Şimdi Ara

D3 Barbarian Toplanma Noktası (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.615
Cevap
14
Favori
115.966
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fury yakmama güzel bir fikir. Alternatif build;

http://us.battle.net/d3/en/calculator/barbarian#WVXQkj!Zcd!ZccZbZ

Sağ tık a revenge i aldım. %30 yüksek şans sık sık kullanılabilir.
    Might a Overpower + Killing Spree ekledim. Skill i bilmiyorum gideri var mı? WotB eklesem çok mu abartı olur?

Pasifteki değişiklik illaki "Berserker Rage".
  • quote:

Orijinalden alıntı: Genserico

Fury yakmama güzel bir fikir. Alternatif build;

http://us.battle.net/d3/en/calculator/barbarian#WVXQkj!Zcd!ZccZbZ

Sağ tık a revenge i aldım. %30 yüksek şans sık sık kullanılabilir.
    Might a Overpower + Killing Spree ekledim. Skill i bilmiyorum gideri var mı? WotB eklesem çok mu abartı olur?

Pasifteki değişiklik illaki "Berserker Rage".

Konanım fury yakmamayı beğendiysen Wotb yi ya overpower yerine ya da CotA yerine gömebilirsin, üstüne Thrive on Chaos rune ile fury deli gibi aldığından buff üzerinde baya durur gibime geliyor. Frenzy + Maniac gidersen hasarın çok hoş olur. Eğer Frenzy + maniac istemiyorum dersen bence life leechin frenzyden yeterli olduğu için Bloodthirst yerine bir Brawler göm 3 ten fazla yaratık olunca hasarın dibine vur.

Not ve Edit : Daktır Kagore niye bu kadar hasar da hasar diyorsun diye sorarsanız, Konanlar sınıflar arasında Viç Daktır gibi hasara yönelip defansınıda ayakta tutabilen bir sınıf. Böyücü, Dehe bunu tam olarak becerememekte şahsımca Keltoşlar ise ikisinin arası.

Buldozer gibi vuracak barbarlar life leech ile çabuk can dolduracak, üstüne azıcık defansiv eklediniz mi zaten teoride başarılı olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kagore -- 26 Nisan 2012; 15:13:07 >

• Evet maniac eklemeyi unutmuşum hemen ekledim.

http://us.battle.net/d3/en/calculator/barbarian#WVXPkj!Zcd!cccZbZ

WotB+Insanity : +%100 damage

Max fury olduğumuzu düşünürsek fury kazanamayacağız diye düşündüm. Fury dolana kadar bize getirisi 4-5 saniye olur diye hesapladım yanlış olabilir. (Thrive on Chaos)
  • quote:

Evet maniac eklemeyi unutmuşum hemen ekledim.

http://us.battle.net/d3/en/calculator/barbarian#WVXPkj!Zcd!cccZbZ

WotB+Insanity : +%100 damage

Max fury olduğumuzu düşünürsek fury kazanamayacağız diye düşündüm. Fury dolana kadar bize getirisi 4-5 saniye olur diye hesapladım yanlış olabilir. (Thrive on Chaos)

Eğer net olarak overflow(dolduktan sonra) fury gain sayılmassa kesinlikle Insanity , Eğer sayılırsa önerim Thrive on Chaos. Tabi buda göreceli bazısı 15 saniyede %100 hasar yükseltimini seçebilir bazısı diğer bonusların daha uzun gitmesini seçebilir.

Birde işin dibine inersek aslında şimdi dikkat ettim Wotb revengi biraz baltalamakta dodge bonus açısından şayet Wotb kapalı olduğu zaman yeterli olacaktır.

Edit : Birde Aoe Farmer Konan buildi düşünmüştüm daha önce

http://us.battle.net/d3/en/calculator/barbarian#bhSigT!gba!aaaabZ

Tam olarak bu. Öneriler ve yorumlara göre değiştirip ayarlıyabiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kagore -- 26 Nisan 2012; 15:33:35 >

• Nerves of Steel defansı, vitality kadar arttırıyor. Yani vitality 300 se; armor 300 artıyor. Doğru mudur?
    Bu arada pasiflere baktım tekrar. 16 skill in hepsinin de gideri var. 3 tane seçmek gerçekten zor.
  • quote:

Nerves of Steel defansı, vitality kadar arttırıyor. Yani vitality 300 se; armor 300 artıyor. Doğru mudur?
    Bu arada pasiflere baktım tekrar. 16 skill in hepsinin de gideri var. 3 tane seçmek gerçekten zor.

Doğrudur, sanırım açıklama olmadan build havada kalmış;

Öncelikle hedeflenen yüksek AoE hasar.

Cleave : Küçük packlerde

Furious Charge : Orta packlerde , Casterlara ulaşmak için birebir.

Earthquake : Zorlu ve büyük packlerde.

Ww : Fury dolumu olursa her türlü packlerde

Battle Rage : Dps buff.

Threatening Shout : Defansı biraz toparlamak için %20 Hasar Azaltımı, %15 daha fazla eşya düşürme şansı <- Çoğu sınıfta bulunmayan buff.

Brawler : AoE farmer olduğundan her türlü yaratık cümbüşünde Dps buff.

Nerves of Steel : Packlerin içine girildiğinde her türlü enseye tokat karına tekme yiyileceğinden armor buff.

Pound of Flesh : Bu içine girdiğimiz cümbüşte daha fazla can küresi bulup bunlardan daha fazla can alarak kolay kolay yatmama.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kagore -- 26 Nisan 2012; 15:50:29 >

• @ Kagore

Pound of Flesh, Nerves of Steel kalabalığa dalmak için olmazsa olmaz. Ayakta kalmak lazım malum barbarız. İşimiz hp pot a kalırsa yandık. CD çok yüksek.
    Furious Charge la kalabalığı biraz dağıtıyorsun gibi geldi bana Knockback ten dolayı.
    Grim Harvest, MF olarak mı çalışıyor yoksa, + item düşme şansı mı sadece?

Bu arada frenzy, D2 de etraftaki mob ların alayına vuruyordu, tek mobu hedef almıyordu. D3 te nasıl bu olay? Beta da dikkat edemedim.
  • quote:

@ Kagore

Pound of Flesh, Nerves of Steel kalabalığa dalmak için olmazsa olmaz. Ayakta kalmak lazım malum barbarız. İşimiz hp pot a kalırsa yandık. CD çok yüksek.
    Furious Charge la kalabalığı biraz dağıtıyorsun gibi geldi bana Knockback ten dolayı.
    Grim Harvest, MF olarak mı çalışıyor yoksa, + item düşme şansı mı sadece?

Bu arada frenzy, D2 de etraftaki mob ların alayına vuruyordu, tek mobu hedef almıyordu. D3 te nasıl bu olay? Beta da dikkat edemedim.

Furious Charge ile doğru saptaman için seni tebrik ediyorum ona o kadar dikkat etmedim. Daha çok onu leap gibi kullanmak isteyişimdendir ki caster yaratıklar fazla sorun çıkartmasın. Knockback nasıl olacak göreceğiz.

Öte yandan MF olarak çalışmıyor çok daha iyisi, MF düşecek itemın kalitesini arttırır, diyelim item düşecek zar veya sayı atılır. %15 şansla 2. item düşerse bu MF nin 2 itemada işlemesi. Çok baba konan only buff. Tabi ki yorumum bu.

D3 de tek bir moba vuruyordu ama 2h ile oynuyordum. DW etki nasıl eder bilmiyorum.

Edit : Yanlış olabilirim ama D2 de 2 moba vuruyordu diye hatırlıyorum. Çat-Çat ses efektiyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kagore -- 26 Nisan 2012; 16:10:37 >

• Şu frenzy skilline bir türlü ısınamadım , sanırsam devamlı cleave gidicem.. Ama bosslarda ne yapmak lazım onu düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bensatanistdegilim

Şu frenzy skilline bir türlü ısınamadım , sanırsam devamlı cleave gidicem.. Ama bosslarda ne yapmak lazım onu düşünüyorum.

Aynen brom bende ısınamadım yaaa.. Buarada betanında sonuna yaklaştık..
  • @Kagore
    Hocam "Aoe Farmer Konan build" açıklamanızda:
    quote:

Threatening Shout : Defansı biraz toparlamak için %20 Hasar Azaltımı, %15 daha fazla eşya düşürme şansı <- Çoğu sınıfta bulunmayan buff.

Hasar azaltımı demişsiniz ama Threatening Shout anladığım kadarı ile 25 metre etrafımızdaki düşmanlara 15 sn süreliğine %20 daha fazla hasar vermemizi sağlıyor. Ben skilli yanlış anlamış ola bilirim bu arada yaptığınız buildler ve yorumları çok hoşuma gitti, sizler kadar bilgim olmasa da bende kendime göre bir, iki şeyler yapıyorum tutacağına inandığımda paylaşmak ve tartışmak isterim.
  • @nargos skillin kendisi 25 yard içindeki yaratıklardan %20 daha az hasar almamızı sağlıyor (skill açıklamasında reducing yazmakta). eklenen grim harvest rune ile de %15 şans ile yaratıklardan eşya düşürüyor (örnek vermek gerekirse kestiğiniz yaratık bir adet magic item atıyorsa %15 şans ile ikincisini de atabilir).
  • Şu an

Collectors edition : $99.99
    Estimated Tax: $0.00
    Handling: $64.99
    Total: $164.98'a collector's için ön sipariş vermek üzereyim...www.gamestop.com bu siteden...ve gecenin bu saatinde kime sormalıyım bilmiyorum

not : gece satışına zaten gidicem ama nolur nolmaz diye almak istiyorum şimdi...gece satışında alabilirsem bu 164$a aldığımı bu fiyattan satarım birine..napsam beyler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Josh

@nargos skillin kendisi 25 yard içindeki yaratıklardan %20 daha az hasar almamızı sağlıyor (skill açıklamasında reducing yazmakta). eklenen grim harvest rune ile de %15 şans ile yaratıklardan eşya düşürüyor (örnek vermek gerekirse kestiğiniz yaratık bir adet magic item atıyorsa %15 şans ile ikincisini de atabilir).

Pardon hocam o zaman ben yanlış anlamışım skilli Türkçe çevirmede de benim anladığım şekilde yazınca pek araştırmadım doğrusu düzelttiğiniz için teşekkürler.
  • @ Josh Açıklamasını yaptığın için minnettarım üstadım.

@ Narqos Paylaşımlarını bekliyorum
  • DİABLONUN HİKAYESİ ADINA ZAMAN MEVHUMU varMI KAFAMDA SORU VAR CEVAPLAMAK İSTEYEN.
    HİKAYENİN PARADOKS YAŞAMAMASI İÇİN AKLIMA YATMASI GEREK.

DİABLO 2 HANGİ TARİHTE GEÇİYOR
    DİABLO 3 HANGİ TARİHTE GEÇİYOR. BU BİLGİLERE HİKAYEYE HAKİM KİŞİLERDEN KATKI BEKLİYORUM

SORU ŞU: DİABLO 2DEKİ BARBARİAN İLE DİABLO 3 TEKİ BARBARİAN AYNI MI.
    A)EVET AYNI BARBARİAN (YAŞLANMIŞ HALİ)
    B)HAYIR AYNI BARBARIAN DEĞİL (AYNI KABİLEDEN BAŞKASI)

A)DİYENLER NEDENİNİ TARİHSEL FARKI DÜŞÜNEREK AÇIKLAYABİLİR Mİ. EĞER AYNIYSA Deckard Cain E NEDEN BARBARİAN O ZAMAN SENDE KİMSİN DİYOR İLK TANIŞTIKLARINDA DİABLO 3TE
    B)AYNI DEĞİL İSE Deckard Cain KAÇ YAŞINDA Kİ OYUNDA ONUNLA HALA KONUŞUYORUZ.
  • Bende oynayış tarzıma göre bir build hazırladım üstatların yorumlamasını istiyorum, her türlü yoruma eleştiriye açığım.
    http://us.battle.net/d3/en/calculator/barbarian#WVXgkj!acX!accbbc

Frenzy + Sidearm : Hızı hep sevmişimdir - Sidearm ile de damagenin arttığını düşünüyorum.
    Revenge + Provocation : Güzel damagesi var ve furry götürüsü yok max furry düşünüyorum. - Provocation ile şansı %30 yaptım.
    Leap + Death from above : Sanırsam vazgeçemeyeceğim skill kendisi, toplu bir yere girmek olsun engelleri atlayarak yolu kısaltmak mükemmel bir skil. - Death from above ilk giriş ve kaçan adamı yakalayarak güzel can çizebilirim diye düşündüm. ancak Iron Impact da aklımda kalmadı değil.
    Threatening Shout + Grim Harvest : Verdiği defansın iyi kullanıldığında çok işe yarayacağını düşünüyorum, (15% şans runesi de cezbetmedi değil). - Grim Harvest başka bir rune seçsem saçmalık olurdu galiba.
    War cry + Invigorate : Belki bu skilli değiştire bilirim Threatening Shout yetecektir diye düşünüyorum. - Invigorate yi pot niyetinede kullana bilinir gibi geldiği için seçtim ama diğer runeler de harika oyun içinde daha net karar veririm diye düşünüyorum rune konusunda.
    Call of the Ancients + Duty to the clan : Şekli yeter diye düşünüyorum CD si yüksek ama çok şekil bir skill (önerilerinizde değiştire bilirim). - Duty to the clan ile süreyi 20 saniyeye çıkarttım.

Passive Skills
    Pound of flesh : Devamlı sıcak temasta olduğumuzu düşünürsek bu kürelere ihtiyacımız olacak kesinlikle (değiştirile bilir).
    Berserker Rage : Max fury düşünüyorum %25 az değil. ama tam karar vermedim bu konuda.
    Inspiring Presence : Naraları 2 katına çıkartmasının faydalı olacağını düşündüm yanında verdiği %1 lik sağlık pek iş yapmaz gibi duruyor.

Sonuç olarak kendi oynayış tarzıma uygun bir build hazırlamaya çalıştım üzerinde çok oynanana bilir. Sizlerin tavsiye ve yorumlarınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Narqos -- 27 Nisan 2012; 15:00:17 >

• |hatalı mesaj|

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Josh -- 27 Nisan 2012; 15:26:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Narqos

Bende oynayış tarzıma göre bir build hazırladım üstatların yorumlamasını istiyorum, her türlü yoruma eleştiriye açığım.
    http://us.battle.net/d3/en/calculator/barbarian#WVXgkj!acX!accbbc

Frenzy + Sidearm : Hızı hep sevmişimdir - Sidearm ile de damagenin arttığını düşünüyorum.
    Revenge + Provocation : Güzel damagesi var ve furry götürüsü yok max furry düşünüyorum. - Provocation ile şansı %30 yaptım.
    Leap + Death from above : Sanırsam vazgeçemeyeceğim skill kendisi, toplu bir yere girmek olsun engelleri atlayarak yolu kısaltmak mükemmel bir skil. - Death from above ilk giriş ve kaçan adamı yakalayarak güzel can çizebilirim diye düşündüm. ancak Iron Impact da aklımda kalmadı değil.
    Threatening Shout + Grim Harvest : Verdiği defansın iyi kullanıldığında çok işe yarayacağını düşünüyorum, (15% şans runesi de cezbetmedi değil). - Grim Harvest başka bir rune seçsem saçmalık olurdu galiba.
    War cry + Invigorate : Belki bu skilli değiştire bilirim Threatening Shout yetecektir diye düşünüyorum. - Invigorate yi pot niyetinede kullana bilinir gibi geldiği için seçtim ama diğer runeler de harika oyun içinde daha net karar veririm diye düşünüyorum rune konusunda.
    Call of the Ancients + Duty to the clan : Şekli yeter diye düşünüyorum CD si yüksek ama çok şekil bir skill (önerilerinizde değiştire bilirim). - Duty to the clan ile süreyi 20 saniyeye çıkarttım.

Passive Skills
    Pound of flesh : Devamlı sıcak temasta olduğumuzu düşünürsek bu kürelere ihtiyacımız olacak kesinlikle (değiştirile bilir).
    Berserker Rage : Max fury düşünüyorum %25 az değil. ama tam karar vermedim bu konuda.
    Inspiring Presence : Naraları 2 katına çıkartmasının faydalı olacağını düşündüm yanında verdiği %1 lik sağlık pek iş yapmaz gibi duruyor.

Sonuç olarak kendi oynayış tarzıma uygun bir build hazırlamaya çalıştım üzerinde çok oynanana bilir. Sizlerin tavsiye ve yorumlarınızı bekliyorum.

Frenzy + Sidearm gerçekten yerine göre etkili bir çözüm takdir ediyorum. Maniac ' a bir alternatif.

Revenge açısından fury aoe tabanlı olmadığından diğer yaratıklardan birçok vuruş alacaktır bu niyetten Revenge + Vengeance is Mine 'ın güzel bir life leech ile fury beslemesi olduğunu düşünüyorum.

Leap açısından sanırım tek Iron Impact fanatiği benim

Threatening Shout mf ve Damage Reduce olarak şık bir seçim.

Warcry açısından da sanırım tek Impunity seven benim. %50 resin eşya seçiminde gerçekten diğer modların önünü açacağını düşünüyorum.

CotA ise göreceli cd seçimi daha kullanımının ne kadar etkili olduğunu göremedim. O yüzden benim seçimim genelde WotB tarafından.

Pasif olarak ;

Berserker Rage şahane seçim. Ama daha önce düşüncelerimi açıkladığım kadarıyla bir barbarın regene değil leeche yüklenmesinden yanayım. Zira daha ağır veya tanky giden konanlara birebir regen. Frenzy gibi ortamın karıştığı alemlerde içine dalacak bir barbar defansif olmadığından iyi hasar alacağından leech + pound of flesh daha şık olacaktır diye düşünüyorum. Inspiring Presence yerine hasar için Brawler veyahut Weapons Master vb. Defans için Nerves of Steel vb. etkili olabilir. Bloodthirst ü tercih etmiyor olmamın sebebi ise eşyalardan sağlanabilirliği.

Ama tekrar her yazıda ilettiğim gibi her konanın yoğurt yiyişi farklı olmakta. Sevdiğiniz gibi oynayın :)

•  D3 Barbarian Toplanma Noktası

BARBARIAN
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.