Şimdi Ara

D-SMART MODÜL KULLANICILARI KULÜBÜ [DMK] (165. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.513
Cevap
56
Favori
188.070
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 163164165166167
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben de tüm kanallar açık olmasına rağmen yeni modül verdiklerinden sonra "bu kanalı izleme yetkiniz yok" mesaji alıyordum. Bu sorunu nasıl çözdüğümü paylaşayım belki ihtiyacı olan arkadaşların işine yarar:

1.adım: d smart kanallarından "filmbox" kanalınının üzerine gelin. Açılsa da, açılmazsa da bu kanalda bekleyin.

2.adım: internetten d smart online işlemlere girin ve teknik işlemlerden "sinyal yenileme" yapın.

Sinyal yenilemeden 4-5 saniye sonra filmbox kanalı açılmalı, açılmazsa açılana kadar bekleyin.

Filmbox kanalı açıldıktan sonra diğer kanalları kontrol edin. Tüm kanallar açılınca kadar 1 ve 2. adımları tekrarlayın.

Ben sorunu böyle çözdüm, tekrar ettikçe böyle çözüyorum. Kolay gelsin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gürgenli -- 8 Mart 2021; 8:18:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gürgenli kullanıcısına yanıt

Filmbox kanalı ne alaka? Ayrıca Filmbox kanalının frekansı değişti, şimdi ne olacak?

• quote:

Orijinalden alıntı: crazymecheng

Filmbox kanalı ne alaka? Ayrıca Filmbox kanalının frekansı değişti, şimdi ne olacak?

Filmbox kanalını D Smart MH söyledi, uydurmuyoruz. Yazı içeriği MH ile yapılan görüşme sonucu tecrübe edildikten sonra, ihtiyacı olan arkadaşlara yardımcı olmak amacıyla yazılmıştır.

• Abonelik bedelini düşürmek için modüle mi geçsem acaba ?

Aslında hiç abonelik ücreti vermeden kendi alıcımla devam etmek istiyorum ama mümkün değil sanki ...

• Yeni kartsız modül benim TV'de çalışmadı. Philips 42PFL6008K 2013 model. Daha önce Filbox modül ve kartlı DSmart modül sorunsuz çalışıyordu. 3 defa modül değişikliğinden sonra sonunda kutu ile değiştirdim mecburen.

Bende uzun zamandır TRT'nin HD kanalları çıkmıyordu, kutuya geçince de o kanallar çıkmadı ama diğer şifreli şifresiz kanallar açık. Sorun çanaktan veya çanak ayarından kaynaklı sanıyordum. Geçen uydu kablosunu değiştirdim, TRT'nin tüm HD kanalları geldi. Acaba modülün doğrulama sorunu bundan kaynaklı olabilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: emrah06

Yeni kartsız modül benim TV'de çalışmadı. Philips 42PFL6008K 2013 model. Daha önce Filbox modül ve kartlı DSmart modül sorunsuz çalışıyordu. 3 defa modül değişikliğinden sonra sonunda kutu ile değiştirdim mecburen.

Bende uzun zamandır TRT'nin HD kanalları çıkmıyordu, kutuya geçince de o kanallar çıkmadı ama diğer şifreli şifresiz kanallar açık. Sorun çanaktan veya çanak ayarından kaynaklı sanıyordum. Geçen uydu kablosunu değiştirdim, TRT'nin tüm HD kanalları geldi. Acaba modülün doğrulama sorunu bundan kaynaklı olabilir mi?

Olmaz, tamamen takıldığı cihaz tarafından tanınmama hatasından olur bence. Değişen modüller sorunlu mu yoksa c+ olduklarından mıdır nedir özellikle eski uydu veya TV'lerde sıkıntı yaratıyor.

Ben de yeni verdikleri modül ile önce cihaz tarafından tanımama sonra da şifre çözmeme sorunları yaşadım, neyse ki hallettim.

• emrah06 kullanıcısına yanıt
    hocam bende tum kanallar cikiyor sadece sizdeki gibi trt kanallari çıkmıyor trt 4k dahil.sansung nu8000 tv kullaniyorum modül girisli(kutu yok bende)şimdi siz sadece uydu kabloyu değiştirincemi trt kanallari geri geldi?bana musteri hizm. hep sorunun dsmart dan kaynakli oldugunu guncelleme ile yakinda acilacagini söyledi ama yalan hala 2 aydir trt kanallari cikmiyor..
    bu internetten dsmart online islemlere tv nin internet tarayıcısindan girmemiz gerekiyor değil mi ?bende trt kanallari cikmiyor sadece..bu dediginiz adimlari kendi tv nin internetinden yapsam trt kanallari tekrar cikarmi acaba?bu arada 1 yildir d smart modul kullaniyorum yeni modül almadim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7E2A7C465 -- 10 Mart 2021; 13:38:26 >
  • sinyal yenilemeyi istediğin yerden girerek yapabilirsin tvnin internet tarayıcısından girmen gerekmez. fakat trt zaten şifresiz kanal çıkmamasının bu olayla ilgisi yok. çanak ayarları vb bi sorunun var sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-7E2A7C465

bu internetten dsmart online islemlere tv nin internet tarayıcısindan girmemiz gerekiyor değil mi ?bende trt kanallari cikmiyor sadece..bu dediginiz adimlari kendi tv nin internetinden yapsam trt kanallari tekrar cikarmi acaba?bu arada 1 yildir d smart modul kullaniyorum yeni modül almadim..

Alakası yok. Arkadaş sinyal yenileme işlemi yapın diyor. İster herhangi bir yerden online işlemlere girin isterseniz Sinyal yazıp boşluk bırakın kart numarınızı girip 2850ye smsde atabilirsiniz aynı şey.

Ama trt kanallarınızın olmaması frekansının değişmiş olabileceğinden olabilir. Güncel trt frekansını taratın. TRTler şifresiz olması lazım.

• eteksen kullanıcısına yanıt
    Simdi d smart mush.hizmetleri hoduklerini bu sorumun icin aradigimda guncel trt frenkansi taratma islemi neden yaptirmadi?zor bisey degilki onlar icin..Ama bana guncelleme var bekleyin acilacak dediler 2 ay oldu hala acilmadi..
  • quote:

Modülle D smart kutunun şöyle bir farkı var:

Modülde; frekans değişikliklerini kullanıcı yapar,

Kutuda ise; D Smart otomatik olarak yapar.

Eğer modüllü üyeyseniz uyduda açık kanalları izleyemiyorsanız kanalın frekansının doğru ayarlamış olmanı gerekir. Bunun için aşağıda verdiğim linkten kanalların güncel frekansını kontrol edebilirsiniz:

https://www.flysat.com/turksat42.php

Frekanslar tamam ama yine izleyemiyorsanız çanak anten ve lnb ayarı ayarı, yine olmazsa kablo kontrolü yapmanız gerekir.

Sinyal yenileme işlemi modülde sadece D Smart'ın şifreli kanallarını açmak için kullanıldığından TRT gibi açık kanalları açmak için işe yaramaz. Sinyal yenileme işlemini ise internete bağlı herhangi bir cihazdan D Smart Online işlemlere girerek yapabilirsiniz.

Teşekkür ederim verdiginiz bilgilerden dolayi..Ben frekans değişikliği hic yapmadim simdiye kadar.Eger denersem kendi basima favori kanallar giderse yeniden eklemek derdine girmek istemiyorum.Acaba direk dsmart mus.hizmetlerini arasam onlar frekans degistirme icin hattayken yardimci olurlarmi?
  • bir kanalın frekansı değiştiğinde yeni frekansını tarayıp kanalı eklemelisin .müşteri hizmetleri bunu nasıl yapacak veya nasıl yardımcı olacak anlamadım

• kacanga kullanıcısına yanıt
    islem adimlarini gostericek suraya gir buraya gir vs.diyerek..
  • her tvde kanal tarama menüleri ve işlemleri farklı. müşteri temsilcisi bilmeyebilir. sen kendin menülere bak bulursun veya tv markasını , modelini yazarsan aynını kullanan biri varsa tarif de edebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kacanga -- 11 Mart 2021; 9:49:39 >
  • kacanga kullanıcısına yanıt
    evet benim gibi modüllu kullanan sadece trt kanallari cikmayan samsung nu8000 model kullanan arkadaslar varsa frekans tarama icin yardim bekliyorum.
  • aşağıdaki videoda nasıl yapacağın var ben de samsung tv de de menü bu sekilde sende de aynıysa trt frekansını ekleyip videodaki gibi yapabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kacanga -- 11 Mart 2021; 10:5:58 >
  • quote:

Teşekkür ederim verdiginiz bilgilerden dolayi..Ben frekans değişikliği hic yapmadim simdiye kadar.Eger denersem kendi basima favori kanallar giderse yeniden eklemek derdine girmek istemiyorum.Acaba direk dsmart mus.hizmetlerini arasam onlar frekans degistirme icin hattayken yardimci olurlarmi?

MH'nin dediğiniz şekilde bir hizmeti olduğunu sanmıyorum. Bu hizmeti kullandığınız cihazı bilen bir arkadaş veya uydu cihazı montajı yapan bir ustadan alabilirsiniz.

Kolay gelsin.

• Bende TRT'nin HD olmayan kanalları çıkıyordu zaten. HD olan kanallarda sorun vardı. Gelen yayını hem TV'ye hem DSmart kutuya bölmek için, uçlarında altın renkli konektör takılı olan 2m kablo aldım. O kabloyu takınca baktım ki TRT'nin tüm HD kanalları gelmiş. Sorun kablodaymış demekki, 7 yıllık kabloydu.

• 
Sayfa: önceki 163164165166167
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.