Şimdi Ara

Dacia Sandero ve sandero stepway serisi araclarin bilgi paylasim sayfasi (493. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
18.946
Cevap
125
Favori
1.580.283
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 491492493494495
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar benim arabadan sonra dün 2011 fort fiestaya bindim direksiyon inanılmaz hafif kuş gibi geldi bizimkiler neden bu kadar ağır hidrolik değil sanki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MAVİ KRAL STEEPWAY

arkadaşlar benim arabadan sonra dün 2011 fort fiestaya bindim direksiyon inanılmaz hafif kuş gibi geldi bizimkiler neden bu kadar ağır hidrolik değil sanki?

Hidrolik ama nedense dacialarin direksiyonu cok agir. Bizde 2004 doblo vardi kua gibiydi sonra sanderoya bindim cok sert geldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

quote:

arkadaşlar benim arabadan sonra dün 2011 fort fiestaya bindim direksiyon inanılmaz hafif kuş gibi geldi bizimkiler neden bu kadar ağır hidrolik değil sanki?

Hidrolik ama nedense dacialarin direksiyonu cok agir. Bizde 2004 doblo vardi kua gibiydi sonra sanderoya bindim cok sert geldi.

evet maalesef sanderoların direksiyonları daha ağır.değişik markalarda birçok arabayı kullanma şansım oldu:opel meriva,aveo,207,fiesta,polo,punto
    hepsine göre daha ağırdı.ayrıca yeni kasalarda direksiyonu neden hafifletmediler onu da anlamış değilim
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

quote:

evet maalesef sanderoların direksiyonları daha ağır.değişik markalarda birçok arabayı kullanma şansım oldu:opel meriva,aveo,207,fiesta,polo,punto
    hepsine göre daha ağırdı.ayrıca yeni kasalarda direksiyonu neden hafifletmediler onu da anlamış değilim

birkaç yerde, hidrolik pompasının ön takımın ağırlığını yeteri kadar kaldıramadığını ve bu yüzden zorlandığınının yazıldığını görmüştüm.

ne kadar doğrudur bilemem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fsclup

Mazotu nerden almami onerirsiniz

Bence tercihin eğer yakınlarında varsa OPET olsun derim... bence adamların herşeyi kaliteli gaz,benzin,mazot. benim e5 güzergahımda yok... üzülüyorum.
    ikinci olarak BP ultimate dizeli öneriyorum... bana çok yakın olduğu için alıyorum ama gerçekten iyi...
    Ücüncü olarak Shell Vpower

ve yolda kalmadığım sürece diğerlerinden almıyorum...
  • quote:

direksiyonu biraz ağır ama en çokta yükseklik ayarlanmıyor ya çok kıl oluyorum.. uzun yolda direksiyonu indirip rahat kullanma şansı tanımıyor...

ama en en ennn sinir olduğum ise :) elle ayarlanan aynalar.... soldaki rahatta sağdaki uzanmak için bayağı bir çaba gerektiriyor...
    bunu otomatik yaptırma şansımız varmı ???

araç 2011 dacia sandero ambiance
  • Cevapladiginiz icin teşekkürler. Evimin cok yakininda opet var. Lpgli amacımıza ordan gaz aliyorduk gazci yagli gaz demişti opet icin. Ilk depomu opetten doldurdum. Sizce hep ayni yerden mi alinmali Yoksa bir opet bir shell bir bp mi yapsak daha iyi olur. Saygilar

• kronık K kullanıcısına yanıt
    klima taktırmak için 1. direksyon pompası değişmesi gerekiyor 2.kompresör takılacak 3.motor ecusu değişecek bisürü kablo bağı elden geçecek torpito inecek kalorifer kabini sökülüp evapatör konacak tabiki içinde yer varsa su radyatörün önune kondenser konacak bakalım yeride varmı kasnak sistemi revizyon görecek bunlara bide motor dewir uyumuda eklendimi işin içinden çıkamazsın sana tavsiyem hiç bulaşma ya aynı bin aracına yada sat ben olsam asla eletirmem....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LaZsTyL -- 5 Temmuz 2013; 21:32:06 >
  • Aradım ama bulamadım.
    sahininden'de bir ilan buldum. Sandero stepway 2012 model, dizel 90 beygir. Araç 2012 aralık ayında trafiğe çıkmış gibi.
    Benim merak ettiğim bu modelde esp/asr var mı? Anladığım kadarı ile 2013 modellerde bu özellikler standart oldu ve onlarda 2013'ün ilk aylarında Türkiye'ye geldi.
    Bu durumda büyük olasılık bu araçta esp yok fiyat olarak 30 bin tl istiyor. Kararsız kaldım.
    Ve ayrıca 2012 - 2013 modellerin arasındaki farkları belirtebilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: LaZsTyL

klima taktırmak için 1. direksyon pompası değişmesi gerekiyor 2.kompresör takılacak 3.motor ecusu değişecek bisürü kablo bağı elden geçecek torpito inecek kalorifer kabini sökülüp evapatör konacak tabiki içinde yer varsa su radyatörün önune kondenser konacak bakalım yeride varmı kasnak sistemi revizyon görecek bunlara bide motor dewir uyumuda eklendimi işin içinden çıkamazsın sana tavsiyem hiç bulaşma ya aynı bin aracına yada sat ben olsam asla eletirmem....

haklısın elletmıcem aracda cızık dahı yok 800 km de satıyorum saten temızletıyım ıcını ılanı acıcam resımlerını cektıkten sonra teşekkürler
  • Selamlar arkadaslar camlara film cektirdim ama sag on cam kapanirken cat diye bi ses geliyor filmden once olmuyordu bu neden olur acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: diegorian

Servise gidip radyoya reset prosedürü uygular mısınız derseniz çözülür probleminiz. Ben servise bunu belirttim ve sorun çözüldü.

Haftasonu servise gittim ve radyodaki dalgalanma sorunu için radyoya "reset prosedürü" uygulamalarını istedim, ve yaptılar hemen. Ancak ilk 10 dakika dalgalanma düzelmiş gibi görünsede, dalgalanma devam etti. Maalesef aracımda ses dalgalanma sorunu hala sürüyor. Servis daha önce bir kaç arabada da tavsiye üzerine denediklerini ancak sonucun aynı olduğunu belirtti...
    Dacia sorunla ilgili çalışıyormuŞ (!)
  • merhaba arkadaşlar bi sorum olacak bu ön çıta panjurdaki çıtaları nereden bulabiliriz.. ?

Dacia Sandero ve sandero stepway serisi araclarin bilgi paylasim sayfasi
  • arkadaşlar yakın zamanda stepway alan varmı dün samsun onur otoya gittik dizeli için 37000 bin lira diyorlar daha uygun alabilen varmı acaba
  • Haziranın son haftasi temmuzda teslim almak uzre 35200 almistik ama adam zam gekecek diyordu gecen servisteyken sordum 37000 olmus

• merhabalar, ben de aranıza yeni katılıyorum .2013 sandero stepway 1.5 dci aldım. temmuz içinde teslim alacağım. fiyat stepne ve parkmatik dahil 36500.
  • quote:

Orijinalden alıntı: concon_48

merhabalar, ben de aranıza yeni katılıyorum .2013 sandero stepway 1.5 dci aldım. temmuz içinde teslim alacağım. fiyat stepne ve parkmatik dahil 36500.

hoş geldiniz
    hayırlı olsun
  • dizel stepway 37000lira bence çok çok pahalı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

dizel stepway 37000lira bence çok çok pahalı...

Dogruda hocam diger araclarda ucuz degilki. Bu genislikte en ucuzu bu

• 
Sayfa: önceki 491492493494495
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.