Şimdi Ara

Debriyajı bırakıp gaza basarken gelen tık sesi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (5 Mobil) - 1 Masaüstü5 Mobil
5 sn
11
Cevap
0
Favori
3.699
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 5
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 4
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 gün 14 saat 39 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • helluri (4 mesaj) almeida3434 (3 mesaj) WSniper10 (2 mesaj) ferfecir66 (1 mesaj) azizerkan07 (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (4 mesaj) Mobil (6 mesaj) Mini (1 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> DH Garaj >> Debriyajı bırakıp gaza basarken gelen tık sesi
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    2951 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Arkadaşlar 2016 manuel dizel pejo 308 aracında dünden beri alışık olmadığım bir ses duyuyorum. Araç 15000 km de.
    Vites değiştirirken ve debriyajdan ayağımı çekip gaza bastığım sırada tık diye bir ses duyuyorum. Dikkat ettiğim kadarıyla vites yükseltirken oluyor. Daha önce böyle bir tecrübe yaşayan oldu mu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helluri -- 8 Temmuz 2018; 11:33:5 >

|
    |
  • Yarbay
    2951 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Güncel
    |
    |
  • Yarbay
    3625 Mesaj
    Kavrama ile volanın birleşmesi sırasında akslardan ses geliyor devir düşükse. İnce metalin birbirine çarpması gibi bir ses değil mi?
  • Yarbay
    2951 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: azizerkan07

Kavrama ile volanın birleşmesi sırasında akslardan ses geliyor devir düşükse. İnce metalin birbirine çarpması gibi bir ses değil mi?
    Çok ince bir ses değil hocam. Tok bir ses de değil. Biraz araştırdım. Motor ve şanzıman takozunda da sorun olabilirmiş. Araba 16 bin km de . Önceden böyle bir ses yoktu.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    624 Mesaj
    aracı hareket halindeyken debriyaj basılı halde arka arkaya 1-2 / 2-1 vites geçişi yaptıgınızda lak lak diye ses geliyor mu ?
  • Yarbay
    2951 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: almeida3434

aracı hareket halindeyken debriyaj basılı halde arka arkaya 1-2 / 2-1 vites geçişi yaptıgınızda lak lak diye ses geliyor mu ?
    Lak lak değil de tık tık şeklinde bir ses var
    |
    |
  • Binbaşı
    1171 Mesaj
    Akslarin birinde bosluk vardir yada sanziman kulaginda lifte kaldirip kontrol edilmesi laziim
    |
    |
  • Yüzbaşı
    882 Mesaj
    Debriyaj üst merkezi sorunu olabilir. Öncelikle debeiyaj pedalını yağlayin geçebilir. Önemli bi sorun yok.
  • Yüzbaşı
    624 Mesaj

bende de benzer bir sorun var 1-2 vites bazen 3 e atarken yapıyor geçişlerinde debriyaj üst merkez değişti ama çözüm olmadı maalesef

fikriniz nedir ?
    https://www.youtube.com/watch?v=cIu5O0IIBow&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi almeida3434 -- 23 Temmuz 2018; 11:49:35 >
    |
    |
    WSniper10 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    882 Mesaj

Hocam usta değilim ben araba kullanırken tık tık sesi geliyordu debriyaja basarken veya ayagımı cekerken debriyaj üst merkezi olabilir denmişti fakat yaptırmadım kendıliginden geçti ben araç içindeyken o sesi duyuyordum bakımda falan yagladılar sanırım ondan geçti. Araç modeli nedir
    |
    |
    almeida3434 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    624 Mesaj

308 classic edition plus 2016 model hocam
    |
    |
    WSniper10 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
vp satın al
valorant points
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

MAIL
0,453
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.