Şimdi Ara

D-smart Teknik Yardım (38. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
811
Cevap
15
Favori
132.529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dsmart hd uydu alıcım var. Boot yazısı ile birlikte ekranda dsmart logosu görünüyor. Ancak sonrasında ekrana görüntü gelmiyor. Uyduda problem yok başka cihazla denedim. Yapabileceğim birsey var mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba Arkadaşlar,

Sizden bir konuda destek istiyorum. Olayı kısaca açıklamakta fayda var ve sonucunda şu an D-Smart yayınını izleyemiyorum ve hatta kurulum dahi yapamıyorum.

1- Son bir haftadır 118. ve 119. kanalları izleyemediğimi fark ettim ve D-Smart ile iletişim kurdum. Quem cihaz kullandığım için ve oturduğum site Smart City olduğu için bu sorunun yazılımsal olabileceğini ve teknik destek alarak cihaz yazılımını güncellemem gerektiği söylendi.

2- Sonra bir kez daha aradım ve klasik işlemler yapıldı. Cihaz kapat aç- 30 dk kapalı bekle vs. Ama kanallar gelmedi,

3- En son aradığımda karşıdan birşeyler yapıldı gene ve ben TP değiştirdim sonrasında cihaz ne yazık ki kuruluma geçmedi. Fabrika ayarlarına döndü ve öyle kaldı. Uzun bir süre mavi ekranda lütfen bekleyim yazısı çıktı. Sonrasında Fabrika ayarlarına döndüm ve akabinde klasik kurulum adımlarını izledim. Hemen Hemen her TP denendi fakat hepsinde şu yazı çıktı ve ekran öyle kaldı.

"D smart kullanıcı ayarlarınız alınıyor... Smart-City kullanıcı servisleriniz alınıyor" ama bu ekranda nerede ise tum gece kaldı. Sonuç hala kurulum yapmadım...

Sonuç olarak burada araştırdıklarımdan sonra; makina üzerindeki sağa tuşa basın fişi çekip takın yazılım güncellemesi yapın diyor. Onu da yaptı ama sonuç alamadım.

Kullandığım cihaz Pape marka ve Qem cihaz. Bu sorunu nasıl çözmem mümkün, lütfen bildiklerinizi paylaşın.

Saygılar sunar, iyi günler dilerim.

• sadece 118 ve 119 Kanalları seyredemiyorsanız yapacak bir şey yok....bunlar 12265 yani Uydudaki en yüksek frekanstaki transporderlar ve bazı sistemlerde çıkmıyor. Bende de bir ara çıkmadı ama şimdi çıkıyor....Site'de kullanılan Santralden olabilir - LNB 'den olabilir - Kutunuzdan olabilir....yani bir çok farklı neden olabilir....bir gün sürpriz şekilde tekrar çıkmaya başlayabilir :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: uLLass

Merhaba Arkadaşlar,

Sizden bir konuda destek istiyorum. Olayı kısaca açıklamakta fayda var ve sonucunda şu an D-Smart yayınını izleyemiyorum ve hatta kurulum dahi yapamıyorum.

1- Son bir haftadır 118. ve 119. kanalları izleyemediğimi fark ettim ve D-Smart ile iletişim kurdum. Quem cihaz kullandığım için ve oturduğum site Smart City olduğu için bu sorunun yazılımsal olabileceğini ve teknik destek alarak cihaz yazılımını güncellemem gerektiği söylendi.

2- Sonra bir kez daha aradım ve klasik işlemler yapıldı. Cihaz kapat aç- 30 dk kapalı bekle vs. Ama kanallar gelmedi,

3- En son aradığımda karşıdan birşeyler yapıldı gene ve ben TP değiştirdim sonrasında cihaz ne yazık ki kuruluma geçmedi. Fabrika ayarlarına döndü ve öyle kaldı. Uzun bir süre mavi ekranda lütfen bekleyim yazısı çıktı. Sonrasında Fabrika ayarlarına döndüm ve akabinde klasik kurulum adımlarını izledim. Hemen Hemen her TP denendi fakat hepsinde şu yazı çıktı ve ekran öyle kaldı.

"D smart kullanıcı ayarlarınız alınıyor... Smart-City kullanıcı servisleriniz alınıyor" ama bu ekranda nerede ise tum gece kaldı. Sonuç hala kurulum yapmadım...

Sonuç olarak burada araştırdıklarımdan sonra; makina üzerindeki sağa tuşa basın fişi çekip takın yazılım güncellemesi yapın diyor. Onu da yaptı ama sonuç alamadım.

Kullandığım cihaz Pape marka ve Qem cihaz. Bu sorunu nasıl çözmem mümkün, lütfen bildiklerinizi paylaşın.

Saygılar sunar, iyi günler dilerim.

Ben de kanald show cnnturk gidiyor geliyor kafasina göre siz de 118 119 gitmis ve bu kadar uğramışsiniz helal olsun...

• quote:

Orijinalden alıntı: markplat

Joytürk fm süper fm metro fm gibi radyo kanalları çalışmıyor görüntü var ama ses yok . Ne yapmalıyım

Bende de açılmayan kanallar sadece senin saydığın kanallar. Diğer arkadaşlarda durum nasıldır? Bu frekansta bir sorun mu var acaba ya da yayını almanın bir yolu var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: penguen67

Merhaba, daha once bu konu tartisilmissa kusura bakmayin..
    Dsmart'in kendi alicisini kullaniyorum, ancak problem 300-500 arasindaki yurtdisi kanallari izleyemiyorum. Sinyal yok gorunuyor, sanki anten problemi - acaba ikinci bir canak anten mi Gerekli? Sitede oturuyorum, yani gidip kendim baska bir uyduya bakan anten alip kurma sansim yok; site yonetimiyle konusacagim sizden fikir aldiktan sonra..

Tesekkurler..

Dostum 2. Canak gerekli hotbirde bakan varsa bizde var ben ayarlardan lnb B secuyorum ve kanalllar aciliyor lnb A turksat-dsmart oluyor.

Yalniz benimde akilli kumandaya 2009 da aldigimiz samsung lcd tv kayit etmem lazim kodunu bulmam lazim tv kodu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jardel09 -- 16 Ekim 2015; 13:40:58 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • d smart uydu alcısımı yoksa modem ahkında mı
  • Selam Arkadaşlar;
    ilginç bir sorun yaşıyorum bilgisi dahilinde yardımcı olacaklara şimdiden çok teşekkürler.Kablolu yayından sonra merkezi uydu sistemi olan bir yere taşınınca olan oldu,şöyleki;
    panasonic plazma tv'ye dsmart cam modül takılarak kurulum yapıldı türksat + hotbird ortak çanak + santral sistemi var.Sorun bazı hd kanallarında mozaiklenme olması.Kanal d,cnn turk,dtx,fx kanalları gibi fakat diğer hd kanallarda sorun yok.Örneğin show,trt gurubu,kanalturk,atv gibi.Mozaiklenme olan kanalların sd lerinde ise sorun yok.Sorunu düzeltebilmek adına,kurulumu yapan dsmart teknik ekibi,müşteri hizmetleri beni günlerce uğraştırıp havanda su dövdürdüler.Çatıda santral üzerinden port değişimi yapıldı düzelmedi,santralden daireye eksiz yeni kaliteli kablo mu çekilmedi,elk.prizleri mi değiştirilmedi.Yinede yok sorun düzelmedi.Cam modülde değiştirilip denendi değişiklik yok,kafayı sıyıracağım bu gidişle.Şifreli veya şifresiz yayına görede çözüm üretemedik,çünkü şifreli olmasına rağmen yukarıda yazdığım bir kısım kanalda sorun yok diğer kısımda mozaiklenme var.Yalnız şöyle bir tespitim oldu ama çözümünü bulamadım.Sorunlu olan kanalların bit hata oranı 1-9 arası artış gösterir iken,sorunsuz kanallarda bu oran sıfır.Ayrıca sinyal seviyesi ve kalitesi de sorunsuz kanallarda %60-70 lerde iken sorunlu kanallarda %100 ün altına hiç düşmüyor ve bit hata oranı yükseliyor.Panasonic servisinin önerisiyle,cihaz resetlenerek,fabrika ayarlarına döndürüldü,kanallar yeniden bir kaç kere yüklendi fakat değişen birşey olmadı malesef.

• hd uydu alıcıdan kaynaklanıyor olabilir veya elektronik alet fazla yaklastırmayın uydu cihazının yanına parazit vs olmasın. lnb ince ayarda denenebilir prof kişiler tarafından.
  • Merhaba,

D-Smart'a yeni gectim. HD (plus olmayan) kutu kullaniyorum. Kutunun arkasinda iki adet USB portu var ve sabit disk baglanabilir diyor. Bir disk bagladim ancak kayit ozelligine abone olmalisiniz diyor. Bu HD Plus uyeligine gecmek anlamina mi geliyor? Musteri hizmetlerini aradigimda sizin kutunuzun kayit ozelligi yok diyorlar ama kutunun menulerinde bu fonksiyonlar var. PVR fonksiyonlari cikiyor. Ayrica kutuya disk baglamak icin USB portlari var. Kutunun kayit ozelligi yoksa (herhalde icinde dahili sabit disk yok demek istiyorlar) o zaman bu islemler kutunun menulerinde neden var?

Ayrica, Plus uyeligine gecip Plus kutu alirsam, merkezi sistemden gelen tek uydu kablosu oldugu icin acaba plus kutuya sabit disk baglayarak kayit islemlerini gerceklestirebilir miyim? Teknik servis kayit icin kutuya iki uydu kablosu gelmesi gerekir diyor, bu bana cok sacma ve gereksiz geliyor. Daha once Digiturk plus kullandigimda tek kablo ile kayit, durdurma, tekrar izleme yapilabiliyordu. Bunun nedeni sanirim Digiturk plus kutuda tek giris ve iki tuner var o yuzden bir tuner baska bir kanali kayit icin kullanirken diger tuner baska bir kanali izlemeye imkan veriyor. Dsmart kurtularinda tek girise tek tuner oldugu icin farkli kanali kayit etmek mumkun olmuyor sanirim.

Tesekkurler,
    KBY

• Merhaba
    Dsmart modüllü üyesiyim baff marka uydu alıcısı kullanıyorum yaklaşık 2-3 aydır movie platin , premium hd ve discovery science hd kanallarını izleyemiyorum. Yazın film izlemeye vakit olmadığı için üzerinde durmadım bir haftadır önce frekans taraması yaptırdım olmadı sonra bütün kanalları sildim tekrar yükledim fakat şimdide bu kanallar hepten gitti . Artık listedede bulamıyor bu konuda yardımlarınızı bekliyorum mülşteri hizmetleri o kadar yoğunki müşterilerden bir yürlü bana sıra gelmedi.
    Teşekkürler

• Çanağınızın sinyal sorunu olabilir,ince ayar yaptırınız.
  • Merhabalar.Dsmart abonesiyim Hd Vestel s7560 modeli cihaz ara sıra donma yapıyor , müşteri hizmetlerine bildirdim, yazılım nasıl yüklenir diyorum , zar zor cevap alıyorum, keşke müşteri hizm.ile görüşmeden nette arasaydim bana söylenenler nette var ama bir işe yaramıyor, cihazın fişini çıkar, geri tuşuna 2 kez bas vs vs ,bir işe yaramıyor acaba başka bir yolu var mı , varsa nedir,şimdiden teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hkuterhk -- 7 Kasım 2015; 13:33:24 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hkuterhk

Merhabalar.Dsmart abonesiyim Hd Vestel s7560 modeli cihaz ara sıra donma yapıyor , müşteri hizmetlerine bildirdim, yazılım nasıl yüklenir diyorum , zar zor cevap alıyorum, keşke müşteri hizm.ile görüşmeden nette arasaydim bana söylenenler nette var ama bir işe yaramıyor, cihazın fişini çıkar, geri tuşuna 2 kez bas vs vs ,bir işe yaramıyor acaba başka bir yolu var mı , varsa nedir,şimdiden teşekkürler..

Ayarlar > Sistem Ayarları > Fabrika ayarları
    ile yaptıktan sonra cihazın güç kablosunu çek, kartı çıkart-tak, güç kablosunu tak...
    yeniden kurulum ekranı gelecektir. O esnada kanal sinyal ayarından sonra, daha güncel bir yazılım varsa bulacaktır muhtemelen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: safakbirik

Arkadaşlar Dsmart üyesiyim Goldmaster HD receiver kullanıyorum.Cihazda kanal listesine veya menü'ye girmek için kumanda dan "Menü" veya "OK"tuşuna basınca liste neredeyse 20 dakika sonra geliyor.O sırada da cihazda hiç bir işlem yapılamıyor.Nasıl yardım alabilirim.Aynı Reciver'ı Dsmart abonesi olan Ablam'da kullanıyor evlerimizde antenlerimizde farklı Aynı Sorun onda da var.Şimdiden Teşekkür ederim.Cihazın resmini de paylaşıyorum.
     D-smart Teknik Yardım

aynı sorun bizde de var.
    kumandanın komutları çok geç çalışıyor.
    dayanamayıp çok basınca da arka arkaya işlem yapıyor.
    kumandayı hiç kullanmazsak sıkıntı yok ama kullanınca insan beziyor

• humax cihazım var ,
    kanalları seyrederken senk problemi yaşıyorum ,
    konuşamalar 1-2 saniye geriden geliyor !!!
    ne yapmam gerekiyor ?
  • Selam Arkadaşlar 1 Kasım'da Eski Cam Modulumu Aktif Ettim Aile Paketi + Mega Paket 6 ay hediye şeklinde.Ancak National GEO HD yok.Aslında Var ama onlarda hırvatca yazıyor.ayrıca benim uydu kanallar arasında Ligtv felan cıkıyor.Bu Dsmart uydu frekans ayarları tam olarak nedir ? Davinci Learning vs bunları kanal listemde goremiyorum.Gözükenlerde acmıyor zaten.Umarım Anlatabilmişimdir.

Bu durumu nasıl cozeceğim.National HD kanalları ekliyebilceğim frekans var mı ?
  • Arkadaşlar yeni aboneyim.Bana dsmartın kendi hd kutusunu(plus kutu değil) verdiler ve gelen ekip dsmart blu'yu bu cihazla kullanabileceğimi söyledi ancak Ethernet kablosu takılı olmasına rağmen ''harddiskinizi takın ve plus moduna alın'' ibaresi çıkıyor.Bu kutudan blu hizmetinde faydalanamıyor muyuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: drercan

Arkadaşlar yeni aboneyim.Bana dsmartın kendi hd kutusunu(plus kutu değil) verdiler ve gelen ekip dsmart blu'yu bu cihazla kullanabileceğimi söyledi ancak Ethernet kablosu takılı olmasına rağmen ''harddiskinizi takın ve plus moduna alın'' ibaresi çıkıyor.Bu kutudan blu hizmetinde faydalanamıyor muyuz?

Sizi yanlış yönlendirmişler, HD+ yani HDD olmadan alıcı üzerinden Dsmart Blu'yu izleyemezsiniz. Size ait olduğunuz aboneliğe Dsmart Blu tanımlı demek istemişlerdir, cihaza değil. Siz telefon, tablet veya bilgisayar üzerinden Dsmart Blu'yu izleyebilirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.