Şimdi Ara

Daikin Modülasyonlu Oda Termostadı (DOT) kullananlar Sayfası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
6
Favori
3.221
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese selamlar gardaşlarım öncelikle bu konuyu yardımlaşma ve sorularımızın bir arada toplanması, (DOT) almayı düşünenlerin sorularını bir arada kolayca bulabilmesi için açıyorum. ana konumuz:https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/123861034

Konu altında siz de tecrübelerinizi,sorularınızı,sorunlarınızı paylaşırsanız çok memnun olurum. Ayrıca kullanıcı listesini arttırmak için buradan veya özel mesajla kullanıcı adınızı benimle paylaşabilirsiniz.

Herkese iyi forumlar! :)

Ürünü alabileceğiniz en ucuz site linki; (link günceldir.)
    https://m.n11.com/beyaz-esya/isitma-ve-sogutma/yedek-parca
    Benim de ürünü aldığım satıcı gönül rahatlığıyla alabilirsiniz :)

DOT Fotoğraflar;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeraklıForumcu -- 27 Ocak 2020; 1:28:6 >

• Özellikler;

1- 0.5 derece hassasiyetli fakat on-off mantığında çalışmadığı için bir sorun yaratmıyor. ve sensör o kadar hassas ki az oynadığınızda bile sıcaklık artışı oluyor.

2- Daikin marka kombimizle kablo hattı üzerinden iletişim kuruyor; kablosuz modeli ise ARGE aşamasında (1,5 yıl) sonra piyasada olması ön görülüyor.

3- Termostat üzerinden kullanım suyu sıcaklığı Ayarlanabiliyor (tavsiyem 40-45 derece arasıdır)

4-Termostat üzerinden varsa ve kalibre edildiyse dış hava sensörü üzerinden dış hava sıcaklığı görülebiliyor.

MONTAJ DAİKİN YETKİLİ SERVİSİ TARAFINDAN YAPILMAKTADIR. MONTAJ ÜCRETSİZDİR, 5 METREYE KADAR KABLO KARŞILANMAKTADIR. 5 METRE ÜSTÜ ÜCRETLENDİRME YAPILMAKTADIR

Çalışma mantığı;

1- Termostat modülasyonludur yani evin sıcaklığını ve (varsa) dış hava sensöründen dış hava sıcaklığını algılayıp merkezi ısıtma sisteminin(peteklerin) su sıcaklığını evin iç sıcaklığının istenilen dereceye gelecek şekilde ayarlıyor (mesela 23 dereceye gelicek şekilde).

2- Evin iç sıcaklığı istenilen dereceye geldiğinde merkezi sistem su sıcaklığını(petekler) hesaplama ile evin sıcaklığını sabit tutabilecek bir su sıcaklığına düşürüyor ve böylece on-off oda termostatlarındaki gibi dur-kalk mevzusu olmuyor, böylece hem petekler soğumuyor hemde kombiye modülasyon yaptırdığı için dur-kalk çalışma sistemine göre daha az yakıt tüketimi oluyor.

Öneriler;

1- Termostadı kesinlikle Evinizin en merkezi noktasına montajını yaptırın faydasını görürsünüz ve daha doğru bir ölçüm sonucu alırsınız.

2- Termostat kalibrasyonunu Oda termometresi (civalı/alkollü) üzerinde bulunan dereceye göre yapabilirsiniz.

3- kesinlikle Dhs(dış hava sensörünüz) olsun maliyeti 5-6 TL

-Dış hava sensörü nasıl yapılır ve montajı nasıl yapılır? -

Ntc sensör malzemeler: malum 1K NTC SENSÖR, 1no klemens, ara aktarma için 1çift kablo ilk başta kombimizin şalterini kapatıyoruz kombinin altında yeşil ya da gri soket olucak çıkartmadan sağdan sola 1-8 diye gider 5ve6. Soketleri buluyoruz ve soketi yerinden çıkartıyoruz, ince düz tornavida ile açıyoruz kablomuzun uçlarını bağlayıp çekince çıkmayacak hale kadar sıkıyoruz sonra elimize klemensi alıyoruz bacaklardan ikisine ntc sensör bacaklarını(bacak aralarını çok açmadan yerleştirin) ve tam vidanın altına gelicek şekilde yerleştiriyoruz klemens vidalarını sıkıyoruz sonra diğer ucuna kabloları bağlıyoruz, rüzgar almayan bir kutu yapıyoruz önerim playdoh hamur kutusu en son kombinin şalterini kaldırıp ana menüden kullanıcı ayarlarına giriyoruz
    U00 parametresi '18' (dış hava sıcaklığı girdiğiniz dereceyi geçince kombi merkezi ısıtmayı durdurucak ve belirlediğiniz derecenin altına düşünce merkezi ısıtma tekrardan eskisi gibi çalışmaya başlıyacak.)

Ntc Sensör temini için ucuz ve kaliteli bir site (link günceldir)https://www.direnc.net/1k-ntc

Elektronikçiler de de bulabilirsiniz 1k ntc sensörü.

DIŞ HAVA SENSÖRÜ AYARLARI, DAİKİN OT KULLANANLARIN AYARLAYABİLECEĞİ PARAMETRELERİN BİLGİLERİ VERİLMİŞTİR ONUN DIŞINDA MONTAJ BİLGİLERİ VB. AYNIDIR, AYRINTILI BİLGİ İÇİN BURADAN VEYA PM DEN İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ. :)

____________ DOT Kullanıcı listesi _________________
    Meraklıforumcu
    Dragon1000

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeraklıForumcu -- 28 Ocak 2020; 1:20:21 >

• Hayırlı olsun bu açtığınız sayfa umarım herkese yardımcı olur. Beni de kullanıcı olarak ekleyebilirsin.
  • dragon1000 D kullanıcısına yanıt
    Ekleyeyim gardaşım, Sağolasın
  • Ben taktırmadım bu oda termostatımdan. Çok bi faydası var mı bilemedim. Biz kombiden 50 ye aldık dereceyi hiç ellemiyoz gayet iyi. Bu kadar para termostata verilir mi?
  • murteki kullanıcısına yanıt
    Gardaşım bende geçen sene seninle aynı fikirdeydim ve bu sene 3 hafta ot siz kullanmayı deneyimledim(eski ot ht400 ü sorunlarından dolayı kırdım o yüzden) 51 dereceye sabitledim ama ev bir soğuyor bir ısınıyor, İzmir'de hava sıcaklıkları çok değişken olduğu için tüketimim 9 M3 e çıkmıştı bu arada ev 320 m2 6 cm taş yünü yalıtımlı,dört tarafı açık,3 katlı 3 hafta sonra DOT u aldım kurulumu yapıldı. Tüketimim 5 M3 e indi geçen sene ht400 ile 6.2m3 tü günlük.
    Deneyimlerime göre hem konforda hem tasarrufta büyük bir faydası var hocam.
  • 9 m3 çok iyiymiş. Benim ev de izmirde ve büyük 4+1 200 m2. Deniz kenarı ve en üst olduğu için biraz zor ısınıyor. Takıldığından beri 24 saatte 13 m3 yaktı. Zaten normalde eski kombi de böyle yakıyordu.
    Hocam ben Güzelbahçedeyim. Ot yi eviniz yalıtımlı ise hemen almalısınız bence, tasarrufta büyük bir etki yapacaktır.
  • Böyle hariçten alınca kim monte eder bunu? Kombiyi aldığım yer baya bir pahalı rakam söyledi ondan almamıştım.
    Hocam internette şuan 500 TL yetkili servis tarafından ücretsiz montaj yapılıyor 5 metreye kadar kablo karşılıyor servis
  • Ev çift tuğla sözde yalıtımlı ama cam çok her yer cam. Bir de çatı yok.
  • MeraklıForumcu M kullanıcısına yanıt
    İnternetten alsam da servis montaj yapıyor mu?
    Hocam İnternetten aldığınız zaman eve gelince veya gelmeden 1 gün önce servisi arayıp dersiniz Daikin ot aldım internetten gelecek montaj için randevu alacaktım diye.
    Evet hocam yapılıyor ücretsiz montaj bende internetten aldım serviste 600 TL civarı servis 5 metreye kadar kablo karşılıyor
    Tamam çok teşekkür ederim.
    Bizimde ev 16 yıllık her yer cam, salon tamamen cam neredeyse. Daikin Modülasyonlu Oda Termostadı (DOT) kullananlar Sayfası camlar böyle hocam iki tane bu büyüklerden var salonda;

Daikin Modülasyonlu Oda Termostadı (DOT) kullananlar Sayfası iki tane de bu küçüklerde var salonda hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeraklıForumcu -- 26 Ocak 2020; 20:20:44 >

• Büyük cam böyle hocam Daikin Modülasyonlu Oda Termostadı (DOT) kullananlar Sayfası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MeraklıForumcu -- 26 Ocak 2020; 20:23:35 >
    Birşey değil hocam. Bir sorunuz olursa istediğiniz zaman yazabilirsiniz hocam.
    Teşekkür ederim kardeşim sağolasın. Bizim camlar da aynı böyle. 2 ay kış oluyor diye çok önemsemiyordum şimdiye kadar ama gaz fiyatları yetişilecek gibi değil artık tasarruf kaçınılmaz oldu.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.