Şimdi Ara

DALİ İKON MK 2 KULLANICI YORUMLARI (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
120
Cevap
2
Favori
15.855
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende ilk etapta maddi durumuma göre fazla açılmadan daha az kayıp yaşamak için 2 yolluya hoparlöre gireyim dedim, birde mentor serisi varki mentor 2 fiyatı cüsseli hoparlöre göre, herhalde birinci ortadaki tizin ve crossoverın değişikliğinden ama buna değermi açıkcası.....keflerin yeni modelleri arkadaşımda dinlemiştim tamamen metalik ses veriyordu aradığım doğal ses......

Kulağınız,teşhisiniz yerinde ve doğru. malesef kef ler 15 sene öncekiler gibi değiller.
    Kule tipinde sinema frontu amaç olduğundan 3 yollu crossover örneği yok kadar az.
    1400 dolar civarı toparlayabilirseniz çok temiz bir forte2 alıp nokta koysanız ne güzel olurdu.
    Aşağıdaki ilanda gösterilen hoparlörde temiz duruyor, kullandım inan piyasadaki 3500 tl ye kadar
    satılan aklına gelen her markayı suya götürür susuz getirir. İhtiyaç olmadığı halde kendimi zor frenliyorum.
    2.200 e kadar bırakır diye düşünüyorum.
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-ev-ses-sistemi-klipsch-quartet-hoparlor-kusursuz-temizlikte-93316208/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S.Togay -- 25 Ağustos 2012; 22:48:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: S.Togay

quote:

Orijinalden alıntı: nurkan09

Dali ikon 6 ve Monitor Audio RX8 kullanmış biri olarak önerim RX8 olurdu.Detay ve alt frekanslarda rx8 bir adım daha önde.Aslında ikon 6 ve rx6 yı karşılaştırmak daha sağlıklı bir karşılaştırma olur diye düşünüyorum.Çünkü rx8 de 2 adet bass sürücüsü var.ikon 7 ye gelince o fiyatlara çıkılırsa farklı seçeneklere yönelmek daha mantlıklı diye düşünüyorum.

İkon 6 mk2 ile rx6 yı karşılaştırmak daha mantıklı fikrine katılıyorum. O durumda da ödüllü iko6 mk2 tüm dünyada zaten bir adım önde.
    rx8 ile ikon 7 mk2 yi kulak testinden geçirdikten sonra bende oluşan kanaat kesinlikle ikon7 mk2 biraz daha açık, detaylı ses veriyor. Zaten kağıt üstü teknik özellikleri kıyaslayınca demek istediğim bir adım fark görülüyor.
    RX8 sensitivity 90, ikon 7 mk2 sensitivity 90,5
    RX8 nominal impedans 4 ohm, ikon 7 mk2 nominal impedans 6 ohm
    Rx8 rms 175 w , ikon 7 mk2 rms 200 w
    Her ikisinin sıfır fiyatı 3200 tl.
    Bu paralara eğer ki hoparlör çin malı olmayıp ta sıfır alınacaksa daha iyi seçim yok diyorum. Saygılar.

Sayın S.Togay ikon 6 mk2 nin ödülü sizde bilirsiniz ki mühendislik dalında alınmış bir ödüldür.Bu ödüle dayanarak sesi rx6 nın önündedir demek yanlış olur kanaatimce.ikon 7 ye gelincede kağıt üstü değerleri frekans değerleri hariç watt,sensitivity olsun bana göre ikinci planda.çünkü hangimiz çok yüksek seslerde sistemimizi sürekli olarak dinleyebiliyoruz?ama frekans yanıtlarını dikkate alıp karşılaştırmamızı daha sağlıklı olarak yapabiliriz.Bu arada amaç sadece müzik ise gerek monitor audio nun silver serisi gerekte dali nin ikon serisi daha çok surround için tasarlanmış seriler.Bana kalırsa bu fiyatlara ikinci el Usher,Sonus Faber yada Proac gibi markalara yönelmek daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.Selamlar...
  • Üst mesajlarda yazdıklarım zaten sinema sistemi amaçlı üretilip,
    teknik özellikleri buna göre sınırlandırılmış hopalör takımlarının
    front ya da rear hoparlörlerini alıp direk stereo hi-fi olarak kullanmakla
    verim elde edemezsiniz doğrultusundaydı. Hatta şu benzetmeyi yaptım;
    nasıl ki receiver direk stereo kullanımda vasat ise bu hoparlörler de power ya da
    lambalı anfide detaysız bir nevi sağır kalmaya mahkumdur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S.Togay -- 26 Ağustos 2012; 9:19:46 >
  • Yazdıklarınız ile yazdıklarım arasında paralellik var.
     DALİ İKON MK 2 KULLANICI YORUMLARI

Yukarıdaki resim tam bir sinema sistemi örneği değilmi?
    Yine yazıyorum, nasıl ki receiver anfinizi surronud ve
    stereo amaçlı kullanabiliyorsanız, hoparlörleri tek tek alıp
    frontları stereo hi-fi amaçlı kullanabilirsiniz. Bunda ne satıcı ne de
    alıcı için engel yok. Yalnız 2 yollu sıralı sistemdeki bu kule tipi hoparlörlerde
    başarısı harcadığınız para ile orantılı teknik detayı kazanabilen
    bu örnekler hiçbir şekilde fullrange örneğin heritage serilerinin yerini tutamaz.
    Olaya başka bir bakış açısıyla yaklaşıp sinema sistemi kurar ve bu sistemde
    frontlara örneğin klipsch horn gömerseniz de patlama aksiyonunda evdeki
    tüm cam ve vitrinleri aşağı indirip gerçek sinema keyfini de çok pahalıya getirip
    tatmış oluruz. Hal bu ise sinema sistemlerinde alt üst frekans, desibel,watt,peak vs..
    belirli aralıklarda kalmak zorundadır. Yine o sistemde kulağın aradığı deprem
    tadındaki alt frekansın yarattığı basın geniş etkisi ile kaybolmuş ayrıntılardır.
    Uzman tv den yaptığınız paylaşım hoparlör bileşenlerini anlatmakta bu bırakın
    profesyonel sisteme ilgi duymayı, araç sistemlerine ilgi duyanların bile bilmezse olmaz
    kısmıdır.
    Ben hep şunu söylerim x kişi ne demiş y kişi ne yapmıştan ziyade,
    kişinin kendini gerek kulak gerek se teknik bilgi adına geliştirmek üzere hangi
    cihazlarla en az kaç gün dinleme yaptığıdır.
    Üst mesajlarımda fullrange de faz kayması yaşamazsınız demiştim,
    ayrıntı zengindir demiştim bölünmüş crossoverlara göre
    ve yine kendi kulağınızla duyduğunuzun önemi çok demiştim.
    Konu amacına Dali kullanaların ve dinleyenlerin desteği ile az çok ulaştı.
    Bizim yazıştıklarımız ise tartışma değil, tamamen bilgi zenginliğidir düşüncesindeyim.
    Yinede siz kameradaki kayıbı ve bilgisayarınıza bağlı ses sisteminizdeki kayıbı göz önüne
    alarak aşağıdaki video paylaşımlarımı dinlerseniz sevinirim. Bass,mid ve tiz de gerçeğe
    ne kadar yaklaşılmış, ses ne kadar uğultusuz ve tane tane siz karar verin.

http://www.youtube.com/watch?v=VKsYGLESNzY&feature=plcp
    Bu videoda klasik gitarın alt mi telinden üst mi teline doğru yaptığı tırmanışta her telin
    tınısını ne kadar verebildiğine dikkat ediniz.
    http://www.youtube.com/watch?v=vEySerS3E3Q&feature=plcp
    Sonuç olarak aynı noktaya gelirsem, sinema amaçlı kef,ikon,pa..vs hatta klipsch'in
    referans serileri de dahil malesef stereo amaçlıda yetersiz kaldığını ben yaşadım.
    Bu işe yıllarını vermiş tecrübeleri örnek alınan insanlarında ağzından
    ticareti bir tarafa koyduklarında farklı bir cümle
    şimdiye kadar duymadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S.Togay -- 27 Ağustos 2012; 11:49:47 >
  • Konusu ses olan paylaşımlarda, Youtube videoları kullanmak çok doğru değil gibi. Sonuçta dünyanın en iyi sistemi çalarken, en iyi kamerayla çekseniz bile benim duyduğum şey, 2 basit pc speakerından çıkan sese benzer bir şey.
  • Bu nedenle kayıplara dikkat edin dedim. Gerçeğin yerini asla tutamaz.
  • Ürünlerin surround sistemde de kullanılabilir serilerden (bookshelf ve center olarak) oluşması bu hoparlörlerin sinema hoparlörü olduğu anlamına gelmez. Bu işin belli basamakları var. Ikon serisi HT speaker olarak ödül almamıştır. HT oalrak başka ürünler ödül almıştır. Bu dünyadaki en iyi spekaer olduğu anlamına gelmez. Burada elmayla armudu karıştırmamak lazım.
    Şimdi burada mevzu aslında bu değil. Dediğim gibi takım olarak suuround da oluştrulabilen bir seri için bu ürünlere surround demek diye birşey olamaz. Mukayeseler hiend ve benzeri kullanımlara gidiyor. Bunun sonunda her müziğe uygun ayrı ayrı amfi ve spekaer kullanmak dahi var. Bazı hifi tutkunları bir süre sora bütçeleri doğrultusunda bu yola gidiyorlar. Ben de isterim ki bir trio dinlerken Kudos u bağlayım, Il Divo dinlerken Aida yı bağlayım.
    Fullrange olayında da (ama yine belirtmek isterim ki umarım örneklerinizde hiend ürünleri kasdetmiyorsunuzdur) driverların aynı anda uç noktalardan gelen frekanslara aynı zamanda tepki verebilmeleri salınım yapmaları gereği fizken mümkün olmadığından kayıplar kaçınılmaz oluyor. Bunun bir testi ve diyagramı vardı. Bir bulursam onu da paylaşmak isterim. Video da Özhan beyin kısaca söylemeye çalıştığı da budur aslında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mecanica -- 27 Ağustos 2012; 12:12:40 >
  • quote:

Bu nedenle kayıplara dikkat edin dedim. Gerçeğin yerini asla tutamaz.

"Kayıp" terimini kullandığınızda bir ölçüde orjinalliğini muhafaza ettiğinide söylemiş oluyorsunuz. Oysa sizin kaynak cihazınızın, amfinizin, hoparlörlerinizin ve kablolamanızın hiç bir önemi kalmıyor, kameranız aldığı kadar analog sesi dijitale çeviriyor, Youtubedan gelen bu dijital ses, ses kartındaki basit dac ile tekrar analoğa çevriliyor ve çoğu kişinin bilgisayarında kullandığı 5-100 usd'lik basit hoparlörler bu sinyali işleyerek ses dönüştürüyor. Sizce artık o gitar sesi aynı çalıyor mudur?

Bunu niçin anlatıyorum, bu forumda Youtube videolarına bakarak stereo amfi, speaker seçmeye çalışan insanlar gördüm maalesef.
  • Elimde olan hoparlörler şu an klipsch olduğundan bunun üzerinden gerçekçi paylaşımlar yapabiliyorum.
    Bu yorumlar elimdekilerin körlemesine fanatikliği olarak algılanmasın isterim.
    Mayıs 2012 ortalarında ilkon7mk2 nin yanına klipsch referance serisinin amirali olan rf-7-II yi
    9000 tl satın aldım ve sisteme dahil ettim. Ardından ikon 7 mk2 leri sattım.
    Satın alma işinden evvel aşağıdaki linkte yapılan testi Almanca öğretmeni arkadaşla satır satır
    ceviri yaptık.
    http://www.areadvd.de/hardware/2010/klipsch_rf7_2.shtml
    Bu test yapılırken bu hoparlörüde sonuçta sinema amaçlı değil hi-fi amaçlı değerlendirmişler
    ve tavsiye edilmiş.
    Kağıt üstü veriler hi end olmasa da heritage serileri ile kıyaslandığında rf-7II de 250 watt la scala II de 100 watt.
    rf-7II de 1000watt gibi ciddi bir peak La scala da ise 400 watt. sensitivity rf7-II de 101db, la scala da 105 db.Yani birçok
    değerde rf 7 II önde.
    Daha önce videoda paylaşıp yorumladığım gibi luxman ve dbx prepower anfilerde yaptığımız eş zamanlı değerlerde
    aksine tüm kağıt üstü değerleri süpürürcesine La scala gerek ayrıntıda gerekse doğallıkta sözde biwire özellik olmamasına rağmen
    fullrange yapısı ve amazonda özel yetiştirilen ahşabınında katkısı ile olaya noktayı koydu.
    Bu testi ben kendi başımada yapmadım. Adana'dan ... elektronikten (eski mcintosh bayisi ve servisi) ... kardeşimiz
    ve özellikle Ankaradan benimle aynı hafta Rf7-II satın alanan kuzenimde geldi. Yani yorum sadece bana ait bir kısırdöngü
    olmaktan çıktı.
    Yine Ankara ... bey, ... ve asıl önemli isim bu işe 40 yılını vermiş ... elektronikten ... bey,
    rf7-II yi tr pazarında 16 ay sonra dinleme ve kıyaslama şansına nail oldular.
    Canlı yaşanılan denemelerin testlerin yanında daha önce de dediğim gibi x kişi ya da y kişi ne demiş anlamsız kalıyor.
    Fakat ortak kanı ticari kimliği rafa kaldırdığınızda aynı kapıya çıkıyor.
    Hiend olayına gelince, fullrange crossowerın adam gibi işlevini yerine getirmesi için seçiminizin hangi markalar bazında olması
    gereğini üst mesajlarda zaten yazdım.Vasat ya da orta sınıfta fullrange yapıda nasıl başarı bekleyebilirsinizki?
    Tüm yazdıklarıma dikkat edilirse ne benim ne de başkasının yanlış muhakeme yapma olasılığı kalmıyor.
    Tavsiyem mutlaka en az 3 saat denemek istediğiniz sistemleri kulak aşinası olduğunuz
    parçalar ile test ediniz.

Değerli taylan kardeşim youtube paylaşımımda farklı kolon ve farklı anfilerle yapılmış
    çekimlerdeki farklı dokuya sahip sesleri az da olsa basit dizüstü bilgisayarınızda
    bile,gerçekle alakası olmasa bile algılayabiliyorsunuz. Yoksa yaptığım bir kabullenme
    yok orada. Yaptığınız uyarılar hususnda bilgim olmasa bu ürünlerle ne işim olurdu!

Yukarıda adını ve ismini paylaştığım dostların iznini almadığımdan, yanlış anlaşılma olmasın diye sildim.
    Sonuçta esnaflar :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S.Togay -- 27 Ağustos 2012; 13:49:44 >
  • quote:

Elimde olan hoparlörler şu an klipsch olduğundan bunun üzerinden gerçekçi paylaşımlar yapabiliyorum.
    Bu yorumlar elimdekilerin körlemesine fanatikliği olarak algılanmasın isterim.
    Mayıs 2012 ortalarında ilkon7mk2 nin yanına klipsch referance serisinin amirali olan rf-7-II yi
    9000 tl satın aldım ve sisteme dahil ettim. Ardından ikon 7 mk2 leri sattım.
    Satın alma işinden evvel aşağıdaki linkte yapılan testi Almanca öğretmeni arkadaşla satır satır
    ceviri yaptık.
    http://www.areadvd.de/hardware/2010/klipsch_rf7_2.shtml
    Bu test yapılırken bu hoparlörüde sonuçta sinema amaçlı değil hi-fi amaçlı değerlendirmişler
    ve tavsiye edilmiş.
    Kağıt üstü veriler hi end olmasa da heritage serileri ile kıyaslandığında rf-7II de 250 watt la scala II de 100 watt.
    rf-7II de 1000watt gibi ciddi bir peak La scala da ise 400 watt. sensitivity rf7-II de 101db, la scala da 105 db.Yani birçok
    değerde rf 7 II önde.
    Daha önce videoda paylaşıp yorumladığım gibi luxman ve dbx prepower anfilerde yaptığımız eş zamanlı değerlerde
    aksine tüm kağıt üstü değerleri süpürürcesine La scala gerek ayrıntıda gerekse doğallıkta sözde biwire özellik olmamasına rağmen
    fullrange yapısı ve amazonda özel yetiştirilen ahşabınında katkısı ile olaya noktayı koydu.
    Bu testi ben kendi başımada yapmadım. Adana'dan ... elektronikten (eski mcintosh bayisi ve servisi) ... kardeşimiz
    ve özellikle Ankaradan benimle aynı hafta Rf7-II satın alanan kuzenimde geldi. Yani yorum sadece bana ait bir kısırdöngü
    olmaktan çıktı.
    Yine Ankara ... bey, ... ve asıl önemli isim bu işe 40 yılını vermiş ... elektronikten ... bey,
    rf7-II yi tr pazarında 16 ay sonra dinleme ve kıyaslama şansına nail oldular.
    Canlı yaşanılan denemelerin testlerin yanında daha önce de dediğim gibi x kişi ya da y kişi ne demiş anlamsız kalıyor.
    Fakat ortak kanı ticari kimliği rafa kaldırdığınızda aynı kapıya çıkıyor.
    Hiend olayına gelince, fullrange crossowerın adam gibi işlevini yerine getirmesi için seçiminizin hangi markalar bazında olması
    gereğini üst mesajlarda zaten yazdım.Vasat ya da orta sınıfta fullrange yapıda nasıl başarı bekleyebilirsinizki?
    Tüm yazdıklarıma dikkat edilirse ne benim ne de başkasının yanlış muhakeme yapma olasılığı kalmıyor.
    Tavsiyem mutlaka en az 3 saat denemek istediğiniz sistemleri kulak aşinası olduğunuz
    parçalar ile test ediniz.

Değerli taylan kardeşim youtube paylaşımımda farklı kolon ve farklı anfilerle yapılmış
    çekimlerdeki farklı dokuya sahip sesleri az da olsa basit dizüstü bilgisayarınızda
    bile,gerçekle alakası olmasa bile algılayabiliyorsunuz. Yoksa yaptığım bir kabullenme
    yok orada. Yaptığınız uyarılar hususnda bilgim olmasa bu ürünlerle ne işim olurdu!

Yukarıda adını ve ismini paylaştığım dostların iznini almadığımdan, yanlış anlaşılma olmasın diye sildim.
    Sonuçta esnaflar :)

Ben zaten sizinle bilgi yarışması falan yapmıyorum, Klips ve Dali İkon karşılaştırmalarınızla da ilgilenmiyorum, sadece bir durum tespiti yapıyorum.

Gerçekle alakası olmayan verilerle, (SİZİNDE SÖYLEDİĞİNİZ GİBİ) doğru sonuçlara ulaşılamayacağını belirtiyorum. Bu tespitlerim size değil, bu forma girip karar aşamasında olan, bu hobiye yeni başlamış bilgiye ihtiyacı olan arkadaşlaradır.
  • Cm9 lar 3 yollu hoparlorlerdir ve kendi kategorlilerindede oldukca basarili stereo hoparlorlerdir. Bir hoparlor icin ht kullanimina yonelik hoparlorlerinde uretilmesi(herhalde sadece center bu kapsamda) o hoparlorlerden stereo da verim alinamayacagi anlamina gelmez. Cokta basarili sonuclar alirsiniz. Ornegin dynaudio master veidence seriainin centeri olmasi bu hoparlorleri sinema hoparloru yapmaz. B&W 800 serisinin centeri olmasi bu hoparlorleri ht hoparloru yapmaz. Bu ureticinin o guruptaki hoparlorlerinden sinema sistemi yapmak isteyenede sundugu bir secenektir.

Dogru terminoloji kullanilip kullanilmadigindan emin olamadigim icin full range den kasit nedir ? Bir hoparlorun belirli frekanslari verebilmesimidir, ornegin sinema icin ozellikle uretilmis uydu hoparlorler gibi mi, yoksa 20 Hz altina inilip inilememesi mi ? Ikisi cok farkli seyler ve 20 hz seviyelerine inebilen hoparlor sayisi ne cok fazla nede bu hoparlorleri surebilmek pek kolay.

Ribbon tweeter, tek surucu vs bunlar cok onemli degil, onemli olan ne malzeme kullanildigi degil, nasil uygulandigi ve urettigi sonuc.

Kendi kategorilerinde karsilastirildiginda dalide, klipsch te basarili urunler. Ikon serisi sinema yapilsin diye uretilmiyor. Stereo dada kendi sinirlari icinde oldukca basarili sonuc alirsiniz.

Youtube videosundan ses analizi konusundaki cekincelere katiliyorum. Ancak gorsel bilgi edinme anlaminda yarar saglamaktan ote bir fikir verebilecegini zannetmiyorum. Ses kartinin kapasitesi uzerinde iki sistem arasinda bir cozunurluk farki algilanabileceginide zannetmiyorum. Ama yararsiz diyemem, kagit ustunde gorulen pek cok cihazi nispeten eti ve buduyla gormek guzel :)
  • Eksik veya yanlis bir sey hatirlayip, yanlis bilgi vermemek icin baktim. Klipsch la scala veya guncel model scala II bas seslerde 53 hz ile tiz seslerde 17 khz frekanslari arasinda reproduksuyon yapabiliyor. Ikon 7 mkii de ise bu degerler 40 hz ile 30 khz. Kabaca ikon 7 daha alt frekasnlara inebiliyor ve daha ust frekanslara cikaniliyor. Tabiki horn ve konvansiyonel dizayn farklarindan bahsetmek mumkun. Fullrange den kasit nedir sorusundan anlamaya calistigim nokta bu diye ozellikle bu ornekleri yazdim, yanlis anlasilmak istemem.
  • LA SCALA = Full Range
  • Evet Gandalf için öyle olabilir

Şaka şaka güzel horparlörlerdir ancak DBX veya Luxman Power amfilerle pek olmazmış gibi geliyor Şöyle güzel 300B bir SE Lambalı ile harika olabilir.

Arkadaşımızın kendi zevkleri doğrultusunda iki farklı tipte üründen birini tercih etmesi çok doğru zaten her ikisinin de aynı kişiyi tatmin etmesi zor.

Full Range konusunda da bir kavram kargaşasına düşülmüş sanırım

• @hidefman, EL84 lambalar ikon7 de zorlanirmi sizce. KT88 oneriliyor ama aralarinda yaklasik 5watt falan guc farki var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İkişer EL84 push pull 35-40 watt civarında sağlıklı güç üretebilir ve insani ses seviyelerinde 30m2 üzerinde olmayan ve dinleme mesafesi 4mt yi geçmeyen mekanlarda tatminkar çalabilir. Ancak alınacak amfinin ÇİN menşeeli olmamasına dikkat etmek lazım lakin üretim ve komponent kaliteleri çok yüksek değil ...
    Benim favorim Jadis Orchestra'dır
    KT88 ise 50-70 Watt arasına çıkabilir ancak dinamik olarak daha başarılı olduğundan çok daha torklu hissedilecektir
  • Lambalara ile ilgili bir ekleme olarakta el lambalar ile kt lambalarin sunumu arasindaki fark urettikleri guce gore benim acimdan daha onemli bir unsur olurdu siye dusunuyorum. Farkli tadlarda sonuclar veriyorlar. Urettikleri guc anlamindaki farklilikta ayni tasarimda cok buyuk farkliliklar yaratmayacaktir.aynen sn. Hidefman in soyledigi gibi daha torklu calacaktir diye dusunuyorum.
  • Teşekkürler,
    Ancak KT88 in biraz daha metalik ve ss lere yakın çaldığı yönünde birkaç kişiden aynı yorumu alınca biraz soğudum açıkçası. Gücü de yerinde olan EL34 çok makbul diyorlar. Ama işte benim bu konudaki tecrübesizliğim neticesinde kararım maalesef "diyorlar" sonucunda olacak.
  • Arkadaşlar bütçem 2000TL civarı ve bu fiyatlara ancak ikinci el alt seviye ürünler alabiliyorum. Bunun yerine lambalı gibi çalmasa da yine sıcak ve detaylı bir ss mi baksam ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mecanica

Arkadaşlar bütçem 2000TL civarı ve bu fiyatlara ancak ikinci el alt seviye ürünler alabiliyorum. Bunun yerine lambalı gibi çalmasa da yine sıcak ve detaylı bir ss mi baksam ki?

İkon 7'leri hesaba katarsak doğru düşünüyorsunuz, fakat bahsettiğniz ss amfilerin maliyetide lambalılarla yarışır.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.