni sürümü yüklüyorum. Geforce experience daha çok optimizasyon konusunda kullanıcılara yardımcı oluyor. Bu işlemide nvidia denetim masasından kendinde yapabilirsin. Yani okadar da olmazsa olmaz değil.
  • quote:

Ben şuana kadar hiç kurmadım ve driver güncellemelerinide kendim bizzat nvidia üzerinden takip ediyorum. Güncel sürücü çıktığı zaman eski sürücüyü tamamen silip yeni sürümü yüklüyorum. Geforce experience daha çok optimizasyon konusunda kullanıcılara yardımcı oluyor. Bu işlemide nvidia denetim masasından kendinde yapabilirsin. Yani okadar da olmazsa olmaz değil.
    Tamamdır hocam teşekkürler. Bende experience kurmayıp kendim halledeceğim. Oyun ağırlıklı kullanımım olmadığından oyun optimizasyonu benim için o kadar önemli değil.
  • quote:

% 12 lik bir yıpranma pil ömründen çok fazla bişey götürmeyecektir. Ancak sen yinede ara ara takipte ol. Pil ömründe çok fazla düşüşler yaşamaya başlarsan içerisinki Li-on pillerde sıkıntı olabilir ve değişmesi gerekebilir. Ayrıca dell de bataryaların garantisi 1 sene değil, cihazla beraber aynı garantiye yani 2 sene garantiye sahiplerdir.

Alıntıları Göster
    dediniz gibi 2 yılmış hocam, ben bir yerde 1 yıl okumuştum ama galiba yanlış bir şey okumuşum.
  • 
Sayfa: önceki 414415416417418
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.