Şimdi Ara

Danfoss RA2000 hakkında yardım. (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
174
Cevap
14
Favori
28.128
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: GuVeN_HeRSeYDiR

quote:

Orijinalden alıntı: simo18

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Bir de şöyle bir sorum olacak. Tesisat sistemim mobil sistem. Sıcak ve soğuk su girişleri zeminden geliyor. Petek bağlantı sistemi galiba çapraz sistem. Sıcak su giriş vanası peteğin üst kısmında. Soğuk su vanası peteğin altında. Resmini gönderdiğiniz tip vana mı almam gerekir.? Resim yükleyemiyorum. O sebebten kusura bakmayın.

Merhaba

Ben de yakın zaman içinde yeni aldığım evin tüm ısıtma sistemini yeniledim.. Kombisini, tüm petekleri, ve vanalarını. Ben de RA-2000 gaz sensörlü termostat aldım. Eğer istanbul'da isen KARAKÖY'de bir firma var. Sana dilersen özel mesajla iletişim bilgilerini yollarım. Eğer istanbul dışındaysan da ücretini havale yaparsan dilediğin kadar kargo yapıyorlar. Ben istanbul'da olmama rağmen kargo ile aldım, karaköy'e kadar gitmedim açıkçası. Ve onların iletişim bilgilerini de Danfoss Türkiye'den almıştım. İstanbul'daki en büyük bayilerdendir.

Karaköyden aldığınız yer hala satış yapıyor mu biliyor musunuz?

Bilgilerini benimle paylaşırsanız bende almak istiyorum

DANFOSS RA 2000 adı altında bir sürü değişik ürün var piyasa da...

• brkylmz87 kullanıcısına yanıt
    Bahsettiği firma Haliç Mekanik olmalı.

http://www.halicmekanik.com.tr/default.asp
  • Zebza kullanıcısına yanıt
    Evet görüştüm ellerinde varmış 40 TL
  • brkylmz87 kullanıcısına yanıt
    Pazarlık ile 35 TL'ye kadar düşüyorlarmış. Bu bilgiyi bir forumdaştan aldım.
  • Zebza kullanıcısına yanıt
    ben 5 tane aldım 35 den aldım

gittiğinizde 35 den alırsınız diye düşünüyorum ben alalı daha 10 gün oldu
  • danfoss ra 2000 az once aldim, 35TL halicmekanikten.
    1/2''erkek rakorlu PEX boru uyumlu dirsek tipi.
  • ustalar kolay gelsin çok yararlı bir konu olmuş

Toplam 110-115 M2 Kullanım Alanı 3+ 1 Yeni Bina Dış Yalıtım İyi Garaj Üstü Altı Boş Alt Yalıyımı Kötü
    Eca Confeo 20 Binlik Kombi
    6adet Petek 1 Havlupan
    Tesisat Altta Gizli Yapılmış Petekleri Büyütemiyorum büyütmek için birşey yapılabilirmi?
    Çapraz Bağlantılı Petekler Var
    İyi Isınmak İçin Ve Ekonomik Isınmak İçin
    Sizce Her Odaya Termostatik Vana (danfoss Ra 200 Gaz Sensörlü ) Koymalıyım
    Yada Salona Eca Oda Termostatı Diğer Odalara Termostatik Vanamı Koyayım
    Veya Salona Eca Oda Termostatı Koymam Yeterli Olurmu

Danfoss RA2000 hakkında yardım.

http://hizliresim.com/wMgv9a

• ustalar kolay gelsin çok yararlı bir konu olmuş

Toplam 110-115 M2 Kullanım Alanı 3+ 1 Yeni Bina Dış Yalıtım İyi Garaj Üstü Altı Boş Alt Yalıyımı Kötü
    Eca Confeo 20 Binlik Kombi
    6adet Petek 1 Havlupan
    Tesisat Altta Gizli Yapılmış Petekleri Büyütemiyorum büyütmek için birşey yapılabilirmi?
    Çapraz Bağlantılı Petekler Var
    İyi Isınmak İçin Ve Ekonomik Isınmak İçin
    Sizce Her Odaya Termostatik Vana (danfoss Ra 200 Gaz Sensörlü ) Koymalıyım
    Yada Salona Eca Oda Termostatı Diğer Odalara Termostatik Vanamı Koyayım
    Veya Salona Eca Oda Termostatı Koymam Yeterli Olurmu

http://hizliresim.com/wMgv9a

• Arkadaşlar, yakın zamanda doğalgaz döşeteceğim; ama anlayamadığım hususlar var.

1. 1/2, 3/4, 20'lik, 32'lik gibi bazı boruyla ilgili kavramlar kafamı karıştırıyor. Bu kavramlara bir açıklık getirmek mümkün mü? Mesela benim evde 11m radyatör olacağı için ben 3/4 boru kullanacağım. Peki kombide 3/4 çıkış oluyor mu? DD Plus radyatörlerin boru girişleri standart olarak nasıl oluyor?

Eğer ki radyatörlerin girişleri 1/2 oluyorsa, bu daraltma işlemini nasıl yapıyorlar?

danfos ra 2000 alacağım. Bu vanalar 1/2 girişler için mi oluyor? Köşe vana mı almalıyım?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • basyigit B kullanıcısına yanıt
    Kombiden tesisatı 32 lik boru başlatıp ortalara doğru 25 lik devam edebilirsiniz, radyatörlerlin girişi standart 1/2, reduksiyon ile daraltmayı yapıyorlar. Vanalar 1/2 girişili oluyor, radyatörlerin yanlarında en az 15cm boşluk varsa "Yatay Köşe UK Gaz Sensörlü Termostatik Vana" almanzı tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zebza -- 22 Nisan 2014; 8:31:31 >
  • foto'daki DANFOSS RA 2000 'de 5 scalasi ve E sembolunun ortasindaki ( I ) en son konumda petekteki suyun sirkulasyonu herheangi bir isida kesilirmi yoksa isidan bagimsiz olarak suresiz devam edermi ?
  • arel.gr kullanıcısına yanıt
    En sondaki "I" işaretinde 28C'de kapatıyor, en baştaki "I" işaretinde 7C altında açıyor, "E" sembolü Avrupa'nın EN215 kalite standardını temsil ediyor. Peteği uzun süreli kapatmayı düşünüyorsanız çıkış vanasını kapatıp termostatik vanayı sonuna kadar açık tutun böylece termostatik vananın ömrünü uzatmış olursunuz.

Termostatik vana hakkında daha fazla bilgi:
    https://www.termostatikvana.com/SSS/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zebza -- 9 Kasım 2014; 11:58:03 >
  • gayet aciklayici, eyw

sondaki "I" konumunun 28°C 'de kapatmasi.
    baştaki "I" konumda 7°C altında açma islemleri ortaminmi yoksa petegin isi degerlerine goremi ?

cevap basit gibi ama yinede suphe kalmasin.
  • arel.gr kullanıcısına yanıt
    Ortam ısısına göre, petek değerleri 2°C daha düşüktür.

http://heating.danfoss.com/PCMPDF/RA2000_X007223_VD51A602.pdf

• quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Ortam ısısına göre, petek değerleri 2°C daha düşüktür.

http://heating.danfoss.com/PCMPDF/RA2000_X007223_VD51A602.pdf

Resimde anlatilan acma kapama araligidir. Ornegin 3'e ayarlanirsa 18 e dusunce valfi acar, 20 de ise kapatir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: arel.gr

gayet aciklayici, eyw

sondaki "I" konumunun 28°C 'de kapatmasi.
    baştaki "I" konumda 7°C altında açma islemleri ortaminmi yoksa petegin isi degerlerine goremi ?

cevap basit gibi ama yinede suphe kalmasin.

Tum termostatik vanalar oda sicakligina gore calisir. Ayarladiginiz degerler oda sicakligi icindir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ..............eh, ogreniyoruz, sayenizde !
  • Arkadaşlar merhaba. Evimdeki vanalar eski sistem. Bunları değiştirmek istiyorum. Vanalarım fotoğrafta göründüğü gibi. Danfoss RA 2000 serisi alıcam ama hangi gövdeyi almalıyım. Ona göre sipariş vereceğim. Yardımlarınızı rica ediyorum.

• psychomantis kullanıcısına yanıt
    UK köşe tipi alırsanız görüntü:

Normal köşe tipi alırsanız görüntü:

Karar sizin.

• arkadaşlar bendeki sorun daha başka, evdeki peteklerde RA2990 var normalde vana 4 ile 5 in arasında ayarlı ancak odaların sıcaklığı 22C çıktığında vanalar peteği kapatıyor. normalde 4 de ayarlı olunca 23C kadar ısınması gerekmiyormu odanın.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.