Şimdi Ara

Dacia Sandero ve sandero stepway serisi araclarin bilgi paylasim sayfasi (494. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18.945
Cevap
125
Favori
1.580.371
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 492493494495496
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fsclup

quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

dizel stepway 37000lira bence çok çok pahalı...

Dogruda hocam diger araclarda ucuz degilki. Bu genislikte en ucuzu bu

dacia,arabalarını gereğinden pahalıya satıyor.bunu bir dacia sever olarak söylüyorum,bu durum biraz da arz/talep meselesi,bundan kaynaklandığı için de renault fiyatları yüksek tutuyor
    geçmiş yıllarda bu başlıkta bu konuyu yine tartışmıştık.bir araba düşünün,daha romanyada fabrikada üretiliyor türkiye'ye giriş yapmamış,burada bayilerde kapora veriliyor.aman stepway kaçmasın.arabanın satış fiyatı bile belli değil ama kapora veriliyor
    müşteri bu şekilde hareket ederse renault fiyatları arttırır
    b segmentinde dizel arabalarda 37000-39000lira civarında satılan modeller var:punto dizel 39000lira,aveo hb dizel 37000lira,aveo sedan dizel 37400lira
    ha o modelleri beğenmezsiniz o ayrı konu tabii,zevkler ve renkler tartışılmaz
    ama alternatifler mevcut hemde daha çok donanımlı

tamam 37000liraya stepwayi sat ama diğer markaların modelleri gibi arabaya donanım ekle

direksiyona yükseklik ayar özelliğini ekle
    aynalar manuel olmasın
    8 tane hadi bilemedin 6tane hava yastığı ekle
    cruise kontrol özelliğini ekle
    hepsini geçtim arka kapılara hoparlör koy
  • quote:

quote:

quote:

dacia,arabalarını gereğinden pahalıya satıyor.bunu bir dacia sever olarak söylüyorum,bu durum biraz da arz/talep meselesi,bundan kaynaklandığı için de renault fiyatları yüksek tutuyor
    geçmiş yıllarda bu başlıkta bu konuyu yine tartışmıştık.bir araba düşünün,daha romanyada fabrikada üretiliyor türkiye'ye giriş yapmamış,burada bayilerde kapora veriliyor.aman stepway kaçmasın.arabanın satış fiyatı bile belli değil ama kapora veriliyor
    b segmentinde dizel arabalarda 37000-39000lira civarında satılan modeller var:punto dizel 39000lira,aveo hb dizel 37000lira,aveo sedan dizel 37400lira

tamam 37000liraya stepwayi sat ama diğer markaların modelleri gibi arabaya donanım ekle

aynalar manuel olmasın

Bende aynı düşünüyorum 37.000 çok pahallı ancak buda geçici bir fiyat sanırım, malum yeni kasa göze hitap ediyor firmada bunun üzerinden daha fazla kazanç yapma derdinde, seneye bu zamanlar çoktan gözden düşmüş olur ve kampanya yaptık demeye başlarlar yada donanımı yavaş yavaş yükseltirler.
    Bu haliyle 35.000'den fazla etmez.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgur2012

Bende aynı düşünüyorum 37.000 çok pahallı ancak buda geçici bir fiyat sanırım, malum yeni kasa göze hitap ediyor firmada bunun üzerinden daha fazla kazanç yapma derdinde, seneye bu zamanlar çoktan gözden düşmüş olur ve kampanya yaptık demeye başlarlar yada donanımı yavaş yavaş yükseltirler.
    Bu haliyle 35.000'den fazla etmez.....

Dacia Sandero ve sandero stepway serisi araclarin bilgi paylasim sayfasi
     Dacia Sandero ve sandero stepway serisi araclarin bilgi paylasim sayfasi

donanım forumda'da ilk stepway mesajını yazan benim.24 eylül 2009dan bu yana 4 yılda edindiğim deneyim:fiyatlar asla azalmadı sürekli olarak yükseldi
    eski kasada olsun yeni kasada olsun fiyatların azaldığını hiç görmedim
    türkiye'de ancak 1990-2000 dönemindekine benzer bir ekonomik kriz çıkarsa fiyat ancak o zaman yere çakılır
    stepway'lere böyle bir talep olduğu sürece,renault şirketi,bu donanımla daha çok stepway satar
    dacia artık renault'laşmaya başladı,eskiden daciayi f/p araçlar olduğu için seviyorduk
    bana göre bu donanımla 35000lira bile fazla,32000lira ideal
  • quote:

quote:

quote:

aynalar manuel olmasın

Hocam iyi dogru diyosun brn zor aldim arabayi valla millete sira veriyolar ama millette isi biliyor yani simdi aveo neden alayim ki ben kucuk kisa bir arac stepway yuksek suv zevki veriyor bana yani saydiginiz araclar stepwayin muadili araclar değil o arackarin muadili duz sandero. Mesela chavrolette trax var suzuki sx4 var onlarla karsilastirirsan en az 10 20 bin ucuz ee uxcuz olmasinin sebebide donanim eksigi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dememdi demeyin stepway seneye bu donemde 40000 lira olacak.

• quote:

Hocam iyi dogru diyosun brn zor aldim arabayi valla millete sira veriyolar ama millette isi biliyor yani simdi aveo neden alayim ki ben kucuk kisa bir arac stepway yuksek suv zevki veriyor bana yani saydiginiz araclar stepwayin muadili araclar değil o arackarin muadili duz sandero. Mesela chavrolette trax var suzuki sx4 var onlarla karsilastirirsan en az 10 20 bin ucuz ee uxcuz olmasinin sebebide donanim eksigi

renault,millete 2009 yılından beri stepway için sıra veriyor,biliyorum,her dönemde böyle oldu
    herkes ihtiyaçları doğrultusunda araba tercihi yapar,ihtiyacın veya göz zevkin neyi istiyorsa o arabayı tercih edersin
    zevkler ve renkler tartışılmaz.
    stepway dediğin araba sandero ile aynı kasa,aksesuarlarla arabaya "suv" yani gerçek anlamıyla "CROSSOVER" havası vermişler

2 marşpiyel + 2 tavan kızağı + 16inç jant ve lastik + arka dingillerden biraz daha yükseklik + yan-arka-ön giydirmeler

http://en.wikipedia.org/wiki/Dacia_Sandero#Sandero_II_.282012.E2.80.93.29

sandero ve stepway hepsi NİSSAN B PLATORM'unun Dacia M0 platform kapsamında üretiliyor.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Nissan_B_platform

37000liraya sıfır chevrolet aveo dizel,38000liraya sıfır fiat punto dizel alan kullanıcılarda,stepway+sandero için çok "donanımsız" diyebiliyor

yani herkes kendi penceresinden olaya bakıyor
  • Tabiki benim icin kullanmayacagm donanimlar yerine aracimin yuksek olmasi onemli hem guvenlik donanimlari cok iyi stepwayin. Kotu olanyani toplasan iki bin llira etmeyecek seyler hiz sabitleme ayarlanan direksiyon arka Hoparlörler. Benim icin bu eksikler arasinda en cok olmasinibistedigim hiz sabitleme. Direksiyonu ayarlmaasamda olur. Arkada hoparlor yok ama ondekiler cok iyi yani o kadarda donanim fakiri değil. Abs esp var onlar daha önemli bnm icin

• bende 3 temmuzda stepwayımı teslim alnlardanım gayet memnunum, arabayı araştırırken bilgi sahibi oldum sizleri takip ederek teşekkürler.
    yanlız dizel araba ilk kez kullanıyorum sıkıntı yok fakat kafamı karıştıran bir konu var devirlen alakalı kullanım vites geçiş aralığıyla;
    araçlarımızda vites değitirme uyarı işaratleri var aşağı yukarı diye çok güzel bir uygulama. fakat bu sanırsam devire bağlantılı olarak çalışıyor 2000 2500 de vited yükseltmemi istiyor.
    ve değiştirdiğimdede 1700 ve 2000 devir arasında gidmiş oluyorum bana acaba erkenmi vites yükseltioyrum diye şüphe ettim siz tecrübeli arkadşlarımızın fikirlerinizi bekliyorum vites uyarı işaretine güvenmemde sakınca yoktur sanırsam.
  • Fiyatlat elbetteki artacaktır, euro kuru arttığı sürece ki euro her zaman olduğu gibi artacak doğal olarak da fiyatın artması doğal; sadefe stepwaye has birşey değil nerdeyse tüm araçlara zam geldi

• quote:

Orijinalden alıntı: imbo

bende 3 temmuzda stepwayımı teslim alnlardanım gayet memnunum, arabayı araştırırken bilgi sahibi oldum sizleri takip ederek teşekkürler.
    yanlız dizel araba ilk kez kullanıyorum sıkıntı yok fakat kafamı karıştıran bir konu var devirlen alakalı kullanım vites geçiş aralığıyla;
    araçlarımızda vites değitirme uyarı işaratleri var aşağı yukarı diye çok güzel bir uygulama. fakat bu sanırsam devire bağlantılı olarak çalışıyor 2000 2500 de vited yükseltmemi istiyor.
    ve değiştirdiğimdede 1700 ve 2000 devir arasında gidmiş oluyorum bana acaba erkenmi vites yükseltioyrum diye şüphe ettim siz tecrübeli arkadşlarımızın fikirlerinizi bekliyorum vites uyarı işaretine güvenmemde sakınca yoktur sanırsam.

Vites degisim devirleri normal. Galiba arac vites degisimi onerirken, yolun egiminide goz onune aliyor.

Vites degistirdiginizde devir maksimum torkun verildigi devrin altina dusmesin yeter ki 1750 devirde maksimum tork icin yeterli.

• Bazi forumlarda arac sahipleri toplaniyor ne ise yariyor bilmiyorum ama bizde de boyle bir toplanma olayi var mi

• fsclup F kullanıcısına yanıt
    Seneye bu zamanlarmı? hocam salı günü sordum aynı bayinin başka semtteki şubesine verilen fiat 36400 bu gün sordum 37000!! ne oldu iki günde dedim dedilerki d
  • Merhaba forumda çok mesajım yok,ama bundan sonra bol bol olacak herhalde bilgi paylaşım konusunda hepiniz harika arkadaşlarsınız,özellikle sandero bölümünü yaklaşık iki saattir okuyorum çok çok faydalı bilgiler edindim.
    Yazımdanda anlaşılacağı üzere bende sandero alıyorum bu gün kaporasını verdim ALLAH nasip ederse haftaya cumartesi bende Sandero stepway'ıma kavuşuyorum,
    Araç bana stepne, park sensörü ve trafik sigortası dahil 25.800 tl mal oldu (özürlü indiriminden faydalandım) Allah her kese kazasız belasın hayırlısı ile kullanmayı nasip etsin.
  • Hocam kazasz belasiz kullan insalah. Aracin hayirli ugurlu olsun. Ne renk aldin?

• fsclup F kullanıcısına yanıt
    Hocam öncelikle çok çok teşekkür ederim, renk konusunda evdeki barajı geçemedim (eşim maalesef ısrarla) "SİYAH" istedi 1,5 yıl evvel sattığım Opel astra'da siyahtı bıkmıştım ama ne yapayım bu sefer patron yine siyah dedi bende istemiyerekte olsa kırmamak için kabul etmek zorunda kaldım:) ama mavi renkte gönlüm çooook kaldı sorma,Allah cümlemize kaza bela vermesin inşallah. @fsclup
  • krmcskn kullanıcısına yanıt
    Hocam,bundan 4 sene evvel "LG 106 ekran" tv aldım tabii mağazadaki görevliye inandık aldık, servis geldi kurdu olay tamam ama benim merakım internetten film indirip USB ile tv den seyretmek ama ne mümkün o özellik var ama kapalı? neyse mağazaya gittim dedilerki o özelliği ancak servisler açıyor servis ücreti 180 tl! eve geldim netten bir araştırma yaptım sağ olsun sizin gibi değerli arkadaşlar hemen yardımcı oldular Hama diye bir kumanda var o kumanda o özelliği açar dediler, kumandayı bulmak mümkün değil bir ara tr'de satılmış ama artık piyasada yokmuş,neyse sağ olsun internet aradım buldum (fiatı 7.tl) eve geldim 40 saniyede tv'nin o özelliğini açtım ve sorunsuz kullanıyorum. Bunu örnek olarak anlatmamdaki gaye şu; bu aracında kitabında bu özellik yazıyorsa vardır ama ne hikmetse binbir zorluk çıkarıyorlar bunu neden yaparlar anlamış değilim, (Aslında çok açık Para) gerçi sanırım aynı sorunla bende uğraşacağım çünkü stepwayı bu ayın 20'sinde teslim edecekler. @krmcskn
  • yakamoz34 kullanıcısına yanıt
    iyide usta,hepimiz para veriyoruz varsa kullanmalıyızda bu hepimizin en doğal hakkı, bu gün biz gitmessek öbürü gitmesse yani bizim hakkımız olanı aramassak hiç bir şeyi elde edemeyizki! @yakamoz34
  • Arkadaşlar ikinci el Sandero düşünüyorum. Dacia'nın sitesinde donanımlara girip baktım. ABS, AFU, ESP, ASR gibi güvenlik donanımları var sıfırlarda. Acaba bu donanımlar sadece 2010 modellere mi has? Yoksa 2010-2011 modellerde de var mı?

Açıkçası hiç anlamıyorum bu işlerden. Önerebileceğiniz bir ilan var mı?

Saygılar..
  • two_fast_two_furious kullanıcısına yanıt
    Hocam ne yaptın sen yaaa??? o kadar uçuk olmaması lazım? örnek hesaplama şöyle yapılıyor;

Aracın fiatı 35.600 x 0.030= 1068-tl. internette kasko hesaplama diye ara görürüsün. @two_fast_two_furious
  • desparado_1 kullanıcısına yanıt
    Kendi aracımı teslim almadım ama dün akşam bir saat 2013 stepway kullandım 1.5 dci (izmir içi ve çeşme otobanında) ya zaten araba 2600 devirde 110'a çıktı yani 3500-4000 banada epey bir çok geldi ben daha evvel opel astra G vardı hem benzin hem tüp onda bile 3500 deviri en fazla 10 defa ya geçmişimdir yada geçmemişimdir oda araç sollarken. Bence desperado_1 çok haklı, birde düz mantıkla düşünüyorum,araç yeni daha ilk zamanlarda motor daha açılmamışken yükek devirlerde kullanmak o motor alışmadan onu yormak demektir diye düşünüyorum. @desparado_1
  • 
Sayfa: önceki 492493494495496
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.