Şimdi Ara

D yi sıfırlama Acil Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
1.380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ssd de windows kurulu,cd rom dan yeni hdd taktım,içerisinde ubuntu kurulu disk bölünmüş halde,236gb kullanılabilir alan var(500gbtotal).Tekrar windows kurmadan hddyi nasıl tam kullanabilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halil86px -- 1 Nisan 2017; 20:30:15 >

• Yapmak istediğin çift işletim sistemi mi kullanmak, yoksa Windows'u açıp Ubuntu yu mu silmek?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EfeYakupKarahanlı

Yapmak istediğin çift işletim sistemi mi kullanmak, yoksa Windows'u açıp Ubuntu yu mu silmek?

Daha önce sizinde cevapladığınız konunun devamı.
    1)Ssdye windowsu kurdum.
    2)CDrom dönüştürücü bugün geldi ve hddyi taktım,fakat 236gb görünüyor,yönetten baktığımda disk bölünmüş birkaç parçaya,içerisinde ubuntu var.Diskin tamamını kullanamıyorum elbette,ubuntuyu silip diski tam kullanmak istiyorum.
  • halil86px H kullanıcısına yanıt
    Windows kaç?

• Çift işletim sistemi konusunda yardım edemem. Ancak ssd de Windows kurulu demiştin ; ssdyi ilk sıraya alıp Windows'u açabiliyorsan gerisi kolay. Yok açılmıyorsa o zaman Linux veya Windows live cd ile pcyi açıp istediğin diski biçimlenrebilirsin. Böylece sistem çalışan diskten açılacaktır. Ancak bunu yapmadan önce, hazır live cd ile pcyi açmışken verilerini yedekle, ondan sonra bu işlemi yap. Bir de şunu sorayım ; bu diske Ubuntu'yu sen mi kurdun, yoksa bu şekilde mi satın aldın?

• quote:

Çift işletim sistemi konusunda yardım edemem. Ancak ssd de Windows kurulu demiştin ; ssdyi ilk sıraya alıp Windows'u açabiliyorsan gerisi kolay. Yok açılmıyorsa o zaman Linux veya Windows live cd ile pcyi açıp istediğin diski biçimlenrebilirsin. Böylece sistem çalışan diskten açılacaktır. Ancak bunu yapmadan önce, hazır live cd ile pcyi açmışken verilerini yedekle, ondan sonra bu işlemi yap. Bir de şunu sorayım ; bu diske Ubuntu'yu sen mi kurdun, yoksa bu şekilde mi satın aldın?

Ssd ile açabiliyorumz aten,hddyi birinci sıraya alınca group rescue veriyor zaten,ssd ile windowsu açabiliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KALEMLİK100

Windows kaç?

Windows 7 Home Premium SP1 64Bit
  • quote:

Orijinalden alıntı: halil86px

quote:

Çift işletim sistemi konusunda yardım edemem. Ancak ssd de Windows kurulu demiştin ; ssdyi ilk sıraya alıp Windows'u açabiliyorsan gerisi kolay. Yok açılmıyorsa o zaman Linux veya Windows live cd ile pcyi açıp istediğin diski biçimlenrebilirsin. Böylece sistem çalışan diskten açılacaktır. Ancak bunu yapmadan önce, hazır live cd ile pcyi açmışken verilerini yedekle, ondan sonra bu işlemi yap. Bir de şunu sorayım ; bu diske Ubuntu'yu sen mi kurdun, yoksa bu şekilde mi satın aldın?

Ssd ile açabiliyorumz aten,hddyi birinci sıraya alınca group rescue veriyor zaten,ssd ile windowsu açabiliyorum.

Hocam o zaman disk yönetimini kullanarak biçimlendirme yapamıyor musun? Madem Windows açılıyor?

• D yi sıfırlama Acil Yardım
  • Yani benim öğrenmek istediğim de oydu zaten. Yani ssd de Windows kurulu olduğunu anladım. Madem açılıyor, ve diğer 500gb mıydı neydi, onda da Ubuntu var. O zaman disk yönetiminden, hatta bilgisayarı tıklayınca açılan pencereden diske sağ tıklayıp biçimlenrebilirsin bile?

• quote:

Yani benim öğrenmek istediğim de oydu zaten. Yani ssd de Windows kurulu olduğunu anladım. Madem açılıyor, ve diğer 500gb mıydı neydi, onda da Ubuntu var. O zaman disk yönetiminden, hatta bilgisayarı tıklayınca açılan pencereden diske sağ tıklayıp biçimlenrebilirsin bile?

Diskin diğer kısımlarını sıfırlamıyorki,236 bölümünü temizliyor
  • quote:

quote:

Yani benim öğrenmek istediğim de oydu zaten. Yani ssd de Windows kurulu olduğunu anladım. Madem açılıyor, ve diğer 500gb mıydı neydi, onda da Ubuntu var. O zaman disk yönetiminden, hatta bilgisayarı tıklayınca açılan pencereden diske sağ tıklayıp biçimlenrebilirsin bile?

Peki diskpart yolunu denedin mi?

• quote:

quote:

quote:

Hayır Denemedim

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Hayır Denemedim

http://sehmusgokce.com/windows-uzerinde-diskpart-kullanmak-164.html

• quote:

Orijinalden alıntı: KALEMLİK100

Hocam siz atmadan iki dakika önce başlattım,hala devam ediyor uzun sürecek gibi biraz,bilgilendireceğim.Teşekkürler
  • Ubuntu kurulu sistemi formatlayıp windows altında kullanmak istiyorsun anladığım kadarı ile.

Harddisk bağlı iken bilgisayarım / yönet / disk yönetimi tıkla. Oradan ikinci diski tıkla ubuntulu olan parçaları sil. Sağ tıkla yeni bölüm deyip formatla.
    Bilgisayarımda yeni bölümü görebilirsin
  • Yalnız disk numarası yazarken dikkat et. Yoksa yanlış diski veya flashı biçimlendirme..

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hayır Denemedim

http://sehmusgokce.com/windows-uzerinde-diskpart-kullanmak-164.html

Hemen bakıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: celilsaygin

Ubuntu kurulu sistemi formatlayıp windows altında kullanmak istiyorsun anladığım kadarı ile.

Harddisk bağlı iken bilgisayarım / yönet / disk yönetimi tıkla. Oradan ikinci diski tıkla ubuntulu olan parçaları sil. Sağ tıkla yeni bölüm deyip formatla.
    Bilgisayarımda yeni bölümü görebilirsin

Ubuntu partitonlarına sağ tıkladığımda "Help" dışındaki seçenekler çıkmıyor
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.