Şimdi Ara

Dacia Sandero ve sandero stepway serisi araclarin bilgi paylasim sayfasi (542. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.945
Cevap
125
Favori
1.580.370
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 540541542543544
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mbuyuk

quote:

Orijinalden alıntı: hammurabi_2000

quote:

quote:

Arkadaşlar merhabalar birkaç sorum olcak sandero stepway 1.5 dizel aracımın ayak kaloriferi çok az üflüyor ayaklarım ısınmıyor desem yalan olmaz sizdede öylemi acaba birde bu soğuklarda ilk çalıştırdığımızda kaç dk beklemez lazım dizel motor olduğu için önerisi olan varmıdır?

merhaba

aslında kaloriferi çok iyi Renault grubu içerisinde dacianın sandero modeli bence mükemmel
    şahin kadar var yani, servise götürdünüzmü,

mesut buyuk

Mesut abi sıcaklıkta sorun yok belli süre sonra yanıyor araba resmen sadece ayak kısımlarından hava çok az üflüyor ilk defa böyle bir şey görüyorum hissedilmiyor bile üflediği diyebilirim ayak kısmı için diğer yerlerinde yoksa sorun yok ...

bence bi tıkanıklık yada anahtar konum düğmesi tam yerine gelmiyor belkide
    ama sen sunu bi dene aynı modelden bul bi karşılaştır aklıma başka bir şey gelmiyor

hani üst taraftan olsa plastik borular çıkmış diyeceğim ama ayak kısmı direk üniteye bağlı
    ancak sökülmesi lazım konum anahtarı doğru çalışıyor değilmi denedin yani.

mesut buyuk

mesut abi arkadaşın dediği sorun bende de mevcut, gerçi araçlar farklı onunki 1.5 stepway benim ki eski kasa 1.4 sandero ama ısıtma soğutma sistemi aynı; anahtardan sadece ayak konumuna çevrildiğinde sorun yok 1. 2. 3. 4. kademe farketmeksizin harika veriyor havayı, ancak sorun şurada başlıyor, konum anahtarı ayak ve üst havalandırma veya ayak + cam birlikte olanlardan birisine çevrildiğinde ayaklara gelen hava 3. kademe de bile çok az geliyor ve şöyle de bir durum var bu ikisinden birisi seçildiğinde ön göğüs içindeki fan sesi garipleşiyor sanki borularda kaçak varmış gibi ses geliyor ve gürültüsü acayip artıyor. normal bi durum değil bizdeki
    gerçi ne servise ne de sanayide bi ustaya gidip sormadım ama durum böyle.
    bu sorun ne zamandır var dersen onu hiç hatırlamıyorum, aldığımdan beri mi böyle yoksa sonradan arka hoparlör için teyp ten direk kablo çekilirken falan mı oluştu hiç bilmiyorum.
    kış başı bi ara bakayım dedim ama göğsü sökmeden boru bağlantılarına vs. ulaşmak zor gibi, varsa bildiğin bir yolu bakıp kontrol edeyim abi.
  • Arkadaşın navigasyonu için güncelleme ararken aşağıdaki linki buldum, dacianın orjinal navigasyonuna güncelleme çıkmış, benim aracım navigasyonsuz olduğundan denemedim.

https://dacia.naviextras.com/shop/portal?null&domainRedirectDevice=12964cea-7b0f-4dd3-b5b6-0ae133d5f1f4&live.ui.locale.code=tr
  • quote:

Orijinalden alıntı: renavatio999

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar merhabalar birkaç sorum olcak sandero stepway 1.5 dizel aracımın ayak kaloriferi çok az üflüyor ayaklarım ısınmıyor desem yalan olmaz sizdede öylemi acaba birde bu soğuklarda ilk çalıştırdığımızda kaç dk beklemez lazım dizel motor olduğu için önerisi olan varmıdır?

merhaba

aslında kaloriferi çok iyi Renault grubu içerisinde dacianın sandero modeli bence mükemmel
    şahin kadar var yani, servise götürdünüzmü,

mesut buyuk

Mesut abi sıcaklıkta sorun yok belli süre sonra yanıyor araba resmen sadece ayak kısımlarından hava çok az üflüyor ilk defa böyle bir şey görüyorum hissedilmiyor bile üflediği diyebilirim ayak kısmı için diğer yerlerinde yoksa sorun yok ...

bence bi tıkanıklık yada anahtar konum düğmesi tam yerine gelmiyor belkide
    ama sen sunu bi dene aynı modelden bul bi karşılaştır aklıma başka bir şey gelmiyor

hani üst taraftan olsa plastik borular çıkmış diyeceğim ama ayak kısmı direk üniteye bağlı
    ancak sökülmesi lazım konum anahtarı doğru çalışıyor değilmi denedin yani.

mesut buyuk

mesut abi arkadaşın dediği sorun bende de mevcut, gerçi araçlar farklı onunki 1.5 stepway benim ki eski kasa 1.4 sandero ama ısıtma soğutma sistemi aynı; anahtardan sadece ayak konumuna çevrildiğinde sorun yok 1. 2. 3. 4. kademe farketmeksizin harika veriyor havayı, ancak sorun şurada başlıyor, konum anahtarı ayak ve üst havalandırma veya ayak + cam birlikte olanlardan birisine çevrildiğinde ayaklara gelen hava 3. kademe de bile çok az geliyor ve şöyle de bir durum var bu ikisinden birisi seçildiğinde ön göğüs içindeki fan sesi garipleşiyor sanki borularda kaçak varmış gibi ses geliyor ve gürültüsü acayip artıyor. normal bi durum değil bizdeki
    gerçi ne servise ne de sanayide bi ustaya gidip sormadım ama durum böyle.
    bu sorun ne zamandır var dersen onu hiç hatırlamıyorum, aldığımdan beri mi böyle yoksa sonradan arka hoparlör için teyp ten direk kablo çekilirken falan mı oluştu hiç bilmiyorum.
    kış başı bi ara bakayım dedim ama göğsü sökmeden boru bağlantılarına vs. ulaşmak zor gibi, varsa bildiğin bir yolu bakıp kontrol edeyim abi.

gösterge paneli ve teybin arkasına bakman lazım
    sökebilirsen oradan gözükür borular plastik ve küçük yalnız
    klimalı ve klimasız polen filtresi iç dış havalandırma hepsi etken
    burda bende polen var klima yok bu nedenle fan üflemesi yavaş hele birde klimalı olsa
    hava hiç geçmeyecek ama iç sirkülasyona aldığım zaman dışa göre biraz az üflüyor

sonuçta bu referanslara göre bakarsan belki bi sonuca ulaşılır

mesut buyuk
  • dacia sandero 2009
    mode (l 165 80 R14 ) lastiklerimizi
    değiştireceğiz fakat lastikçiler
    elimizde sizin ölçü yok şundan
    verelim deyip çaptaki değişimin %
    2.5 dan fazla olan lastik satmaya
    çalışıyorlar.. acaba sizler hangi
    ölçüleri önerirsiniz?? yardımcı
    olursanız seviniriz.. teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: nabiaga

dacia sandero 2009

kardeşim

185/65/15 rahatlıkla kullanabilirsin benim araçla aynı
    bendede 165 80 14 vardı şimdi kışlık 185 65 15 aldım orjinali
    bu güle güle kullan

saygılarımla mesut buyuk
  • quote:

quote:

dacia sandero 2009

kardeşim

bu güle güle kullan

saygılarımla mesut buyuk

R14 iken R15 yapmak jant değişikliği gerektirmez mi..
  • quote:

quote:

quote:

dacia sandero 2009

kardeşim

bu güle güle kullan

saygılarımla mesut buyuk

R14 iken R15 yapmak jant değişikliği gerektirmez mi..

şimdi lastik yanağı 80 dan 65 indiriyoruz ama o zaten 14 jantı 15 e çıkarıyor

dedim ya benim lastiklerde 14 janttı şimdi 185 65 15 orjinali bu

yani 165 80 14 karşılığı 185 65 15 dir lastik com dan hesaplattır
    istersen

**********************unuttum söylemeyi tabi jantlarıda değiştirdim********************
    mesut buyuk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbuyuk -- 10 Aralık 2013; 20:06:23 >
  • Merhabalar herkese uzun bir aradan sonra
    aracımın 60.000 km bakımı için servislerden fiyat araştırması yapmıştım (triger seti hariç) en ucuzu 240 lira buji değişimi hariç fiyat verdiler
    bende bunun üzerine parçaları izmir 6. otosanayiden orjinal renault yedek parçacısı uyarer otomotivden aldım
    size fiyatlarını yazacağım
    1 adet hava filtresi orjinal 10 tl
    1 adet yağ filtresi orjinal 10tl
    1 adet karbon polen filtresi 10 tl
    4 adet çift tırnak orjinal buji 30 tl
    motor yağı castrol aldım 4 litre 60 tl
    toplam 120 tl parçalar ve yağ tuttu güvendiğim ve usta bir renocu olan arkadaşıma 30 tl işçilik verdim
    bujiler dahil bakımını 150 liraya hallettim.
    Ayrıca fabrika çıkışı lpg li olan aracımın gaz filtrelerini 50 tl ye landirenzo yetkili bayii ve servisi olan nil otogazda değiştirdim
    Aracımın kasım sonunda garantisi bitmişti servislere fazladan para vermenin anlamının olmadığını anladım
    hemde içim daha rahat bir şekilde aracımın bakımını yaptırmış oldum.
    Parçaları orjinal almaya dikkat edin lütfen
    hava filtresi elinde olmadığında bana muadil bir ürün vermişti
    biz araca bakım sırasında takamadık mecburen bir sonraki gün değişim yapmak zorunda kaldım

Önemli Not. Eğer aracınız fabrika çıkışı lpg li olan model ise lütfen gaz filtelerinin değişimine özen gösteriniz
    Ermat servisi bana filtrenin 60bin km de değişeceğini söylemiş daha öncede lpg li araç kullandığım için bu bana mantıklı gelmemişti
    size önerim her 15 bin bakımından sonra lpg filtrelerini değiştirmeniz
    Sevgiler
    Mustafa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustyb -- 11 Aralık 2013; 17:36:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustyb

Merhabalar herkese uzun bir aradan sonra
    aracımın 60.000 km bakımı için servislerden fiyat araştırması yapmıştım (triger seti hariç) en ucuzu 240 lira buji değişimi hariç fiyat verdiler
    bende bunun üzerine parçaları izmir 6. otosanayiden orjinal renault yedek parçacısı uyarer otomotivden aldım
    toplam 120 tl parçalar ve yağ tuttu güvendiğim ve usta bir renocu olan arkadaşıma 30 tl işçilik verdim
    Ayrıca fabrika çıkışı lpg li olan aracımın gaz filtrelerini 50 tl ye landirenzo yetkili bayii ve servisi olan nil otogazda değiştirdim
    Aracımın kasım sonunda garantisi bitmişti servislere fazladan para vermenin anlamının olmadığını anladım
    biz araca bakım sırasında takamadık mecburen bir sonraki gün değişim yapmak zorunda kaldım

Önemli Not. Eğer aracınız fabrika çıkışı lpg li olan model ise lütfen gaz filtelerinin değişimine özen gösteriniz
    Ermat servisi bana filtrenin 60bin km de değişeceğini söylemiş daha öncede lpg li araç kullandığım için bu bana mantıklı gelmemişti
    Sevgiler
    Mustafa

merhaba mustafa nerelerdesin kardeşim....

maşallah 60000km yapmışsın,helal olsun sana...
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat8361

Arkadaşlar bencede aracı çlıştırıp ısınmasını beklemektense ya rolantide yada düşük devirde yol almakla hem motora soğukken yüklemmemiş oluruz hemde motor daha verimli ısınır bence..Motoru kapatmadan önce bende biraz bekliyorum 20 sn kadar ama bu olay yeni motorlarda aşılmadımı acaba .Bir yerlerde okumuştum eski motorlarda bu olay varken yeni teknolojide beklemeye gerek yok diye yazıyordu..

turbo dizel olan araçlarımızda turbo ya takılı blowoff var. tamam hava basıncını dışarı atıyor ama 35000 devirle dönen turbo çarkı milinde daha frenleme sistemi yapamadılar :D
    bu da ne olursa olsun rölantide aracı belli bir süre çalıştırmak zorunda bırakıyor. ki yağlamada devam ederek turbo mili kendinden dursun.
  • Bugün Eskişehir Güven Plazaya yeni Duster ı incelemek için gittim.Belki Stepway ı verip duster alırım diye düşünüyordum ama bayi takas için aracıma 30000 lira fiyat verdi,bu arada araç 2013 dizel stepway. Eee tabi bende 34000 den alırsanız yeni duster ı alayım deyince anlaşamadık.Duster konusunda izlenimlerime göre iç malzeme kalitesi aynı fakat ufak detaylar ile aracı daha estetik hala getirmişler ki en güzelide cam açma düğmelerinin kapıda olması.Şu anki aracımla duster yan yana duruyordu ve kıyaslayınca mavi stepway ı daha çok sevmeye başladım.
    Bu arada Stepway bayi satış fiyatı 39600 yazıyordu.
  • kadirES_26 kullanıcısına yanıt
    Nelere nelere, ne sistemler yaptı adamlar . Yapmışlardırda haberiniz yok Hala kontağı kapatmadan arabanın keyfini bekliyonuz yok pervane yavaşlaycakmışta yağlanacakmış . Çocuk duysa dalga geçer adamla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

dacia sandero 2009

hocam bende de aynı lastiklerden vardı, 1 ay önce değiştirdim, yazlıklarım 185/65/14, kışlıklarım 175/65/14
    zaten kapı içine bakarsanız orada da fabrika verisi olarak 185 taban lastiği görebilirsiniz, orada araca uyacak 2 farklı seçenek yazmakta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Merhabalar herkese uzun bir aradan sonra

Sevgiler
    Mustafa

merhaba mustafa nerelerdesin kardeşim....

maşallah 60000km yapmışsın,helal olsun sana...

Merhaba Mustafa abi
    Sizi takip ediyorum sürekli ama yazamadım bi türlü
    61000 km oldu
    bu yaz bulgaristan yunanistan ankara antalya fethiye vs. gezdim :))
    maaşallahı var arabalarımızın kıymetini bilelim
    Bu ay triger setinide değiştireceğim kısmet olursa onu da anlatırım
    sen tüp taktırdın mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufukusta26

Bugün Eskişehir Güven Plazaya yeni Duster ı incelemek için gittim.Belki Stepway ı verip duster alırım diye düşünüyordum ama bayi takas için aracıma 30000 lira fiyat verdi,bu arada araç 2013 dizel stepway. Eee tabi bende 34000 den alırsanız yeni duster ı alayım deyince anlaşamadık.Duster konusunda izlenimlerime göre iç malzeme kalitesi aynı fakat ufak detaylar ile aracı daha estetik hala getirmişler ki en güzelide cam açma düğmelerinin kapıda olması.Şu anki aracımla duster yan yana duruyordu ve kıyaslayınca mavi stepway ı daha çok sevmeye başladım.
    Bu arada Stepway bayi satış fiyatı 39600 yazıyordu.

39600 mü
    Kendimde dacia kullanıcısıyım ama Dacia ya verilecek para değil
    Bu fiyata çok daha donanımlı araçlar alınabilir
  • 2013 Stepwaylerin lastik ebatlarını paylaşır mısınız ?
  • quote:

Merhaba Mustafa abi
    Sizi takip ediyorum sürekli ama yazamadım bi türlü
    61000 km oldu
    bu yaz bulgaristan yunanistan ankara antalya fethiye vs. gezdim :))
    maaşallahı var arabalarımızın kıymetini bilelim
    Bu ay triger setinide değiştireceğim kısmet olursa onu da anlatırım
    sen tüp taktırdın mı?

brc taktırdım, 5 ay oldu bir sıkıntı yok,hatta araba tüpte daha iyi gidiyor,sanırım renault mühendisleri benzinde limitleyici takmışlar,araba az benzin harcasın diye,benzinde iyi basamıyordum ama lpg'de iyi basıyorum,buna çok şaşırdım
    lpg dolum ağzını aynı sizin orijinal lpg'li sanderolar gibi benzin kapağına yaptırdım,benzin ve lpg dolum ağzı yanyana oldu,süper oldu
    benzinlikte bütün pompacılar arabayı orijinal fabrika lpg çıkışlı sandero sanıyor,kaç kişiyle konuştum adamlar öyle sanıyor...
    tankı ise alttan yaptırdım 2 lastiğin ortasına,yedek lastik çıktı,araba aynı doğuştan lpg'li sanderolar gibi oldu,brc'nin 1000cc-1200cc-1400cc motorlar için geliştirdiği mavi enjektörlerden takıldı, araba benzinli stepwayler gibi olsaydı brc'nin turuncu enjektörü takılacaktı motor 1600cc olduğu için
    vizeye de yeni girdim bir sorun çıkmadı
    senin yaptırdığın krom kapı kolları..vs bana da lazım mustafa,müsait olursan bir ara buluşalım kardeşim
  • Priori Incantatem kullanıcısına yanıt
    2013 sandero stepway lastik ebatı 205-55-R16
  • 2009 sandero kapısında lastiklerle ilgili bu bigi vardı... ama ben o kırmızı çizgi çekilmiş işareti anlamadım.. ne anlama geliyor acaba?
  • quote:

2009 sandero kapısında lastiklerle ilgili bu bigi vardı... ama ben o kırmızı çizgi çekilmiş işareti anlamadım.. ne anlama geliyor acaba?

otoban, otoban dışı
  • 
Sayfa: önceki 540541542543544
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.