Şimdi Ara

Dark Freezer x127 yük test sonucu nasıl?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

MSI MAG 100M, 1 arka 2 ön fan kasamdaki Ryzen5 5500 stok fan çıkartıp yerine Dark Freezer x127 taktım, soğutucu içinde gelen termal macun ile montajını yaptım. Heavy Load ile CPU stress test 3 dk sonunda aldığım değerler bunlar. Sizce nasıl?

• Bir Allah kulu da gelip bir fikir vermedi :)

• Sıcaklık değerine bakıp yorumlarsak gayet güzel.

Emin konuşmak için test sırasında CPU frekansı geriliyor mu, güç limiti var mı bunları bilmek gerek.

HWinfo açıkken, Cinebench'i çalıştır. genel olarak sıcaklık kritik sevilere çıkmıyorsa CPU frekansında düşüş yoksa problem yoktur.

• 10Dklık testin ilk 3dk sonucu bu şekilde.

• 10 DKlık tam testin sonucu

• aeshara A kullanıcısına yanıt
    Anormal bir durum göremedim hocam sıcaklıklar normal, frekanslar da CPU'nun çıkabildiği max seviyelerde bundan daha serin çalışırmı araştırın aynı ikiliyi kullanan sistemlerle kıyaslayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unconc3rn3d -- 20 Ekim 2023; 18:5:34 >
  • Teşekkür ederim, bu şekilde ilerleyeyim.

• Isı değerlerinde bir sıkıntı yok. Bir daha ki macun değişiminde kutudan çıkan değil de, biraz daha iyi bir macun kullanılırsa ısı değerleri ortalama 6 - 7 derece daha iyi sonuçlar çıkabilir.

Özellikle yaz öncesi macun değişiminde iyi bir macunla değişirse sıcaklarda daha iyi olur ısınma açısından.

Mesela macun olarak arctic mx 4 veya 6, zalman stc 7 veya 9, coolermaster mastergel pro gibi macunlar olabilir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.