Şimdi Ara

D-smart Teknik Yardım (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
811
Cevap
15
Favori
132.494
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dsmart ta açık olan tivibuspor kanalı izlenebiliyor mu? Kanal arattım ama bulamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tiesto55

Dsmart ta açık olan tivibuspor kanalı izlenebiliyor mu? Kanal arattım ama bulamadım.

izlenır manuel frekansı gır ama bır ayrıntı var transporter kısmına user olarak ayarla
  • Benim de cihazım değişti ve çok ilginç bir sorun ile karşı karşıyayım. Belki yardımınız dokunur diye bir de burada yazayım dedim çünkü kendi destekleri herşeyden bir haberler.

Cihazı açıyorum, diyelim ki 1nci kanalda açılıyor, sinyal var görüntü iyi. Kumandamın kanal değiştirme tuşu ile 2nci kanala geçiyorum sinyal yok uyarısı geliyor. Tekrar ileri yapıyorum 3ncü kanal güzel, bir ileri daha 4ncü kanal yine sinyal yok. Bir var bir yok.
    Sonra yayın olan bir kanaldayken, diyelim 5nci kanaldayken, az önce yayın olmayan bir kanalın bir ilerisi yada gerisindeki yayın olan bir kanalı tuşluyorum. Diyelim 3ü tuşladım, az önce yayın vardı ama bu defa sinyal yok geliyor. Sonra da kanal değiştirme tuşundan bir ileri yada geri yapıyorum ve az önce yayın olmayan bir kanal mesela 4 te yayın var. Yani ne şekilde değiştirirsem değiştireyim her kanal değiştiğinde bir çalışıyor bir çalışmıyor. Sadece tek sayılı yada çift sayılı kanallarda değil ama her değişimde oluyor bu.

D-Smart bunu çözemedi.
    Ayrıca cihazım pace, ince uzun kumandası var, TV ile eşleştirmek için ne yapmam gerekiyor dedim. Mavi ve kırmızıya aynı anda basınca olmuyor, bu farklı bir model sanırım başka bir tuş kombinasyonu var dedim. Adam Mavi ve kırmızıya aynı anda basacaksınız dedi. Olmuyor deyince pili var mı dedi. Neyse sonra internetten buldum, bu modellerde TV tuşuna bastıktan sonra POWER ve MUTE tuşuna basmak gerekiyormuş. Yani işi bilmeyen adamları destek elemanı diye oturtmuşlar.

Bu yüzden de bu kanal atlama sorununun da belki LNB ayarlarından vb. bir ayarı vardır bilmedikleri, sorayım dedim. (TP leri değiştirmek çözmedi, sinyal seviyem 100 e 88) Daha öncesinde eski model PACE ile sorun yoktu. Cihaz değiştikten sonra oldu.

• benimde dns830 tipi cihazım var. Yatın var ses yok. Ayarlardan ses tiplerinin hepsini denedim yok. HDMI kabloyu değiştirdim yine sonuç yok.
  • Bende de ekran 1 saniye kararıyor sonra tekrar açılıyor önceleri sadece TRT de çok sık oluyordu şimdi diğer kanallarda da oluyor çözümü nedir acaba ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba;
    Çatıdan bir odaya 2 adet kablo iniyor. buradanda 6 odadaki uydu alıcılarına diseqc ile bu kabloları dağıtıyorum. Digiturk te diseqc ile dağıttığımda yayında sorun yaşamıyordum. D-smartta diseqc çalışmıyormu? Yani her oda için ayrı ayrı 4 kablo dahamı çektirmem gerek?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smyrne -- 20 Kasım 2016; 18:48:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: saltug

Benim de cihazım değişti ve çok ilginç bir sorun ile karşı karşıyayım. Belki yardımınız dokunur diye bir de burada yazayım dedim çünkü kendi destekleri herşeyden bir haberler.

Cihazı açıyorum, diyelim ki 1nci kanalda açılıyor, sinyal var görüntü iyi. Kumandamın kanal değiştirme tuşu ile 2nci kanala geçiyorum sinyal yok uyarısı geliyor. Tekrar ileri yapıyorum 3ncü kanal güzel, bir ileri daha 4ncü kanal yine sinyal yok. Bir var bir yok.
    Sonra yayın olan bir kanaldayken, diyelim 5nci kanaldayken, az önce yayın olmayan bir kanalın bir ilerisi yada gerisindeki yayın olan bir kanalı tuşluyorum. Diyelim 3ü tuşladım, az önce yayın vardı ama bu defa sinyal yok geliyor. Sonra da kanal değiştirme tuşundan bir ileri yada geri yapıyorum ve az önce yayın olmayan bir kanal mesela 4 te yayın var. Yani ne şekilde değiştirirsem değiştireyim her kanal değiştiğinde bir çalışıyor bir çalışmıyor. Sadece tek sayılı yada çift sayılı kanallarda değil ama her değişimde oluyor bu.

D-Smart bunu çözemedi.
    Ayrıca cihazım pace, ince uzun kumandası var, TV ile eşleştirmek için ne yapmam gerekiyor dedim. Mavi ve kırmızıya aynı anda basınca olmuyor, bu farklı bir model sanırım başka bir tuş kombinasyonu var dedim. Adam Mavi ve kırmızıya aynı anda basacaksınız dedi. Olmuyor deyince pili var mı dedi. Neyse sonra internetten buldum, bu modellerde TV tuşuna bastıktan sonra POWER ve MUTE tuşuna basmak gerekiyormuş. Yani işi bilmeyen adamları destek elemanı diye oturtmuşlar.

Bu yüzden de bu kanal atlama sorununun da belki LNB ayarlarından vb. bir ayarı vardır bilmedikleri, sorayım dedim. (TP leri değiştirmek çözmedi, sinyal seviyem 100 e 88) Daha öncesinde eski model PACE ile sorun yoktu. Cihaz değiştikten sonra oldu.

Merhabalar,

Uzun süredir Digiturk Plus kullanırken şiddetli geçimsizlik nedeniyle ayrıldık.

Benim için kayıt özelliğinin yanı sıra Eurosportlar ve Nat Geo + discovery serileri vazgeçilmez olduğu için, hepsini de barındıran Dsmart Plusa abone oldum 3 gün önce.

Anlattığınız sorun aynen bende de yaşanıyor. Üstelik kayıt da yapamıyorum. Eve iki kablo inmesi gerektiği ve başka türlü bir kanalı seyrederken diğer kanalı kaydedemeyeceğim söylendi.

Anlamadığım şu; teknik olarak tek kablo ile mümkün olmadığı söylenen bu sistemi ben Digiturk Plus ile yıllardır nasıl kullanıyordum? Demek ki mümkün. Merkezi sistem olduğu için de kafama göre kablo da çekemiyorum.

Sinyal ve kayıt problemime Dsmart yetkilileri de derman olamadı.

Sonuç: sanırım Digiturkü özledim ve fiyata bakmayıp tekrar abone olacağım.

• dsmart yayinlarinin hicbiri sabah gostermiyordu. tp degistirdim fayda etmedi, sinyalde yoktu. yarim saat sonra sadece star ve ntv geldi. sinyal %5 te ve tp2 de. yayinda donmalar vardi. ogleden sonra 8-10 kanal daha geldi, aksam biraz daha kanallar artti ve isin ilginci sinyal de %100 e cikti.5-6 yildir ayni canak ayni pace cihaz sorunsuz dsmart izliyordum. hala show ve trt1 ve diger belgesel kanallari, cofu turksat cop kanallari yok.sinyal yok uyarisi aliyorum. problem nerde acaba.bilgisi olan varmidir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bugün a101 den 50 tl ye uydu alıcı (TV'nin dahili alıcısı olmasına rağmen deneme amaçlı ve diğer odada kullanırım mantığı ile) satın aldım,dsmartta çekmeyen bütün kanallar çekiyor,ne biçim uydu alıcıları var anlayabilmiş değilim, arıyorsun kablonuz sorunlu,çanak ayarsız ıvır zıvır bahanelerle suçu bize atıyorlar.
  • Merhabalar....

bugün kardeşim d smartin menüsune tıklayıp TV ve sonrasında rehbere tıklayıp kanallara bakarken ekran bir anda dondu yazılar yok oldu ama hala ekran sol üst köşede küçük ekran duruyordu çıkış yapamadik kumanda çalışıyor ses açıp kapayabiliyoruz küçük ekranda görüntü hala devam ediyor lakin başka kanala geçmiyor çıkışa bastık tvyi kapayıp açtım kartı çıkardım tv ve uyduğu kapadım hatta reset tuşuna bastım uydudan tvye giden fişi çıkardım taktım ne yaptıysam düzelmedi nasıl duzeltebilirim şimdiden Teşekkürler

• Aleyna okyar A kullanıcısına yanıt
    Kumandanin da arkasını çıkardım pilleri çıkarıp geri taktım diğer tuşlara bastım TV tuşuna d smart tuşuna alttaki renkli tuşlara diğer tuşlara ekranda hiçbir değişiklik olmadi

• Aleyna okyar A kullanıcısına yanıt
    Hallettim yinede teşekkürler

• 2008 uydu cihazım var arkadaşlar buna hangi yazılımı atıp sadece türksatı izleyebiliriz? bilen yardım ederse memnun olurum aradım bulamadım.
  • D smart Cam modülde 12461 H 20800 bu frekanstaki tüm kanallar mozaikli sinyal gücü ve kalitesi gidip geliyor. Bunun bir çözümü var mı acaba.
  • merhaba

belki teknik bir sorum olmayacak ama bilgisi olan birileri yardımcı olurlar ise çok sevinirim,

Forumda bir arkadaştan 2008 cihazı almıştım üyelik üzerime değil hala kendisinde ancak kimden aldığımı hatırlamıyorum
    ve bildiğiniz üzere o cihazlarda kanal kalmadığı için şuan kampanyası olan 19.90 lık üyelik yapmak istiyorum bu cihaz üzerinden yapabilirmiyim?
    eğer cihazın üyeliği üzerime olması gerekiyor ise bu cihazın üyeliğini tek taraflı olarak kendi üzerime nasıl alabilirim?

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
  • arkadaşlar dsmartta dil seçeneği olan kanallarda her kanal değiştirmemizde ses dili ingilizceye dönüyor. bunu türkçe olarak sabitleyemez miyiz.
  • Arkadaşlar Tivibu spor u bir türlü ekleyemedim yardımcı olabilecek var mı ?
  • Allah belasını versin ya. Sürekli kapanıyor. Uydu alıcısında .1 veya .3 yazıyor. Görüntü donuyor ses devam ediyor. Müşteri hizmetlerini arıyorum cihaz bozulmuş olabilir teknik servise götürün diyor!! Çok yardımcı oldular ben zaten salağım bilmiyordum teknik servise götürmeyi. En kısa süre içerisinde üyeliğim bitsin kapatttıracağım. Lanet olsun bir de 5 seneden beri kullanıyorum. Her ay en az 75 tl veriyorum bir de bunlara.
  • arkadaşlar full paket üyeliğim bitip hoşgeldin paketine düştünden beri pakete dahil kanallarda baze açılmıyor.sinyal sorunu çıkıyor sinyal kalitesi yüzde 100,sinyal seviyesi yüzde 46 en yüksek.lnb yide kalitelisi ile değiştirdim yine artmadı.fabrika ayarlarına döndürdüm çare olmadı
  • Kumandadan bir üst kanala geçince 1 sn sonra diğer kanal görüntüsü gelmeden 2 kanal atlıyor. Kanal 55 te üst tuşuna basınca önce 56 ya geçer gibi yapıp sonra 57'ye zıplıyor. Aynı durum alt kanala geçince de oluyor. Müşteri temsilcisi sadece yeni sinyal yolladım diyor ama bu yazılımsal bir probleme benziyor. Aynı durumu yaşayan insanlar olduğunu okudum şikayet sitelerinde. Bu konuda bilgisi olan ve önerisi olan var mıdır?

• 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.