Şimdi Ara

Dell inspiron 1525 Kullananlar Kulübü (36. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
719
Cevap
5
Favori
104.324
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Tangmuch

quote:

Orijinalden alıntı: BiGG_BoSS

Arkadaşlar 3 senedir bu modeli kullanıyorum. Hiç bir sıkıntım yada şikayetim olmamıştı bugüne kadar. Fakat son 1 aydır batarya problemi yaşıyorum. Bataryanın öldüğünü düşünerek 0 batarya aldım hepsiburadadan. Bugün elime geçti batarya fakat batarya şarj olmuyor. %42'de geldi saatlerdir şarja takılı olmasına rağmen kıpırdama yok. Bios ayarlarından mı kaynaklanıyor yoksa başka bir problemmi var çözemedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

bilgisayarında vista yüklü iken xp mi yükledin* şu anda bilgisayarında xp mi yüklü;?

Evet orjinalden vista geldi ben xp yükledim gelir gelmez yani 3 sene önce.

• quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar 3 senedir bu modeli kullanıyorum. Hiç bir sıkıntım yada şikayetim olmamıştı bugüne kadar. Fakat son 1 aydır batarya problemi yaşıyorum. Bataryanın öldüğünü düşünerek 0 batarya aldım hepsiburadadan. Bugün elime geçti batarya fakat batarya şarj olmuyor. %42'de geldi saatlerdir şarja takılı olmasına rağmen kıpırdama yok. Bios ayarlarından mı kaynaklanıyor yoksa başka bir problemmi var çözemedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

bilgisayarında vista yüklü iken xp mi yükledin* şu anda bilgisayarında xp mi yüklü;?

dell in sitesinden bilgisayarın xp driverini indir pil ile ilgili olanı.

• dell de ses herhangi bir yazılım yada driverile halleden var mı? sesi arttıran..?
  • quote:

quote:

quote:

onlarla alakası yok bende de aynı sorun oldu,galiba dell in bu modelinde genelde olan birşey laptop un kendi içindeki şarj etme ünitesi yanıyor uzun süre kalınca galiba bende de aynısı oldu şuan prize bağlı yaşıyor.laptop u 2008 yazında almıştım hala taş gibi,ısınma sorunu dışında hiç bir sorunu yok.2 senedir çok yüklendim full downloadaydı geceleri ama birşey olmadı şok şükür 2012 yazında falan askere gidicem o zamana kadar birşey olmaz sanırım

• arkadaşlar dell inspiron 1525 in kablosuz ağ bağdaştırıcısı (driveri) hangisi yüklüyorum ama driver yüklü değil diyor. acaba yanlışı mı yüklüyorum. birisi bir link atabilir mi?

Edit: Vista 32 bit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tangmuch -- 26 Temmuz 2011; 9:01:51 >
  • quote:

arkadaşlar dell inspiron 1525 in kablosuz ağ bağdaştırıcısı (driveri) hangisi yüklüyorum ama driver yüklü değil diyor. acaba yanlışı mı yüklüyorum. birisi bir link atabilir mi?

http://search.dell.com/results.aspx?s=gen&c=us&l=en&cs=&k=inspiron+1525+driver&cat=sup&ref=ac

Yardımcı olur inşallah

• quote:

Orijinalden alıntı: india_ipekyolu

quote:

arkadaşlar dell inspiron 1525 in kablosuz ağ bağdaştırıcısı (driveri) hangisi yüklüyorum ama driver yüklü değil diyor. acaba yanlışı mı yüklüyorum. birisi bir link atabilir mi?

http://search.dell.com/results.aspx?s=gen&c=us&l=en&cs=&k=inspiron+1525+driver&cat=sup&ref=ac

Yardımcı olur inşallah

saol dostum halledeli çok oldu ama duyarlılığın için teşekkürler.

• quote:

geç ama belki işe yarar diye yazıyorum:
    bende de şarj cihazı bilgisayarı çalıştırıyor, pili şarj etmiyordu.
    şarj cihazını biraz zor kullanarak açtım.
    şarj cihazından bilgisayara 2 kablo gidiyor; biri pile biri bilgisayara. (dıştan itibaren: ortak- , pc + , pil + )
    pile giden kısmı kırılmış, kopmuş yani.
    onardım ve çalıştı.

şunu da ekleyeyim:
    ben de dealextreme den 6600 mAh lik pil almıştım orjinali bozuk diye.
    yeni aldığım batarya 2010 aralıktan beri sorunsuz ve öncekine göre daha uzun gidiyor.
    gümlemedi de :)
    http://www.dealextreme.com/p/dell-1525-compatible-high-capacity-6600mah-replacement-battery-for-dell-1525-1526-series-41189

ram i 3 GB a çıkarmanızı da tavsiye derim.

hala bilgisayardan son derece memnunum...

• Merhaba dell inspiron 5423 laptopumuz tüm isiklari yanik halde kitlenip kaldi.
    Acma kapama tuşuna basili tuttuk 10dk ya yakin kapanmadi. Altinda minik bir delik vardi atac sokup resetlemeye calistim olmadi. Bunu naail acar kapariz pilide cikmiyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzhant -- 24 Ocak 2015; 22:29:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Pili çıkmayan Dell leri nasil resetliyoruz bu sayfada bilen birisi yok mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Eric _Theodore_Cartman

arkadaşım laptoplarda işlemci değişimi olmaz

nette dolaşırken burayı gördüm konuyu hortlatayım dedim.
    yıl 2016 benim oyunla felan işim olmadığı için 7,8 senelik emaktar dell 1525 kulanmaktayım.ve maşallah gece gündüz çalıştı.tık demedi.
    ama ram 4gb yaptım birde 120gb ssd taktım ve sıra işlemciye geldi. üzerinde t7250 işlemci vardı. t9900 işlemciye kadar
    destekliyor pc anakart soketi buraya kadar destekliyor t9900 kadar dememin sebebi t7700 işlemciyi bir serviste buldum ve oraya gittim t8100 ve t9300 işlemcide vardı ellerinde kendim pcyi orda açıp işlemcileri denedim pc açılmadı.her hal arızalıydılar.bios a17 yüklü çünki son bios güncellemesi başka çıkmadı. ve ellerindeki 50tl ye t7700 işlemciyi onu aldım. çünki taktım pc çalıştı .ve daha sonra nette 50 tl sıfır t9500 işlemci buldum onuda aldım taktım oda çalıştı ve t9500 kullanıyorum pc süper oldu(yukarda arkadaş işlemci değişmez demiş bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak buna denir herhalde) ve pc ye birde win10 - 64 yükledim. daha uzun süre kullanmak üzere kalın sağlıcakla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi netün -- 24 Ocak 2016; 13:42:26 >

• Evet arkadaşlar; yıl oldu 2019 ve Inspiron 1525'den yazıyorum.
    Evet hala çalışıyor ve hala memnunum 1525'den.
    SSD ve 3GB RAM ile hala Photoshop CC2019 bile çalıştırıyor maaşallah.

(+)'ları
    Win10 64bit kurulu, hiç sorunsuz çalıştırıyor.
    - Ekranından çok memnunum, parlaklığı hala iyi. Artı olarak kare ekranı daha rahat buluyorum ben.
    - Yaşlandığı için pilini söktüm bari ağırlık yapmasın diye.
    - Fanı düşük hızda çalışırken tıngırdıyor biraz ama hızlanınca sesi de kesiliyor :)
    - Adaptör kablosunun bilgisayara giren tarafı yıprandı ama birazcık lehimle o da düzeldi.
    (-)'leri
    - Klavyesi biraz sinir bozucu. Bastı-basmadı sorunu oluyor genelde.
    - Touchpad hassasiyeti hayli kötüleşti.
    ama en önemlisi bu aletin Linux ile çalışmaması. Çalışıyor gerçi de bundaki Intel ekran kartı için linux sürücüleri sorunlu olduğundan performansı çok düşüyor, bu yüzden Windows ile devam. Gerçi win10 da iyi çalışıyor fakat linux alışkanlığım vardı, 1525 sayesinde windows'a devam :)

• Merhaba ben Dell ınspıron 1525 laptop kullanıyorum RAM ini yükselterek, 2+2 (4 GB) yapmak istiyorum ama bir türlü 2 GB RAM bulamadım bana yardımcı olur musunuz lütfen.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mustafaat kullanıcısına yanıt
    Eski bilgisayarim Dell İnspiron 1525'i hayata yeniden döndürmek istiyorum win 10 kurulu çalışıyor fakat bilgisayarı yükseltmek istiyorum ram, ekran kartı ve SSD için en yüksek seçenekler ve marka modelleri paylaşır mısınız

• quote:

Orijinalden alıntı: netün

quote:

Orijinalden alıntı: Eric _Theodore_Cartman

arkadaşım laptoplarda işlemci değişimi olmaz

nette dolaşırken burayı gördüm konuyu hortlatayım dedim.
    yıl 2016 benim oyunla felan işim olmadığı için 7,8 senelik emaktar dell 1525 kulanmaktayım.ve maşallah gece gündüz çalıştı.tık demedi.
    ama ram 4gb yaptım birde 120gb ssd taktım ve sıra işlemciye geldi. üzerinde t7250 işlemci vardı. t9900 işlemciye kadar
    destekliyor pc anakart soketi buraya kadar destekliyor t9900 kadar dememin sebebi t7700 işlemciyi bir serviste buldum ve oraya gittim t8100 ve t9300 işlemcide vardı ellerinde kendim pcyi orda açıp işlemcileri denedim pc açılmadı.her hal arızalıydılar.bios a17 yüklü çünki son bios güncellemesi başka çıkmadı. ve ellerindeki 50tl ye t7700 işlemciyi onu aldım. çünki taktım pc çalıştı .ve daha sonra nette 50 tl sıfır t9500 işlemci buldum onuda aldım taktım oda çalıştı ve t9500 kullanıyorum pc süper oldu(yukarda arkadaş işlemci değişmez demiş bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak buna denir herhalde) ve pc ye birde win10 - 64 yükledim. daha uzun süre kullanmak üzere kalın sağlıcakla.

Alıntıları Göster
    Konuyu hortlatıyorum ama... Hocam bilgisayar nasıl çalışıyor mu hala? Bende de 1525 var, bir türlü t9500 bulamadım. Bulduğumda da 200tl civarı bir meblağ istiyorlar. Var mı elinde olan.

• quote:

Orijinalden alıntı: ErtnSymn

Eski bilgisayarim Dell İnspiron 1525'i hayata yeniden döndürmek istiyorum win 10 kurulu çalışıyor fakat bilgisayarı yükseltmek istiyorum ram, ekran kartı ve SSD için en yüksek seçenekler ve marka modelleri paylaşır mısınız
    Ekran kartı değişmiyor, işlemci olarak t7700, t7800, t9300 ve t9500 uygun. Ssd olarak sata ssd alabilirsin.

• azir09 kullanıcısına yanıt

Yok hocam ben 1525'i satalı çok oldu. Ama bu bilgisayar beni çok iyi götürdü. Çok sağlam çıktı. Artık satarken üzülmüştüm o kadar söyleyebilirim. Hala kullananlar olduğunu görmek güzel.

• Merhaba arkadaşlar bir tanıdığımın 1525 i var bios pili bitmiş söktüm komple, değiştirdim pili topladım çalıştırdım sorun yoktu. Ertesi gün açmaya çalıştığımda hiç bir tepki vermedi güç tuşuna basıyorum tepki vermiyor şarj aletini takıyorum tam takarken batarya lambası anlık turuncu renk yanıp sönüyor. Üç beş kez tak çıkart yapınca üç kez turuncu yanıyor sonra bir kez mavi yanıyor bu sıralama ile üç beş kez yanıp sönüyor sonra maviye sabitliyor bir kaç dakika sonra da hiç ışık yanmıyor. Bu arada güç tuşuna ara ara basıyorum hiç bir zaman tepki vermiyor. Bataryayı çıkarıp direkt şarjdayken deniyorum bu sefer hiç ışık yanmıyor yine güç tuşunda kimse yok. Sorun ne olabilir?

• 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.