Şimdi Ara

Dell G3 15 [ ANA KONU ] (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
355
Cevap
13
Favori
26.264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba bilgisayarı alalı 1 yıldan fazla oldu çok oyun oynamadım işlerim için kullanmıştım ama şimdi GTA V indirdim bilgisayar hiç görmediğim kadar ısınıyor oyunu 1 saat oynasan nerdeyse f10-11-12 tuşlarının olduğu bölgeye elini bile koyamıyorsun zaten 40 dakikayı geçince oyun kasmaya da başladı böyle birşey olması normal mi oyunu daha rahat oynayabilmem için ne önerirsiniz. ( yeni format attım şuan sadece GTA V yüklü bilgisayarda aşırı yüklü dosyada yok )
  • yaz geldı havalar ısındı işlemcınız i7 fılansa ozellıkle enerjı yonetımınden cpu voltajını %100 den yuzde 90 a cekin. Oyun ayarlarını bıraz azaltın
  • Arkadaşlar merhaba Dell in g315 i510300 GTX 1650ti kombinasyonlu modelini almak istiyorum fakat monster ile arasında kaldım. Bilgisayarların linkleri aşağıda sizce hangisini tercih etmeliyim?

https://www.hepsiburada.com/monster-abra-a5-v15-5-6-intel-core-i5-10300h-8gb-480gb-ssd-gtx1650-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000V44Z4?magaza=MONSTERNOTEBOOK#

https://www.hepsiburada.com/dell-g315-intel-core-i5-10300h-8gb-512gb-ssd-gtx1650ti-ubuntu-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-fb300f85c-p-HBV00000V3UEV?magaza=GTI%20Bili%C5%9Fim

Bu arada monsterin ekran hızı 120hz iken Dell in belirtilmemiş ama büyük ihtimalle 60 hz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Dell 60hz dir. 144hz getirmiyorlar nedense.
  • cenkoskay kullanıcısına yanıt
    ısınma durumu ne durumda?
  • Uzun süredir laptop araştırıyorum ama sonunda vazgeçip ryzen 4000 serisini beklemeye karar vermiştim. Dell g315'in i5 10300h 1650ti 8gb ram 512gb ssd modelini 5800'e buldum, kuponla 5700'e geliyor, alırsam pişman eder mi? Uzun yıllar kullanmaya düşünüyorum.

Konuyu biraz okudum da sorun yaşayan çok gibi. Fiyatı da uygun geldi karar veremedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi paxal -- 30 Haziran 2020; 21:14:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: paxal

Uzun süredir laptop araştırıyorum ama sonunda vazgeçip ryzen 4000 serisini beklemeye karar vermiştim. Dell g315'in i5 10300h 1650ti 8gb ram 512gb ssd modelini 5800'e buldum, kuponla 5700'e geliyor, alırsam pişman eder mi? Uzun yıllar kullanmaya düşünüyorum.

Konuyu biraz okudum da sorun yaşayan çok gibi. Fiyatı da uygun geldi karar veremedim.
    Hocam hangi sitede o fiyat link atar mısınız ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: thelordof

Dell 60hz dir. 144hz getirmiyorlar nedense.
    Tavsiyeniz nedir?
  • monster sevmiyorum ben. Ya Dell ya Msi ın bir modeli tercih edilmeli bence. Bir de Asus tuf A15 in 4800h lı modeli tekrar stoklara gelince o da olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thelordof -- 1 Temmuz 2020; 0:37:44 >
  • thelordof kullanıcısına yanıt
    Tek takıldığım kısım 60Hz. olması. Gerçi yanında 120hz lik ekran olmadığı sürece fark anlaşılmaz ama ileride pişman eder mi orasını kestiremiyorum. Bu arada şu bilgisiyar fiyat olarak da güzel bi bakar mısınız?

https://www.hepsiburada.com/asus-fx505dt-bq030-amd-ryzen-7-3750h-8gb-512gb-ssd-gtx1650-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000PNXIW?magaza=Gamers_Arena&wt_gl=cpc.6802.shop.elk.it-ssc&gclid=CjwKCAjwxev3BRBBEiwAiB_PWCUrl6ex3lP5YsbFUWPrRHb3wb9PIhrCsN24KkfaFw8gY9CwBUstARoC0KsQAvD_BwE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mr.brksnl -- 1 Temmuz 2020; 1:6:32 >

• Ryzen 3 serisi pek iyi değil, haa fiyatı da ona göre ama ben tercih etmezdim.
  • paxal kullanıcısına yanıt
    Diğer mağazalarla çok fazla fiyat farkı var şaşırtıcı
  • Evet, ben de rastgele buldum.

• paxal kullanıcısına yanıt
    fiyatı iyi, uygun buldum açıkcası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thelordof

fiyatı iyi, uygun buldum açıkcası.
    Ben galiba almayı düşünüyorum ama bi tedirginlik oluştu.
  • Bende de öyle olmuştu :) başka bir laptop aldım ben zaten. En fazla iptal eder hocam.

• satıcı iyi satıcılardan diye biliyorum. Haa iptal ederse de sizin o fiyattan almanız hakkınız, vermek zorundalar.
  • Ne yaptınız hocam aldınız mı?
  • Dün Dell G3 15 modelinin fiyatını Hem Monster hem de Game Garaj firmalarına örnek göstererek daha düşük konfigürasyonlu notebooklarının bile bundan daha pahalı olduğunu belirttim.Hiç bi şekilde dönüş olmadı.Ben 2009 yılından itibaren 2 adet Monster eskittim gerek servis gerek ilgi alaka takdire değer ancak hemen hemen aynı donanımdaki Dell ile Monster arasında tam 1500 lira fark var.Değer mi diye düşünmekten alamıyorum kendimi ancak 1500 lira da iyi para.Vu sebeple bugün öğlene kadar Monster ve Game Garaj Blaster modellerinde bir indirim olacak mı diye bekleyeceğim.Olmazsa öğlen Dell için siparişimi vereceğim sanırım.Bu arada nakit alacaklar için Dell Tekra nın kendi sitesinde 5599 lira haberiniz olsun.

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.