Şimdi Ara

Dell Inspiron 7567 - Ana Konu (414. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
10.806
Cevap
131
Favori
549.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 412413414415416
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: David Attenborough

Program menüsünde stress gpu(s) yanındaki tiki görmedin sanırım.

Alıntıları Göster
    Haklısınız, görmemişim onu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: consumeobeydie

Yeni BIOS'u kuralım mı?
    Ben kurdum, herhangi bir fark göremedim.

Güvenlik düzeltmeleri odaklı bir güncelleme olmuş yine sanırsam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -forumber-

Haklısınız, görmemişim onu.

Alıntıları Göster
    Dell Inspiron 7567 - Ana Konu

Gördüğün gibi sıcaklık 75'i gördüğü anda kısıyor Cpu kendini, halbuki normalde 90'a kadar yolu var.
  • dell support asist bende açılmıyor ?
  • Ben 5 dk kadar çalıştırdım. 3.4'ten, 3 GHZ'e kadar düştü. Ama sıcaklıklar epey yüksekti.

Normalde oyun oynarken bu kadar yük binmez, zaten bu kadar yük binerse eğer işlemciye, o oyun pek oynanmaz.

• Grafik ayarlarını ne yaparsam yapayım Battlefield 1'de inanılmaz kasma yaşıyorum.Sorun neyde olabilir? Yardımcı olacak arkadaşlar için şimdiden teşekkürler.
  • BJK kullanıcısına yanıt
    Hocam bu performansı nasıl aldın? Bi daha hatırlatır mısın?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Gördüğün gibi sıcaklık 75'i gördüğü anda kısıyor Cpu kendini, halbuki normalde 90'a kadar yolu var.

Alıntıları Göster
    Fix paketini 2 gün önce güncellemiştim, uninstaller paketini kurup 20180612 tarihli paketimi kurup deneyebilir misiniz?

Gerekli linkler;
    https://forum.donanimhaber.com/dell-inspiron-7567-cpu-throttle-cozumu--130133630

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -forumber- -- 14 Haziran 2018; 23:22:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BJK

Ben 5 dk kadar çalıştırdım. 3.4'ten, 3 GHZ'e kadar düştü. Ama sıcaklıklar epey yüksekti.

Normalde oyun oynarken bu kadar yük binmez, zaten bu kadar yük binerse eğer işlemciye, o oyun pek oynanmaz.

Gayet normal hocam, olması gereken bu şekilde

AIDA64'deki GPU testi işlemcinin içerisindeki Intel GPU'yu stress testine sokuyor, dolayısıyla 45W TDP değerini bile geçebiliyor güç tüketim değeri. Hızının bu kadar düşmesi normal
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gandolfini1

Grafik ayarlarını ne yaparsam yapayım Battlefield 1'de inanılmaz kasma yaşıyorum.Sorun neyde olabilir? Yardımcı olacak arkadaşlar için şimdiden teşekkürler.
    Aşağıdaki linkteki aşamaları uygulamayı denediniz mi?

https://forum.donanimhaber.com/dell-inspiron-7567-cpu-throttle-cozumu--130133630
  • quote:

Orijinalden alıntı: bozcan

Hocam bu performansı nasıl aldın? Bi daha hatırlatır mısın?
    İşte @forumber'in hazırladığı throttlestop programını kullandım. Ama dediğim gibi böyle oyun oynanmaz, baksana max 100 derecelere çıkmış, yanacak
  • quote:

Gayet normal hocam, olması gereken bu şekilde

AIDA64'deki GPU testi işlemcinin içerisindeki Intel GPU'yu stress testine sokuyor, dolayısıyla 45W TDP değerini bile geçebiliyor güç tüketim değeri. Hızının bu kadar düşmesi normal

Alıntıları Göster
    Aslında fabrika çıkışı performansın bu olması ve 100 dereceleri bulmayacak şekilde soğutma sağlaması lazım firmaların.

Ama kolayını bulmuşlar nasılsa, sıcaklık artarsa düşür hızı, oyunlardaki ani fps düşmeleri kimin umurunda.
  • quote:

Fix paketini 2 gün önce güncellemiştim, uninstaller paketini kurup 20180612 tarihli paketimi kurup deneyebilir misiniz?

Gerekli linkler;

Alıntıları Göster

Düzeldi gibi görünüyor. Gpu da 73'ü geçmedi, biraz oc bile yapılabilir aslında.

Yardımcı olduğun için sağol, sonunda sinir bozucu fps düşüşlerinden kurtuldum.

Peki programda tam olarak neyi değiştirdin?
  • quote:

Düzeldi gibi görünüyor. Gpu da 73'ü geçmedi, biraz oc bile yapılabilir aslında.

Yardımcı olduğun için sağol, sonunda sinir bozucu fps düşüşlerinden kurtuldum.

Peki programda tam olarak neyi değiştirdin?

Alıntıları Göster
    OC yapmadan önce linkini verdiğim konuyu dikkatli okuyun, GPU'nun neden 73 dereceyi geçmediğini anlayabilirsiniz (SpeedStep).

Yaptığım değişiklikler ThrottleStop programını güncellemek Ayrıca DPTF sürücülerini engellemek için ekstra birkaç satır kod daha ekledim.
  • quote:

OC yapmadan önce linkini verdiğim konuyu dikkatli okuyun, GPU'nun neden 73 dereceyi geçmediğini anlayabilirsiniz (SpeedStep).

Yaptığım değişiklikler ThrottleStop programını güncellemek Ayrıca DPTF sürücülerini engellemek için ekstra birkaç satır kod daha ekledim.

Alıntıları Göster
    Ekran kartının (Nvidia) sıcaklığı 73 dereceyi aşarsa GPU hızını, GPU sıcaklığı 73 dereceyi geçmeyecek şekilde ayarla (düşür ya da yükselt).

Nedeni buymuş, stress testteyken afterburner değerlerine detaylıca bakmadım ama peki bu defa da gpu throttling olmuyor mu? Gerçi dediğin gibi testte hem bütünleşik hem de harici Gpu'yu yük altına soktuğu için normalin üstünde sıcaklık değerlerine de ulaşıldı.
  • Arkadaşlar windowsun yanına ubuntu kuran oldu mu? usb belleği görmüyor. Windows kurarken sıkıntı olmadı.
  • quote:

Ekran kartının (Nvidia) sıcaklığı 73 dereceyi aşarsa GPU hızını, GPU sıcaklığı 73 dereceyi geçmeyecek şekilde ayarla (düşür ya da yükselt).

Nedeni buymuş, stress testteyken afterburner değerlerine detaylıca bakmadım ama peki bu defa da gpu throttling olmuyor mu? Gerçi dediğin gibi testte hem bütünleşik hem de harici Gpu'yu yük altına soktuğu için normalin üstünde sıcaklık değerlerine de ulaşıldı.

Alıntıları Göster
    Evet, GPU Throttling oluyor.

Linkini verdiğim konuda da yazdığım gibi BIOS üzerinden Intel SpeedStep özelliğini kapatırsanız GPU'nun da sıcaklık limiti kalkıyor.

• https://www.amazon.com/Samsung-970-EVO-250GB-MZ-V7E250BW/dp/B07BN5FJZQ/ref=sr_1_5?ie=UTF8&qid=1528705440&sr=8-5&keywords=m2+ssd

bu SSD yi aldım laptop için uyumludur değilmi? kapağını açtım 5x5 yapıyor laptopta m2 yerinde ama bu ssd de X değeri yok.
  • quote:

Aygıt Yöneticisi'nden Intel(R) HD Graphics 630 aygıtını devre dışı bırakıp sistemi yeniden başlatın (kablo takılı halde iken). Sorununuz büyük bir ihtimalle çözülecektir.

Alıntıları Göster
    dostum sorunu çözdüm sonunda, intel sitesindeki grafik sürücüsü driverlarının çoğunda sorun var sanırım. mesela intelin sitesindeki grafik driverlarının bi kısmını (tabi sadece intel hd graphics 630 uyumlu olanları deniyorum) sırayla dell supportassist porgramıyla test ettiğimde aşağıdaki gibi geliyodu test sonuçları.

bu hatayı vermeyen şimdilik 15.60.0.4849 sürümünü buldum intelin sitesinden. bu sürümle hdmi ile donma problemim de çözülmüş oldu. ayrıca dell'in sitesindeki sürüm de sorunsuz çalışıyor. acaba sen hangisini kullanıyosun?
  • Betfair kullanıcısına yanıt
    NVMe M2 slotunu destekliyor sorunsuz kullanabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alihan2770 -- 16 Haziran 2018; 9:52:31 >
  • 
Sayfa: önceki 412413414415416
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.