Şimdi Ara

(Dava sonuçlandı)TheHighLife tarafından dolandırıldım (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
156
Cevap
7
Favori
14.818
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
Giriş
    yüzyüze görüştün mü? daha doğrusu gördün mü? o surat ifadesini bir anlat hele pişman mı? tam yaşını sormuyorum da reşit mi değilmi? yani bu işi yaparken çocukmuydu(kanuna göre) yetişkin miydi? olay oldugunda zaten reşitmiydi yoksa 2 senede reşit mi oldu?
    bir insanın şu kadarcık para için ne hale geldiğine bak düşündükçe sinir oluyorum bende dava açardım verdiklerini günü görünce işin peşini bırakırdım heralde
    bu çocuk başkalarınıda dolandırdı bence devamda edecekti sen iyi yaptın
    işlensin siciline ohh içimin yağları eridi bir tek o mu akıllı bu dünyada milleti hortumluyo?
    5 yıl ceza ve cezanın paraya cevrılmesını falan beklerdım aldıgı ceza az
    mesele 80-90 tl değil mesele bu paranın bal gibi dolandırıcılıkla çalınması 10 tl 100tl farketmez sonucta 10 kişiyi dolandırsa 1000tl eder
    çok iyi yaptın bunun gibiler çoğalmasın

• quote:

Orijinalden alıntı: 45cagdas45

yüzyüze görüştün mü? daha doğrusu gördün mü? o surat ifadesini bir anlat hele pişman mı? tam yaşını sormuyorum da reşit mi değilmi? yani bu işi yaparken çocukmuydu(kanuna göre) yetişkin miydi? olay oldugunda zaten reşitmiydi yoksa 2 senede reşit mi oldu?
    bir insanın şu kadarcık para için ne hale geldiğine bak düşündükçe sinir oluyorum bende dava açardım verdiklerini günü görünce işin peşini bırakırdım heralde
    bu çocuk başkalarınıda dolandırdı bence devamda edecekti sen iyi yaptın
    işlensin siciline ohh içimin yağları eridi bir tek o mu akıllı bu dünyada milleti hortumluyo?
    5 yıl ceza ve cezanın paraya cevrılmesını falan beklerdım aldıgı ceza az
    mesele 80-90 tl değil mesele bu paranın bal gibi dolandırıcılıkla çalınması 10 tl 100tl farketmez sonucta 10 kişiyi dolandırsa 1000tl eder
    çok iyi yaptın bunun gibiler çoğalmasın
    maalesef hocam ben gittiğimde gelmemiş de mahkeme gününe. sonraki davalara gelmiş onlara da benim gelmem gerekmediği için gitmedim de gidemedim de zaten. ama çok isterdim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• helal olsun
  • Yıllar sonra bile sonuçlanmasına mutlu oldum :) Hayırlı olsun hocam
  • Elemanın yaşını merak ettim bir de görebildiniz mi size ulaştı mı

Oh verilen karara sevindim, en azından resmiyette bir adı var "gözümüz üzerinde" sevindim vallahi.
  • 3 yıldır dava sonucunu bekliyodum sakallarım çıktı nerdeyse. yaş 21 köse btw.
  • amyfm kullanıcısına yanıt
    bu konuya mesaj yazdım diye hatırlıyordum ama yok yazmamışım (sizin bu mesajından sonra) :)
    benzer bir konu daha var galiba

5 yıl cezanın ertelenmesi olayı ona yeterde artar bile ,şimdi bu süre içinde suç işleyeceğim korkusundan psikolojisi bile bozulacaktır
    sadece ceza alması değil eğer etrafta duyulursa ,ki ailesi zaten duyacaktır onun için büyük yıkım olacaktır
    o nedenle hiç acımayın ,öyle vpn. ile falan saklanabileceğini zannedenler de macera için bu işlere girmesinler ,hayatları kararır
  • kuzgun_ kullanıcısına yanıt
    tabi. içerde de çok deliyorlar ya arkalarını. adamlar yiyip içip yatıyorlar. suça bakarak söylüyorum en fazla 2-3 ay açık cezaevinde geçirir. ki açık cezaevi dediğin yer çiftlik. sadece hayvanların yerine mahkumları koy. o kadar söyleyeyim sana. güvenlik falan yok isterlerse kaçarlar :)) hadi eyvallah. cezaevini böyle işkence yerleri gibi görmeyin sakın. orada mahkumların keyfi yerinde çoğunlukla.
  • 3 kuruş için siciline leke sürdürdüğüne yazık. Bu insanlar neden böyle

• Bunların cidden kafası basmıyor.İşin ahlaki boyutunu geçtim 95 tl için uğraşıyor yalan söylüyor ve dolandırıyor sonra aynı parayı geri ödüyor ve bir ton dolanıyor ortalıkta.Halbuki git ticaret yap adam gibi hem ahlaklı iş yapmış olursun hem paranı temiz temiz kazanırsın kafan rahat bir şekilde.

• Yuh 2 sene sonra mı sonuçlanmış? 100 liraya enflasyon payı da eklenmiş mi acaba 3 yıl öncenin 100 lirasıyla şimdiki 100 lira aynı mı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Helal olsun, 3'e 5'e bakmayıp işin peşini bırakmadığınız için sizi tebrik ederim. Bende zamanında bir karaktersize 200 lira kaptırmıştım playstation için, misli ile aldım. Salya sümük babasının önünde cebini boşalttım.

Böyle veletlere dersini verdiğiniz için tekrardan teşekkürler, bu eleman yüzünden sıkıntıya girenler vardı, onlar da gereğini yapsınlar bence, sonuç ortada, olmadı emsal alınır dava, yine bir şekilde yolu bulunur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Antikaruh -- 1 Ağustos 2019; 7:32:35 >
  • Hocam merhaba bir sonuca varabildiniz mi benimde 3000 tl civarı bir param gitti bu şahıs tarafından dava nasıl açabilirim?

5 yıl suç işlememesi lazımmış direk dava açmak istiyorum bu kanı bozuk namussuza bana bilgileri verir yardımcı olursanız dava açmak istiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrsavas02 -- 9 Şubat 2021; 20:20:26 >
  • mrsavas02 kullanıcısına yanıt

bu işin peşini bırakmayın hocam imkanınız varsa bastırın anyayı da konyayı da görsün arkadaş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Whitebeard.

bu işin peşini bırakmayın hocam imkanınız varsa bastırın anyayı da konyayı da görsün arkadaş.

Arkadaş ödeyeceğini söyledi hocam bi kaç gün bekleyeceğim, kardeşim avukat zaten sorun değil delilli şekilde herşeyi arşivledim

• quote:

Orijinalden alıntı: mrsavas02

Arkadaş ödeyeceğini söyledi hocam bi kaç gün bekleyeceğim, kardeşim avukat zaten sorun değil delilli şekilde herşeyi arşivledim

Alıntıları Göster

parayı geç de olsa her türlü alacaksınız bence dava açın hazır avukat masrafınız yokken, birden fazla kişiyi dolandırdığına göre önceki dosyayla beraber yüksek bir ceza alsın

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.