Şimdi Ara

D-smart Hangi Marka HD Cihaz Daha iyi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
2
Favori
25.118
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: donanımcı123

Arkadaşlar bunları defalarca söyledik, ağır olan cihazlar değil, yazılım. Siz i7 işlemcili bir bilgisayarda aynı anda 5 tane render yaparsanız, firefoxta 30 sekme açarsanız, birde virüs taraması başlatırsanız bilgisayar yine ağırlaşır geç yanıt verir. Dsmart yazılımı yapı itibari ile sürekli dsmart merkezle iletişim halinde, ekstra olarak nds videoguard şifreleme sistemi şifreleme sistemleri arasında en komplike şifreleme sistemlerinden biri. İrdeto, cryptoworks şifreleme sistemleri güncel şifreleme bilgisini 10-15 saniyede bir alırken nds anlık olarak 1-2 saniyede bir encode decode yapmaktadır, bunun yanında kart kontrolü, kanal listesi, epg güncelleme işlemleri aynı anda yapılmaktadır haliyle bu da uydu alıcının işlemcisini zorlamaktadır.

NOKTA yı koymuşsun Yarbayım, ağzına sağlık...

• dsmart cihazlarında marka fark etmiyor next veya goldmaster bunların hepsi aynı sadece üzerindeki marka etiketi farklı bu yüzden araştırma yapmanıza gerek yok b... bence soruyu şu şekil değiştirmeniz lazım ''dsmart cihazı mı almalıyım yoksa modul girişli bir cihazla birlikte dsmart cihazı mı almalıyım ? ''
    bence atlanta hd box ile birlikte dsmart modul birlikte alınması daha mantıklı , hem cihaz seri ve özellikli hemde dsmart ayrıcalıklarına sahip oluyorsunuz.

http://www.multivizyon.tv/urun/atlanta-hd-box-tuslu-dsmart-hd-modul-1-yil-hediye.aspx

• BENCE D-SMARTIN VERDİĞİ UYDU ALICAILARI ALMA NEDEN DİYE SORACAKSINIZ D-SMARTIN UYDU ALICILARINI (HD VEYA SD) NEXT NEXTSTAR ÜRETİYOR VEDE NEXT ŞİRKETİNİN ÜRETTİĞİ HD UYDU ALICILARI (BEN KULLANDIĞIM İÇİN SÖYLÜYORUM BELKİ SADECE BENDEKİ ALICIDAKİ BİR HATADIR) HD DENİLEN KANALLARDA GERÇEK HD YAYIN PERFORMANSI VERMİYOR ONDANSA DIŞARIDAN BİR UYDU ALICI AL D-SMARTINDA CAM MODÜLÜNÜ AL (TABİKİDE SON KARAK SANA AİT)
  • 339 TL ye Dsmart aldım. HUMAX HDR - 2002S modeli çıktı kutu içinden. Bu seri yeni geldi sanırım. Diğer modelden farkı sanırım bunda sata girişi var HDD takıp kayıt özelliği de var bu üründe.
  • quote:

Orijinalden alıntı: John___Doe

339 TL ye Dsmart aldım. HUMAX HDR - 2002S modeli çıktı kutu içinden. Bu seri yeni geldi sanırım. Diğer modelden farkı sanırım bunda sata girişi var HDD takıp kayıt özelliği de var bu üründe.

HUMAX HDR - 2002S cihaz bende de var dün maç seyrederken yaklaşık 30-40sn sanki görüntü yavaşlatılmış gibi bir görüntü aldı.Bazen sinema kanllarında da aynı sorunu yapıyor.Sizde böyle bir sorunla karşılaştınız mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasans

quote:

339 TL ye Dsmart aldım. HUMAX HDR - 2002S modeli çıktı kutu içinden. Bu seri yeni geldi sanırım. Diğer modelden farkı sanırım bunda sata girişi var HDD takıp kayıt özelliği de var bu üründe.

HUMAX HDR - 2002S cihaz bende de var dün maç seyrederken yaklaşık 30-40sn sanki görüntü yavaşlatılmış gibi bir görüntü aldı.Bazen sinema kanllarında da aynı sorunu yapıyor.Sizde böyle bir sorunla karşılaştınız mı ?

Pazartesiden itibaren kullanmaya başladım bendede hergün 1 kereye mahsus olmak üzere ifade ettiğinize benzer bir kasma yaşandı. Siyah ve üzerinde kırmızı renkte saati olan uyduyu değilde yeni gelmiştir diye Humax'ı tercih ettim bilerek fakat bu kasma olayı diğerinde hiç olmamıştı şahsen ben yaşamadım. Öncedende Dsmart almıştım bu siyah olanı ki onda kayıt özelliği felan yok. Bize 339 + 199 ile Full Pakete geçileceği bilgisiyle girmiştik sonra Maxi Paket demeye başladılar 7 gün olmadan iptal ettik ürünü geri vermiştik. 5 gün kullandığım kadarıyla diğer uyduda böyle birşey yaşamadım.
    Humax daha iyidir diye aldım galiba HD PLUS ta da Humax kullanılıyor 320 gb hdd verilen kutu içindende aynı ürün çıkıyor diye tahmin ediyorum.
    Özellik açısından Humax daha iyi ama bu kasma olayı 1 kereye mahsus gerçekleşiyor her seferinde şayet sıklaşırsa can sıkıcı bir durum. Değişim felan talep edebilirim ne cevap verirler muamma gerçi ama bakalım..

• arkadaşlar bende next hd pvr olanı var tıkır tıkır.Anladığım kadarı ile dsmart yazılımı ile cihaz işlemcisi bir birini tanımıyor yani donanımsal yazılım değil işlemci uyuşmazlığı olabilir pace next hepsinin boardları aynı(eskiden HUMAX) idi.Şimdi farklı olabilir....
  • quote:

quote:

quote:

Pazartesiden itibaren kullanmaya başladım bendede hergün 1 kereye mahsus olmak üzere ifade ettiğinize benzer bir kasma yaşandı. Siyah ve üzerinde kırmızı renkte saati olan uyduyu değilde yeni gelmiştir diye Humax'ı tercih ettim bilerek fakat bu kasma olayı diğerinde hiç olmamıştı şahsen ben yaşamadım. Öncedende Dsmart almıştım bu siyah olanı ki onda kayıt özelliği felan yok. Bize 339 + 199 ile Full Pakete geçileceği bilgisiyle girmiştik sonra Maxi Paket demeye başladılar 7 gün olmadan iptal ettik ürünü geri vermiştik. 5 gün kullandığım kadarıyla diğer uyduda böyle birşey yaşamadım.
    Humax daha iyidir diye aldım galiba HD PLUS ta da Humax kullanılıyor 320 gb hdd verilen kutu içindende aynı ürün çıkıyor diye tahmin ediyorum.
    Özellik açısından Humax daha iyi ama bu kasma olayı 1 kereye mahsus gerçekleşiyor her seferinde şayet sıklaşırsa can sıkıcı bir durum. Değişim felan talep edebilirim ne cevap verirler muamma gerçi ama bakalım..

Değişim için sanırım bir sıkıntı çıkmıyor ben Dsmarta bildirdim gelip incelediler. sorun devam ederse değiştiririz dediler.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Değişim için sanırım bir sıkıntı çıkmıyor ben Dsmarta bildirdim gelip incelediler. sorun devam ederse değiştiririz dediler.

Bu kasma olayı sık sık olursa değiştirme talep edilir.Şuan için rahatsız edici bir durum çokta yok açıkçası.

• Arkadaşlar bende de humax var ve kasma olayı bende de mevcut. Deneme aşamasında nextin recieveri vardı onda hiç bir sorun yoktu.

Humaxı takınca süresini kestiremediğim ama uzun olan aralıklarda yaklış 30 sn. kasma oluyor. Kablodandır dedim onda sorun yok.
    Ayrıca şuna dikkat etmek isterdim ; tam kasma esnasında sinyal seviyesi olağan düzeyde yani sinyalle ilgili birşey yok. Yine kasma esnasında kanal değiştirirseniz kasma gidiyor.

Bu kasma olayı bir sıkıntı yapmasa bile "sinek küçüktür mide bulandırır" deyimini akıllara getiriyor. Ayrıca bugün bunu yapan cihaz yarın başka bir şey niye yapmasın?

Bu sebeple başvuru yapıp cihaz değiştiren veya başka cihaz talep eden arkadaş olursa burada paylaşmalarını temenni ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemka2012

quote:

Orijinalden alıntı: eyucel77

quote:

Orijinalden alıntı: ölüdeniz

evet arkadaşlar bugün kurulum yapıldı , Pace marka hd cihaz getirdiler çok güzel cihaz hd yayınları süper gösteriyor, Çok memnunum :)

Hayırlı olsun arkadaşım. Pazar günü ben de teknosada 339 TLlik paket aldım. Pace cihazla beraber. Ama aldığımdan beridir cihaz 2-3 saat çalıştıktan sonra kumanda işlememeye cihaz tepki vermemeye ya da çok geç tapki vermeye başladı. Ben de teknosaya götürdüm bu akşam. Servise göndereceklermiş. Sende böyle bir sorun oluyor mu? Pace cihaz kullanan başka arkadaşlarda?

Dün Teknosa iki aylık bedava aktivasyonu yaptırdım. Pace'in yeni cihazı ile geldi. Küçük olandan. PVR eklenebilen cihazı eski model. 538 Tl kampanyasıyla alsaydım ikisinden birini tercih hakkım var dediler. Ama benim PVR ile işim olmaz. Çünkü PVR kullanabilmek için Uydu cihazından bir kablonun da LNBye gitmesi lazım. LNBnin çiftli olması lazım. Apartman ortak yayını kullanınca böyle şeyler yapamıyorsunuz...

Cihaz gayet güzel. Kanal geçişleri hızlı. Çok gerekli mi bilmiyorum. Ama modem hemen altında olduğu için modeme bağlantı yaptım. Bi işe yaradı mı emin değilim. Forumdaki bazıları cihazın önce hızlı olduğunu, sonra güncelleme geldiğini ve yavaşladığını yazmışlar. Bakalım bende de aynısı olacak mı?

Cihazların arka kısmındaki ethernet girişi daha sonradan kullanılabilecek bir özellik olacak:nesine.com gibi iddaa sitelerine bağlanıp oyun oynayabilecesiniz

• ben iki senedir goldmaster dtv20000 modelini kullanıyorum daha ne donma ne ısınma sorunu yaşadım. Evdeki saatten daha stabil çalışıyor maaşallah.
  • Banada 4 gün önce Pace marka cihazı getirdiler. Canavar gibi, hiçbir sorun yok
  • tüm cihazlarımız aynı kalitedir. Ancak pace ve humax hd cihazı önerebilirim.

dsmart

ankara abone merkezi

0312 250 35 05

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alicancoklu -- 14 Aralık 2012; 23:50:36 >
  • Bana da Humax cihaz vermişlerdi HD+ ancak böyle saatte bir, yarım saatte bir görüntü 4-5 dn kadar yavaşlıyor sonra normale dönüyordu. Bayiye götürdüm orada bağladı baktı tabi 15dk izledi birşey bulamadı yazılım güncellemeye çalıştı ancak zaten içindeki son yazılım idi. Sorun LNBnizden olabilir, tekrar ederse kutuyu değiştiririz dedi. Eve getirdim, aynı sorunun tekrar ettiğini birkaç gün içinde gördüm. 1 hafta sonra tekrar bayiye götürdüm, gerçekten yardımcı oldu Pace marka cihaz verdi, önce tek lnb girişli olan siyah ufak bir kutu görünümünde olan (tasarımını pek beğenmedim) DS830NDS'yi verecekti ben istemedim, yine çift lnb girişli olan diğer Pace modelini verdi humaxa benziyor tiipi. Şimdi kullanıyorum, bu akşam hiç yavaşlama olmadı bakalım. Kanal değiştirme, açılma vs. hızlarıd da humax gibi iyi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Klimt

Bana da Humax cihaz vermişlerdi HD+ ancak böyle saatte bir, yarım saatte bir görüntü 4-5 dn kadar yavaşlıyor sonra normale dönüyordu. Bayiye götürdüm orada bağladı baktı tabi 15dk izledi birşey bulamadı yazılım güncellemeye çalıştı ancak zaten içindeki son yazılım idi. Sorun LNBnizden olabilir, tekrar ederse kutuyu değiştiririz dedi. Eve getirdim, aynı sorunun tekrar ettiğini birkaç gün içinde gördüm. 1 hafta sonra tekrar bayiye götürdüm, gerçekten yardımcı oldu Pace marka cihaz verdi, önce tek lnb girişli olan siyah ufak bir kutu görünümünde olan (tasarımını pek beğenmedim) DS830NDS'yi verecekti ben istemedim, yine çift lnb girişli olan diğer Pace modelini verdi humaxa benziyor tiipi. Şimdi kullanıyorum, bu akşam hiç yavaşlama olmadı bakalım. Kanal değiştirme, açılma vs. hızlarıd da humax gibi iyi...

Humax'a iyi demiş d smart yetkilisi fakat üründe bu takılma sorunun yanınd önünde dijital bir ekran bile yok!

Bu takılma sorunu bende de var. Yeni verilen cihazın modelini söyler misiniz? Yeni cihazda sterio çıkış mevcut mu? Program hatırlatıcı mevcut mu? (kayıt edici değil hatırlatma)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krauser -- 17 Aralık 2012; 15:35:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: krauser

quote:

Orijinalden alıntı: Klimt

Bana da Humax cihaz vermişlerdi HD+ ancak böyle saatte bir, yarım saatte bir görüntü 4-5 dn kadar yavaşlıyor sonra normale dönüyordu. Bayiye götürdüm orada bağladı baktı tabi 15dk izledi birşey bulamadı yazılım güncellemeye çalıştı ancak zaten içindeki son yazılım idi. Sorun LNBnizden olabilir, tekrar ederse kutuyu değiştiririz dedi. Eve getirdim, aynı sorunun tekrar ettiğini birkaç gün içinde gördüm. 1 hafta sonra tekrar bayiye götürdüm, gerçekten yardımcı oldu Pace marka cihaz verdi, önce tek lnb girişli olan siyah ufak bir kutu görünümünde olan (tasarımını pek beğenmedim) DS830NDS'yi verecekti ben istemedim, yine çift lnb girişli olan diğer Pace modelini verdi humaxa benziyor tiipi. Şimdi kullanıyorum, bu akşam hiç yavaşlama olmadı bakalım. Kanal değiştirme, açılma vs. hızlarıd da humax gibi iyi...

Humax'a iyi demiş d smart yetkilisi fakat üründe bu takılma sorunun yanınd önünde dijital bir ekran bile yok!

Bu takılma sorunu bende de var. Yeni verilen cihazın modelini söyler misiniz? Yeni cihazda sterio çıkış mevcut mu? Program hatırlatıcı mevcut mu? (kayıt edici değil hatırlatma)

Yeni cihazın modeli Pace TDS866NDGX
    Önünde saat ve kanal bilgileri veren dijital ekranı mevcut ve evet Humax'ta yoktu. İki adet LNB girişi mevcut, yine HD+ destekli, HDD bağlanabiliyor, ancak program hatırlatma özelliği bunda da çalışmıyor. Bir yerde bu hatırlatma özelliğinin çalışmaması ile ilgili birşeyler okumuştum ama konuya tam hakim değilim, bu cihazlar arada mı kalmışi PVR özelliği vs. birşeylerden bahsediliyordu (?) Bir de smart kart gizli yuvada, Humax'ta ucundan görünüyordu, hoşlanmıyordum.

D-smart Hangi Marka HD Cihaz Daha iyi

Fotoğraf alıntıdır.

• arkadaşlar d smart müşteri hizmetlerini aradım. cihazımda donma olduğunu ve servis yönlendirmesi yapılmasını istedim. Ertesi gün bayiye gittim , direk cihazı değiştirdiler. Tekrar Humax vereceklerdi istemedim daha yeni gelmiş olan Pace cihazdan verdi. Pace de o donma sorunu yok, dijital ekranı ve saati mevcut. Ayrıca smart cardın takıldığı yerde kapak var. Humax kadar biçimsiz bir cihaz görmedim. Arıza yapmasa tipinden değiştirecektim zaten.
  • pace marka cihaz aralarında en iyisi gerçekten. güncellemesi de kolay. bilmeyenler için: cihazın fişini çekin. sonra cihazın üstündeki ch- tuşuna basın. eliniz düğmedeyken fişi takın ve bekleyin. tv nin ekranında güncelleme ekranı gelince elinizi çekin ve bekleyin. en fazla 10 dakika da güncelleme biter. bir de bir kaç günde bir fişini çekin de kasma olayı olmasın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: krauser

arkadaşlar d smart müşteri hizmetlerini aradım. cihazımda donma olduğunu ve servis yönlendirmesi yapılmasını istedim. Ertesi gün bayiye gittim , direk cihazı değiştirdiler. Tekrar Humax vereceklerdi istemedim daha yeni gelmiş olan Pace cihazdan verdi. Pace de o donma sorunu yok, dijital ekranı ve saati mevcut. Ayrıca smart cardın takıldığı yerde kapak var. Humax kadar biçimsiz bir cihaz görmedim. Arıza yapmasa tipinden değiştirecektim zaten.

ben de humax kullanıyorum.aynı sorun bende de var.değiştir kampanyası ile verdiler humaxı. eski sd uydu alıcımda saat vardı.bunda hiç birşey yok.pace marka cihazla ilgili görüşlerini yazarsan bende değiştiririm.sd ve hd kanalların kalitesi nasıl humaxa göre.kanal geçişi hızlı mı?Bir de pace marka cihazım tam olarak model ismi nedir.Teşekkürler...

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.