Şimdi Ara

d5100 + 18-105 için tripod tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
2.201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bu konuda açılmış bir çok konu gördüm burada ancak hiç birinden doğru düzgün bir bilgi alamadım. Başlıkta da belirttiğim gibi bir nikon kullanıcıyım d5100 + 18-105 lensli, bunlar için bi tripod almak istiyorum. tripodu çok sık kullanmayacağım arada bir gece resmi, manzara resmi vs. çekerken. bir çok internet sitesini de gezdim 40-50tl arasında tripodlarda var, yazmışlar özelliklerine 3kg taşıma kapasitesi felan diye ama yorumlarını okuyunca bazıları titriyor diyor, bazıları taşımıyor diyor. makinam elbette 3kg gelmez en fazla 1.250-1500gr arası bişeydir.
    Bu tipde makina kullanıcıları hem uygun fiyatlı hemde beni idare edecek tripod tavsiye edebilirler mi acaba? link, marka, model ne olursa. cevaplarınızı bekliyorum.
    muammer

• quote:

Orijinalden alıntı: stevenjunior82

Arkadaşlar bu konuda açılmış bir çok konu gördüm burada ancak hiç birinden doğru düzgün bir bilgi alamadım. Başlıkta da belirttiğim gibi bir nikon kullanıcıyım d5100 + 18-105 lensli, bunlar için bi tripod almak istiyorum. tripodu çok sık kullanmayacağım arada bir gece resmi, manzara resmi vs. çekerken. bir çok internet sitesini de gezdim 40-50tl arasında tripodlarda var, yazmışlar özelliklerine 3kg taşıma kapasitesi felan diye ama yorumlarını okuyunca bazıları titriyor diyor, bazıları taşımıyor diyor. makinam elbette 3kg gelmez en fazla 1.250-1500gr arası bişeydir.
    Bu tipde makina kullanıcıları hem uygun fiyatlı hemde beni idare edecek tripod tavsiye edebilirler mi acaba? link, marka, model ne olursa. cevaplarınızı bekliyorum.
    muammer

Ben bunu almıştım. Şu ana kadar bir eksikliğini görmedim. Gerçi fiyatı artmış.

http://www.hepsiburada.com/liste/vivitar-vpt-1252-132cm-tripod/productDetails.aspx?productId=ft65211&categoryId=86399

• quote:

Orijinalden alıntı: _Lupara_

quote:

Arkadaşlar bu konuda açılmış bir çok konu gördüm burada ancak hiç birinden doğru düzgün bir bilgi alamadım. Başlıkta da belirttiğim gibi bir nikon kullanıcıyım d5100 + 18-105 lensli, bunlar için bi tripod almak istiyorum. tripodu çok sık kullanmayacağım arada bir gece resmi, manzara resmi vs. çekerken. bir çok internet sitesini de gezdim 40-50tl arasında tripodlarda var, yazmışlar özelliklerine 3kg taşıma kapasitesi felan diye ama yorumlarını okuyunca bazıları titriyor diyor, bazıları taşımıyor diyor. makinam elbette 3kg gelmez en fazla 1.250-1500gr arası bişeydir.
    muammer

http://www.hepsiburada.com/liste/vivitar-vpt-1252-132cm-tripod/productDetails.aspx?productId=ft65211&categoryId=86399

Hocam o tripotun üzerinde ne kullanıyorsunuz ? yani kaç kgye denk geliyor birde dışarıda gece uzun pozlama yaptınız mı hiç ? kendi başına durunca devrilme tehlikesi yüksek mi rüzgarda falan ? birde en alt ayağını açmasan daha kısa ama çok sağlam oluyor mu bu ucuz tripotlar hani en son kademeye açmada 140 olmasında 1 metre olsun mesela ? fiyat çok ucuz çünkü...saygılar..

• http://www.electroworld.com.tr/p/petrix-3138-tripod/

hocam ben bunu kullanıyorum tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: tytolga

http://www.electroworld.com.tr/p/petrix-3138-tripod/

Hocam üzerinde makine ve lens olarak ne kullanıyorsunuz ? gece uzun pozlamada sorun çıkartıyor mu? rüzgarda düşer mi? slik pro340dx öneriliyor en çok aşağısı çöptür deniliyor dslr için..?
  • quote:

Orijinalden alıntı: okaaaaaan

quote:

Orijinalden alıntı: _Lupara_

quote:

muammer

Hocam o tripotun üzerinde ne kullanıyorsunuz ? yani kaç kgye denk geliyor birde dışarıda gece uzun pozlama yaptınız mı hiç ? kendi başına durunca devrilme tehlikesi yüksek mi rüzgarda falan ? birde en alt ayağını açmasan daha kısa ama çok sağlam oluyor mu bu ucuz tripotlar hani en son kademeye açmada 140 olmasında 1 metre olsun mesela ? fiyat çok ucuz çünkü...saygılar..

üzerinde yaklaşık 1.5 kg kullandım. sorun olmadı. Dışarıda rüzgarlı bir havada denemedim. Ancak dediğiniz gibi son ayağı açmadığınız zaman rüzgardan etkileneceğini sanmıyorum. Devrilme endişesi yaşamadım.

• quote:

quote:

Hocam üzerinde makine ve lens olarak ne kullanıyorsunuz ? gece uzun pozlamada sorun çıkartıyor mu? rüzgarda düşer mi? slik pro340dx öneriliyor en çok aşağısı çöptür deniliyor dslr için..?

hocam şimdilik canon 60D+18-55 lens ile kullanıyorum suda rüzgarda hiçbir sıkıntı yaşamadım arkadaşımda 3128 var d90+17-70 sigma ile kullanıyor ki onun ayaklar çok ince çok sağlam 3128 ucuzdur ama bence 3138 daha iyi 30sanıyelik uzun pozlamaları çok sık yapıyorum hiçbir sıkıntı yok

• quote:

bu urun fıyatına gore baya ıyıye benzıyor sağolasın.
  • Tripod bence gerçekten öenmli. Bende 80 liralık birtane kullanıyorum ama sallanıyor, eğiliyor. Özellikle de dış mekanda kullanacaksınız bence biraz bütçeyi arttırarak iyi birşey alın. Yönü değişenler felan var makro çekimler için. Ayakları birbirlerinden bağımsız hareket edenler var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufukdeniz

Tripod bence gerçekten öenmli. Bende 80 liralık birtane kullanıyorum ama sallanıyor, eğiliyor. Özellikle de dış mekanda kullanacaksınız bence biraz bütçeyi arttırarak iyi birşey alın. Yönü değişenler felan var makro çekimler için. Ayakları birbirlerinden bağımsız hareket edenler var.

Ufuk sen 80 liralık aldım memnun değilim diyorsun yukarıda adam 25 tllik almış memnun ? nasıl oluyor bu kadar tezat..
  • Herkesin beklenti ve menuniyet derecesi farklıdır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ufukdeniz

Tripod bence gerçekten öenmli. Bende 80 liralık birtane kullanıyorum ama sallanıyor, eğiliyor. Özellikle de dış mekanda kullanacaksınız bence biraz bütçeyi arttırarak iyi birşey alın. Yönü değişenler felan var makro çekimler için. Ayakları birbirlerinden bağımsız hareket edenler var.

Ufuk sen 80 liralık aldım memnun değilim diyorsun yukarıda adam 25 tllik almış memnun ? nasıl oluyor bu kadar tezat..

Ya ben cok ciddi kazik yedim, yada arkadas cok ciddi kelepir bir urun dusurdu. Sonucta hic kimsenin yalan konusacak hali yok. E tabi bir de memnuniyet derecesi var tabi. Benim icin tripodun olması gereken özellikleri ve katilesi farkli olabilir.

• tripod alırken kalitesinede bakın 50 tripod var 100lirada 1000liradaya önemli olan tripodta sabit durması siz makinanızı üzerine koydugunuzda rahat duruyormu rüzgardan etkileniyormu(gece çekimi yaparken uzun pozlarsınız hareketsiz kalamı) eger diyorsanız sagına soluna kum torbası koyarım o ayrı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.