Şimdi Ara

Daum Pot Player Multimedya Oynatıcısı (Güncelleme 24.10.2017) (48. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.018
Cevap
52
Favori
123.013
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: UnicornKnight

quote:

Orijinalden alıntı: Norain

quote:

ilk mesajda yer alan fakat çok da güncel olmayan yönergelere göre ayarların bir çoğunu (madVR'ı bir türlü aktif hale getiremedim) yaptım, bir hayli iyi bir görüntü kalitesine ulaştım ancak yine de halen Splash 2'ye göre ayırd edici bir fark/zayıflık söz konusu. muhtemelen madVR'ı aktif hale getirememiş olmamdan kaynaklanan bir durum bu, ancak yönergeler gereği madVR zip paketini C sürücüsü altındaki madVR olarak adlandırdığım boş bir klasör içine açtığım ve potplayer içinden de video renderer olarak madshi video renderer'ı seçtiğim halde gösterim içinde sağ klik yaparak erişilen filter menüsü altında madvr'a dair seçenekler (LAV filter'ın aksine) görüntülenmiyor.

güncel potplayer sürümü için madvr'ı nasıl aktive edebileceğimi bilenler umarım bu bilgiyi paylaşırlar.

madVR zip dosyasını çıkart, içindeki install dosyasını yönetici olarak çalıştır.
    potplayer ile video aç, gösterim içinde sağ tuş yap madvr çıkar.
    potplayer ve madvr 32 bit olsun.

hocam yönlendirme/yönerge için çok teşekkür ederim, sayenizde işlem tek kalemde halloldu.

laf aramızda potplayer 1.7.351 (x64), madVR ise 0.91.5 versiyonları fakat anlatımınızla işlem sorunsuca gerçekleşti.

rica ederim. önerdiğin madvr ayarları var mı? deneyeyim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

ilk mesajda yer alan fakat çok da güncel olmayan yönergelere göre ayarların bir çoğunu (madVR'ı bir türlü aktif hale getiremedim) yaptım, bir hayli iyi bir görüntü kalitesine ulaştım ancak yine de halen Splash 2'ye göre ayırd edici bir fark/zayıflık söz konusu. muhtemelen madVR'ı aktif hale getirememiş olmamdan kaynaklanan bir durum bu, ancak yönergeler gereği madVR zip paketini C sürücüsü altındaki madVR olarak adlandırdığım boş bir klasör içine açtığım ve potplayer içinden de video renderer olarak madshi video renderer'ı seçtiğim halde gösterim içinde sağ klik yaparak erişilen filter menüsü altında madvr'a dair seçenekler (LAV filter'ın aksine) görüntülenmiyor.

güncel potplayer sürümü için madvr'ı nasıl aktive edebileceğimi bilenler umarım bu bilgiyi paylaşırlar.

madVR zip dosyasını çıkart, içindeki install dosyasını yönetici olarak çalıştır.

hocam yönlendirme/yönerge için çok teşekkür ederim, sayenizde işlem tek kalemde halloldu.

laf aramızda potplayer 1.7.351 (x64), madVR ise 0.91.5 versiyonları fakat anlatımınızla işlem sorunsuca gerçekleşti.

ben mevzunun bir hayli acemisiyim hocam, Splash 2'den bu yana henüz geçtim ve ilk sayfada başlığı açan dh üyesinin güncelliğini nispeten yitirmiş diyebileceğimiz (zira seçenek tablolarında gördüğüm kadarıyla hem LAV hem de madVR'a örnek görsellerdekinden apayrı sürü sepet yeni özellik ve destek gelmiş) tavsiyelerini kullanıyorum şimdilik.

fakat bu kadarıyla bile görüntü kalitesi olarak Splash 2'yi tokatlıyor, canımı sıkan tek konu muhtemelen fps ile alakalı. zira Splash'de görüntü biraz daha (biraz değil aslında göze batacak denli diyelim biz ona) akıcı geliyor, eğer bunu da çözebilirsem uzunca bir süre farklı bir ayar kurcalamadan gayet mutlu mesut bir şekilde kullanırım ben bunu bu ayarlarla.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

ben mevzunun bir hayli acemisiyim hocam, Splash 2'den bu yana henüz geçtim ve ilk sayfada başlığı açan dh üyesinin güncelliğini nispeten yitirmiş diyebileceğimiz (zira seçenek tablolarında gördüğüm kadarıyla hem LAV hem de madVR'a örnek görsellerdekinden apayrı sürü sepet yeni özellik ve destek gelmiş) tavsiyelerini kullanıyorum şimdilik.

fakat bu kadarıyla bile görüntü kalitesi olarak Splash 2'yi tokatlıyor, canımı sıkan tek konu muhtemelen fps ile alakalı. zira Splash'de görüntü biraz daha (biraz değil aslında göze batacak denli diyelim biz ona) akıcı geliyor, eğer bunu da çözebilirsem uzunca bir süre farklı bir ayar kurcalamadan gayet mutlu mesut bir şekilde kullanırım ben bunu bu ayarlarla.

anladım hocam. ilk sayfdaki ayarı kullanıyorum ben de.

• Pot playerda altyazıyı ileri aldığımda yeni altyazı geliyor. Ancak filmin eski konuşmalarından birisi sabit olduğu yerde kalıyor. Kısaca iki tane altyazı üst üste geliyor. Yeni güncellemeden sonra oldu bu. Aynı durumda olan var mı? Temiz kurulum yaptım ayarları sıfırladım yine aynı.
  • Ayarlarım: zuikaku.reg 64bit

Daha ayrıntılı ayarlar için :https://goo.gl/9CQ2V0

Madvr ayarları :https://goo.gl/fMZKjZ

LAV Filters Megamix :

64bit

32bit

nvidia ayarı:

Daum Pot Player Multimedya Oynatıcısı (Güncelleme 24.10.2017)

bu ayarı yaptıktan sonra farkı anlıcaksınız.

%10 dayken

%60 dayken

NOT: Kendiniz test edip size uygun olan ayarı seçmenizi öneririm illa benim verdiğim ayar yapılcak diye bir şey yok.

Film Görüntüleri:

Bir başka potplayer ve madvr ayarları :https://goo.gl/Wm5Z1e

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LiveAndDieOnThisDay -- 3 Nisan 2017; 15:33:1 >

• 3d videoları 2d olarak izlemek mümkün değil mi bu potplayerda
  • LiveAndDieOnThisDay kullanıcısına yanıt
    Keskinliği artırmışsınız anladığım kadarı ile doğrumu?
  • Aynen
  • Sonraki dosyayı otomatik oynatıyor. Onu nereden kapatabilirim?
  • Bana göre mpc hc üstüne yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu konuda ne işin var hocam o zamn?
  • CeNTiLMeN C kullanıcısına yanıt
    Hemen hemen tüm player ları denedim ve fikrimi yazdım. Ayrıca hangi konuda olduğumdan sana ne birader?

• tmm kardeş sakin. haklısın özr dilerim yani banane tabiki.
    aslına bakarsan, bende mpc hc kullanıyorum. ama ben potplayerin, mpc den çok daha iyi bir player olduğunuda kabul ediyorum ayrıyetten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeNTiLMeN -- 5 Haziran 2017; 23:32:10 >
  • Gom player gittiğinden beri hiç bir programda gom player kalitesini yakalayamadım
    Eskiden hangi dosya türü video olursa olsun default ayar ile bile görüntü çok iyiydi.
    Bu pot playerde filmden filme değişiyor her filmde ayrı görüntü ayarı yapmak zorunda kalıyorum
    Sahneler bazen karanlık bazen aydınlık kalıyor
    Bazı sahneler aşırı parlama yapıyor.

Bakmadığım ayar kalmadı.
  • X265 konusunda bence en başarılısı. Hep pot kullanıyorum. Forumda bu kadar geniş bir konusu olduğunu bilmiyordum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Madvr nasıl kullanılır pek bilmiyorum ama ayarları yaptım fps dropları oluyor bir yolu yordamı var mıdır düzelmesi için?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4quare -- 16 Haziran 2017; 22:58:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: M@rKSm@N

3d videoları 2d olarak izlemek mümkün değil mi bu potplayerda

arkadaşlar bunun çözümü yok mu, o kadar ayar denedim bir türlü 2d olarak izleyemiyorum. 3d filmler izlerken yan yana 2 görüntü çıkıyor potplayerde ben sağdakini veya soldakini izlemek istiyorum sadece
  • quote:

quote:

3d videoları 2d olarak izlemek mümkün değil mi bu potplayerda

arkadaşlar bunun çözümü yok mu, o kadar ayar denedim bir türlü 2d olarak izleyemiyorum. 3d filmler izlerken yan yana 2 görüntü çıkıyor potplayerde ben sağdakini veya soldakini izlemek istiyorum sadece

3D Video Settings bölümünde Çıkış ayarını 3D > 2D olarak deneyebilirsin.
  • Intruder kullanıcısına yanıt
    hepsini denedim yine de olmuyor. sizde oluyor mu?
  • quote:

hepsini denedim yine de olmuyor. sizde oluyor mu?

3d Video Mode Settingsten deneme yapın

Çıkış yada Output bölümünde 3D > 2D var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Intruder -- 20 Haziran 2017; 23:11:29 >

• 
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.