Şimdi Ara

DAĞ 2 (4 Kasım 2016) (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
404
Cevap
5
Favori
20.495
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sağolun hocam
  • Acikcasi bir cok Hollywood filminden alintilar yaparak ortalama bir is cikaran ekibi tebrik etmek gerekiyor. Son yillarda cok basit komedilerle salonlari dolduran Türk sinemasi icin iyi bir is oldugu gercek. Verdigi toplumsal mesajlar da kesinlikle birlestirici ve pozitif.

Belki önceki 20 sayfa mesajda bahseden olmustur ,

- Köyü kurtarma ana fikir olarak Magnificient Seven
    - Sniper sahneleri ile de Er Ryan filminden oldukca esinlenmis.

Bu elestirilecek bir sey degil, ama esinlenen filmler ikinci dünya savasi ve hatta öncesini iceren bir zamanda geciyor iken günümüz teknolojisine uyarlaninca pek anlamli kalmiyor. Bu da bir cok mantik hatasini beraberinde getiriyor.

En basitinden askerin köyü kurtarma amaci biraz sönük kalmis.
    Hani köylüyü ve kendilerini daha fazla helikopterle kurtarabilmeyi gectim , yillarca özel egitim görmüs bir ekibi pisi pisine harcamak ne kadar mantikli tartisilir.
    Baska cözüm helikopterden mühimmat iste ,
    40 km. menzilli topcularina yerini bildir (Ki filmin basinda sinirin daha uzaginda hedef verebiliyorsun..) ,
    ya da bir gece konaklama yerine köylüyü de al istikametini degistir.

Nefes Vatan Sagolsun filminde bu yoktu. Cünkü orada bir askeri karakola yapilan bir baskin vardi. Orada caresizligi ve drami hissediyordun. Iste bu filmde o eksikti.

• quote:

Orijinalden alıntı: ariaven

Acikcasi bir cok Hollywood filminden alintilar yaparak ortalama bir is cikaran ekibi tebrik etmek gerekiyor. Son yillarda cok basit komedilerle salonlari dolduran Türk sinemasi icin iyi bir is oldugu gercek. Verdigi toplumsal mesajlar da kesinlikle birlestirici ve pozitif.

Belki önceki 20 sayfa mesajda bahseden olmustur ,

- Köyü kurtarma ana fikir olarak Magnificient Seven
    - Sniper sahneleri ile de Er Ryan filminden oldukca esinlenmis.

Bu elestirilecek bir sey degil, ama esinlenen filmler ikinci dünya savasi ve hatta öncesini iceren bir zamanda geciyor iken günümüz teknolojisine uyarlaninca pek anlamli kalmiyor. Bu da bir cok mantik hatasini beraberinde getiriyor.

En basitinden askerin köyü kurtarma amaci biraz sönük kalmis.
    Hani köylüyü ve kendilerini daha fazla helikopterle kurtarabilmeyi gectim , yillarca özel egitim görmüs bir ekibi pisi pisine harcamak ne kadar mantikli tartisilir.
    Baska cözüm helikopterden mühimmat iste ,
    40 km. menzilli topcularina yerini bildir (Ki filmin basinda sinirin daha uzaginda hedef verebiliyorsun..) ,
    ya da bir gece konaklama yerine köylüyü de al istikametini degistir.

Nefes Vatan Sagolsun filminde bu yoktu. Cünkü orada bir askeri karakola yapilan bir baskin vardi. Orada caresizligi ve drami hissediyordun. Iste bu filmde o eksikti.

Aynen katılmakla birlikte cast'da pek iyi değildi bence ayrıca aşırı derecede tribünlere oynayan bir film olduğunu düşünüyorum.

• Bir hevesle izledim ama umdugumu bulamadim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • efsane
  • güzel filmdi. mantık hatalarını kafaya fazla takmamak lazım. böyle Türk filmlerin sayısı artar umarım.
  • Eh işte gideri var sadece son tarafları bir garip geldi
  • DAĞ 2 (4 Kasım 2016)

+ Sence bu Ceyda denen gazeteci için 7 tane milli hazineyi riske etmeye değermiydi ?

- " Bekir Özbey " milli hazine

+ Cevap versene be dingil
  • Bu filmi şöyle 1080p bluray nerde buluruz ya

• Yönetmenin ilk çıkarttığı kısa filmleri izliyordum zamanında Youtube'dan. Nereden nereye :) Ben de dün gece izledim. Beklentimin çok üzerinde çıktı ama yine de dört dörtlük bir film diyemeyiz. Hatalar olacak tabi ama yüksek bütçeli bir yapım olmadığını da unutmamak lazım. Saving Private Ryan, Magnificent Seven, Elite Squad üçlüsünden bir karışım olmuş. Mantıksızlıklar tabi ki var ama göze batacak derecede değil. Benden tam bir "7" alır. Ama bir daha izlerim, izlettirebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KanYeE -- 26 Nisan 2017; 21:28:42 >
  • Hala blurayı çıkmadı garip
  • İzledim ilk sahne ve bazı çatışma sahneleri hariç leş.
  • Tekrar kisa sure vizyonda. 25 Mayisa kadar izleyebilirsiniz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Harika bir film

Tek eleştirim geri dönüşler aralara girip tempoyu düşürüyor ya baştan verilebilir ya da Ceyda yı kurtarınca geri girip tamamlanabilir bitiş güzeldi

• ilk film daha iyiydi bence bu film biraz yapmacık geldi bana
    ilk film 10 üzerinden 8
    2. filim 10 üzerinden 7 bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeathWing

daha önceki mesajlar da bahsedildi mi bilmiyorum ama çekim hatalarından biri de dağ üzerinde ip gibi ilerledikleri sahneler.

DAĞ 2 (4 Kasım 2016)

aktif olarak görevler de yer alanlara ilk öğretilen şey coğrafi bilgilerdir.
    asla filmdeki gibi en uç tepe nokta da yürünmez, ne ay ışığı varken ne de güneş sizinle aynı açı da bulunuyorsa.
    aksi halde armut gibi açık hedef olunulur. doğru olan ise kırmızı çizgi ile belirttiğim hat boyunca yürümek olacaktır.
    bordo berelileri konu alan böyle güzel bir yapım için affedilemeyecek bir hata olmuş açıkcası.

Kesinlikle katılıyorum bu bilgiye sahip olmadığım halde ben olsam dediğin gibi kırmızı çizgiden giderim derdim

Bordo berelileri iyi yansıtamamışlar filmde bence.

• Bir Bordo bereli telsiz kapatarak 100 navy seal gücüne ulaşabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeforeIforget -- 5 Temmuz 2017; 20:56:0 >
  • 8-9 ay sonra bugün izleme fırsatı bulduğum film. Hep önyargılı yaklaşıyordum dandik duygu sömürülü bi kahramanlık filmidir düşüncesiyle ama beklentimin üzerinde başarılı buldum. IŞİD tarafını biraz daha ayrıntıyla ufak diyaloglarla yansıtsalardı belki daha iyi olurdu gerçekçiliğe katkı sağlayabilirdi.
  • güneşin gözyaşları filminin kopyası denilebilir orada da bir kadını kurtarmaya gidiyorlar sonra o kadın yerlileri bırakmak istemiyor komutana bunları götürelim diyor adam olmaz diyor sonra komutan askerleriyle konuşuyor herkes okey verince gelen helikopterlere yerlileri bindiriyorlar. Arkalarından gelen düşman askerleriyle savaşmaya başlıyorlar işte en son abd tarafından jetler gönderilip düşman imha ediliyor. Hatta dağ 2 de bu amerikan filmi değil bizi kurtarmaya jetler gelmeyecek gibi bir şey diyordu albay.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • BluRay bekleyenler için 20 kasım da N11 de satışa sunulacak.
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.