Şimdi Ara

Dark WRT 150 Kablosuz Repeater Router Kurulumu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
150
Cevap
11
Favori
88.263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ilginize teşekkürler..ipadde ayarlar bölümünde İP ADRESİ başlığı altında DHPC-BOOTP STATİK başlıkları altında IP ADRESİ/ALT AĞ MASKESİ/YÖNELTİCİ/DNS/ARAMA ALANLARI var ip adresine airtiesin 192.168.2......nokta nokta yerleri değiştireceğim değilmi? alt ağ maskesi de 255.255.255. diye devam ediyor yöneltici de wrt340 ipnosunu yazıyorum.192.168.10.253 DNS böümüne airitesin ip nosunu yazıyorum ..doğrumudur...
  • quote:

Orijinalden alıntı: selimbsr

ilginize teşekkürler..ipadde ayarlar bölümünde İP ADRESİ başlığı altında DHPC-BOOTP STATİK başlıkları altında IP ADRESİ/ALT AĞ MASKESİ/YÖNELTİCİ/DNS/ARAMA ALANLARI var ip adresine airtiesin 192.168.2......nokta nokta yerleri değiştireceğim değilmi? alt ağ maskesi de 255.255.255. diye devam ediyor yöneltici de wrt340 ipnosunu yazıyorum.192.168.10.253 DNS böümüne airitesin ip nosunu yazıyorum ..doğrumudur...

ipad ip olayini anlamadim
    Cihazin ayarlari pc ye baglayip yapiyorsunuz dogrumu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • masaüstü bilgisayarım var wrt340ı ethernetle bağlama işini kitapçığında yazılana göre yaptım olmadı.etherneti modem girişinemi yoksa bilgisayaramı bağlamalıyım.
  • quote:

masaüstü bilgisayarım var wrt340ı ethernetle bağlama işini kitapçığında yazılana göre yaptım olmadı.etherneti modem girişinemi yoksa bilgisayaramı bağlamalıyım.

Modemle isiniz yok simdilik
    340 kablo ile pc ye baglayip dedigim ayarlari yapin en son ayarlar bitince prize takip calistirin

• ethernet kablo ile elektiriğe takmadan 340ı bilgisayara bağladım.bilgisayar görmedi.
  • quote:

ethernet kablo ile elektiriğe takmadan 340ı bilgisayara bağladım.bilgisayar görmedi.

Hem elektrik hem lan kablosu takili halde yapacaksiniz ayarlari

• pc nin arkasında 2 adet 'yerel ağ-yerellağ2' bağlantı yerleri nden kullanılmayana takıyorum özelliklerden internet protokolu 4 de ip atıyorum olmuyor.sizinde başınızı ağrıttım kusura bakmayın
  • quote:

pc nin arkasında 2 adet 'yerel ağ-yerellağ2' bağlantı yerleri nden kullanılmayana takıyorum özelliklerden internet protokolu 4 de ip atıyorum olmuyor.sizinde başınızı ağrıttım kusura bakmayın

Rica ederim teamvieverle bakmak gerek

• merhabalar

odamda modemim var bu ürününü modemein yanına takıcaz heralde

daha sonra çekim gücünde artış oluyor ve terasta 2 diş çeken laptop 4 diş çekebiliyormu ?

yani eskisine göre bi + sı varmı ?
  • EmreKaanYksl kullanıcısına yanıt
    Modemin yanına takmanın bir mantığı yok...
    Modemin sinyallerinin ulaştığı bir noktaya takın,orada aldığı sinyalleri tekrar daha uzağa yayacak cihaz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: enginem

Modemin yanına takmanın bir mantığı yok...
    Modemin sinyallerinin ulaştığı bir noktaya takın,orada aldığı sinyalleri tekrar daha uzağa yayacak cihaz..

hocam ben bu konuları anlamadım :D

modemin yanına takılmıcak ok anladım

şimdi bana menzil arttırıcı lazım + wifiye telefonla bağlanınca zıt pıt wifi atıyor

bu aleti alırsam bunları düzelticekmi ?
  • Repeaterlar bu işi yapar...
    Modemin sinyalllerinin kavuşmadığı yerlerde, araya konulur sinyali alır tekrar dağıtır..Dolayısıyla menzil uzamış/artmış olur..
    Bu alet modem olarak kullanılamaz..
     Dark WRT 150 Kablosuz Repeater Router Kurulumu
  • Hocam birşey sormak istiyorum. 150mbps routerler 50mbit internetim için yeterlimidir?
    50Mbps uydunet internetim var ve elimde şuan asus'un 150mbps olan routeri var n10e olan modeli. İnternet hızımı tam alırmıyım? 150mbps yeterlimidir?
  • Modemin kablosuz şifresini değiştirdikten sonra Dark WRN300 cihazını resetleyip tekrar kurmak istedim ama bir türlü başaramadım.
    Reset tuşu bir garip. Uzun süre basmayı falan da denedim ama olmadı.
    Resetlemeyi başarabilmiş birisi var mı? Donanım hatası mı var acaba?
    Cihaza kablo ile bağlanmayı denedim o da olmadı.
    Farklı bir önerisi olan var mıdır?
  • Sorunu cihaza kablo ile bağlanarak çözdüm.
    Otomatik olarak bağlanamamıştım.
    IP'yi 192.168.10.2 (netmask 255.255.255.0) olarak elle set edince bağlandı.
    Sonra klasik 192.168.10.1 adresinden cihazın ayarlar sayfasına girip şifreleri güncelleyince tekrar kullanmaya başladım.
  • selamlar,

http://192.168.1.1 filan bende işe yaramadı. yazıyorum huwie kullanım sayfası çıkıyor. anlamadım gitti. nasıl çözeceğiz problemi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: becidea

selamlar,

http://192.168.1.1 filan bende işe yaramadı. yazıyorum huwie kullanım sayfası çıkıyor. anlamadım gitti. nasıl çözeceğiz problemi.

modemle pc nin bağlantısını kesip darkı pc ye bağla 192.168.xxx diye ip ver sorun kalmaz
  • Darkı laptopa bağladım. Yazdım ama olmadı. Dark a ethernet bağlamadım.Biz ODTÜ de statik ip kullanıyoruz ve ve ethernet bağlantısı var. Benim amacım darkı ethernete bağlayıp wi fi yapmak.

• quote:

Orijinalden alıntı: becidea

Darkı laptopa bağladım. Yazdım ama olmadı. Dark a ethernet bağlamadım.Biz ODTÜ de statik ip kullanıyoruz ve ve ethernet bağlantısı var. Benim amacım darkı ethernete bağlayıp wi fi yapmak.

ipv4 kismina manuel ip verin dns otomatik olsun

• becidea B kullanıcısına yanıt
    İnternetin geldiği ethernet kablosunu cihazın arkasındaki WAN girişine takmanız lazım.
    WAN dan aldığı interneti kendi DHCP sunucusu ile Kablosuz olarak ve kablosuz çıkışlarından dağıtacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enginckc -- 31 Mayıs 2014; 22:30:15 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.