Şimdi Ara

(Dava sonuçlandı)TheHighLife tarafından dolandırıldım (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
157
Cevap
7
Favori
14.816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Duruşma caglayandaysa tarih ve saatini yollarsan ugrarim bi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adam Crysis kodu yollamış resmen. Hakkınızı alırsınız umarım. Diğer adam(!) da cezasının en büyüğünü çeksin.

• Şahıs büyük ihtimalle sana ulaşıp davayı geri çek diyecektir. Bu durumda kendisinden 2-3bin lira para talep etmeni öneririm.
    Neden diye soracak olursan hapis cezası falan almıycak, sadece siciline işleyecek. Ona verilecek en büyük ceza bu olur ve uğraştığına da değmiş olur.
    Benim parada gözüm yok dersen, o parayla da rp kodu alıp dağıtırsın
  • roxcyx kullanıcısına yanıt
    Dava, ceza davası yani kamu davasıdır.Kovuşturmanın kamusallığı neticesinde davayı geri çekme gibi bir imkanın olmaz.Suç şikayete tabi değilse ve ki olayda değil belki kişinin alacağı cezayı etkiler ama şikayetçi olmacağım gibi bir beyanla dava düşmez devam eder.

• quote:

Orijinalden alıntı: roxcyx

Şahıs büyük ihtimalle sana ulaşıp davayı geri çek diyecektir. Bu durumda kendisinden 2-3bin lira para talep etmeni öneririm.
    Neden diye soracak olursan hapis cezası falan almıycak, sadece siciline işleyecek. Ona verilecek en büyük ceza bu olur ve uğraştığına da değmiş olur.

Çekilişe katılmak istiyorum.
  • quote:

Şahıs büyük ihtimalle sana ulaşıp davayı geri çek diyecektir. Bu durumda kendisinden 2-3bin lira para talep etmeni öneririm.

Hocam para cezası falan almaz mı? Dolandırdığı kişi sadece ben değilim. Parada gözüm yok zaten olsaydı uzlaşmaya gider paramı alır işime bakardım. Ben ceza almasını istiyorum. Aklı başına gelsin

• @angel of the lord sağ olun hocam

@calibrane yok hocam maalesef. çok kişi mesaj attı davayı boş ver gelip dövelim diye de büyük şehirlerden uzaktayım

• Nasıl dava açtınız o konuda bilgi göremedim, diğer dolandırılanlara yardımcı olur.
  • Dolandırıldıktan sonra işin peşini bırakmamanı çok sevdim.
    Malum şimdiki gençlik hem dolandırılıyor, hem söyleniyor, üstüne ertesi gün yine bu tarz merdiven altı yerlerde bir şeyler satın almaya çalışıyor

Sonucu merak ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cruella -- 26 Ekim 2017; 13:17:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: amyfm

quote:

Hocam para cezası falan almaz mı? Dolandırdığı kişi sadece ben değilim. Parada gözüm yok zaten olsaydı uzlaşmaya gider paramı alır işime bakardım. Ben ceza almasını istiyorum. Aklı başına gelsin

Bilgim kısıtlı olduğu için kesin bir şey diyemem ama birden fazla kişiyi dolandırdıysa para cezasıyla kurtulabileceğini sanmıyorum.

• amyfm kullanıcısına yanıt
    Seni dolandıran kişi, bir iş başvurusu yaptığında emniyetten sivil belgesinde senin açtığın dava gözükecek, konu da dolandırıcılık olduğuna göre işletme sahibi büyük ihtimalle kisiyi işe almadan kapı dışarı edecektir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar selam,

(Çekilin ben avukatım),

Şimdi buradaki suç direkt olarak dolandırıcılık suçudur. Ancak miktarın küçük olmasından dolayı şahıs, adli para cezası alacak ve daha önce herhangi bir hüküm giymemişse cezası ertelenecektir. (Bu arada bu işle ilgilenip diğer şahsın kimliğini tespit eden savcıyı anlından öperim.)

Bu ne demektir? Şahıs önümüzdeki 5 yıl boyunca herhangi bir suç işlerse o suçun cezası ile birlikte bu davada aldığı adli para cezasını da ödeyecektir. Ayrıca adli kaydında 5 yıl boyunca bu aldığı adli para cezası da duracaktır.

Burada çok önemli bir kıstas var. Siz şikayetiniz sonucunda karşı tarafa öyle ya da böyle ceza aldırırsanız, ceza davasından sonra direk tazminat davası açmanız çok güzel olur. Tazminat davasında ne isteyeceksiniz? Tazminat davasında 95 TL maddi, 10.000 TL manevi tazminat talebinde bulunabileceksiniz.

Bu arada forumda bu şahsiyet tarafından dolandırılan başka arkadaşlar da varsa mutlaka amyfm'nin şikayetine müdahil olsunlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: ailenizinavukati

Arkadaşlar selam,

(Çekilin ben avukatım),

Şimdi buradaki suç direkt olarak dolandırıcılık suçudur. Ancak miktarın küçük olmasından dolayı şahıs, adli para cezası alacak ve daha önce herhangi bir hüküm giymemişse cezası ertelenecektir. (Bu arada bu işle ilgilenip diğer şahsın kimliğini tespit eden savcıyı anlından öperim.)

Bu ne demektir? Şahıs önümüzdeki 5 yıl boyunca herhangi bir suç işlerse o suçun cezası ile birlikte bu davada aldığı adli para cezasını da ödeyecektir. Ayrıca adli kaydında 5 yıl boyunca bu aldığı adli para cezası da duracaktır.

Burada çok önemli bir kıstas var. Siz şikayetiniz sonucunda karşı tarafa öyle ya da böyle ceza aldırırsanız, ceza davasından sonra direk tazminat davası açmanız çok güzel olur. Tazminat davasında ne isteyeceksiniz? Tazminat davasında 95 TL maddi, 10.000 TL manevi tazminat talebinde bulunabileceksiniz.

Bu arada forumda bu şahsiyet tarafından dolandırılan başka arkadaşlar da varsa mutlaka amyfm'nin şikayetine müdahil olsunlar.

hocam mesela dava yarın ve sonuçlandı ertelendi.
    ben ise atıyorum dün bu şahıs tarafından dolandırıldım.
    benden önce dolandırılan bi şahıs benden sonra dava açsa o 5 yılın içine girer mi?
    Ayrıca haklı ben çıkıp karşı taraf haksız çıktıktan sonra direkt tazminat davası açabiliyor muyum?

• quote:

quote:

Arkadaşlar selam,

(Çekilin ben avukatım),

benden önce dolandırılan bi şahıs benden sonra dava açsa o 5 yılın içine girer mi?
    Ayrıca haklı ben çıkıp karşı taraf haksız çıktıktan sonra direkt tazminat davası açabiliyor muyum?

Kısıtlı bilgimle cevap vermeye çalışayım avukat arkadaşımız eksiği yanlısı düzeltsin.

1.si için o 5 yıla girmez çünkü önemli olan suçun işlendiği tarihtir diye biliyorum.

2.si ise sen davayı kazandığında davanın kararı açıklandığında hem sana hem karşı tarafa işte böyle böyle haklarınız var gibisinden bı şeyler sayıyor. Muhtemelen o kısımda senin tazminat karşı tarafında verilen karara itiraz hakkının olduğunu söyleyecektir.

Tecrübelerim bu şekilde idi, gerisini uzmanlarına bırakıyorum :)

• quote:

quote:

Arkadaşlar selam,

(Çekilin ben avukatım),

Senden önce dolandırılan şahıs senden sonra dava açarsa evet o 5 yıl içine girer. Önemli olan hüküm tarihidir.

Ceza davasının sonucu kesinlşeşir kesinleşmez hukuk mahkemelerine başvurarak tazminat talep edebilirsin.
    Ceza davası sonucunda mahkeme sana kural olarak tazminat hakkın olduğunu söylemez. Şifahen hakim belirtmek isteyebilir.

• sırf merak ettiğimden favorilere ekledim davanın sonucunu bekliyorum.. Ülkemde hukuk namına bir şey kaldı mı diye ?
  • davanın sürecini güncel olarak paylaş lütfen
  • Yardımlarınız ve yorumlarınız için teşekkür ederim. Forumdan benim gibi mağdur olan arkadaşlarla iletişime geçip onların da şikayetçi olmasını isteyeceğim.

Dava hakkında müsait olduğumda güncelleme yapmaya çalışırım. Okulumdan dolayı fazla giremiyorum
    Ama yaklaşık bi buçuk senedir adliyeye uğrayıp davamın durumunu soruyorum. Hakim zaten en başta çok uzun sürer demişti ben yine de uğraşmaya razıyım demiştim. O yüzden biraz daha sürecek gibi geliyor.
    Hepinizi haberdar edicem
  • Mahkeme günü belirlenmiş. 28 Mart saat 09.20'de
    Üç buçuk ay daha sabredelim
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.