Şimdi Ara

Danfoss RA2000 hakkında yardım. (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
173
Cevap
14
Favori
28.129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
Giriş
    hocam gittigidiyorda klimakalorifer isimli mağazada zaten dandfoss 30 lira . kampanyalı eca 25 liraydı. forumdan 100 /20 indiriçm çeki aldım kredi kartı indirimi falan 20 küsüra geldi tanesi 90 lirayı da 100 e tamamlamak için peteklerin üstüne 10 liraya ısıtaç aldım aynı satıcıdan. daha önce salona almıştım ısı duvarlar tarafından emilip gidiyordu.

tavsiye ederim 1 derece kadar ortam ısısını artıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meeb -- 5 Şubat 2017; 0:39:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • jeremyre kullanıcısına yanıt
    nette bakarken şöyle bir ilan gördüm koçtaşta benim petekler düz olduğundan böyle almak zorundaydım aynısı 15 e koçtaşta varmış takım görmedim yazık oldu.

https://m.koctas.com.tr/urun/danfoss-termostatik-duz-radyator-vana-seti-duz-tip-013g5016-013g0004/9535/15163

• Ben Ankara'da 30 tl civarında bulmuştum ama UK tipti. Hem de 2 sene önce. Düz vana arayanlar için sıcak fırsat

• Hort olacak ama fiyatlar uçuk gibi... Son zamanlarda bulan alan var mı?
  • Arkadaşlar bende RA 2990 olandan var. Vanayı 3 getiriyorum
    3'de ısı 20 dereceye kadar çıkacak 20'ye ulaşınca vana sıcak
    su akışını kesip derece 18'e düşünce yeniden açması gerekmiyormu?

Bende 3 de derece 21,5 olmuş hala petek cayır cayır yanıyor kesmiyor,
    sebebi ne olabilir vanamı bozuk?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DbA

Arkadaşlar bende RA 2990 olandan var. Vanayı 3 getiriyorum
    3'de ısı 20 dereceye kadar çıkacak 20'ye ulaşınca vana sıcak
    su akışını kesip derece 18'e düşünce yeniden açması gerekmiyormu?

Bende 3 de derece 21,5 olmuş hala petek cayır cayır yanıyor kesmiyor,
    sebebi ne olabilir vanamı bozuk?
    Hocam, yaşadığınız problemin sebebini buldunuz mu ?
  • kayamtky K kullanıcısına yanıt
    Danfoss kafayı söktüm iğneğe 3 5 defa pense ile içeri doğru itip çektim düzeldi. Sanırım pislik falan bişey vardı yada iğne takılı kaldı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Danfoss kafayı söktüm iğneğe 3 5 defa pense ile içeri doğru itip çektim düzeldi. Sanırım pislik falan bişey vardı yada iğne takılı kaldı.
    Anladım, teşekkürler.

Genel de, gaz sensörlü Danfoss dan memnun musunuz ?
    Memnunum lakin artı bir numarası yok. Fiyat olarak çok yüksekse danfoss yerine eca trv vana yada benzeri f/p ürünü alabilirsiniz. Gaz sensörlüymüş yok bunu bulan danfossmuş bana göre fasa fiso. Tabi tercih sizin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • DbA kullanıcısına yanıt
    quote:

Memnunum lakin artı bir numarası yok. Fiyat olarak çok yüksekse danfoss yerine eca trv vana yada benzeri f/p ürünü alabilirsiniz. Gaz sensörlüymüş yok bunu bulan danfossmuş bana göre fasa fiso. Tabi tercih sizin.
    Gaz sensörlünün tek marifeti, 13 dakika tepki süresi. Sıvı sensörlüye göre 10-12 dakika daha erken tepki veriyormuş ve hassasiyeti yüksekmiş. Danfoss' un üretim kalitesini de unutmamak lazım.

Danfoss sıvı sensörlüyle gazlı arasında 3 misli fiyat farkı var. Yukarıda ki özelliklere göre 3 misli fiyat farkına değer mi, dediğiniz gibi tartışılır.

Şu anda gördüğüm kadarıyla Danfoss sıvı sensörlü çok satılıyor. Çünkü, hem fiyat 32 TL, hem de kaliteli. Forumlar da ECA dan iyi olduğu söyleniyor.

Bende eski KAS marka gövde ve vana dan memnun değildim,
    radyatörlerden birisine kendi gövdesiyle birlikte, Danfoss RA 2990 gaz sensörlüyü 95 TL ye (gövde hariç) yeni aldım, gövdeyi değiştirip taktım, şu anda 2 günlük kullanıma göre memnunum, ancak kesin yargıya 1-2 ay sonra varabilirim, bakalım göreceğiz.

RA 2990 ın kendi gövdesine alet kullanmadan klik geçmeyle takılması çok hoşuma gitti, çok pratik miş. Eski KAS vanam penseyle takılıp çıkarılıyordu.

DÜZELTME:
    Yıllar önce Bütün vanalarımı kullanım rahatlığı yüzünden Danfoss bluetooth' lu vanalar ile değiştirdim, yazmayı unutmuşum, gazlı vana yedekte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 4 Mart 2024; 11:52:28 >

• Merhaba arkadaşlar, evimde danfoss Ra2000 kullanıyorum ama bir odada ıslık sesi yapıyor, çözümü var mi? Vana mi değişmeli

konuyu canlandıralım.

bu vanaları kullanalı 8 yıl oldu galiba artık tozlandılar siz hiç temizledinizmi.?

forumda yazımı gören bu vanaları temizleyen varmı.

söküp sıcak suya daldırmayı düşünüyorum.

• zafer135 kullanıcısına yanıt

yazmayı atlamışım, yıllar önce Bütün vanalarımı kullanım rahatlığı yüzünden Danfoss bluetooth' lu programlanabilir vanalar ile değiştirdim, 4 yıl olmuştur herhalde, yaklaşık 4 yıldır çok memnunum, gazlı vana ve diğer manuel vanalar yedekte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 4 Mart 2024; 11:59:0 >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.