Şimdi Ara

Dell G7 15 - [Ana Konu] (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
215
Cevap
6
Favori
15.160
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam ısınma yapıyor özellikle İşlemci tarafındaki ısınma belli oluyor bu konuda İntel'i suçlu buluyorlar. Uzun vadede ne olacağını kestirmek zor umarım bunu düşünerek piyasaya çıkarmışlardır.

Artıları eksileri aklıma geldikçe yazarım:
    +6 çekirdekli işlemci
    +1060 Maxq Ekran kartı
    +16 GB Ram
    +256GBSSD
    +Tasarımı
    +Sessiz Çalışıyor(Boştayken eski laptoplarım çok sesliydi)
    +Klavyesi ve trackpadi güzel.

-Ekran kalitesi çok iyi değil,ekran 60hz.
    -Bazen internette gezinirken aniden fanlar çalışma hızını artıyor
    -Ekrandaki çerçeve çok fazla.
    -Pil Ömrü(4-5 saat arası gidiyor zaten bu konuda şaşırmadım zira içinde 1060 var. Eğer pil gibi düşünceniz varsa 1050-1050ti versiyonlarına yönelin.)
    -Ses çıkışı az gibi geldi. Oyun oynarken fanlar çok ses çıkardığı için oyun sesini pek duyamıyorsunuz. Yani oyun oynarken kulaklık kullanmanız gerekebilir.

Aklıma gelenler bunlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Return to Monke

Hocam ısınma yapıyor özellikle İşlemci tarafındaki ısınma belli oluyor bu konuda İntel'i suçlu buluyorlar. Uzun vadede ne olacağını kestirmek zor umarım bunu düşünerek piyasaya çıkarmışlardır.

Artıları eksileri aklıma geldikçe yazarım:
    +6 çekirdekli işlemci
    +1060 Maxq Ekran kartı
    +16 GB Ram
    +256GBSSD
    +Tasarımı
    +Sessiz Çalışıyor(Boştayken eski laptoplarım çok sesliydi)
    +Klavyesi ve trackpadi güzel.

-Ekran kalitesi çok iyi değil,ekran 60hz.
    -Bazen internette gezinirken aniden fanlar çalışma hızını artıyor
    -Ekrandaki çerçeve çok fazla.
    -Pil Ömrü(4-5 saat arası gidiyor zaten bu konuda şaşırmadım zira içinde 1060 var. Eğer pil gibi düşünceniz varsa 1050-1050ti versiyonlarına yönelin.)
    -Ses çıkışı az gibi geldi. Oyun oynarken fanlar çok ses çıkardığı için oyun sesini pek duyamıyorsunuz. Yani oyun oynarken kulaklık kullanmanız gerekebilir.

Aklıma gelenler bunlar.
    Hocam çok teşekkür ederim.

Ben yeni işlemci olması hasebiyle sormuştum lakin daha oturmamış sistem..

Benim aklımda bu model de bulunuyor hocam, ne dersiniz..??

https://www.hepsiburada.com/hp-omen-intel-core-i7-7700hq-16gb-2tb-256gb-ssd-gtx1050ti-windows-10-home-17-3-fhd-tasinabilir-bilgisayar-2bu46ea-p-HBV000008KXAN?magaza=EnGlobal&wt_gl=cpc.elk.bilgisayar-notebook.pla&gclid=EAIaIQobChMIufC7j6zY2gIVydmyCh2DAQ5KEAQYAiABEgKWIPD_BwE#reviews

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Akustik34 kullanıcısına yanıt
    Hocam ben 1050 ti ile 1060 arasında %30 kadar fark var. İ7 8750 ve i7 7700hq arasında ise %10 kadar fark oyunlarda,diğer render gereken programlarda ise çok fark var. Bunları göze alıyorsanız,HP omen kötü değildir. Omen hakkında çok bilgim yok o yüzden bir de ana konusuna sorun mutlaka.
  • Ekran cok iyi değil ama bu fiyatlarda cok iyi ekran beklemek mantiksiz. Bence yeterli fiyatina gore. Ayni cihazin 7. Nesil olani ayni fiyat interjette. Bence g5 fiyat performans ürünü. Islemco isinmasi konusuna ben rastlamadim. En son titanfall 2 oynadim fanlar bile throttle a girmedi. Ayrica diz ustu bilgisayardan hem sessiz hem cok iyi performans hem soguk olmasoni beklemek şu yilalrda bence mantiksiz. Genel anlamda ben simdilik memnunum ve tavsiye ederim.

• abstruseozgur A kullanıcısına yanıt
    Hocam üreticiler donanıma kasarken ekrandan kısıyorlar ben gayet anlıyorum ekrana kötü demedim daha iyi olabilirdi de diyemem. Fakat bir arkadaş belki daha iyi bir ekrandan geldiğinde bu ne böyle herkes övüyordu gibi bir yorumla karşılaşmasını istemem. Önceki ekranlarıma göre gayet iyi ve ışık sızmasıyla karşılaşmadım. Ölü pikselde yok.

İlginç nasıl kullanıyorsunuz ürünü? Soğutucu falan var mı?
  • Haklisin bende macbook pro retinadan gectim ekran tabiki cok daha dusuk seviye ama oyun dizüstü bilgisayarlar genelde boyle. Ekranlari cok iyi olanlarida cok pahali ve bence gereksiz o fiyatlara. Sogutucu yok sanirim titanfall 2 cok güç istemiyor. Fortnite oynarken throttle yapiyor ama rahatsiz edici degil bence. Yani bir pc deil bu iki tane kucuk fanla kucuk kasa soguruluyor. Su an ki teknolojide ben cok sessiz cok soguk ve cok iyi performans veren laptop gormedim. O yuzden diyorum bunlar cok normal. Yani alacaklar varsa su anki oyunlarin cogunu max settings sikintisiz oynayabilirler. 8th gen islemci olup alinabilecek en ucuz cihaz şu an. Acikcasi ben msi gs65 indirimi bekliyordum ama aradaki fiyat farkini vermek istemedim birde dell marka olmasi tenik problem yasarsam diye beni daha fazla cezbetti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abstruseozgur -- 22 Haziran 2018; 22:0:54 >
  • abstruseozgur A kullanıcısına yanıt
    Hocam ben servise götüreceğim ürünü. 100C gördüm GTA V oynarken. Kesinlikle normal değil. Acaba termal macunu mu düzgün sürmediler ki diye düşünüyorum.
  • Dostlar bu serinin ssd leri nvme mi, cihazı kullanan arkadaşlardan bilgi verirlerse sevinirim
  • Arkadaşlar g3 de ısınma sorunu var mı

• Akustik34 kullanıcısına yanıt
    8. Nesil ısinıyor diye biliyorum.

Artık siz de alın alacaksanız :) Tekrar diyorum ki msi msi msi.Omen e güvenemiyorum. Tabi karar sizin.

• expressimo kullanıcısına yanıt
    MSI diyorsunuz da MSI ucuz değil ki? Aynı özellikli Dell ile arasında 100-200 TL oynamıyor. 3000 TL oynuyor neredeyse. Fiyatları acayip şişiriyorlar gibi geliyor bana.

• Hepsi değil ama. Leopard serisi ile dell ayni para genelde. 8. Nesil cpu da fark olabilir ben 7. Nesil icin yazdim.

7. Nesilde de aynı. MSI'ın 1060lı laptopları 7000 tl'nin üzerinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Return to Monke -- 28 Haziran 2018; 14:39:9 >
  • Kalite benim icin once gelir. Ayrica 1060 israriniz bence gereksiz. 1050 simdilik yeterli.Bu kisiden kisiye degisir. Kaliteli 1060 li laptop pek ucuz olmuyor evet. Bir de size hp ile ilgili bir ricada bulunmustum yanit vermemistiniz.

Unutmuş olabilirim hocam benim sınav dönemim var bir sürü şey aklımda oluyor.

Tabi kalite de önemlidir de Dell zaten çok kaliteliydi. Kullandığım en kaliteli laptop G5 muhtemelen. HP BC17NT'yi kullanırken söve söve bitirememiştim içimden.

Ayrıca 1060 neden gereksiz olsun ki? 1050 ti ile 1060 arasında %30 performans farkı var. Yıl sonu 11xx serisi çıkacak. Aradaki fark açılacak. Bundan 2 sene sonra 1050 minimum gereksinim bile olamayacak belki 1080p için. Ha tabi güncel oyunlar oynamak istiyorsanız durum böyle. Zaten 1060'a para vererken içim gitti bir de 1050'ye 6500 tl veremem. 1060 daha uzun süre gidecektir. Fakat onun da ömrünün çok olduğunu sanmıyorum. Orta seviye bir kart zaten.

MSI laptoplar çok hoşlar fakat acayip pahalılar. Yani kesinlikle gereksiz şişiriyorlar fiyatlarını. 1060 alayım dediğin anda 9000 tl. 1060'a 9000 tl verilir mi? O fiyata en kötü 1070 olması lazım. Bir de bu GE versiyonu. GS almak istiyorsan 12 bin tlye çıkıyor. Kaç kişi alabiliyor acayip merak ediyorum. Şu ürünlerin fiyatlarını düzenlemeleri lazım. Gaming laptop fiyatları acayip şişik. Dell burada yetişiyor işte. Belki malzeme kalitesi ekranı soğutucusu müthiş değil. Fakat fiyatına göre çok iyi.(Benim ürün tabi arızalı geldi sanırım incelemelere bağlı olarak konuşuyorum.)

Aslında Laptop almaya hiç niyetim yoktu. Çok ısınıyorlar,güncelleme yapman mümkün değil. Yarın öbür gün 11xx serisi çıkınca 2-3 sene içinde kartın güçsüz kalıyor. Mini İTX kasa toplamak lazım aslında. Belki 4000 TL civarına iyi bir şey toplanır tabi mining krizi bitmediyse.

• Ben 1050 li msi ile degistirin demek istemistim . Gerci evet dell kötu bir marka degil. Bc203 var bende.bir nevi bc017. Bu cihazda isi sorunum var; ssd ye recovery caktim alet sicak calismaya basladi sonra hdd ye temiz kurulum yaptim ama ayni. Hdd ye recovery atmadim daha. 2005 nfs mw da bile fanlar bir sure sonra hizlaniyor. Totalde 75 c bike olsa maksimum 85c cok fazla.Bozdum mu acaba? Bir de anakart sensioru okumuyor isiyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi expressimo -- 28 Haziran 2018; 22:55:28 >
    İ7 6700hq vardı sanırım. İlginç bir durum. Intelin thermal driverını yüklediniz mi?

Bu gibi durumlarda genelde soğutucu da bir sıkıntı vardır diye tahmin ediyorum. Bence HP Support ile görüşün. Ben çok memnun kalmıştım. Laptoba bağlanıp yardımcı oluyorlar. Uygulaması da vardı.

• Bir de pc ye reset atiyorum yuzde 43 te umarim ilerler. Takili kalmaz umarim .

Yüzde 43 derken? Ne yüklenirken? Windows güncellemesinde sanırım. Yapmayın bence. Yazılımsal bir şey olursa formata kadar gider yoksa.

• Arkadaşlar 1050ti modeli ne zaman gelir Türkiye'ye? Fiyatı ne civarda olur acaba? Monster 8.nesil 1050ti alacaktım ama Dell mi beklesem diyorum şimdi

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.