Şimdi Ara

DAKAR 2019 -KTM-TOYOTA-KAMAZ-MINI-FORD

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Motor sporlarının seyirci-uzaktan izleyici kaybettiği bir dönemdeyiz sanırım. Eskiden her ay F1 Racing dergisini bekler elime geçirince de okumadık makale, haber bırakmazdım. İzlemekten bahsetmiyorum bile.Ancak şu an için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. bunun sebebi motorların küçülmesi yada seslerinin değişmesi olamaz tek başına. Motorsporları sevgimiz mi azaldı yoksa dünya insanı hobilerini farklı noktalara mı kaydırıyor bilemiyorum Organizasyoncuların 2019 dünyasında getirmesi gereken bazı yenilikler var onları mı yapmıyorlar acaba diye düşünüyorum.

Herneyse youtube üzerinden bir kaç dakar videosuna baktım yarış yeni sonuçlanmış, yarışın tarihçesi hakkında derin bilgiye sahip değilim. Dakar ayağının peruya taşındığını herkes gibi bende biliyorum. İzlerken çok keyif aldım. Gerçek zorlu bir mücadele ve bu mücadelede farklı sınıfların yer alması daha da çok zevk almamı sağladı. belkide genel olarak motorsporlarındaki serilerde yarışan araçların birbirinin neredeyse tıpatıp aynı olması ve dakar da bunun biraz daha az bağlayıcı bir etken olması aldığım keyfi arttırdı. bir araba ile bir kamyonun ve motosikletin yada quad denilen sınıfın mücadelesi keyifli geldi.

Ford da bu yarışmaya 650 hp gücünde, yaklaşık 2500nm torka sahip, 9 litre motorlu bir araçla katılmış hemde VDR Racing ve Ford Otosan ın ortak çalışması ile Belçika'da geliştirilen bir araçla.Sonuçlar dakarın resmi sitesinde 10 litre altı kategori için henüz açıklanmamış ancak facebook da paylaştıklarına göre yarışı tamamlayamamışlar. Katılım olması yeterli bence ve fordun buradan elde ettiği çeşitli video ve fotoğrafları ford da çalışan akıllı insanlar topluluğu Türkiye'de oynatacağı reklamlarda kullanırdı. Umarım öyle yaparlar çünkü insanımızın kum tepelerinden bata çıka ilerleyen bir fordun reklamını keyifle izleyeceğini ve fordun hanesine artı 1 puan ekleyeceğini düşünüyorum.DAKAR 2019 -KTM-TOYOTA-KAMAZ-MINI-FORD

DAKAR 2019 -KTM-TOYOTA-KAMAZ-MINI-FORDDAKAR 2019 -KTM-TOYOTA-KAMAZ-MINI-FORD

Ralli efsaneleri Carlos Saiz ile Sebastian Loeb de dakarda yarışmaya devam ediyolar ve çok güzel sonuçları var fakat toyota gazo ile yarışan Nasser'in ardında kaldılar. genel sonuçlara bakacak olursak motorsikletler tüm kategorilerin en hızlıları. sonra arabalar geliyor sonra da kamyonlar ve diğer başka kategoriler.(buggy quad)
    kupaları kimler kaldırmış bi kaçına bakalım;

DAKAR 2019 -KTM-TOYOTA-KAMAZ-MINI-FORDDAKAR 2019 -KTM-TOYOTA-KAMAZ-MINI-FORDDAKAR 2019 -KTM-TOYOTA-KAMAZ-MINI-FORD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vincent van Gogh -- 18 Ocak 2019; 14:44:23 >

• hey gidi bir zamanlar mitsu'da katılırdı bu yarışlara...
  • Carlos Sainz-Toyota Celica efsanesi vardı bir zamanlar. Kırmızı/beyaz renklerdeki Celica ile çamurlu virajlara dalışı hala gözümün önünden geçer. Peşinde de her zaman bir Lancia Delta Integrale olurdu.

Hey gidi günler. Yaşlandık...
  • bende iveco'nun lisanslı kamyonu var uzaktan kumandalı bayılıyorum araca. epey de hızlı gidiyor 35-40km kadar hıza çıkıyor alet. oyuncaktan dolayı iveco taraftarıyım ama küçüklugumde en çok kamaz'ı severdim. sanırım ruslar kamyon konusunda epey başarılı...
  • darthskywalker kullanıcısına yanıt
    http://www.therallylegends.eu/Trakker_E.html

şu kamyon hatta...

https://www.youtube.com/watch?v=akuLDkOQkvE
  • BMC nin de 1992 yılında Renç Koçibey ile Dakar katılımı olmuş. Bu maceranın güzel bir şekilde anlatıldılı linki veriyorum. Otomobil-motorsporları severler için okunası bir yazı şuraya bırakıyorum>>>> Bmc Dakar Macerası

TV de dakar haberleri yapıldı mı bilmiyorum. İnternette bile çok az yerde yazı ve bilgi var.Eskiden Televizyonda motorsporları yer almıyor diye serzenişte bulunurdum.Yıl oldu 2019 Televizyonun bendeki anlamı boş olan duvara asılan bişey. Bırak dakarı motorsporlarını, mantıklı hiçbir beklentim yok. İstisna olarak TRT Belgesel in anadolu kokan programlarını söyleyebilirim. Ancak o Amerikan esintisi diyalogları olan kurgu belgeselleri var hiç yakışıyor mu bize allasen.

Dakar da bir isimden daha bahsetmek istiyorum; Kemal Merkit'i de duymuşsunuzdur Trans anatolia rallisinde hayatını kaybeden Çöl Kaplanı lakaplı dakar yarışçısı.Servis desteği olmadan yarışanlar kategorisinde birincilik ve ikincilik kazanmış.2010 ve 2011 yıllarında. DAKAR 2019 -KTM-TOYOTA-KAMAZ-MINI-FORD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vincent van Gogh -- 18 Ocak 2019; 22:41:24 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.