Şimdi Ara

DELL INSPIRON 5520 [ Tüm Modeller ] [ ANA KONU ] (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.340
Cevap
14
Favori
155.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2gb 7670m ve 1gb lık versiyonlarda ÇiKOMA marka laptop ile 2gb ekran kartlı almak yerine Dell alayım 1gb olsun vardır Dell'in de bir bildiği diyenlere güzel bir haberim var :D 1gb lık versiyonu 2kata yakan performans sağlıyor.Nasıl yani demeyin resimlere bakarak ne demek istediğimi anlayabilirsiniz.

http://imgim.com/ati.gif
    https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/783094/B8183E070DD3470C9F220BB33B19B067.jpg

• quote:

Orijinalden alıntı: karadeve36

2gb 7670m ve 1gb lık versiyonlarda ÇiKOMA marka laptop ile 2gb ekran kartlı almak yerine Dell alayım 1gb olsun vardır Dell'in de bir bildiği diyenlere güzel bir haberim var :D 1gb lık versiyonu 2kata yakan performans sağlıyor.Nasıl yani demeyin resimlere bakarak ne demek istediğimi anlayabilirsiniz.

http://imgim.com/ati.gif
    https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/783094/B8183E070DD3470C9F220BB33B19B067.jpg

sürücüleri aynı değil, bide standart saat hızları aynı zaten, ama dell'inkiyle oynanmış kullanıcı mı yapmış üretici mi anlamadım
    bu arada ekran kartının 1 veya 2 gb olması performans olarak çok şey katmaz size, o konu pek önemli değil.

• Sürücüler farklı demek..Dell'in kini ben yükledim kendi bilgisayarımdan aldım görüntüyü.Diger görntüde Samsung np350 den..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karadeve36 -- 27 Eylül 2012; 16:22:38 >
  • muhtemelen p.tesi pcdepodan DELL Inspiron 5520 S21F45 modelini sipariş edicem. bios güncellemesi nasıl yapılıyor? windows kurarken hiç sorun yaşadınız mı? veya herhangi bir tavsiyeniz var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Okisht

muhtemelen p.tesi pcdepodan DELL Inspiron 5520 S21F45 modelini sipariş edicem. bios güncellemesi nasıl yapılıyor? windows kurarken hiç sorun yaşadınız mı? veya herhangi bir tavsiyeniz var mı

Dell in sitesinde 5520 in sayfasında driver lar var ve orada bios ve harddisk güncellemeside var.Onları indir ve gerisi basit zaten.Bios güncellemesinde windows ve dos var diye aklımda kalmış.Windowsu indir masaüstünde güncelleme yapabilirsin.Harddisktede aynı şey geçerli.Aladığın zaman yazarsan yardımcı oluruz.Şimdiden hayırlı olsun.İyi günlerde kullan :D
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Okisht

muhtemelen p.tesi pcdepodan DELL Inspiron 5520 S21F45 modelini sipariş edicem. bios güncellemesi nasıl yapılıyor? windows kurarken hiç sorun yaşadınız mı? veya herhangi bir tavsiyeniz var mı

Dell in sitesinde 5520 in sayfasında driver lar var ve orada bios ve harddisk güncellemeside var.Onları indir ve gerisi basit zaten.Bios güncellemesinde windows ve dos var diye aklımda kalmış.Windowsu indir masaüstünde güncelleme yapabilirsin.Harddisktede aynı şey geçerli.Aladığın zaman yazarsan yardımcı oluruz.Şimdiden hayırlı olsun.İyi günlerde kullan :D

teşekkür ederim ekran kartıyla ilgili herhangi bi sorun yaşadınız mı? kartlar arasında geçiş falan?

• hayır zaten otomatik geçiyor.Aynı zamanda sende seçebiliyorsun program veya oyuna göre hangi kartı kulansın diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karadeve36 -- 29 Eylül 2012; 8:18:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wonderlands

bu model 8gb lı bu fiyata nasıl ?

http://www.pcdepo.com/dell-inspiron-5520-s21f45-8gb-notebook-urun8348.html

Bence fiyat sormanız yanlış.Şahsi fikrim tabiki ama biz ürünün artı ve ekletiyle inceleyerek,sorunları olan arkadaşlara yardım olsun diye yazıp,çiziyoruz :D Diğer başlıklar gibi sen 5 e ben 10 a aldım oynicaksak eğer casper,hp olmadı bir acer alın daha ucuz ve 12gb ramli modelleride mevcut.Belittiğiniz ürün 12 taksit ile 1400tl ye geliyor.işletim sistemi yok.Fİyatı güzel gerçekten ama Dell servisinin işletim sistemsiz alınan cihazlara karşı -windows'tan kaynaklı arıza olmuş,orjinal kullansaydınız olmazdı... şeklinde arızayı kullanıca üzerine yıktığına dair şikayetler okudum forumlarda.Ama fiyatı tekrarlıyorum ki çok iyi.Ürün güzel ne kadar ucuza bulursanız o fiyata alın derim.ABD fiyatı bile 700dolar olan bir ürünün bu fiyata Türkiye'de satılması bizim için nimet :D Rakipleri tr de 1800tl civarı ama ABD de Dell'den daha ucuzlar.Milletimize marka satıyorlar yani.Kartal altına neon takarak Opel'den pahalıya satıyorlar :D Şimdiden hayırlı olsun.

• arkadaşlar bugün vatanda indirimde lenovo z580 adım (6 gb ram - i5 3210m - 630m ) windows ürün anahtarı ve çantasıyla beraber 1395 tl idi. çanta almazsanız 1370'e düşüyor.
    bende hem ürünü elden almak hem de windows lisansı almak için bunu tercih ettim. son ana kadar kararım dell'di ama indirim ve nvidia açıkcası beni kendine çekti, evdeki lenovo g570 notebookda ati ekran kartı var ve sürücü güncellemeleri geç çıkıyor. lenovoda 630m olması da seçmemde etken oldu.
    yinede yardımcı olan herkese teşekkür ederim iki üründe gayet güzel. umarım herkes problemsiz kullanır bilgisayarını
  • bende bu bilgisayarı ebrar bilgisayardan sipariş verdim dün akşam. fiyat olarak en uygun orasıydı. 4gb ram 500hdd ve linux yüklü olan. gelince inşallah izlenimlerimi yazmaya çalışırım
  • harddisk yazılımı güncelle o ses kesilir ve puanın artar :) servis tag ile gir dell'in sayfasına indir oradan.Güncel bios 07 olması lazım açılışta F2 yaparsan görebilirsin.Hard disk seagete olması lazım dediğim gibi gir zaten iki ürün var biri toshiba digeri seagete.öncesinde ayarlardan hdd modeline bak ve indir yazılımı.yanlışı indirsen zaten uyumsuz diyor :) kolay gelsin hayırlı olsun.DX 11 yükle çok faydası var.
  • bilgisayarı bugün aldım size bir sorum olacak oyun olarak flat out 2 açmaya çalıştığımda ilk olarak ayarlar ekranı geliyor çözünürlük a.a vs. olarak fakat ekran kartı olarak sadece hd 4000 i görüyor hd 7670 ile bu oyunu nasıl açarım oyunu bir kere açtığımda bir daha ayarlar ekranı da gelmiyor onun için şuan açamadım yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: iade

bilgisayarı bugün aldım size bir sorum olacak oyun olarak flat out 2 açmaya çalıştığımda ilk olarak ayarlar ekranı geliyor çözünürlük a.a vs. olarak fakat ekran kartı olarak sadece hd 4000 i görüyor hd 7670 ile bu oyunu nasıl açarım oyunu bir kere açtığımda bir daha ayarlar ekranı da gelmiyor onun için şuan açamadım yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

Oyun çalışıyor ise zaten 7670m dir.İki kart var diye sanırım birçok kişi otomatik geçemez lan bu aptal cihaz diye düşünüyor :D Elin oğlu 64bit yazmış sistemi,nokta nokta işlemiş transistörleri geçişinide o kadar ayarlar takılmayın şuna :) Oyun kasıyor ise hd4000 iledir hatta açmıyorsa.Ama açılıyorsa ve oynayabiliyorsanız 7670m iledir.Geçişler çok çok iyi olduğu için sizin extra birşey yapmanıza gerek yok zaten.Tek kart mantığı neyse bu iki kartta o şekilde.BAŞLAT-CATALYST CONTROL CENTAR dan güç ve değiştirilebilir grafiklerden oyunu seçin ve yüksek performans seçin.İçiniz rahat olsun ki 7670m ile çalışıyor diye.Windows teknolojinin çok gerisinde ne yazık ki kulanılan kartı bile doğru göseremiyor bazen.Herkese bir gün mac os kullanmak nasip olsun :D bilgisayar kelimesini tamamiyle yerine getiriyor.Aç işini gör kapat.Windows olunca çilesayar,o eksik şu fazla mavi ekranlı nazlı bebek..

• Arkadaşlar geçen hafta ben de dartyden bir modelini aldım,sanırım biraz tuzlu aldım ama bizimkilerin güvenebildiği ender yerlerden birisi burası olduğu için vazgeçiremedim.Neyse bilgisayarı açtığımızda my dell diye bir program geldi garantisine baktığımda 30.05.2012 başlangıç tarihi diyor.Bu bilgisayarın önceden açılmış kullanılmış olduğunun kesin kanıtıdır değil mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Juduras

Arkadaşlar geçen hafta ben de dartyden bir modelini aldım,sanırım biraz tuzlu aldım ama bizimkilerin güvenebildiği ender yerlerden birisi burası olduğu için vazgeçiremedim.Neyse bilgisayarı açtığımızda my dell diye bir program geldi garantisine baktığımda 30.05.2012 başlangıç tarihi diyor.Bu bilgisayarın önceden açılmış kullanılmış olduğunun kesin kanıtıdır değil mi ?

Ne yazık ki değil :) Satan firmaya o tarihte kesilmiş faturası ama sana satan firmanın sattığı günder başlar garantisi.iPhone lar vs de o şekilde.Daha onca araştırma imkanım olmuştu bu durumu.Dell store vs yerlerde aldıın tarih yazar ama tr de böle imkanar ne yazık ki yok.1. ve 2. Dünya ülkelerinde o şekilde sistemler başarı çalışıyor tabiki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karadeve36 -- 1 Ekim 2012; 18:49:14 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Juduras

Arkadaşlar geçen hafta ben de dartyden bir modelini aldım,sanırım biraz tuzlu aldım ama bizimkilerin güvenebildiği ender yerlerden birisi burası olduğu için vazgeçiremedim.Neyse bilgisayarı açtığımızda my dell diye bir program geldi garantisine baktığımda 30.05.2012 başlangıç tarihi diyor.Bu bilgisayarın önceden açılmış kullanılmış olduğunun kesin kanıtıdır değil mi ?

Ne azık ki değil :) Satan firmaya o tarihte kesilmiş faturası ama sana satan firmanın sattığı günder başlar garantisi.iPhone lar vs de o şekilde.Daha onca araştırma imkanım olmuştu bu durumu.Dell store vs yerlerde aldıın tarih yazar ama tr de böle imkanar ne yazık ki yok.1. ve 2. Dünya ülkelerinde o şekilde sistemler başarı çalışıyor tabiki.

çok teşekkür ederim cevap için.bilgisayardan memnunum zaten daha bir haftalık.Ama kafayı yiyecektim biri benden önce mi açtı acaba diye =D eyvallah

• http://www.indirimli.com/index.php?go=10,3&id=7817

Buradan aldım ben. 4 GB modeli 1278 TL

Yanında da orijinal DELL notebook çantası hediye göönderiyorlar. Neden burayı tercih ettin derseniz, hem DELL mağazası, yani sadece dell ürünleri satıyor hem de urfada otururken mağaza bizim alt caddedeydi, güvenilir bir yer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roark -- 1 Ekim 2012; 15:51:15 >
  • metaleva mrhaba. ben de bu ürünle ilgileniyorum. Bu siteye güvenemedim açıkçası. Yani nedir ne değildir ilk kez duyuyorum. Birde bu laptop çantası hediye edecekleri nerde belirtilmiş ben göremedim. Yani bu hediye konusundan eminmisin. Şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: reyboo35

metaleva mrhaba. ben de bu ürünle ilgileniyorum. Bu siteye güvenemedim açıkçası. Yani nedir ne değildir ilk kez duyuyorum. Birde bu laptop çantası hediye edecekleri nerde belirtilmiş ben göremedim. Yani bu hediye konusundan eminmisin. Şimdiden teşekkürler.

Neden? niçin? ve nasıl? sorularını sormadığınız sürece canınızı sıkacak sorunlar her zaman karşınıza çıkar.ithalatçı birçok firma olduğu gibi serviste tamir görmüş,müşteri tarafından memnun kalınmadığı için geri gönderilmiş birçok ürün bu gün internet ve mahalle bakkalı tarzı dükkanlarda satılıyor.Daha geçengün 1000tl ye 4s satılan bir sayfadan şikayeti okudum.Site ismi veremiyorum fakat sitede herşey orjinal yazarken 3 sayfa sonrasında en allta ''birinci kalite kopyadır'' yazısı var :D insanlar 400tl ucuza 4s adım derken ne yazıkki kandırılıyor.Şahsi deneyimlerimle tek tavsiyem adı sanı olan ve cihazla ilgili bir sorun olduğunda arkanızda duracak bir firmadan almanız.Garanti bile ne yazıkki mağaza adına göre çalışıyor.A-mağasının arızalı ürünleri daha dikkatli tamir, gerekirse değişim,B-mağazasının ürünleri ise kullanıcı hatası etiketi veya tamir sonrası çizikli vs bir cihaz geri dönüyor.Bundan 6 ay önce dandik bir mağazadan sırf pintilik yaparak aldığım 4s gibi bir canavar 1 haftada iki defa değişti.Jelatinli kutu açıyorum ama yok ekran yok bilmem ne.Paramı zor kurtardım dükkandan ve adam akıllı bir dükkandan arızasız çalışan bir 4s aldım.1.2.3. kalite ürün ne yazıkki var :D ABD,Japonya 1.kalite Avrupa 2.,bizim buraları 3.kalite kullanır.ABD dell 5520 ile pakistan 5520 arasındaki fiyat farkıda bundandır.Aynı model iki cihaz arasındaki fiyat farkı için neden ucuz demenizde fayda var.3kuruş fazla verin garantili yerden alın.(Amma yazdım haa )

Ucuz ve kalitesiz ürün alacak kadar zengin değilim belki ondandır..

Hadi arkadaşlar cihaz hakkında birşeyler paylaşalım yeni şeyler öğrenelim.MacOs kuralım
    Crysis 2 den sonra COD MW3 kurdum ve oyun çok sıkıcı geldi :)

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.