Şimdi Ara

DADG2 | Tavsiyelerinize İhtiyacım Var [Coil Whine | Yeni GPU Yollanacak] (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
462
Cevap
4
Favori
22.629
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar burayı güncellemeyi unuttum. Sipariş ettiğim AOC monitör geçtiğimiz Cuma günü teslim edildi fakat üründe ölü pixeller vardı:

DADG2 | Tavsiyelerinize İhtiyacım Var [Coil Whine | Yeni GPU Yollanacak]

Ürünü aynı gün geri kargoladım ürün Pazartesi şirkete geri gitti. Bugün az önce itopya tarafından arandım. Ellerinde hiç boşta AOC monitör olmadığı için değişim yapamayacaklarını, para iadesi yapmak zorunda olduklarından bahsettiler. İşin tuhaf tarafı sitelerinde bu monitör hala stokta var görünüyor ve sipariş verilebiliyor:

"Sitenizde stokta var görünüyor?" dedim yanlış bilgi o bugün güncelleşir falan dediler. Biraz bastırınca "bu üründe değişime gidemiyoruz para iadesi yapabiliriz başka monitör beğenin" diyerek kestirip attılar. İşin kötü tarafı sipariş ettiğim kasa bir kaç gün içerisinde gelecek fakat benim bir monitörüm yok. Para iadesi kartıma en erken 1 hafta içinde yansıyacak. Yeni sipariş versem en az 5-6 gün daha beklemek lazım. Kabaca 1-2 haftamı yediler...

İtopya'dan hiç memnun kalmadım. İnşallah kasada bir kusur bulmayız...

• quote:

Orijinalden alıntı: XanthiN

Arkadaşlar burayı güncellemeyi unuttum. Sipariş ettiğim AOC monitör geçtiğimiz Cuma günü teslim edildi fakat üründe ölü pixeller vardı:

Ürünü aynı gün geri kargoladım ürün Pazartesi şirkete geri gitti. Bugün az önce itopya tarafından arandım. Ellerinde hiç boşta AOC monitör olmadığı için değişim yapamayacaklarını, para iadesi yapmak zorunda olduklarından bahsettiler. İşin tuhaf tarafı sitelerinde bu monitör hala stokta var görünüyor ve sipariş verilebiliyor:

"Sitenizde stokta var görünüyor?" dedim yanlış bilgi o bugün güncelleşir falan dediler. Biraz bastırınca "bu üründe değişime gidemiyoruz para iadesi yapabiliriz başka monitör beğenin" diyerek kestirip attılar. İşin kötü tarafı sipariş ettiğim kasa bir kaç gün içerisinde gelecek fakat benim bir monitörüm yok. Para iadesi kartıma en erken 1 hafta içinde yansıyacak. Yeni sipariş versem en az 5-6 gün daha beklemek lazım. Kabaca 1-2 haftamı yediler...

İtopya'dan hiç memnun kalmadım. İnşallah kasada bir kusur bulmayız...
    Çamura yatmayıp direkt para iadesini yapmalarını takdir ettim ben. Genelde bu tür vakalar hakem heyetinde son buluyor. Bu açıdan beni şaşırttı İtopya.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Evet o konuda haklısınız fakat benim beklentim problemli ürünü test edip hemen ardından yeni bir ürün göndermeleriydi. Kasam gelecek ama günlerce monitörsüz kalacağım. Süreci uzatmaktan başka bir şey yapmadılar. Ücret iadesini aldıktan sonra yine aynı ürünü sipariş edeceğim gibi duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XanthiN -- 17 Haziran 2019; 22:24:46 >
  • XanthiN kullanıcısına yanıt
    Monitör konusunda üzüldüm. İtopya hakkında buna benzer 2-3 vaka daha duymuştum. Sanırım çok fazla sipariş almaları nedeniyle kestirip attılar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • topladığınız sistemi stok olmaması dolayısıyla şu an temin edemiyorum. anakartı m olarak almak istemiyorum ve işlemcinin de tray olması düşündürüyor. 240ssd+2gb hdd yerine 480gb ssd düşünüyorum. filmi diziyi netflix vs platformlar kullanıyorum müzik için spotify. film müzik depolama yapmıyorum. bir kaç çizim programı ve 5-6 oyun var oynadığım. sistem performansı açısından daha iyi ve yeterli olacağını düşünüyorum. sizin fikriniz nedir?

şu şekilde:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi termomuk -- 19 Haziran 2019; 10:16:15 >

• bir de da-v4 üzerinde aynı sisteme yakın bir sistem denedim. sizce hangisi daha mantıklı? kasa, ekran kartı ve anakart farkı bulunuyor. bir de hediye soğutucu.

• Arkadaşlar, kasa 18 haziranda geldi gelmesine ama ön ve arka hiç bir jak girişinin çalışmadığını farkettim. Kasadan ses alamıyordum sadece HDMI ile bağlı TV'de ses geliyordu. Uzun uzun anlatmak istemiyorum yazılımsal donanımsal her şeyi denedim fakat çalıştıramadım. 21 haziran, yani bugün kargo bana nasıl geldiyse aynen itopyaya geri yolladım. Anakartın arızalı olmasından şüpheleniyorum. En kötü 1 haftaya belli olur diye düşünüyorum.

Keyfim kaçtığı için burayı güncellemedim Telegram grubumuzda konuşuyorduk. Önce monitör sonra bu. Kasa bana geldiğinde SSD kablosu anakarta bağlanmış fakat aynı kablonun diğer ucu SSD'ye bağlanmamıştı. Windows kurarken SSD'yi görmüyordu. Kasanın öteki tarafını açıp kabloları takip edip tespit etmem epey sürmüştü. Basit bir işçilik hatası, aceleye gelmiş bir montaj.

İtopya kapasitesinden fazla iş yapmaya kalktığı için ellerine yüzlerine bulaştırdıklarını düşünüyordum. Sattıkları donanımlar, monitörlerde sorun çıkabiliyor. Naçizane tavsiyem sorun yaşamamak adına uzak durun, en azından adamlar bu denli yoğunken bulaşmayın. Telefonla bile kendilerine ulaşmanız için 1 saat beklemeniz gerekiyor.

Detaylı bilgi almak isteyenler Telegram grubuna gelebilir. Sipariş veren + vermeyi düşünenler ile 30 üye var, ne soracaksanız sorabilirsiniz: https://t.me/dadg2

Kasa geri geldiğinde konuyu güncelleyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XanthiN -- 22 Haziran 2019; 15:55:58 >

• Yaşadığınız problem için üzüldüm. Bizde bu üründen almak istiyoruz fakat bir kaç gündür stokta yok yazıyor ama bilgi notunu güncelleyip 21 hazirana kadar verilen siparişler 28 hazirana kadar kargoya verilir yazıyor. Ondan sonrası 8 temmuz sonrası verilir yazıyor. Hem sipariş veremiyoruz hemde 8 temmuza kadar beklemek durumunda kalıyoruz. Böyle saçma iş görmedim. Telefon zaten süs için var orası artık net benim için. Maile bile bakan elemanları yok. Incehesapta söyle uyguna kampanyalar olsa 2 dk düşünmeden alırız da işte. Sırf kampanyadan yoksa itopya dan alacagima 2.el alırım daha iyi.
  • Sarohan kullanıcısına yanıt
    Az önce sizin için kontrol ettim de DADG2 artık alınmaz.

Hem başta sattıkları, çeşitlilik sundukları bir çok bileşen kaldırılmış hem de default fiyatı 100 TL artmış. Ayrıca orada yazan fiyata ekran kartı dahil edilmemiş!? Belki hatadır bilmiyorum ama listede en ucuz MSI Geforce GTX 1660 var onu seçtiğinizde fiyat 4399 TL'den 4550 TL'ye yükseliyor. Benim aldığım anakart listede bile yok. 3 ön fanlı iyi havalandırması olan MB520 model kasa listede yok onun yerine ön fanları olmayan bir model koymuşlar. 3 ön fan nereden baksanız en ucuz 150-200 lira eder.

Bu site yeni sistem çıkardı adı DA-V4 (Telegram grubu: https://t.me/da_v4) ona bakın derim:
    https://www.itopya.com/da-v4-r5-1600-wraith-max-sogutucu-msi-rx580-armor-oc-8gb-8gb-ram-480gb-ssd-gaming-bilgisayar/

3300 TL'ye satıyorlar. İsterseniz biraz özelleştirip DADG2 seviyesine getirebilirsiniz.

• Teşekkürler. Zaten gelse de baksalar da almayı düşünmüyorum buradan.

Bunu gördüm özelleştirme yapınca gayet iyi oluyor bu model.
    https://www.incehesap.com/mag-2616-oyun-fatihi-r5-2600-fiyati-42805/

Bir de bu var.
    https://www.incehesap.com/alpha-9416-mithrain-tavsiyesidir-i5-9400f-fiyati-41249/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sarohan -- 23 Haziran 2019; 16:41:45 >

• Parçalar tekrar değişmiş ve fiyat 100 lira daha artmış. Yeni haliyle almayı düşünüyorum. Önereceğiniz bir parça değişikliği var mı yoksa bu şekilde satın alayım mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: mic

Parçalar tekrar değişmiş ve fiyat 100 lira daha artmış. Yeni haliyle almayı düşünüyorum. Önereceğiniz bir parça değişikliği var mı yoksa bu şekilde satın alayım mı?
    Alma bozuk felan gelirse karşında birini bulaman
  • geçmiş olsun itopya şaşırtıyor açıkcası bu kadar da kötü hizmet olmaz sistem montajı yapıldıktan sonra insan kontrol etmez mi? ilginç

• Hocam ne yaptın var mı kasadan bi haber?

• Lackhite kullanıcısına yanıt
    Konuya yazmayı unutmuşum; kasa içine taktıkları RAM siparişimden farklı marka model bir RAM idi. Onun da değişimi için talepte bulundum.

Kasam ellerine dün sabah ulaştı. Az önce müşteri hizmetleri ile görüştüm:

"Ne zaman bakarlar?" diye sordum. "Çok yoğunuz, 21 iş günü içinde bakılır en geç 1 aya gönderilir" dedi. "Zaten kasayı günlerce bekledik, takılan kusurlu ürün yüzünden size hemen geri yolladım, bir de onun için mi haftalarca bekleyeceğim?" dedim. "Çok yoğunuz kem küm" dendi. "Adres değiştireceğim acil bakılması için not alın" dedim geçtim.

Bir de "8 gün önce mail attım, 30 haziranda hediye oyunların kullanım süresi doluyor hala cevap bile gönderilmedi" dedim. "Günde yüzlerce mail alıyoruz, maillere 1 kişi baktığı için normaldir" dedi. İyi de bu benim sorunum mu? Kodların son kullanma tarihi bitmek üzere.

Telefonla müşteri hizmetlerine bağlanmak 1-1,5 saat, sipariş versen gelişi 10-15 gün. Servise yollasan 20 güne kadar bekle diyorlar. Bu yoğunluk benim problemim mi? Deli gibi sipariş alıyorsun bu dönemlerde al yanına madem ek eleman. Zaten iş yapan bir şirketsin, daha büyük bir yere taşın. Daha çok müşteri temsilcisi çalıştır ne bileyim...

Yıldım artık beklemekten ve sorunlarla uğraşmaktan. Sipariş verdiğime de bin pişman oldum...

Ayın 6'sında sipariş vermiş biri olarak hala düzgün çalışan sorunsuz bir kasa teslim alamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XanthiN -- 28 Haziran 2019; 16:27:2 >

• Monitör olarak dün paraya kıyıp MSI Optix MAG271CQR (2K 144Hz 1ms curved) aldım. Bende bir de PS Pro olduğu için her ikisi için aldım:
    https://www.hepsiburada.com/msi-optix-mag271cqr-27-144hz-1ms-hdmi-display-freesync-qhd-monitor-p-HBV00000HS9AX

Özelliklerini merak edenler için HB linkini attım yoksa amazon.com.tr'den 2696 TL'ye aldım. İnşallah sorun yaşamam yine, ölü piksel falan.

Şu an yolda, geldiğinde merak eden olursa bir kaç şey yazarım.
  • Arkadaslar bende dadg2 aldim dün elime ulasti urun fakat soyle bir sorun var pc oyuna girince ekran karariyor pc calismaya devam ediyor bazen ekran gelip tekrar gidiyor oyuna girdikten en fazla 15 dk sonra bu durum yasaniyor neden olabilir

• XanthiN kullanıcısına yanıt
    Hocam kusura bakmayin ama o kadar kolay degil o isler, asgari ucretli bir peronel calistirmanin maliyeti aylik 3.185 lira. 10-15 eleman dediginiz ne kadar maliyet cikarir siz hesaplayin. Hem ucuza mal alalim hem hizmet mukemmel olsun olmuyor ne yazik ki. Amazon kadar hacminiz yoksa bu tip ek maliyetleri kismak zorundasiniz. Basiniza gelen talihsizlik olsa da hizmet kalitesindeki dusukluk fiyatlar ile dogru orantili. Yasal olarakta sizin servise gonderdiginiz urune bakmak icin 21 is gunu sureleri var, yapacak birsey yok ne yazik ki.
  • soulflyyy kullanıcısına yanıt
    Driver problemin yoksa güç kaynağı yetmiyor olabilir. Güç kaynağında sıkıntı yoksa ekran kartın arızalı olabilir. Benim de anakartım arızalıydı kasayı komple geri gönderdim, hemen üst mesajlarımı okuyabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XanthiN -- 2 Temmuz 2019; 16:41:32 >
  • soulflyyy kullanıcısına yanıt
    Ek olarak BIOS'dan Gaming Boost u actiysaniz kapatip deneyin. Kullandiginiz prizin kalitesini kontrol edin, monitor ve kasayi farkli prizlere baglayip deneyin, ayni uzatma kablosunu kullanmayin
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.