Şimdi Ara

D3 Barbarian Toplanma Noktası (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.616
Cevap
14
Favori
115.963
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar,build'e baya kafa yordum ve Frenzy'i çıkarmaya karar verdim..Frenzy+Smite,Frenzy+Maniac güzel olsa da aoe bakımından cleave gibisi yok..

Build'i kafamda bitirdim diyebilirim artık,belki buildlere göz atan arkadaşlar vardır,fikir verebilir

http://us.battle.net/d3/en/calculator/barbarian#bcXdig!bdX!aZcbab

Cleave+Rupture:Alan skili %120 damage+yakındaki düşmanlara da %85 lik ek hasar (favorim) +(9 lvl'de ulaşılması da cabası)
    Rend+Blood Lust:Hem 3 saniye boyunca rakibi %210 luk hasarla ağlatırken hem de verdiğim hasarın %9'unu can olarak kazanacağım
    Leap+Death from above:Umarım şu güzel skilin önünü kesmez blizzard aman diyim
    Ancient Spear+Dread Spear:Pvp için vazgeçilmez bir skill %185 lik damage hasarı bir yandan yavaşlatması bir yandan,ayrıca can da kazanacağım daha ne olsun
    Battle Rage+Marauder's Rage:%30 luk damage hasarı için
    Threatening Shout+Grim Harvest:%15 lik iyi item düşürme şansı için

PASSIVE SKILLS

Nerves of Steel:Defans için
    Bloodthirst:Favorim
    Inspiring Presence:Shout'ların süresini 2'ye katlıyor..(benim için Battle Rage+Threatening Shout)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Suraz -- 27 Nisan 2012; 17:26:46 >

• Madem Berserker Rage buildi yapmak moda oldu o zaman ben de kendi buildimi yapayım

Not : Öncelikle tercih ettiğim class imzadan da anlaşılabileceği gibi WD dir ama sonrasında herhalde Barba takılacağız

İlk önce linki verelim.
    http://us.battle.net/d3/en/calculator/barbarian#aVXgkP!Vcg!bcaZcY

Şimdi, buildin amacı ilk aşamada yüksek hasar ve yüksek defanstır. Sonraki aşamada ise dodge + can yenilemedir.

Yüksek hasar için seçilen skiller :

--> Bash + punish seçtiğim tek direkt saldırı skilli punish sayesinde hasar arttırımı.
    --> Berserker Rage ve Brawler pasifleri ile de %25 ve % 30 olacak şekilde hasar arttırımları.

Yüksek defans için seçilen skiller :

--> Leap+ Iron Impact 4 saniyeliğine % 300 defans sağlıyor ki bence stun lı rune bunun yanında hikaye kalır özellikle ilerki seviyelerde.
    --> Threating Shout + Falter, düşmanın hasarını ve atack speedini azaltma, dolayısı ile dolaylı yoldan defans arttırma.
    --> War Cry + Impunity, defans + resist
    --> Tough as a Nail pasifi ile %25 defans arttırma.

Can yenileme için revenge + provacation, çümkü %30 ihtimal ile skillin aktif olması epey işe yarar gibi geldi bana yani kabaca 3 düşman saldırısının birinde işe yarar gibi. Rune suz hali ile %15 aktif olma ihtimali var buda 6 atakta 1 kire aktif olacağı anlamına geliyor kabaca yani provacation rune suz yetersiz gibime geliyor skill.

Son olarak ise Wrath of Berserker + Striding Giant, bu sayede aşırı sıkışık veya zorlu bir durumda kalırsak bu moda geçiyoruz ve % 60 dodge ile hayvani modda taş üstünde taş bırakmıyoruz

Yorumlarınızı alalım

• quote:

Orijinalden alıntı: ABomb

Madem Berserker Rage buildi yapmak moda oldu o zaman ben de kendi buildimi yapayım

Not : Öncelikle tercih ettiğim class imzadan da anlaşılabileceği gibi WD dir ama sonrasında herhalde Barba takılacağız

İlk önce linki verelim.
    http://us.battle.net/d3/en/calculator/barbarian#aVXgkP!Vcg!bcaZcY

Şimdi, buildin amacı ilk aşamada yüksek hasar ve yüksek defanstır. Sonraki aşamada ise dodge + can yenilemedir.

Yüksek hasar için seçilen skiller :

--> Bash + punish seçtiğim tek direkt saldırı skilli punish sayesinde hasar arttırımı.
    --> Berserker Rage ve Brawler pasifleri ile de %25 ve % 30 olacak şekilde hasar arttırımları.

Yüksek defans için seçilen skiller :

--> Leap+ Iron Impact 4 saniyeliğine % 300 defans sağlıyor ki bence stun lı rune bunun yanında hikaye kalır özellikle ilerki seviyelerde.
    --> Threating Shout + Falter, düşmanın hasarını ve atack speedini azaltma, dolayısı ile dolaylı yoldan defans arttırma.
    --> War Cry + Impunity, defans + resist
    --> Tough as a Nail pasifi ile %25 defans arttırma.

Can yenileme için revenge + provacation, çümkü %30 ihtimal ile skillin aktif olması epey işe yarar gibi geldi bana yani kabaca 3 düşman saldırısının birinde işe yarar gibi. Rune suz hali ile %15 aktif olma ihtimali var buda 6 atakta 1 kire aktif olacağı anlamına geliyor kabaca yani provacation rune suz yetersiz gibime geliyor skill.

Son olarak ise Wrath of Berserker + Striding Giant, bu sayede aşırı sıkışık veya zorlu bir durumda kalırsak bu moda geçiyoruz ve % 60 dodge ile hayvani modda taş üstünde taş bırakmıyoruz

Yorumlarınızı alalım
    @ABomb

Threating Shout+Falter yerine
    Ground Stomp+Deafening Crash koysan

4 saniyelik stunun ardından+3 saniye boyunca da hızları %60 yavaşlasa daha güzel olmaz mı

• İnfernoda o 4 saniye stun 1 saniyeye düşerse öperler diye düşündüm ama senin seçtiğin skill de çok sağlam tabii belli olmaz ilerde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ABomb -- 27 Nisan 2012; 17:37:38 >
  • quote:

İnfernoda o 4 saniye stun 1 saniyeye düşerse öperler diye düşündüm

Düşmanın seviyesini arttırmak yerine bizim güçlerimizi mi düşürecekler..
    Düşman resist çakabilir ama bu her özellik için geçerli
    yinede sen bilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Suraz

quote:

yinede sen bilirsin

Ya şimdi stun süresi kesin düşecek yoksa ben öyle bir build yaparımki devamlı stundan düşman başını kaldıramaz. Örnek vermek gerekirse :

http://us.battle.net/d3/en/calculator/barbarian#.ZYX!!.Yac

Zaten benim yaptığım build esnek bir build, ölesine bir build oluşturmak istedim, herkes kendisine göre beğenmediği yeri çıkartıp, beğendiği skilleri ekleyebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ABomb -- 27 Nisan 2012; 17:43:39 >

• quote:

quote:

quote:

yinede sen bilirsin

Ya şimdi stun süresi kesin düşecek yoksa ben öyle bir build yaparımki devamlı stundan düşman başını kaldıramaz. Örnek vermek gerekirse :

Zaten benim yaptığım build esnek bir build, ben zaten ölesine bir build oluşturmak istedim, herkes kendisine göre beğenmediği yeri çıkartıp, beğendiği skilleri ekleyebilir.

Pvp'de düşürebilirler ama canavarlar daha zor stun olacak inferno'da diye biliyorum,yoksa özelliklerimiz de düşme olacağını sanmıyorum

• quote:

quote:

quote:

quote:

yinede sen bilirsin

Zaten benim yaptığım build esnek bir build, ben zaten ölesine bir build oluşturmak istedim, herkes kendisine göre beğenmediği yeri çıkartıp, beğendiği skilleri ekleyebilir.

Pvp'de düşürebilirler ama canavarlar daha zor stun olacak inferno'da diye biliyorum,yoksa özelliklerimiz de düşme olacağını sanmıyorum

Anladığım kadarıyla demek istediğin, infernoda mobların stun olma şansı mesela normalde %100 ise %40 olacak şeklinde hımm

Peki build hakkında genel düşüncelerin nedir?

• Full Fury gidiceksen Frenzy daha doğru bir seçim gibi geliyor bana
    Frenzy+Maniac

Bash'e bilmiyorum hiç ısınamadım..
    Biraz oynayış şekli ile de alakalı

Onun dışında Build kötü değil
    Attack+Defense'i balance etmek için ideal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Suraz -- 27 Nisan 2012; 18:03:47 >
  • Furious Charge + Merciless Assault bence en yararlı skillerden birisi olacak.

Mobilite anlamında tartışılmaz, dmg'i güzel, rune da üstüste kullanılmasına olanak sağlayacak. Skillin çok hızlı olması sebebiyle kalabalık mob pack'leri dmg dahi veremeden defalarca kullanılabilir.
  • Bence de güzel skill özellikle Wrath of Berserkerın son rune u için ideal gibi
  • @Kagore
    Hocam Frenzy + maniac'ı önermişsiniz Maniac'ı tam olarak anlayamadım anlata bilirseniz çok memnun olurum.
    Revenge + Vengeance is mine ile güzel besleme olacaktır ancak %15 şans bana az gibi geldi.
    Leap + Iron Impact güzel seçenek tabi ama şahsen 4 saniye gözüme az geldi biliyorum 3 sn de neler olur ama düşünüle bilir.
    Threatening shout + mf saten bütün bir kalıp gibi
    war cry + Impunity gerçekten güzel ikili düşünüle bilir.
    CotA'yı söylediğim gibi şekli için tercih ettim. WotB gerçekten çok güzel bir skill.

Geldik zurnanın son 3 deliğine gerçekten bu kadar harika pasifler içinden 3 tanesini seçmek çok zor.
    Inspiring Presence böğürmeleri uzatması açısından hoşuma gitti ama sanırsam Brawler daha yerinde bir seçim olacaktır Weapons Master pek hoşuma gitmedi açıkçası ben oyun esnasında çok weapon değiştiriyorum fantezi için . Nerves of Steel defans düşünüldüğünde tek geçeceğim pasif ama pound of flesh'ın yerine düşünüle bilir.

Sonuç olarak şu şekil bir şey çıkıyor ortaya : http://us.battle.net/d3/en/calculator/barbarian#WVXgkP!Vcg!acabcY

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Narqos -- 28 Nisan 2012; 0:21:54 >

• @ Narqos, hocam sen benimle hemen hemen aynı buildi yapmışsın benim build açıklaması ile birlikte yukarda.

Bu arada Leap + Iron impact 4 saniye sürüyor. Skillin Cool Down'ını 10 saniye olarak düşünürsek 4 saniye gayet yeterli gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ABomb -- 28 Nisan 2012; 0:10:44 >
  • @ABomb gerçekten hocam çok benzer build çıkartmışız .
    Eleştirmemi istersen:
    Pasifler de kendimi de eleştiriyorum Pound of Flesh lazım gibi bize.

Bash hasar yüksek ama sanki bana as950 kamyon gibi geldi :D yavaş ve çok yakan
    Leap + Iron Impact 10saniyede 4 saniye dediğin gibi seri kullanıldığında gayet faydalı olacaktır %300 boru değil.
    Threating Shout + Falter yerine Grim Harvest ile %15 drop şans neden tercih etmediniz?.
    war cry + Impunity gerçekten güzel ikili ancak Invigorate ölümden dönmek için fena gözükmüyor gibi. tabi Impunity ağır basıyor.
    Wrath of Berserker + Striding Giant adeta bir turbo ancak CotA da aklım kaldı..

• Evet arkadaşlar birkaç aydır düşünüyorum build olarak azçok şöyle karar verdim.En azından Normal oyunu bitirene kadar ara ara düşüneceğim..

Bash - %150 gücünde ve %20 itme (knock back)+ Punish - 5sn vuruşum %6 artıcak ve 3sn boyunca katlanarak artıcak.

Battle Rage - 30sn de %15 critik vurma şansımı %3 artırıcak + Marauder's Rage - Vuruşum damage %30'a çıkıcak.

War Cry - %20 armor + Veteran's Warning - dodge(kaçışımı) %15 arttırıcak

Threatening Shout - 25m de 15sn boyunca düşmanın vuruş hızını %20 kesicek.Falter -
    Vurma hızları 5 saniyeliğine %15 azalır.

Revenge - %15 şans ile 11m de %220 vurma + %6 can Provocation -
    aktif olma şansını %30çıkartıcak.
    (REND belki kullanabilirim emin değilim kanama iyidir özellikle boss larda dikkat !)

Wrath of the Berserker Kritik vurma %10 ,Vuruş hızı %25 ,(dodge) %20 ,Yürüme hızı: %20 Striding Giant
    (dodge) %60'a çıkar.
    (Dodge'mi böylelikle %75 çıkartmış oldum.)

Passive

Superstition - fiziksel olmayan tüm vuruşlar %20 azalıcak + fury şans ile 3 artıcak
    Nerves Of Steel - Vitality puanım %100'ü armor'a eklenicek
    Inspiring Presence - naralar ikiye katlanıcak +her kullandığımda canım %1 dolucak..

Düşündüğüm şimdilik bu ..Bash olumlu olacağını düşnüşünüyorum.Değiştirmem zor ama düşünceliyim hala ..saygılar ..Fikirlerinizi bekliyorum ..

• @Dilon biraz fazla defensive bir build olmuş gibi geldi bana, tabi kendi oynayış tarzınıza göre yapmışsınızdır elbette.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DiLoN
    ...
    (Dodge'mi böylelikle %75 çıkartmış oldum.)
    ...

DiLoN dodge hesaplamasında yanlışın var. %60 dodge + %15 dodge = %66 dodge

Dodge Hesaplaması için formül:
    1 - ((1-a)*(1-b)*...*(1-y)*(1-z))

formülde a, b ... y, z %dodge'un ondalıklı temsili.

1 - ((1-0.6)*(1-0.15)) = 0.66 yani %66 dodge

Diğer türlü olsaydı hayat daha kolay olur; İnferno %100 dodge build Monk'tan geçilmezdi:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Narqos

@Dilon biraz fazla defensive bir build olmuş gibi geldi bana, tabi kendi oynayış tarzınıza göre yapmışsınızdır elbette.

İşde dostum tabii oynarken deneyeceğim ama zaten diğer skiller nasıl olur düşünemiyorum.Oynarken daha net anlıyacağım.Mesela Eartqueke de iyi ama ..

@layneth formül için teşekkürler bilmiyordum..

@nargos ..bash güvenemi artdırmak istiyorum.Frenzy mi kullansam diyorum ama karar veremiyorum..Bu build de şu değişsin dediğin birşey varmı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DiLoN -- 28 Nisan 2012; 11:21:14 >
  • @Dilon Dostum söylediğin çok doğru oyunu oynamadan veriler ile build yapmak zor, kazın ayağı düşündüğümüz gibi olmaya da bilir.

Önerilere gelirsek:

Threatening Shout : güzel bir seçim ama yanında Falter ile düşmanı yavaşlatmak yerine Grim Harvest ile %15 drop şansı bence küçümsenmeyecek bir oran (Revenge runesiz active olma şansı %15)

Bash : Seçersen attack speedini başka şekilde yükseltmek zorunda kalacağını düşünüyorum ki Frenzy %75 attack speed bence harika birşey Aradaki damage farkını düşünecek olursak uçurumlar yok ve Frenzy hızı sayesinde o açığı rahatlıkla kapatacaktır diye düşünüyorum.

War Cry : güzel bir seçim. + Veteran's Warning ile %15 dodge yerine Impunity ile %50 resistances in faydası olacağını düşünüyorum (Invigoratenin de hayat kurtara bileceğini düşünüyorum bu 2 runeyi oyun içinde test etmek lazım gibi duruyor.)

Revenge + Provocation : Gerçekten güzel ikili.

Wrath of the Berserker + Striding Giant : Harika seçim.

Battle Rage : Yerine Leap veya Furious Charge seçile bilir, Battle Rage den gelecek olan damageyi pasifler bulmamız daha mantıklı gibi.

Pasif skiller:
    Inspiring Presence : Naraları uzatması bana da başta cazip gelmişti ama sonradan düşünüldüğünde naraların süresi o kadarda az değil onun yerine Brawler, Weapons Master furynin bol olacağını düşünürsek builde bakarak Berserker Rage bunlardan birini seçmen daha faydalı olacaktır diye düşünüyorum.

Superstition : Bence kesinlikle değiştirmelisin Nerves Of Steel, Tough as Nails bunlardan birinin daha fazla iş yapacağını düşünüyorum.

Nerves Of Steel : Yukarda bunu kullanmıştık yerine Pound of flesh hayat kurtarır gibi duruyor tercihe göre yukarıda saydıklarımız damage veya defans bir pasif ile değiştirile bilir.

Sonuç olarak herkesin tarzı ve oyun tipi farklıdır tabi kide ama işin içine sayılar ve olasılıklar girdiğinde işin rengi değişiyor. Buildin hakkında benim naçizane görüşüm bu yönde üstatların da bir bakıp yorumlaması güzel olur.

• Beyler bu gün oyun siparişini vereceğim sizce nereden alsam daha çabuk ve sorunsuz gelir. Aral, vatan, D&R her yerde fiyat aynı gibi ama hangisinde daha çabuk elime ulaşır. Araldan siparişin fazla olacağını düşünüyorum biraz geç kaldım farkındayım. öte yandan da vatan gibi yerlere aral 500, 1000 adet ürün yolluyorsa oralarda o kadar sipariş olmayacaktır gibi ama Aral önce kendi siparişlerini yollayıp sonramı mağazalara gönderir? yardımlarınızı bekliyorum.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.