Şimdi Ara

DAĞ.KOMD.OKL.VE EĞT.MRK.K.LIĞI ISPARTA EĞİRDİR (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
237
Cevap
1
Favori
82.197
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: duncan21

quote:

Orijinalden alıntı: harlequin84

arkadaşlar öncelikle hepinize hayırlı olsun. 333. dönem dedeniz olarak size ilk gün olacakları anlatayım. yaklaşık 700-800 kişi gelecek ilk başta. bunlardan sadece 270i eğirdirde kalacak digerleri tuzla piyade okuluna refüze. sağlık muayenesinden sonra 270den fazla kişi komando olur raporu alırsa. gönüllüler ayrılıp geri kalanlar arasında kura cekilir. ve bunlar ilk hafta içinde olur hepsi. daha sonra eğirdirin en yatış günleri olan 28 günlük acemilik eğitimi başlar. ta ki yemin törenine kadar. yemin töreninden sonra komando eğitimlerin başlarsınız. eğitimler kaldığınız yerden 8 km uzaktaki camili yaylada yapılır. bazen 1 kere bazen 2 kere cıkarsınız oraya gün içinde.son 12 gün de arazide tatbikata cıkarsınız.eğitiminlerin en zevkli fakat en mokoko olanıdır. 250 km fln yürürsünüz ortalama 12 günde. ama sırt cantanız hiç olmadığı kadar ağır olur tatbikata cıkarken benden söylemesi :) ilk sektörü bitirdikten sonra gerisi kolaydır :) bu arada eğitim süreniz de 75 değil 91 gün.

Merhaba bu yazdıklarınz kısa dönem için mi? Bu 270 kişi kalandan gözlüklü gördünüz mü hiç? Birde refüze olanlar ilk hafta içinde tuzlaya gönderilir mi hemen?

@wepaslan soğal hocam bilgiler için .Komanda olcak halde değilim zaten ya istediği kadar gaz verilsin.

hayır yedek subayar için. kısa dönemler komando eğitimi almıyor. bizde gözlüklü hiç yoktu.zaten göz muayenesine herkes giriyor.

• Çok sağolun faydalı oldu bilgiler . Peki burdan tuzlaya refüze olmayı önerirmisiniz şahsi olarak ne yapmak lazım?
  • tuzlaya gitmedigim için orası daha kolaydır diye konuşmak doğru olmaz ama arkadaşlarımdan duydugum kadarıyla eğitimleri çok ağır degil ama psikolojik baskı var. Eğirdir de ise spor ve eğitim tahmin edebileceğinden daha ağırdır. Hayatta yapamam dediğin şeyleri yaptırtırlar. Sonra da bunu ben mi yaptım dersin :)
  • arkadaşlar eğirdirde komando olarak gidenler he hangi bir sağlık sorunuyla refuze olabiliyorlar mı kolaylıkla ...yani önceden söylenen bir rahatsızlığını dile getirmeliler mi gidenler..ordan tuzlaya gönderiliyormuş sanırım ..tuzla daha mıiidir..ve tuzladan sonra nerelere dağıtım yapılıyor genelde bilen var mı...
  • Perşembe günü herşey belli olucak..Herkes için en hayrlısı neyse ve nereyse o olur umarım!Bol şans..
  • Belli oldu nıhayet..Erkek arkadasımda tuzla yolcusu Allah hepsınin yardımcısı olsun!
  • marbling....ben henüz bir haber alamadım ne zaman yola çıkacaklarmış bana bir bilgi verirmisin ..çok meraktayım ....
  • kaç şanşlı! 345. dönem asteğmen var aramızda :)
    biri benim :)
  • biride benim :)bi taraflarımızdan kan alacaklar :)
  • biride benim son 3 saattir arastırıyorum ...yorumlar iç acıcı degil malesef:/
  • Tuzla'ya refüze zor değildir fakat Ispartada da eğitim görmek imkansız değil arkadaşlar.Evet bu forumda Foça ve Eğirdir'e çıkanlar en şanssız insanlar.Tek farkları öbürleri koğuşlarda vakit öldürürken sizin uyumaya vaktiniz olmayacak.Tek fark bu...Eğer ciddi sağlık sorununuz yoksa eğirdirde kalıp mavi bere takmaya hak kazanmanızı öneririm.Eğirdir zorluğuna alışınca ve o arkadaş ortamında bir süre sonra etkilenmeyeceksiniz bile zorluklardan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi webislander -- 10 Nisan 2012; 8:15:56 >
  • eğirdir de ilk 1 ay baya zorluk çekersiniz, ana avrat küfredersiniz, dünyanın en şansız insanı olduğunuzu düşünürsünüz, tanıdık albay, paşa falan yokmu diye ailenize sorarsınız ama sonrasında alışırsınız, seversiniz, ordan ayrılırken de sanki yer çekiminin kuvveti azalmış gibi hissedersiniz, yeniden doğmuş gibi olursunuz. başıma gelen en güzel şeylerden birisiydi.
  • arkadaşlar boy , yaş ve mezun olduğunuz bölümleri yazarmısınız.
  • beyler eğridir' de hangi banka var
  • selamlar bana da eğirdir piyade komando çıktı adım mahmut uysal.

Hepimize hayırlı teskereler.

temasta olalım.
    11 nisan gecesi kamil koç otobüsüne dudulludan bineceğim saat 23:00
  • quote:

Orijinalden alıntı: caadaass

devrelerim hepimize hayırlı uğurlu olsun eğirdir.. orada görüşmek üzere!

ismim çağdaş kaya, bölümüm endüstri mühendisliği

bu sene de maşallah tüm endüstri mühendislerini uzun yaptırmış sağolsun tsk :) ben de endüstri müh. çıkışlıyım tertip görüşürüz inş. 12sinde eğirdirde. bu arada arkadaşlar 3.5 miyopla refüze olurum değil mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mayk1918

arkadaşlar boy , yaş ve mezun olduğunuz bölümleri yazarmısınız.

boy :1.82 1.85 arası..
    kilo:82
    bölüm:seyahat işletmeciliği(turizm)

170 boyunda kilosunu bılmedıgım ama orta halli sınıf arkadasımda buraya cıktı...

basta tırstım ama suan burası cıktıgı ıcın mutluyum..bu şeref herkese nasip olmaz....
  • birliğime teslim olmaya sayılı saatler kala, buraya gidecek arkadaşların yaşadığı psikoloji ve sağdan soldan aldığı duyumların tamamına hakim bir kişi olarak özet yapmak istiyorum. BİZDEN SONRAKİ ARKADAŞLAR İÇİN...
    1-en zorlu eğitimi burada.dolayısıyla askerliği kastırmadan yapmak isteyen arkadaşlar..yandınız..
    2-buraya düştüyseniz komandosunuz. her ne kadar şubede komando olmak istemediğinizi bildirseniz de (büyük ihtimal Boy/kilo oranından-memleketle ve tercihinizle alakası yok)
    3-yedek subay olmak istemediğinizi bildirseniz bile yedek subay olmanıza neden olan faktörler: nisan celp dönemi ve mühendislik mezunları iseniz..SINAVLA ALAKASI YOK.. ve ŞANS
    4-dağıtımda büyük ihtimal doğudasınız..
    5-refüze olma muhabbeti..eğer bariz bir sağlık şikayetiniz varsa ya da zor şartlarda eğitim görmek istemiyorum diyerekten var olan sağlık problemlerini abartarak sizi muayne edecek olan doktora aktarırsanız tuzlaya dönme ihtimaliniz vardır.(bir kısım üst dönemler kesinlikle bu yönteme başvurmamız gerektiğini söylüyorlar)ama Tuzlada da olsanız doğuya gidecek grupta olacaksınız büyük ihtimalle..ISPARTADA EĞİTİM - TUZLADA TEMİZLİK bolca şikayete neden oluyormuş.
    6-konuya baktığımda bizden önce en son 2010 daki arkadaşlar bilgi paylaşmış..demek oluyor ki 2011 döneminde buraya acemi birliği asker alımı olmamış olabilir.bu nedenle buraya acemi denk gelmesi yıllara göre değişiyor.
    7-her ne kadar koşullar zorlu da olsa insan buraya komando olarak layık görüldüğü için(en azından teslim olana kadar) biraz gururlanıyor.(tecavüz kaçınılmazsa tadını çıkar mantığı)

umarım güzel bir askerlik dönemi geçirir ve vatana millete hayırlı insanlar oluruz :)
    herkese şimdiden hayırlı tezkereler...

• ... kaçınılmazsa zevk alacaksınız diye bir söz var.

Ben şahsen şimdiden zevk almaya başladım diyebilirim

hepimize hayırlı teskereler
  • Yeni celp ve eğirdir'e yeni kurbanlar. Evet beyler 347. Donem toplasalim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beko_34 -- 10 Ağustos 2012; 7:11:07 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.