Şimdi Ara

daha sifir makine kitlenior

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    AMD 64 3000 (939 PIN) İşLEMCİ
    EPOX nFORCE4 ULTRA ANA KART
    LEADTEK 6600 GT PSX EKRAN KARTI
    80 GB S-ATA HDD.
    512 TWİNMOS DUAL DDR RAM
    ASUS KASA ( TA 250 model)

Makine süper ama gel gelelim bazi oyunlarda sak diiye kitleniyo donuyo kaliyo. Format attim yok. Yalniz anakartin bazi driverlarini kurar kene hep sorun veriyor. isin ilginci bu kitlenmeyi her oyunda da yapmiyor mesela doom 3 ü cok güzel bi kalitde oynuyorum bi çözüm yolunuz veya öneriniz varsa sevinirim.Simdiden saolun

• Hangi IsLetijm sistemini KuLLaniyorsuın Xp mi?
  • Montajı gözden geçirin. Anakart eğilmiş bükülmüş arasına birşey sıkışmış olabilir. Diğer parçaların bağlantılarının hepsini kontrol edin yerlerine sıkıca otursunlar. Sonra yine olmazsa belleklerden birini sökün yine olmazsa başka bellekler temin ederek deneyin. Bu arada işlemci fanının çalışmasınıda kontrol edin. Kullndığınız pirizin toprak hatlı olup olmadığını kontrol edin. Anakart ve diğer sürücülerin doğru yüklenip yüklenmediğini kontrol edin. Yine olmazsa biosa girerek bütün ayarları kontrol edin yeni olduğu için.
  • keops a ek olarak kurulmuş olan bir proğram da buna sebep olabilir yada bir virüs veya spy,donanim sorunu gibi gözüküyor ama yinede denemekte fayda var kolay gelsin
  • bios update deneyebilirsin, sempron sistemde benim aynı hatayı yapıyordu bios update ile sorunu halletmiştim..
  • bence driverlardan kaynaklanıyodur vga driverını bir daha gözden geçir bakalım...
  • quote:

Orjinalden alıntı: magic1

keops a ek olarak kurulmuş olan bir proğram da buna sebep olabilir yada bir virüs veya spy,donanim sorunu gibi gözüküyor ama yinede denemekte fayda var kolay gelsin

Format attıktan sonra böylebir sorun devam edemez ama
  • arkadaşlar teşekkür ederim makineyi formatladım sürücüleri daha yeni yükledim ve de hatayı denemek için şuan far cry'ı kuruyorum . Forrmat attıktan sonra dediğiniz gibi driverlarda bi sorun vardı iki tanesinde bitanesi düzeldiği için sorunu buraya yazamıyorum fakat bi tanesi halen hatalı gözükoyu allem ettim kallem ettim yükleyemedim ''serial bus'' un driverlarında bi sorun var ama oyunlarada bi sorun yapacanı sanmıyorum neyse oyunda kuruldu bi bakayım yazarım ben gine saolun vaar olsun
  • quote:

Orjinalden alıntı: NLme

quote:

Orjinalden alıntı: magic1

keops a ek olarak kurulmuş olan bir proğram da buna sebep olabilir yada bir virüs veya spy,donanim sorunu gibi gözüküyor ama yinede denemekte fayda var kolay gelsin

Format attıktan sonra böylebir sorun devam edemez ama

formattan sonra değişik proğramlar kurulmuyormu sence onu kastettim
  • genelde winxp kurulumunda yada herhangı bır kurulumda sorun cıktımı oncelıkle ram'den suphelenmek gerekır...
  • yok şakır şakır da kuruldu hemde hiç görmediğim bi hızda.
    Yalnız önceki formatımda nvidia nın sitesinden bi iki driver indirdimdi bu sefer onları kurmadım. Du bakalım oyun yüklemede bi sorun çıktı bakacam şimdik
  • hadi bakalım kolay gelsin o zaman
  • arkadaşım bilgisayarın kuşkusuz yine kilitlenecektir çünkü benim de başıma geldi pc yeni almıştım ve mario oynarken bile donup kalıyodu

bilgisayarcıya götürdüm 3 gün sonra buldular sorunu yani benim ram bozukmuş garantiye gitti ve değiştirdiler şimdi düzeldi sorun yok bende.

senin kesinlikle ram bozuk.
  • hocam her oyunda yapmıyo bu illet diyorum
    Bak doom 3ü oynuyorum, undergraound 2 yi oynuyorum, p. of persia yı oynuyorum gel gelelim half life 2 , far cry ( bu arada salak oyunu kuramadım) (kesin oda bana salak diyodur) ne biliyim he şey playboy ehe onuda oynarkene şak diye kitleniyo hata vermiyor bir den donuyo bütün bilgisayar zart diye klavyesinden mausuna kadar fıttırıcam.
  • bu arada bu far cry cd'sinin içindeki dll leri nereye atıyorduk ya bi türlü bulamadım oyun açılırkene istiyor zıkkımları açılmıyor dolayısıyla. ( ulen ne sorunlu adam oldum ben ya )
  • bak kardeş panik yapma sen dediğimi yap senin pc normal şartlarda o oyunları kaldıracak güçte ama senin ram bozuk bence ram'i sök ve pc'yi aldığın adama götür deki; bu galiba bozuk bi kontrol edin de. en mantıklısı bu.
  • ok tamam şimdi öbür bilgisayardaki ramlari çıkaracam bu hıyara takacam akşam eve gidince de oynayamadığım oyunları kurucam bakalım dediğin gibi olacak mı dediğin gibi ise ellerin öpülecek adamsın derim ne diyim yani ama bak eminmisin her oyunda yapmıyor bu makine sende de öylemiydi bu arada keops un önerilerine hasta oldum adam bi parşaları yıka demediği kalmış helal olsun
  • quote:

Orjinalden alıntı: Visa

arkadaşlar teşekkür ederim makineyi formatladım sürücüleri daha yeni yükledim ve de hatayı denemek için şuan far cry'ı kuruyorum . Forrmat attıktan sonra dediğiniz gibi driverlarda bi sorun vardı iki tanesinde bitanesi düzeldiği için sorunu buraya yazamıyorum fakat bi tanesi halen hatalı gözükoyu allem ettim kallem ettim yükleyemedim ''serial bus'' un driverlarında bi sorun var ama oyunlarada bi sorun yapacanı sanmıyorum neyse oyunda kuruldu bi bakayım yazarım ben gine saolun vaar olsun

Eğer Sp2 Kurmadıysan Serial bus hatası verir. yanlış hatırlamıyorsam senin bilgisayarda serial bus için sp1 veya sp2 gerekli.
    Bide SP2 kurarak dene büyük ihtimalle serial bus hatası kalkar.
    kolay gelsin...

• Bendede kitlenme sorunu oluyordu ekran kartının AGP ayarını düşürdüm düzeldi, bence bi dene derim.
  • Vay be tam 3 sene olmuş . Bilgisayar evde Şuan oğlum oynuyor. Altı yaşında ellerinizden öper..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.