Şimdi Ara

dali ikon 6'dan bowers wilkins 683'e geçiş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
2
Favori
1.972
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • mrb arkadşalar 2 yıldır dali ikon 6 mk2 & marantz pm 7005 ikilisini kullanıyorum. memnunum ama kaşıntı başladı.

hoparlörleri b&w 683 s2'ye yükseltmek istiyorum -amfiyi değiştirmeden-.

sizce mantıklı bir geçiş mi olur? değmez mi?

yoksa amfi de mi değişmeli?

şmdiden teşekkürler

slmlr

• bence hoparlörleir değiştirmeyin. ancak ampliyi değişebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_cantan -- 1 Haziran 2017; 9:37:43 >
  • Bana da pek upgrade gibi gelmedi nedense...

Oda büyüklüğü dinleme, uzaklığı ve müzik tipleri verirsen daha doğru cevap verebiliriz.
  • HI-DEF-MAN kullanıcısına yanıt
    30-35 m2 bir salon. 2-2,5m dinleme uzaklığı. sistemden genel olarak memnunum ama basslar biraz zayıf geliyor.

sonuçta bw 683, ikon 6'ya göre çok daha iyi değil mi?

genel olarka rock, elektronik, jazz dinliyorum.
  • lamav4 L kullanıcısına yanıt
    Her iki hoparlör de benzer sınıfta ancak Rock ve elektronik müziğe ikon pek yatkın değil jazz ve klasik onun oyun alanı.

B&w ise orta sesleri kurutmayan bir amfi ile eşleşirse ki bu kesinlikle PM 7005 olmamalı size daha uygun olabilir.

Paradigm Polk Klipsch JBL markalarını takip edin derim.
  • HI-DEF-MAN kullanıcısına yanıt
    soğuttunuz beni valla :) arada 2.5-3 bin tl fark vardı o iki hoparlör arasında.

neyse demek ki komple sistemi yükselteceğiz amfiyle birlikte..
  • Benim hoparlörlerim de ikon 6 arada ciddi farklar istiyorsanız yüksek bir meblağı gözden çıkarın hocam.
  • stakanar S kullanıcısına yanıt
    sen hangi amfiyle kullanıyorsun?
  • lamav4 L kullanıcısına yanıt
    Cayin 265 ile kullanıyorum.
  • İkon6'dan 683'e geçmek fazladan harcanmış 2-3 bin lira demek olur. Tavsiyem başka ingiliz markalarına bakın upgrade edeceğinize değsin bari.. Mesela Atc,ProAc,Totem,Kudos,Epos,Harbeth,Spendor,Stirling,Pmc vs..vs. Sonus faber, Opera, Vienna Acoustics ve Dynaudio da diğer ingiliz olmayan seçenekler arasında olabilir bu markalardan kaç tanesinde bütçenize uygun model bulabilirsiniz çok emin değilim ama daha geçenlerde ikinci elde bir ATC SCM-11 görmüştüm 3600tl'ye.. Bu iyi bir fiyat ama epey bir süre satılmadı ilginç bir şekilde. İlana bakmadım ama hala duruyor da olabilir. Tavsiyem Dali, b&w gibi giriş seviyeleri daha çok consumer ürünler olan markalara bakmamanız olacaktır. Bu markaların evet üst segmentlerde çok iyi modelleri var ama giriş seviyesi ürünleri yukarıda saydığım markaların giriş seviyeleri ile rekabet edemezler. Arada bir miktar fiyat farkı olacaktır haliyle o da gayet normal elde ettiğiniz performansla doğru orantılı.

• atalayalper kullanıcısına yanıt
    kafam karıştı gene. hiç bilmiyorum bu markaları..

daha çok araştırmam gerek demek ki..
  • Bir öneride benden olsun Tannoy Revolution XT 6F, fiyat uygun ve yorumlar çok iyi. İmkan varsa bir dinlemek lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SertaçS

Bir öneride benden olsun Tannoy Revolution XT 6F, fiyat uygun ve yorumlar çok iyi. İmkan varsa bir dinlemek lazım.

Birde Lambali anfi değme keyfine
  • merhaba
    yazılanları okuyunca birşeyler ilave etmek istedim.
    tesadüf dünde ikon6mk2 yi dinlemiştim.
    bende 1,5 yıldır pm7005+na6005 kullanıyorum. hop.kablolarım aq go4. hop. ise sistemimin en zayıf parçası olan dali zensor3. durum böyle olunca,
    1 yıldır, çok amfi, çok hop ,çok hop. kablosu denedim. her eleman okadar çok değişim sağlıyorki...
    direkt amfiyi değiştir diyenlerede anlam veremiyorum.
    ab class birçok amfi denedim. pm7005 karşısında hiçbir üstünlük görmedim. bence amfiyi elde tutarak, ki ben ikon6mk2 yide çok iyi buluyorum, farklı kabloları deneyin.
    kabin altına granit kestirin. bass seslerde inanılmaz değişim sağlıyor. inanmazdım denedim ve çok memnun kaldım.
    birde şöyle bir gerçek var, bu kurduğunuz sistem akustik müziğe uygun. blues jazz classic te çok iyiler. digital müzikte başarılı değiller.
    tannoy xt6f kullanan bir arkadaşımdada aynı durum var.

683s2 daha önce 2 defa iyi bir amfide dinledim, gerçekten çok gürültülü çok büyük hacimli bir yapıları var ama ben akustik müzikte iyi bulmadım.
    yanılıyor olabilirim. birde dediğim gibi yan ekipmanların etkiside çok fazla.
    ben hop kablolarını, rca yı, prizleri güç kablolarını değiştirdikten, kabinleri iyi bir ayak üzerinde koyup ,son olarakta granit altlıklları koyunca zensorler öyle bir çalmaya başladı ki
    gelip dinleyen arkadaşlarım kabinlere sakın dokunma demeye başladı.

olabildiğince kesin konuşmaktan kaçınarak yazıyorum çünkü kendi sistemimde 3 hop kablosunuda aynı şartlarda dinleyip aradaki sahne farklarını görünce
    hifi işinin çok daha kapsamlı ele alınması gerektiğini gördüm. çok pahalı sistemler dinleyip hayal kırıklığına uğradığımda oldu.

müzikli günler dilerim saygılarımla.

• Sayın recall kablo ve ufak çaplı tweak işine girip daha sonra da elde ettiğiniz sonuçların şaşkınlığını yaşıyorsunuz galiba.. Evet doğrudur her bir kablo ses ayrı bir renk katar veya bazı şeyleri alır götürür keza tweak yapmanın küçük dokunuşların getirileri bazen büyük olabilir .. Zensorlerin iyi çalmaları için elinizden geleni yapmışsınız ve sistemin öncesini de bildiğiniz için farklılıkları kolayca algılayabilmişsiniz. Amplinizin hoparlörleri sürmek için de yeterince gücü var. Memnunsanız sistemi bozmayın, değiştirmeyin tabii ki. Zensor serisi olacak ise (ki pek sevmem) 3 veya 7 olsun zaten mümkünse. Mevcut hoparlörlerinizi değiştirdiğinizde daha kapsamlı ve daha ciddi bir hoparlöre geçtiğinizde bu sefer de ben zensorları nasıl dinlemişim bu kadar zaman diyeceksiniz. Bu hobide olan değişmez bir kural bu maalesef.
  • Rock ve jazz iki farklı karankterde müzik. Size ingiliz ürünü lazım orası kesin yani flat olup çoğu tarz a gelebilicek. Ancak öncelik amfiye verikmeli. Musical fidelty düşürün tavsiye derim. Detay ve müzikalitenin yanında gücünün fazla olması daha rahat speaker seçmenizi sağlar. 600-800$ civarına musical fidelty a3.5 bulursanız kapın. Yada 1000-1200$ civarına a5 bulursanız kapın derim. Bu tarzda bir amfiye geçince ikon6 lar başka bir speaker gibi çalar zaten. Güzelde tek damar bakır kablo atıp amfi gücüyle de beraber altları mermi gibi yaparsınız ve ikonları zaafı olan altlarda uzama ve dağılma sorunu büyük ölçüde gider. Kaşıntı zamanla tekrar tutuncada speaker değişirsiniz. Kaynak olarakda sistemle uyumlu olucak m2tech alıp uzun süre rahat edersniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atalayalper

Sayın recall kablo ve ufak çaplı tweak işine girip daha sonra da elde ettiğiniz sonuçların şaşkınlığını yaşıyorsunuz galiba.. Evet doğrudur her bir kablo ses ayrı bir renk katar veya bazı şeyleri alır götürür keza tweak yapmanın küçük dokunuşların getirileri bazen büyük olabilir .. Zensorlerin iyi çalmaları için elinizden geleni yapmışsınız ve sistemin öncesini de bildiğiniz için farklılıkları kolayca algılayabilmişsiniz. Amplinizin hoparlörleri sürmek için de yeterince gücü var. Memnunsanız sistemi bozmayın, değiştirmeyin tabii ki. Zensor serisi olacak ise (ki pek sevmem) 3 veya 7 olsun zaten mümkünse. Mevcut hoparlörlerinizi değiştirdiğinizde daha kapsamlı ve daha ciddi bir hoparlöre geçtiğinizde bu sefer de ben zensorları nasıl dinlemişim bu kadar zaman diyeceksiniz. Bu hobide olan değişmez bir kural bu maalesef.

Sanırım bir yanlış anlama oldu, zensorlar iyi demedim, konuyu açan arkadaşın kullandığı hop. İyi olduğuna inandığım için çeşitli değişiklikler önerdim.
    Ben cevabımda belirttiğim gibi zensor3 ler için zayıf olduklarını düşünüyorum. Başka hop. Denersem nasıl dinlemişim şimdiye kadar dediğim an, çok mutlu olacağım gerçekten. İkon2mk2 - dali opticon 6 - tannoy xt6f - tannoy xt8f araştırdığım ürünler. Bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim.

Not: ikon6mk2 3800tl xt6f 1360euro , xt8f 1760 Euro, optikon6 ise 1600 euro

İkon6mk2 deki kampanya çok iyi olduğundan listeye aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recall -- 16 Temmuz 2017; 19:27:11 >

• İngiliz olsun benim olsun mantığı ile hareket ederdim sizin yerinizde olsam
  • quote:

Orijinalden alıntı: atalayalper

İngiliz olsun benim olsun mantığı ile hareket ederdim sizin yerinizde olsam

Genelde kısık sesle müzik dinliyorum hangisini daha uygun bulursunuz ikisinin de fiyatı çok uygun Xt6f yada 8f.

Ya da şuan indirimde bulunan precion 6.1 mi sizce.
  • Tannoyların enstrüman ayrımını bu seviyedeki modellerinde pek başarılı bulamıyorum. Aynen monitor audioda olduğu gibi yani. Mutlaka Tannoy olacaksa çok anlamadığım için kesin yorum yapamam kullandığım basit tannoy mx serisi (mx1 ve mx2) ve bugüne kadar dinlediğim definition dc8 dc10 ve revolution dc4 serilerini çok beğenmedim sadece bu kadar söyleyebilirim. Definition serisi tabii ki daha iyi ama o paralara daha iyi ve %100 hala ingiltere'de üretilen ingilizler var;
    Atc, Harbeth, Stirling, ProAc, Pmc, Spendor, Kudos, Neat, Audio Note vs..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.