Şimdi Ara

Dark (2017-2020) | Netflix (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
971
Cevap
30
Favori
76.842
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dün Stranger Things 1.sezon 6 bölüm izledim acayip sardı. Şimdi de buna başlıyorum.

Takip
  • Şimdi bitirdim diziyi aklımda tek bir soru var, ben ne izledim? Cidden çok güzel olmuş baya kafa yordum, uzun zamandır bu tarz bi dizi izlememiştim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • karekterler üzerinden ters köşe yapılabilir kimin kim olduğunu henüz tam olarak bilmiyoruz
  • Bu zamana kadar izlediğim en başarılı dizi. Bu senaryoyu yazan yazarın anlını öpesim var:)
    Normalde alman yapımlarını hiç beğenmem (cobra takibi başka o da ayrı bir can) ama bu film çok başarılı zaten tüm sıralamalarda da açık ara birinci.

En iyi Netflix Dizileri listesi TOP 10

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isobeyi -- 15 Mayıs 2018; 19:59:11 >
  • Ne diziydi be. 3 gunde bitirdim. Martha’ya asik oldum

• Gerçekten mükemmel bir dizi asla önyargılı yaklasmayin başyapıt olmuş bence. Zaman konusu birçok yapımda işlendi ama böylesi gerçekten çok orijinal olmuş. Ben şuana kadar herhangi bir mantık hatası olduğunu düşünmüyorum zamanın döngüsel olduğu düşünüldüğünde birçok şey anlaşılıyor. Ama kafamda oturmayan yerler tabiki oldu bunlardan birkaçı

Yaşlı Jonas için her şeyin başlangıcını o yaptı dendiğinde bahsedilen sey geçidin açılması gibi anlayanlar olmuş. Geçit 1986'da bir kazayla değil de böyle mi açıldı ve aynı zamanda 2019'da nükleer bir kaza mi oluşturdu?

Nükleer kaza olayına neden girildi ve Noah bundan neden hoşnut? Son gördüğümüzün bir alternatif gelecek olduğunu düşünmüyorum ve Claudia ve yaşlı Jonas o gelecekten deniyor ama şöyle bir şey var yaşlı Jonas 2052 dense onun geldigi gelecek değişmiştir çünkü genç Jonas 2052 de ancak 2019-2052 arasında yaşayarak o yaşa gelmiş olurdu. Ama son durumda 2052 de 16 yaşında. Demek ki bu çocuk 2052 de kalmayacak geri dönecek ya da en basindan beri 2085 ten geçmişe gelmisti ki bu da çok saçma olur. Ya da dedigim gibi her şey değişti.

Claudia konusunda ise 2019 sonrasından gelen bir Claudia mevcut deniyor öyleyse ve Noah kadar cok sey bilen onun dusmani biriyse zaman yolculuğunu erken bir vakitte bulup geleceğe gitmiş olması gerekir. Çünkü 1940larda doğan Claudia en fazla 2019 da o yaşlarda olabilir. O yüzden bence Claudia belki de zaman makinesiyle gelecege hic gitmedi sadece yaşlı Jonas, Noah ve geçitteki yolculukları sayesinde bildikleriyle hareket etti.

Noah konusu başlı başına muamma zaten.

Son olarak Mikkel konusunda bir sorum Mikkel kim tarafından kaçırıldı? Kaçırılmadi kaybolmadı kendı geçti desek geçitteki kapıdan neden tekrar dönemedi?

Charlotte, Aleksander ve Hannah konusunda bilerek birçok soru isareti bırakılmış zaten.

En önemlisi ise bütün bu soruların cevabını alabilecek miyiz?

• Yeni sezon ne zaman acaba arkadaşlar

• O değilde adamlar nasıl dizi çektiyse yerde ne bir çöp ne çamur ne arabalarda kir hiçbirşey yok bütün sokaklar bal dök yala kıvamında.. Almanlar sübliminali iyi vermiş bu konuda :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yalnız bu Almanlar hep böyle ciddi mi? karakterlerin hepsi sert, çocuklar bile sırıtmıyor. Ulrich desen Nazi Generali gibi adam.

Dizi 10 numara, millet Stranger things fln demiş ama asıl benzerlik 12 maymun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FrankGallagherx

Yeni sezon ne zaman acaba arkadaşlar
    Henüz kesin bir tarih yok. 2018 sonu, 2019 başları gibi tahminen.

Yeni sezon tarihi yaklaştığında ilk sezonu tekrar izleyeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: esVed

O değilde adamlar nasıl dizi çektiyse yerde ne bir çöp ne çamur ne arabalarda kir hiçbirşey yok bütün sokaklar bal dök yala kıvamında.. Almanlar sübliminali iyi vermiş bu konuda :)
    Gidip görme şansınız oldu mu bilemiyorum ama benim gördüğüm Batı Almanya'daki 3-4 şehirde göçmen mahalleleri hariç çoğu yer gerçekten de öyle.

Gitmeden önce araçların durup yayalara yol vermesiyle ilgili sallamayın kardeşim öyle şey mi olur diye dalga geçiyordum, yaya geçitlerinde geçide daha 10-15m varken sizin o yöne geldiğinizi gören bir araç olursa istisnasız duruyor, istemsiz olarak siz kendinizi hızlı yürümeye mecbur hissediyorsunuz. :)

Evlerin yapısı 2. Dünya savaşından sonra yeniden inşa edilmiş şehirlerde aynen böyle kaba ve gri. Savaş sonrası hızlı kalkınabilmek için üretim tekniği olarak en basit ve hızlı yapılaşma yöntemini seçmişler. Henüz 50-60 sene önce dümdüz edilip, sıfırdan başlamış bir ülkenin nasıl bu hale geldiğini görünce şaşırıyor insan. Alman disiplini diye birşey gerçekten var.

Dizi zaten efsane, seçtikleri tarihler de benim için çok anlamlı, sabırsızlıkla bekliyorum yeni sezonu.

• Dürüstİnsan kullanıcısına yanıt
    Almancada güzel hocam başda tuhaf gelsede ilerde sarıyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Niye bu kadar kisa ya 8 bolume geldim cok hosuma gitti 2019 da mi yeni sezon 10 bolumde cok az ya

• Diziyi gecen ay bitirdim harikaydi. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Bugunde tabula rasayi bitirdim. Belcika yapimi. Avrupa gercekten sinema tv de yaraticiligini yeniden konusturmaya basladi.

• DeadShot467 kullanıcısına yanıt
    Tabula Rasa da psikolojik gerilim anlamında oldukça iyiydi. Forumda izleyen birini gördüğüme sevindim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Katiliyorum. Gizem konusunda da bekleneni veriyor yapim. Turu sevenlerin kesinlikle ilgisini cekecektir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • sezon 2 çekimler başladı

Dark (2017-2020) | Netflix
  • Güzel bir avrupa yapımıydı netflix de güzel danimarka alman ispanyol yapımları var
  • İlk bölümü izledim, diyebileceğim dizi Stranger Things Germany Edition resmen.

• quote:

Orijinalden alıntı: maicole

İlk bölümü izledim, diyebileceğim dizi Stranger Things Germany Edition resmen.
    yok yav
    atmosfer, kasaba ve çocuklar bakımından andırıyor. devamı alakası yok
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.