Şimdi Ara

D-SLR like önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
821
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar limit 750 tl olmak kaydıyla bir dslr like makine arıyoruz arkadasım için bu fiyata bulunabılıcek fiyat performans makineler hangileridir?
    biz fuji s2800hd dusunmustuk o nasıldır yada ona benzer onerebılecegınız makıneler nelerdır?
    önerileriniz için şimdiden tesekkurler...

• 750 TL S2800 gibi mercimek sensörlü bir makineye vermek akıl karı değil.

Spot alacaksanız seçenek çok;

Fujifilm S200 EXR
    Fujifilm F200 EXR
    Fujifilm S6500 FD
    Canon G12
    Canon G11
    Canon S95
    Canon S90
    Panasonic LX3
    Panasonic LX5
    Sony R1

yazdığım makineler Ultra kompakt ve Like sınıfının en başarılı makineleridir.Geri kalanlar, küçük sensörlerine karşın yüksek mp ve zoom değerleriyle bilinçsiz tüketici kandırmak adına tasarlanmıştır.
  • hocam garantili düşünüyoruz o yüzden fiyat performans bi makine istiyoruz dolayısıyla
    bu fiyata bu makinelerden en cok hangısını onerırsın? ıso su ıyı olsun gece cekerken cok uzmesin bizi falan...
  • işin zor kardeş :)
  • Merhabalar,

Bu fiyata size spot Fujifilm 6500FD'yi öneririm. Sıfır garantili bir DSLR makineyi 750 TL gibi bir fiyata bulmanız malesef çok zor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MinimuSS
    hocam garantili düşünüyoruz o yüzden fiyat performans bi makine istiyoruz dolayısıyla
    bu fiyata bu makinelerden en cok hangısını onerırsın? ıso su ıyı olsun gece cekerken cok uzmesin bizi falan...

Bulabilirseniz F200 EXR yada S6500 FD tavsiye ederim iki makinede 2-3 yıllık modeller olduğu için fiyatları yarı yarıya düşmüş durumda ancak bulunması biraz zor.
  • Türkiye garantili alınacak hiçbir makina F/P makina değildir. Bu bir !
    İkincisi listede verilen:
    Fujifilm S200 EXR (2009)
    Fujifilm F200 EXR (2009 çıkışlı, 2010 sonunda üretimi durduruldu)
    Fujifilm S6500 FD (2. EL)(2006 Haziran çıkışlı olup 2007 de üretmi durduruldu)
    Canon G12 (2010)
    Canon G11 (2009)
    Canon S95 (2010)
    Canon S90 (2009)
    Panasonic LX3 (Haziran 2008 çıkışlı)
    Panasonic LX5 (2010)
    Sony R1 (2. EL) (Ekim 2005 çıkışlı ve 2006 da üretimi durduruldu)
    2. el makinalardır..Bunlarında bazıları Premium Compact diğerleride dSLR/Like makinelerdir. 750 TL:' lik bir bütçe ile sıfır ve Türkiye garantili olarak bu listedeki 2. el mak. hariç hiçbirini alamazsınız. Ayrıca Japon depremi nedeniyle TR' ye mal hiç gelememeekte bu nedenlede spot piyasadan ya mal çekilmiş durumda yada ellerindekileri 200-300 TL fazlasına satma çabasındalar.
    Bence fotograf makinası almak için çok kötü bir zaman seçmişsiniz.

• ACaba Bursa da DSLR makina satan spotçu bilen var mı? Ya da nereden bulabiliriz bu spotçuları?
  • Spot makina satanlar öyle bir dükkanda filan satamazlar. Sahibinden cxx ve GG' yi araştıracaksınız. Yada her forumda bu işlerle uğraşan kişiler vardır ve bu forumların "alınıl-satılık" ilanlarına bakacaksınız.
    Yanlız elinizi çabuk tutun. Devlet BABA sanal mağazalara ve spot satışlarada el atıp milletin bu açıdanda gırtlağını sıkmak üzereymiş. Biraz evvel NTV Haberlerde duydum.
    quote:

Orijinalden alıntı: Necessa®i

ACaba Bursa da DSLR makina satan spotçu bilen var mı? Ya da nereden bulabiliriz bu spotçuları?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bipekkan

Spot makina satanlar öyle bir dükkanda filan satamazlar. Sahibinden cxx ve GG' yi araştıracaksınız. Yada her forumda bu işlerle uğraşan kişiler vardır ve bu forumların "alınıl-satılık" ilanlarına bakacaksınız.
    Yanlız elinizi çabuk tutun. Devlet BABA sanal mağazalara ve spot satışlarada el atıp milletin bu açıdanda gırtlağını sıkmak üzereymiş. Biraz evvel NTV Haberlerde duydum.
    quote:

Orijinalden alıntı: Necessa®i

ACaba Bursa da DSLR makina satan spotçu bilen var mı? Ya da nereden bulabiliriz bu spotçuları?

Önce alt yapı sorunlarımızı çözsünler sonra

• geçen sene ben de bu fiyat civarında yarı prof makine arıyordum, en son canon sx10'da tercih kıldım. 2. el düşünürseniz eğer makinemi dslr ye geçeceğim için satıyorum, bütçenize de uyuyor, ilanıma bakabilirsiniz.
    http://forum.donanimhaber.com/m_46765730/mpage_1/f_/key_//tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Majorümsü Minör -- 12 Nisan 2011; 13:53:10 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.