Şimdi Ara

DALİ İKON MK 2 KULLANICI YORUMLARI (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
120
Cevap
2
Favori
15.885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Odysseus348

Ne tavsiye edersiniz amfi olarak? Kimi denon demiş, kimi Marantz vs. Ben yumuşak karakterli ses arıyorum ve İkon 2 lerde derin basların eksikliğini hissediyorum. 40hz nin altına inmiyor. 20hz düz ses açtığımda hoparlörün hareketini görebiliyorum ama ses duyulmuyor. Bütçe çok yüksek değil. 1000tl ye kadar seçeneklere bakabilirim, ikinci el alırım muhtemelen

1000 tl kadar ise smsl den çok farklı olmayacaktır alacağınız amfi. Tabiki fark olur fakat 1000 vermenize değmez.

Bence sabredip bütçeyi 2.000 civarına kadar çıkartın o sırada smsl ile idare edin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rotel, Arcam, Rega gibi markaların belirttiğiniz fiyat Aralığnda amfileri var bulur alırsanız sesteki büyük değişimi kolaylıkla fark edersiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • dali ikon 2 mk2 kullanıyorum, ancak alt frekanslarda yetersiz kalıyor malum 41hz olduğu için.
    bunları bir subwoofer ile desteklemek istiyorum sadece derin baslar için.
    300-400tl yi geçmeyecek şekilde nasıl bir çözüm uydururum? logitech 2.1 lerinden alıp sadece sub ı kullansam o frekanları alabilir miyim?
  • Hocam alternatif bir yol yaratmaya çalışmışsınız ama Logitech ile olmaz o iş unutun o seçeneği en az Rel giriş seviye müzikal bir sub almanız lazım veya linn sizmik gibi bir modeli tercih etmeniz gerekir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Delerıum kullanıcısına yanıt
    Hocam 2500 $ yazıyor linn sizmik için :) benim bütçeyi azcık aşıyor sanki

• Ortalama 1500$ civarı fiyatı olan bir cihazdı burada biri 1000-1500tl arası bir fiyatda satmıştı. Bulursanız Rel Strata 5 de araştırın

Yazan ham fiyatlara her zaman takılmayın

SONY SA-WM500 AKTİF SUBWOOFER 150 WATT 30 CM BAS AHŞAP KASA

İlan No: 430233995

http://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-ev-elektronigi-ev-muzik-sistemleri-sony-sa-wm500-aktif-subwoofer-150-watt-30-cm-bas-ahsap-kasa-430233995/detay

Bunu buldum bütçeme uygun. Sizce nasıldır? 20hz e kadar inebiliyor

• Yazdığım cihazlarla bunlar aşırı alakasız yapıdalar. Ama denersiniz alıp beğenirsiniz bilemem. Dönemin STR de497 gibi amfileriyle bir satılan cihazlardan bu Sony.. Sizin bütçeniz nedir bu arada?

Maksimum 500-600tl bütçem var. Önerdiğiniz modeller beni çok aşıyor... Eski ama kaliteli bir model baktım bu yüzden Sony sa-wm500 de çok övülmüş 20hz ye inebiliyor bilemedim

• Kağıt üstü değerlere bakarak direk cihaz alınmaz bir bilgi verir tabi ama yazan gibi değilmiş dediğinizde geçmiş olsun da dersiniz peşinden. F/P olarak zamanında uygun bir sinema sw'ı olabilir ama müzikte iş yapacağını sanmam hatta sesin 40hz de bozulmaya (distorsiyon) başlayacağına şüphem yok. 20hz'i nice iyi sw'lar anca üstesinden gelirken.
  • Jamo sub bakılabilir belki. Fiyatlar daha uygundur ve nispeten sizin hoparlörleri müzikal olarak destekleyebilir. Ama tabi joven nin de belirttiği gibi bu işte bütçe çok belirleyici. Ne kadar ekmek o kadar köfte denebilir bir açıdan. İkinci el de güzel fırsatlar yakalanabiliyor sıkı takip şart.
  • aticus3 kullanıcısına yanıt
    Jamo lara da göz gezdirdim şimdi, 30hz nin altına inen pek yok. Olanlar da aşırı pahalı. Sony sa wm500 e neden olumsuz baktınız? Yorumlarında oldukça iyi bahsetmişler, üstelik ne kadar doğru bilinmez ama 20hz.

• Dönemindeki f/p kategorisine göre iyidir anca oda muadili cihazlar için sinemada. Sw bunların işi değil. 20hz'de distorsiyon çıkaramaz o cihaz.
  • 20 hz. takılmayın bence. O değerlere adam akıllı inebilen sub lar sizin bütçenize göre değiller zira. İkinci eli takip edin bence fırsat yakalarsınız bütçenize uygun.
  • Mesela şunu inceleyebilirsiniz.
    https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-ev-elektronigi-ev-muzik-sistemleri-yari-fiyatinin-da-altinda-356626461/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Delerıum -- 29 Eylül 2017; 19:13:0 >
  • Başlık baya durgun. Bir süredir araştırdım ve bence ikon serisi ideal bir fiyat performans serisi idi ama fiyatlar eroyla birlikte çok arttı. Bu aralar pek bir sıcak fırsat ta göremedim.İkinci eller bile 1750 lira olmuş ikon 2 de. Opticon larda daha da yüksek fiyatlar. Keşke stereo hi fi sistemler içinde bir sıcak fırsatlar başlığı olsa.

• Sıcak fırsatlar genelde ikinci el piyasasında oluyor. Sıfır ürünlerde zaten satış adetleri ve stok çok az olduğu için firmalar fırsat yaratacak bir kampanya yapamıyorlar, kurlarda malum genelde yukarı yönlü.
  • Horururururtttt . Hortttt hortttt. Çok derinlerden ,çok eskilerden geliyor bu hort.

Sene 2022 olacak yakında. Sizce 10 yıldan eski bir teknolojiyi almak ne kadar mantıklı ?

Sonuçta , hoparlör komponentleri zamanla yıpranan bileşenler. Ses dalgalarıyla,voltajlara değişebilen komponentlerden bahsediyoruz .

Ayrıca , net emin olmasam da , bazı malzemeleri tutturmak için yapıştırıcılar da kullanılıyor olmalı .

Yani o yapıştırıcının da bir ömrü var,olmalı.

Sizce çok temiz de olsa , Ikon6 MK2 hala alınır mı (yukarıdaki endişelerimi boşa çıkartıp) ?

Yoksa ,Oberon 7 mi almak daha mantıklı olur ?

Ses anlamında Ikon'ların daha üstün olduğunu düşünerek yazıyorum .

Teşekkürler.

• Tulû kullanıcısına yanıt

ben senelerdir İkon 6 MK2 kullanıyorum, ilk günki gibi emin ol, daha rodajı anca olmuştur zaten, bulabilirsen ikon hala alınır bence, zaten üretilse oberondan aşşağı fiyatı olmazdı....

sağlam hort olmuş bu arada :)

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.