Şimdi Ara

Dacia Sandero ve sandero stepway serisi araclarin bilgi paylasim sayfasi (492. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18.945
Cevap
125
Favori
1.580.339
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 490491492493494
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkürler bilgi için, benim değerlerde bir gariplik olduğunu hissediyordum, artık emin oldum. İlk müsait zamanda tekrar servise gidip düzelttireceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: athırsızı

İyi akşamlar , 2012 yeni kasa stepway sahibiyim babam bir ara arabaya arıza lambası (egzost gazları uyarısı olan su saatine benzeyen boru sekilndeki lamba ) yaktırmıs ve bulundugu yerde daccia servisi olmadıgı icin sanayide kontrol ettirmiş ve turbo basınc sensör hatası demişler , lambayı söndürmüşler aracı yol bilgisayarı actırmak icin servise götürdügümde durumu söyledim ama aracta hic bir hata cıkmadı( tüm aracın sistemini taramalarına ragmen) fakat kullanım kılavuzunu okdugumda bahsettigim lamba kontak acıkken yanar 3 saniye sonra söner diyor arac calısırken hic bir lamba yanmıyor gidişi ve yakıt tüketimi normal hersey normal ama benim aklıma takılan kontagı actıgımda 3 saniye sonra tüm ikaz lambaları sönüyo [simage]
    [/simage] bu sönmüyo ama çalıştırınca bu da sönüyo motor calısırken hic bir sekilde yanmıyor sizlerin aracında da durum aynı mı ?

Bende de durum aynı. Motoru çalıştırınca sönüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hammurabi_2000

Arkadaşlar serviste taktıkları kolçakla beraber altta plastiğide montaj ediyorlar yeni symbol gibi yapıyorlar fiyatını ama sormadım...

Öyle bişey var mı gerçekten. Süper olur. Çok kötü duruyor el freni kısmı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Priori Incantatem

quote:

Arkadaşlar serviste taktıkları kolçakla beraber altta plastiğide montaj ediyorlar yeni symbol gibi yapıyorlar fiyatını ama sormadım...

neden olmasın hatta sembolerin yan sınyaleri aynadadır sembolun siyalli aynasını stepvayede takılabilir sembölerin kapı döşemelei cam duğmeleri yani stepvaye takılabilir elektrikli ayarlanır ıstmalı ayna grubuda aynen stepvaye uyar hız sabitleyıcı direksyon yarı krem rengi torpito çoğu parçalar birbirine uyuyor fakat bunların hepsini yaptrca mdıyen bayağı bi masraf eder ....
  • quote:

Orijinalden alıntı: LaZsTyL

quote:

Orijinalden alıntı: Priori Incantatem

quote:

neden olmasın hatta sembolerin yan sınyaleri aynadadır sembolun siyalli aynasını stepvayede takılabilir sembölerin kapı döşemelei cam duğmeleri yani stepvaye takılabilir elektrikli ayarlanır ıstmalı ayna grubuda aynen stepvaye uyar hız sabitleyıcı direksyon yarı krem rengi torpito çoğu parçalar birbirine uyuyor fakat bunların hepsini yaptrca mdıyen bayağı bi masraf eder ....

Kol dayama ve el freninin olduğu kısıma kaplama cidden güzel durur.
    Elime para geçtiğinde araştıracağım, teşekkürler bilgi için.
  • renavatio999 kullanıcısına yanıt
    teşekkürler ...
  • atakanbas89 A kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim ...hepimize hayırlı olsun
  • Tüm üyelere merhaba,

Yeni aldığımız sıfır stepway aracımızla başıma gelenleri belirtmek isterim, Olay kısaca şöyledir.

11 Haziran 2013 tarihinde sıfır aldığımız 2013 Model Yeni Dacia Stepway aracımızla 22 Haziran cumartesi günü Antalya-İstanbul tatil dönüşü programımız Aydın Çine yolundaki benzin istasyonunda son bulmuştur.

Araç benzin alımı sonrası çalışmamıştır. Daha sonra Aydın merkezden gelen servis, aracın kontağında sorun olduğunu, günlerden cumartesi olduğu için asıl ustalarının olmadığını Pazartesi günü ustanın detaylı inceleyeceğini belirttikleri için, biz 2 çocuk ve bavullarla Aydın da ortada kaldık.

Kasko yol yardımının sağladığı 2 günlük araçla İzmir’de gidip 1 gece otelde 1 gecede arkadaşlarımızda konakladık.

Pazartesi sabahı tekrar Aydın’a dönüp aracımızın ilgili bilgi aldık ve kontak anahtarının şifrelerinin bloke olduğunu ve kontak anahtarının siparişle Fransadan geleceğini ve bu sürenin 10-15 gün süreceğini belirttiler.

Biz arabayı bırakarak 2 çocuk ve bavullarla otobüsle Aydından İstanbula döndük.

Sonuç olarak;

1 haftalık sıfır alınan aracın arızalanmasına üzülürsün, Tatil programımızın yarıda kalmasına üzülürsün yoksa 2 günde yaptığımız masrafamı üzülürsün bilemedik. İstanbul dönüşü masrafımızın karşılanması ve şikayetimizi belirtmek için 3 kez müşteri ilişkilerini arayarak, 2 kez mail ve 1 kez de faks ile şikayetimizi bildirdiğimiz halde olumlu/olumsuz geri dönüş olmadı.

Sizce bu durumda aracın arızası giderilince gerimi alalım yoksa ihtarname çekerek ve Tüketici mahkemesine başvurarak aracın değiştirilmesine veya para iadesimi isteyelim.
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ESRSUN -- 2 Temmuz 2013; 14:18:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ESRSUN

Tüm üyelere merhaba,

Yeni aldığımız sıfır stepway aracımızla başıma gelenleri belirtmek isterim, Olay kısaca şöyledir.

11 Haziran 2013 tarihinde sıfır aldığımız 2013 Model Yeni Dacia Stepway aracımızla 22 Haziran cumartesi günü Antalya-İstanbul tatil dönüşü programımız Aydın Çine yolundaki benzin istasyonunda son bulmuştur.

Araç benzin alımı sonrası çalışmamıştır. Daha sonra Aydın merkezden gelen servis, aracın kontağında sorun olduğunu, günlerden cumartesi olduğu için asıl ustalarının olmadığını Pazartesi günü ustanın detaylı inceleyeceğini belirttikleri için, biz 2 çocuk ve bavullarla Aydın da ortada kaldık.

Kasko yol yardımının sağladığı 2 günlük araçla İzmir’de gidip 1 gece otelde 1 gecede arkadaşlarımızda konakladık.

Pazartesi sabahı tekrar Aydın’a dönüp aracımızın ilgili bilgi aldık ve kontak anahtarının şifrelerinin bloke olduğunu ve kontak anahtarının siparişle Fransadan geleceğini ve bu sürenin 10-15 gün süreceğini belirttiler.

Sonuç olarak;

1 haftalık sıfır alınan aracın arızalanmasına üzülürsün, Tatil programımızın yarıda kalmasına üzülürsün yoksa 2 günde yaptığımız masrafamı üzülürsün bilemedik. İstanbul dönüşü masrafımızın karşılanması ve şikayetimizi belirtmek için 3 kez müşteri ilişkilerini arayarak, 2 kez mail ve 1 kez de faks ile şikayetimizi bildirdiğimiz halde olumlu/olumsuz geri dönüş olmadı.

Sizce bu durumda aracın arızası giderilince gerimi alalım yoksa ihtarname çekerek ve Tüketici mahkemesine başvurarak aracın değiştirilmesine veya para iadesimi isteyelim.

merhaba

özeleştiri yaparak başlamak istiyorum aracınız hayırlı olsun ,ama bu tür problemler de araç değişimi yada iade olamamakta
    peki pc laptop cep gibi cihazlar nasıl değişiyor derseniz, biri sanayi bakanlığına biride teknoloji bakanlığına bağlı buda farklı
    tüketici haklarını doğuruyor yani her ürün farklı kategoride, bu nedenle kasko devreye girmekte ve bu tür durumlarda klozunuz
    varsa size aracınız iade edilene kadar araç temin etmekteler, eğer garanti belgesini okursanız daha detaylı bir bilgiye sahip
    olursunuz , tavsiyem servis evraklarını saklamanız aynı arıza durumunda haklarınız artmakta geçmiş olsun

mesut buyuk
  • Geçmiş olsun. Büyük şanssızlık. Benim başıma gelseydi ne yapardım bilmiyorum.
  • tecrübe ettikçe herkesin bir fikri oluşuyor yavaş yavaş. benim de torpido tarafından titreme sesleri gelmeye başladı bir de lastiklerden garip bir ses geliyo sanki altına poşet yapışmış gibi. He bir de sağ kapıyı açınca fakettim, şaseye kapının üst taraftan temas ettiği yerdeki kauçuğun iç kısmı, kapı açıldıkça önden kesilmiş.aynanın olduğu taraf kapı açıldıkça kauçuğa temas ediyor, şaka gibi. iyi mi ettik punto veya polo almadık da bunu aldık, kötü mü ettik bilemiyorum ama en azından içi çok geniş ve az yakıyo diye kendimi avutuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atakanbas89

tecrübe ettikçe herkesin bir fikri oluşuyor yavaş yavaş. benim de torpido tarafından titreme sesleri gelmeye başladı bir de lastiklerden garip bir ses geliyo sanki altına poşet yapışmış gibi. He bir de sağ kapıyı açınca fakettim, şaseye kapının üst taraftan temas ettiği yerdeki kauçuğun iç kısmı, kapı açıldıkça önden kesilmiş.aynanın olduğu taraf kapı açıldıkça kauçuğa temas ediyor, şaka gibi. iyi mi ettik punto veya polo almadık da bunu aldık, kötü mü ettik bilemiyorum ama en azından içi çok geniş ve az yakıyo diye kendimi avutuyorum.

Ufak tefek sorunlar her marka arabada oluyor. Diğer marka forumlarına bakıyorumda, benzer sorunlar her marka arabada çıkabiliyor. Ancak çözümlenemez şeyler değil. Bende aracımı ilk aldığımda küçük sorunlarla karşılaştım ama serviste hallettirdim.
    Sandero Stepwaylerin bence piyasada 2 önemli artısı var.
    1-en düşük yakıt harcayan araçlardan 2- yerden yüksek ...
    ve bu iki özelliği barındıran en ucuz araba...
    Sıkıntılar illaki can sıkıyor ama giderildikten sonra keyifle kullanılıyor. En azından benim için öyle oldu. İyiki almışım diyorum....
  • quote:

Orijinalden alıntı: ESRSUN

Tüm üyelere merhaba,

Sonuç olarak;

Öcelikle çok geçmiş olsun.
    Sizin yazdıklarınızı okuyunca daha önce başıma gelen bir olay aklıma geldi.
    2007 de sıfır aldığım opel astra araçta ilk günden motordan bir ses geliyordu. Yaklaşık 1 ay boyunca neredeyse hergün aracı aldığım bayiinin servisine gittim ve bir türlü sorunu çözemişlerdi, ayrıca baktılar ben öyle bağırıp çağırmıyorum zamanla sorunu kabul edip öyle hayatıma devam etmemi bile tavsiye etmişlerdi.
    Daha sonra opelin asistans numarasını aramıştım. "Can güvenliğinden endişe ettiğimden" dolayı aracı kullanamadığımı söyledim ( tüm bunları arkadaşımın tavsiyesiyle yapmıştım. Ve sorun çözülene kadar bana aynı sınıfta bir araç vermelerini istemiştim. Aksi takdirde aracı kullanmayıp mahkemeye gideceğimi de eklemiştim.
    Bu görüşmeden yarım saat sonra çekici üzerinde benim aracımla aynı özelliklerde bir opel astra ile kapıma gelmişlerdi. Benim arabamı çekiciye bindirdiler ve götürdüler 1 hafta sonra aracım hazır olduğunu ve gidip alabileceğimi söylediler. Bu arada aracım 1 ay kapısını aşındırdığım servisteydi evet benim 1 ayda hallettiremediğim sorunu çözmüşlerdi...
    Şimdi bu başka bir marka araç ama merakım tüketici hakları aynı değilmi her marka araç için? bu sadece o marka araca özel bir uygulamamıydı hatırlamıyorum ancak can güvenliği gibi cümleler kurmaya başlayınca işin rengi değişiyor herkesin bilgisine....
  • sonunda lpg tercihim belli oldu.uzun arastirmalar sonunda BRC 2a Autogas ege bölge müdürlügüne

brc my11 kit+mavi enjektör+dıştan tank+dolum ağzi benzinin yaninda olacak sekilde montajimi yaptirdim
    hersey dahil 1700lira her karta vade farksiz 10taksit

daha önce birçok bayide arastirmalar yaptim.brc izmir 2a'da karar verdim.ayrica burasi sifir honda crv'lere de garanti kapsaminda lpg montaji yapiyor
    montajda her bölüme ayri ayri ustalar giriyor.yani is bölümü seklinde çalisiyorlar.diger sanayi tarzinda çalisan yerelere göre daha profesyonel bir yer
    ön bölümde enjektör takan ustasi ayri,elektrikçisi ayri,arabanin arka bölümünde tank ve dolum agzini takan ustalar ve yardimcilar ayri
    montaj yaklasik 4,5saat sürdü

araba lpg'de çalisirken gerçekten de benzindeymis gibi çalisiyor,çok orijinal bir montaj oldu.dolum agzi olsun,tank yeri olsun çok güzel oldu.içime sindi.
    brc kiti ve lpg deneyimlerimi arabayi kullandikça hem dacia bölümünde hemde lpg bölümünde paylasirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 6 Ekim 2013; 20:39:06 >
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    depo kapağında lpg yeri varmıydı, yoksa kendileri mi deldiler?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

@hardcrss,kombi bölümüden sonra burada da mı denk geliyoruz seninle.....

depo kapağında yeri yoktu,ama lpg dolum ağzını yerleştirecek kadar bir alan vardı.bu da montaj için yeterli

ayrıca orijinal fabrika çıkışlı sanderolarda da dolum ağzı benzin'in yanında
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

@hardcrss,kombi bölümüden sonra burada da mı denk geliyoruz seninle.....

depo kapağında yeri yoktu,ama lpg dolum ağzını yerleştirecek kadar bir alan vardı.bu da montaj için yeterli

ayrıca orijinal fabrika çıkışlı sanderolarda da dolum ağzı benzin'in yanında

uzun zamandır sessiz sedasız takip ediyorum sandero bölümünü

mercedes c serisinde lpgye dönüştürürlerse diye depo kapağında lpg dolum ağzı da varmış. bunda da varmı diye sormuştum
  • quote:

uzun zamandır sessiz sedasız takip ediyorum sandero bölümünü

mercedes c serisinde lpgye dönüştürürlerse diye depo kapağında lpg dolum ağzı da varmış. bunda da varmı diye sormuştum

sanderolarda orijinal lpg dolum ağzı yok ama benzin dolum ağzının tan tarafı müsait olduğu için lpg dolum ağzı oluyor
    aynı şekilde sıfır fabrikadan çıkışlı lpgli sanderolarda da dolum ağzı dediğim şekilde benzin'in yanında
    ayrıca montaj esnasında ustanın söylediğine göre izmir brc 2a'da sıfır olarak lpg monte edilen HONDA CRV arabalarada benzin ağzının yanına lpg yapıyorlarmış
  • arkadaşlar dacia sandero 1.2 ambiance arabam var çekilişten çıktı fakat arabaya klima takılırmı takılmazmı kararsız kaldım takıldığı zaman kaldırırmı satmak ıstemıyorum arabayı daha 800 km de bu konudaki fıkırlerınızı alabılırmıyım kafamı karıştıran tek konu klıma konusu bu konuda aydınlatırsanız benı sevınırım..
  • 
Sayfa: önceki 490491492493494
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.